Fašank 2014

Fašank 2014 opět přinesl neopakovatelné zážitky. Festival masopustních tradic začal v pátek 28. února a skončil v úterý o půlnoci, kdy se pochovala basa, aby na Popeleční středu mohl řádně začít půst před velikonočními svátky. Viděli jsme více než stovku účinkujících, ale určitě nejkrásnější byly naše děti.

Potěšily nás v pátečním programu nazvaném Čas mladosti. Za doprovodu hudecké muziky ZUŠ předvedly svá pásma děti z mateřské školy a ze souboru ZŠ Javorinka. V úterý snad všichni muzikanti a tanečníci všech věkových skupin zpívali, hráli a tančili po celé dědině. Žáci ZUŠky se vzorně připravili a tanec Pod šable zdatně podpořili svou hrou. Straňané jsou na své zvyky nesmírně hrdí, a proto si dáváme záležet, aby i naši malí muzikanti uměli jednotlivé písně straňanského mečového tance zahrát, zazpívat a někteří i zatančit. Snažíme se letitou fašankovou tradici předávat dalším generacím.

Obrázky