Soutěže

Lyžařský výcvikový kurz - Filipov

V den, kdy jsem se dozvěděla, že pojedeme na lyžařský kurz, rychle jsem seběhla do sklepa pro lyže, abych si je zkusila. Naštěstí mi byly dobré a už jsem si pomalu chystala i hůlky, lyžáky, helmu, brýle a samozřejmě lyže. A už nastalo pondělí 30.1. a jeli jsme....

Dorazili jsme na místo a šli jsme si obout vedle autobusu lyžáky. Pak jsme jeli první zkušební jízdu a podle ní nás rozdělili do skupin 1, 2, 3, 4. Já jsem byla v 1. skupině. Měla nás paní učitelka Radka Popelková. Byla to nejlepší instruktorka, kterou jsem mohla mít a naše družstvo Tygrů mělo i pokřik: Hop, Hop, Hop, lyžujem, carvování milujem! A učili jsme se nový styl lyžování - carving. První den jsme měli rozcvičku a až pak jsme si nacvičili základní postoj a lyžovali bez hůlek. Odpoledne jsem přišla domů. Byla jsem úplně unavená....Druhý den jsme trénovali také. Třetí den jsme se učili letadlo a tanečnici. Poslední den byl nejlepší. První tři jízdy jsme museli jezdit carving. A další jízdy také, ale už jsme mohli sjet dolů bez instruktorky. Nakonec jsme se vyfotili. Tento lyžák byl nejlepší, hlavně se Soničkou, Kristýnkou a Táničkou.

Valentýna Vintrová, 5.B