Besedy s Policií ČR

Ve středu 10. října navštívila naši školu paní Šabatová. Je to policejní mluvčí z Uherského Hradiště a pro druhý, pátý a osmý ročník měla připravené zajímavé informace. V programu s názvem Policista je náš kamarád žákům 2. ročníku představila práci i oblečení policisty (uniforma, košile, čepice, odznak, reflexní vesta, kšiltovka, policejní beranice, pouta, obušek, střelná zbraň). Páťáci se dozvěděli o správném a bezpečném chování doma, venku i na internetu v programu Bezpečné chování. Trestná činnost mládeže a páchaná na mládeži seznámila žáky 8. ročníku s pojmem přestupek a trestný čin, uvedla příklady držení omamných látek a s tím související postihy např. už od 15 let můžeš jít do vězení, ani cyklista nesmí jezdit pod vlivem alkoholu, pět rostlin marihuany je trestný čin.