Archiv


Nicholas Winton – Síla lidskosti

Do kina Máj v Uherském Brodě jsme se vypravili první listopadový den. Sedmé, osmé a deváté ročníky měly možnost zhlédnout hraný dokument Síla lidskosti, který zachycoval události v předválečném Československu.

 
 

Dozvěděly se o záchranné akci Nicholase Wintona, v níž se mu podařilo zachránit 669 dětí před koncentračním táborem. Nebýt jeho manželky, která po padesáti letech náhodou našla všechny záznamy k transportům do Velké Británie a náhradním rodinám, tak o této události nikdo nic nevěděl. Pro Nicholase Wintona to totiž byla samozřejmá pomoc lidem v nouzi. Zachráněné „Wintonovy děti“ tak mohly konečně osobně poděkovat svému zachránci a projevit mu svou vděčnost za záchranu jejich života.

                                                            Mgr. Jana Jančová

Film se mi hodně líbil, i když byl smutný. Byl to úžasný a skromný člověk. Dokumentární film byl moc pěkný a poučný. Byl „borec“, tohle v té době udělat. Je velmi pěkné, že existoval takový člověk. Nemyslela jsem si, že mě bude film bavit. Byl to hrdinský čin v historii lidstva. Bylo to poučné a jel bych zase. Vzal jsem si ponaučení, že mám být hodný i k neznámým lidem. I s málo penězi se dají zachránit lidské životy. Byl to dobrý a dojímavý film. Obdivuji toho člověka. Film i následnou diskuzi jsem si užila.

              (Reakce žáků 7. ročníku na hraný dokument o N. Wintonovi)

 
Tvorba INTERNETOvých stránek