Soutěže

Výukový program „Technologie budoucnosti hrou“ pro žáky 4. a 5. tříd

Ve dnech 4. 2. a 6. 2. 2014 se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili v SPŠOA Uherský Brod výukového programu „Technologie budoucnosti hrou“.

Délka programu se pohybovala okolo 3 hodin. Celý byl zdarma, jakož i doprava a bohaté občerstvení. Projekt probíhal formou her, soutěží, animací a úkolů s využitím nejmodernějších přístrojů.

Po příjezdu byly děti losováním rozděleny do tří pracovních skupin, ve kterých pak celé dopoledne pracovaly jako tým. Postupně se střídaly ve třech speciálních prezentačních a výukových pracovištích, jejichž náplní byla manipulace s elektronickou stavebnicí, práce na tabletech (multimediální dotykové technologie) a pro děti nejoblíbenější - seznámení se s pohybovým senzorem Microsoft Kinect a Xbox. Společně pak všechny tři týmy zúročily veškeré získané poznatky ve hře Riskuj, kde také mohly získat další potřebné soutěžní body. Součástí Centra je také unikátní sál s 3D kinem založeným na principu zpětné projekce s využitím aktivních brýlí, která poskytuje dokonalý dojem 3D prostoru. Zde děti zhlédly pohádku ve 3D provedení. Závěr dopoledne patřil finálnímu vyhodnocení. Každý účastník obdržel diplom a sladkosti.

Dětem se program velmi líbil, my však největší přínos spatřujeme v tom, že si děti mohly osobně vyzkoušet řadu těchto nejmodernějších technologií.

(Více viz. fotogalerie.)