Soutěže

Beseda o Janu Husovi

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili výukového programu HUSITÉ. Pan Pavel Pakosta děti poutavou a hravou formou seznámil se životem Jana Husa.

Beseda o Husovi

Tato beseda o Janu Husovi byla ve čtvrtek. Dozvěděla jsem se o něm i něco nového, třeba že byl malý a kulatý jako balón. Také to, že chodil často do hospody. Chtěl být knězem, protože si myslel, že mu budou lidé říkat pane. Hráli jsme tam hry, které byly poučné a soutěžili jsme o nejhezčí obrázek. Hry jsme hráli ve skupinách, byla jsem s Markétkou, Karčou a Amálkou. Tato beseda mě bavila.

Ema Popelková, 5.A

Beseda o Janu Husovi

Přišel nějaký pán a začal nám vyprávět o Janu Husovi. Řekl nám o něm, že jako mladý chodil do hospody a myslel jenom sám na sebe. Překvapilo mne, že byl kulatý jako balón. Chtěl být knězem, protože by měl pěkné oblečení, dobré bydlo a ještě chtěl, aby s ním každý mluvil jako s králem. Ve druhé části jsme hráli hry. V jedné z nich jsme dostali papír, na kterém byly otázky a odpovědi k těmto otázkám. Ty jsme museli správně přiřadit. Nakonec jsme si vybarvili husí stopu.

Erik Otte, 5.A

Foto naleznete ZDE.