Soutěže


Hurá, na mamuta!

Na středu 9. prosince 2015 jsme se my, šesťáci, těšili už dva měsíce předem. Čekala nás exkurze do Brna. Vyrazili jsme již o půl sedmé, abychom všechno stihli podle plánu. První zastávkou byl Pavilon Anthropos, který je součástí Moravského zemského muzea v Brně.

 
 

Vyslechli jsme si zajímavý výklad a viděli mnoho exponátů, které jsou důkazem o nejstarších dějinách osídlení Moravy. Velmi zajímavá byla dioramata a rekonstrukce prostředí i života paleolitických lovců a sběračů. A co nás zaujalo nejvíce? No přece mamut, se kterým jsme se na závěr také vyfotili.

Z Anthroposu jsme zamířili na Kraví horu.Tam se nachází Hvězdárna a planetárium Brna. V sále digitária jsme zhlédli hodinový program Úžasné planety.

V něm jsme se vydali na cestu Sluneční soustavou. Zjistili jsme, jak vznikala, kdy a kde se vzalo Slunce s planetami. Putovali jsme vesmírným vzduchoprázdnem i atmosférami a prohlédli jsme si noční oblohu, na níž jsme pátrali po nápadných souhvězdích, hvězdách i planetách.

Poslední zastávkou naší dnešní výpravy bylo Technické muzeum. Navštívili jsme Uličku řemesel, která nás vrátila do doby dvacátých a třicátých let 20. století. Prohlédli jsme si dílnu knihaře, krejčího, ševce, holiče, koloniál i hospodu s hrajícím orchestrionem.

Nejvíc jsme se těšili do Technické herny. V této expozici jsme si mohli vyzkoušet řadu pokusů a funkčních modelů z mechaniky pevných těles, plynů a kapaliny, akustiky, optiky, elektřiny a magnetismu.

Hlavně kluky přilákala na závěr výstava „Brno na dvou kolech“. Představovala zahraniční i české silniční závodní motocykly různých kategorii. Někteří z nás neodolali a s větrem ve vlasech se na jedné z nich „projeli“. Domů jsme se vrátili až kolem šesté hodiny.

Foto naleznete ve fotogalerii.

 
Tvorba INTERNETOvých stránek