Bílá velryba připlula za šesťáky

Stalo se to ve čtvrtek 25. února v druhé vyučovací hodině. Tentokrát se šesťáci přihlásili do společného týmu, kam mezi ně zavítali dva sympatičtí herci ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti: Petra Staňková a Štěpán Goiš.

V rámci projektu Herec do každé hodiny přišli šesťákům přiblížit příběh o Bílé velrybě, ve kterém oba hrají. Začali tím, jak se z knihy stane divadelní představení, jak se obsazují role a jak to probíhá na čtené zkoušce. Vysvětlili žákům, co má na starosti dramatik, scénograf a pan režisér. Přes kameru žáci viděli návrhy kostýmů a dozvěděli se o práci garderobiérky nebo vlásenkářky.

Nejzajímavější částí workshopu bylo pro všechny, když se Peťka převlekla do kostýmu kapitána Gardinera. Z krásné slečny se během chvíle stal vousatý kapitán s hlubokým hlasem. A pak jí necelá minuta stačila k tomu, aby se před zraky všech proměnila v indiána.

Šestáci oba herce zahrnuli spoustou otázek a jejich online návštěvou byli nadšeni.

Reakce žáků:

·         všem se nám hodina s herci líbila

·         oceňujeme, že se dokáží naučit text zpaměti

·         umí se rychle se převléct z kostýmu do kostýmu

·         netušili jsme, kolik lidí se podílí na divadelní hře

·         uměli nám to pěkně a trpělivě vysvětlit

·         dokázali nás rozesmát

·         bavilo nás to

·         dozvěděli jsme se, jak probíhá příprava celé role

·         byli moc milí a sympatičtí

·         odpověděli nám na všechny dotazy

Obrázky