Den Slabikáře

Datum 27. 11. byl u nás slavnostním dnem pro prvňáčky. Děti se těšily, že  dnes dostanou Slabikář. Naši třídu 1.B už dopoledne očekávala v knihovně p. Kloudová společně s rodiči. Dnes se představila jako Královna knížek. Dětem  předvedla  známé pohádkové knížky, jako např. Ladovy pohádky, Ferdu  mravence, Kocoura  Mikeše, a další. Také se zeptala, zda umí přečíst některá písmenka. Děti přednesly na daná písmenka říkadla a básničky. Paní královna přečetla i zajímavou pohádku O pohádaných písmenkách. Na konec programu děti zazpívaly písničku O Alence a písmenkách a pak už mohlo proběhnout slavnostní předávání Slabikářů společně s pasováním i s focením.

Ráda bych poděkovala za pomoc a poutavé vyprávění paní Kloudové, dále p. asistentce M. Hupkové a také rodičům, kteří přichystali drobné dárky pro děti.