Školní kolo biologické olympiády

I tento rok se žáci naší školy zúčastnili vědomostní a dovedností soutěže z přírodopisu, tzv. Biologické olympiády.

Školní kolo proběhlo ve dvou dnech - 18. a 19. ledna 2017. Žáci základní školy spadají do dvou kategorií, a to kategorie D (6. a 7. ročník) a kategorie C (8. a 9. ročník). Celkově se biologické olympiády zúčastnilo 25 žáků, z toho 19 žáků z kategorie D. Žáci měli za úkol prostudovat studijní text, který nesl název Detektivem v přírodě, ve kterém se žáci například učili určovat zvířata podle pobytových znaků (zbytky potravy, stopy …), které mohou vidět všude kolem nás.

Žáci, kteří se umístili na předních příčkách, se zúčastní okresního kola. Okresní kolo se bude konat v dubnu. Výsledky školního kola jsou k nahlédnutí v příloze.

Všem zúčastněným žákům děkujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole!

Obrázky Přiložené soubory

vysledky_BO.pdf