Selfie

V hodině výtvarné výchovy naši sedmáci, osmáci a deváťáci dali průchod své kreativitě a vytvořili své originální selfie. Složitá práce, ale myslím, že se žáci pobavili: na výkres si nakreslili obrovský mobilní telefon, pak zapnuli telefon a vyfotili se. Tvář v popředí neměla být vidět úplně, ale jen část - jako by to byla špatná selfie!? Nejsložitější fází byla reprodukce autoportrétu na nakresleném displeji, stínování barevnými pastelkami nebo tužkou, kde objem obličeje získal šerosvit. Nejjednodušší a nejzábavnější částí bylo vytvoření aplikací ve spořiči obrazovky na základě zájmů a přizpůsobení krytu. Podívejte se na skvělé práce žáků ve fotogalerii!

Co je vlastně ,,selfie"?

V roce 2013 se slovo „selfie“ stalo dle Oxfordského slovníku dokonce slovem roku. „Selfie“ tady bylo ale mnohem dříve, ještě před vynálezem mobilního telefonu. Prvním selfie byla daguerrotypie Roberta Cornelia (1839). Ale až s příchodem mobilních telefonů a sociálních sítí se stalo doslova fenoménem.

Obrázky