Soutěže

Školní výlet šesťáků

Ve středu 8. června jsme na výlet vyrazili i my, žáci 6. A a 6. B. Čekala nás asi hodinová cesta autobusem, který s námi zamířil na nedaleké poutní místo Velehrad.

Společně s paní průvodkyní jsme si nejprve prohlédli Baziliku Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací a prohlédli si toto posvátné místo, které nedávno prošlo rozsáhlou rekonstrukcí.

Pěšky jsme pak zamířili k Archeoskanzenu Modrá, který představuje podobu slovanského opevněného sídliště z období Velké Moravy.  Na tři hodiny jsme se vrátili do 9. století a stali se Slovany.  Někteří z nás pak měli možnost vyzkoušet si oblečení Slovanů. Všichni jsme zažili atmosféru místní školy, ochutnali upečené placky, prohlédli si zbraně válečníků a dokonce se zdokonalili v lukostřelbě.

Poslední naší dnešní zastávkou byla nedaleká expozice přirozených mokřadních a sladkovodních systémů Živá voda. Asi nejvíce nás zaujal sladkovodní tunel pod úrovní hladiny. S nezapomenutelnými zážitky jsme se rádi vraceli domů.

Foto naleznete ve fotogalerii.