Soutěže

Naposledy v Euratsfeldu

Ve dnech 27. až 29. května 2015 jsme navštívili naše kamarády v rakouské obci Euratsfeld.

Cesta byla dlouhá a únavná, ale po příjezdu nás posilnil velký vídeňský řízek. Odpoledne následovala cesta do aquaparku ve městě Amstetten, kde jsme si to užili. Po zpáteční cestě do školy už nás čekalo jen rozdělení do rodin.

Následující den si někteří z nás zahráli přátelské zápasy ve fotbale a volejbale. Naše holky volejbal vyhrály, kluci bohužel výjimečně prohráli. Po vysilujících zápasech jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde proběhlo rozlosování na hádankové rallye. Díky tomuto rallye jsme poznali celý Euratsfeld. Odměnou pro první tři družstva byla obrovská pizza. Večer pro nás uspořádali diskotéku na rozloučenou, nejdříve jsme se ostýchali, ale pak jsme to rozjeli!

Poslední den jsme se ještě ve škole rozloučili a jeli jsme nakupovat dárky pro své blízké. Cestou domů jsme si vyprávěli příhody, které jsme společně zažili. Výměnný pobyt byl pro nás poučný, protože jsme si zdokonalili cizí jazyky a poznali nová místa. Moc se nám tam líbilo a je nám líto, že tato patnáctiletá tradice skončila.

Lucie Miklášová, Eliška Bušová, Zdeňka Popelková, Monika Reňáková, Terezie Kolajová, Tereza Končitíková, Matěj Adámek – žáci 8.A