Soutěže

5. A - náš výlet do Prahy

Dne 11. 6. 2014 se vydala 5. A na výlet do Prahy. Naše dobrodružství začalo cestou ranním vlakem. V Praze na nás již čekal pan Ondřej Benešík, který se zhostil role průvodce. Přes Valdštejnskou zahradu jsme se dostali k budovám Senátu a Parlamentu.

Měli jsme možnost projít některé prostory Parlamentu. Největším zážitkem pro děti byla Poslanecká sněmovna, kde se setkali s nejrůznějšími poslanci včetně premiéra Bohuslava Sobotky. Po obědě jsme se přesunuli na Pražský hrad, pak následovala procházka po Karlově mostě, Staroměstském a Václavském náměstí. Zkouškou trpělivosti bylo 3 hodinové čekání na zpožděný vlak. I když to bylo časově náročné, za celý den jsme toho zvládli hodně. Byl to pro nás všechny nezapomenutelný zážitek. Celý výlet nám zajistil a zorganizoval pan poslanec a starosta Strání Mgr. Ondřej Benešík spolu se svou manželkou Jitkou. Velmi si toho vážím a chtěla bych touto cestou srdečně poděkovat za sebe, za všechny děti i za zúčastněné dospělé, kteří po celou dobu zajišťovali dozor nad dětmi. Také děkuji všem rodičům, kteří ochotně dopravili děti na vlakové nádraží do Starého Města a zpět domů. Závěrem chválím všechny malé výletníky za vzorné chování po celou dobu výletu.

Foto naleznete v naší fotogalerii.