ZUŠKA?ZUŠKA!

Spolek ZUŠKA?ZUŠKA! sdružuje krajské a obecní základní umělecké školy Zlínského kraje. Organizuje akce uměleckých škol, z nichž největší je multižánrový festival ZUŠKA?ZUŠKA! Letos nabídne celou řadu programů napříč všemi obory.

 
 

Jednou z hlavních událostí  festivalu bude projekt Malí velcí filharmonici ve spolupráci s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně. Společný orchestr filharmoniků a žáků škol představí postupně na několika vystoupeních pestrý hudební program pod taktovkou dirigentů Vojtěcha Spurného a dvou spolupracujících dirigentů ze základních uměleckých škol. Vrcholem tohoto projektu bude slavnostní večerní koncert  na Open-air scéně ve Zlíně, na kterém vystoupí také žáci naší školy. Nabídli jsme 4 muzikanty, ale pro velký zájem škol celého kraje se do projektu dostali jen 2 žáci: Šimon Bruštík a Stanislav Kolaja.  

http://www.zuskazuska.cz/

Žáci ZUŠ a hudebníci Filharmonie Bohuslava Martinů společně nacvičí následující program:

Petr Eben: Concertino Pastorale
Václav Trojan: Pohádky pro akordeon a orchestr
Edvard Grieg: Výběr ze dvou orchestrálních suit Peer Gynt

Uskuteční se celkem tři koncerty: 22. května v Kroměříži, 23. května v Uherském Brodě a 30. května ve Zlíně.

Projekt je zapojen do celorepublikového ZUŠ Open 2017, který organizuje Nadační fond Magdaleny Kožené a má upozornit na důležitost základního uměleckého vzdělávání v ČR.

http://www.zusopen.cz/zus-open/ 

 
Tvorba INTERNETOvých stránek