Karel Čapek

25. prosince 2018 uplynulo osmdesát let od smrti Karla Čapka, českého spisovatele, dramatika, novináře, překladatele i amatérského fotografa. Proto jsme s žáky druhého stupně v uplynulém týdnu zamířili do školní knihovny, abychom si tuto slavnou osobnost připomněli.

Paní učitelka Kloudová nám vyprávěla o jeho životě, životních osudech, přátelství s T. G. Masarykem i díle, které nám zanechal. Každý z nás si z dětství pamatuje knížku Povídání o pejskovi a kočičce, kterou napsal a nakreslil jeho bratr Josef Čapek.  Sám Karel napsal a fotografiemi doprovodil svou knihu Dášeňka čili život štěněte, ve které vypráví o narození a růstu svého štěňátka – foxteriéra Dášeňky, které vyprávěl psí pohádky. Paní učitelka Kloudová vyprávěla i o dílech a divadelních hrách, ve kterých autor varoval před nastupujícím fašismem.  Beseda se nám všem moc líbila. Děkujeme, paní učitelko Kloudová.