Branný závod

Vojensko historický klub Východní fronta připravil pro žáky naší školy v pátek 13. 9. 2019 branný den. Během vyznačeného běžeckého okruhu se žáci zastavovali na deseti stanovištích, kde zdolávali překážkovou dráhu, házeli granátem, stříleli, zaměřovali cíl, vyzkoušeli si maskování obranné pozice, postup při úniku nebezpečných látek, použití plynových masek, dále plnili různé úkoly z oblasti topografie a zdravovědy. Branný den obohatili svou přítomností vojáci z 3. pěší roty z Bučovic, kteří pro žáky připravili ukázku zbraní a seznámili je se zdravovědou.

Foto zde

[ 13. září 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]

Nultá lekce tanečních

V rámci plnění Minimálního preventivního programu proběhl ve čtvrtek 12. září 2019 interaktivní program pro I. i II. stupeň Nultá lekce tanečních, ve kterém si žáci připomněli pravidla slušného chování.

[ 13. září 2019 | Autor: Mg. Jana Jančová | celý text... ]

Kroužek PARKOUR

Pan Uherek z DDM Uherský Brod oznamuje, že kroužek Parkour začíná ve středu 25.9.2019 v 16 hodin v tělocvičně ZŠ a ZUŠ Strání, kde obdržíte zároveň podrobnější informace. Cena 400 Kč/žák/školní rok.

Přijďte pokud možno i se svými rodiči.

[ 12. září 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]

Přehled na měsíc září

V příloze naleznete aktualizovaný přehled na září.

[ 10. září 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]

Oznámení školní jídelny

Upozorňujeme nové strávníky, že je možné si v kanceláři vedoucího školní jídelny zakoupit nové čipy.

[ 6. září 2019 | Autor: Petr Mikláš | celý text... ]

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

Pondělní ráno bylo trochu deštivé, ale přesto jsme před budovou školy slavnostně zahájili školní rok 2019/2020 a přivítali jsme nové žáky prvního ročníku.

Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, pan místostarosta Marián Flekač, pan poslanec Ondřej Benešík, paní ředitelka MŠ Jana Bruštíková, duchovní správce naší farnosti p. Stanislav Matyáš, zástupkyně SRPDŠ paní Irena Kolajová a předsedkyně školské rady paní Edita Zetková.

[ 4. září 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]

Upozornění pro rodiče

Upozorňujeme rodiče, že v týdnu od 2.9. - 6.9. 2019 nebude v provozu školní jídelna. Dejte prosím dětem větší svačinu nebo budou mít možnost si zakoupit občerstvení ve školním bufetu. Registrace nových strávníků, především prváků bude možná až po zprovoznění systému VIS. Budeme vás předem informovat na webu nebo rozhlasem. Děkujeme za pochopení.

[ 28. srpna 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]

Zahájení školního roku 2019/2020

about.png

[ 28. srpna 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]

Vedení zájmových kroužků

Vážení rodiče, příznivci školy,

měli byste chuť aktivně se zapojit do práce s dětmi a podílet se na jejich osobním rozvoji formou mimoškolních aktivit v odpoledních hodinách?

Jste nadšenci, kteří by chtěli  své  zkušenosti a dovednosti předávat dětem? Jestli ano, ozvěte se nám na email: zsstrani@zsstrani.cz nebo nás navštivte osobně.

Mohli bychom tak společně rozšířit již stávající nabídku školy.

[ 1. srpna 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]

Personální podpora na ZŠ Strání

ZŠ a ZUŠ Strání je od 1. 9. 2017 zapojena do projektu "Personální podpora na ZŠ Strání". V rámci tohoto projektu bude ve škole pracovat školní asistent. Pro žáky školy a žáky ohrožené školním neúspěchem bude zřízen čtenářský klub, klub zábavné logiky a deskových her a bude vedeno doučování těchto žáků. V rámci prámci projektu bude probíhat taktéž další vzdělávání pedagogických pracovníků.

[ 1. září 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]

Digitální učební materiály školy

V menu ZŠ najdete novou nabídku Digitální učební materiály školy. Zde si můžete stáhnout učební dokumenty jednotlivých školních předmětů.

[ 5. března 2012 | celý text... ]