Soutěže

Memento

V úterý 28. ledna se žáci druhého stupně zúčastnili dramatizace románu Radka Johna MEMENTO.

Do naší školy zavítali členové umělecké agentury RAJCHA. V úvodu nás pan Mgr. Vítek Chadima, jeden z herců, seznámil s románem Radka Johna, který ve svém příběhu o narkomanech líčí, jak hluboko až může člověk klesnout a že je schopný zaprodat nejen sebe, ale klidně i své blízké.

Román vypráví příběh Michala Otavy, který se v 16 letech nechal stáhnout partou k užívání drog. Kniha zachycuje 10 let jeho života a líčí všechna stádia působení drogy na lidský život a to, k čemu může droga člověka dovést. Líčí cestu, ze které není návratu. Michal nakonec skončí jako lidská troska.

Pro všechny mladé lidi je tento příběh výstrahou a varováním, kam je drogy mohou zavést a jak mohou skončit. Proto bychom se od jakýchkoliv drog měli držet co nejdál.

Bernadeta Popelková, 9.A

Obrázky