Klavírní koncert Samuela Bánovce

Nevšední kulturní zážitek připravil pro žáky ZUŠ Strání vynikající klavírista Samuel Bánovec. Tento slovenský umělec studoval na JAMu u profesora Jiřího Skovajse. V současné době působí jako pedagog na ZUŠ v Trenčíně.

Je výborný sólový klavírista a vyhledávaný korepetitor. Kromě klasické hudby miluje jazz, je členem skupiny JAZZ KVINTETO TRENČÍN. Ve středu 19. února na výchovném koncertě v ZUŠ Strání rozezněl nový klavír ve skladbách F. Chopina, N. R. Korsakova, F. Liszta, C. Debussyho a M. Ravela. Na závěr ještě přidal ukázky z barokní , klasické, populární i jazzové hudby. Posluchači odcházeli nadšeni a obohaceni o nové hudební zážitky.

Na koncert navazuje výtvarná soutěž na téma KLAVÍR. Žáci mohou ztvárnit podle svých představ klavír, klavírní hru, klaviaturu, klavíristu. Také mohou dát svému klavíru jméno a podle vítězného návrhu pak bude pojmenováno naše nové pianino.

Uzávěrka soutěže je do 24. února 2014.

Obrázky