Beseda ve školní knihovně

V pátek 25. října 2019 jsme navštívili školní knihovnu, kde pro nás, žáky šesté a sedmé třídy, byla připravena beseda o našich ilustrátorech.

Paní učitelka Kloudová nám vyprávěla o malířce Heleně Zmatlíkové. Víte, co je typické pro její kresby? Přece nápadně velké oči, které její postavy mají. Dovedete si představit Honzíka, hlavní postavu knihy Honzíkova cesta, bez těch krásných velkých modrých kukadel? Dozvěděli jsme se také hodně o Adolfu Bornovi, Josefu Ladovi i Ondřeji Sekorovi. Se zájmem jsme naslouchali a také listovali v knížkách, kde jsme si jejich obrázky prohlíželi. Děkujeme paní učitelce Kloudové, že si na nás udělala čas a vyprávěla nám zajímavosti o českých malířích, díky kterým jsou stránky dětských knih krásnější a zajímavější.