Lyžařský výcvik 4. a 5. tříd ve Štrbáni

Po dvouleté pauze se nám díky příznivým sněhovým podmínkám ve Strání podařilo uskutečnit lyžařský kurz pro 4. a 5. třídy naší školy.

Výcvik začal ve čtvrtek 10. ledna, kdy byly podmínky ve Štrbáni vynikající. Bohužel se nám počasí v pondělí pokazilo, kurz byl přerušen, ale v úterý děti nastoupily na svah v plné parádě. I přes zhoršenou kvalitu sjezdovky si žáci své lyžařské schopnosti zdokonalili a kurz byl ve středu 16. ledna úspěšně zakončen.

Děti byly rozřazeny do 4 skupin, které vedly paní učitelky, instruktorky lyžování, Marie Šimková -1. družstvo, Radka Popelková - 2. družstvo, Zdeňka Davidová - 3. družstvo a Miroslava Popelková - 4. družstvo.

Některé děti absolvovaly jízdu na vleku poprvé, ale díky ochotě a trpělivosti pánů vlekařů z Lyžařského klubu to mladí lyžaři zvládli. Za to jim velmi děkujeme, stejně jako za úpravu svahu v průběhu kurzu.

Doufáme, že si děti lyžování oblíbily a budou v tomto krásném sportu pokračovat i nadále. Foto zde