Mistr světla a stínu - online program

V úterý 16. března a ve čtvrtek 18. března se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili online programu Mistr světla a stínu a tak měli jedinečnou příležitost proniknout do výstavy Národní galerie Praha ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum v Kolíně nad Rýnem - Rembrandt: Portrét člověka. Žáci se dozvěděli, kdo byl Rembrandtovým nejčastějším modelem, jak vypadá šerosvit a co znamená tronie. Výrazy tváří i předměty kolem vás se stanou východiskem k experimentování. Na závěr programu jsme dostali úkol sestavit a proměnit zátiší v různé intenzitě světla, stínu a vybrat barevné pigmenty pro obraz. Jak se díla povedla, posuďte sami.

Výstavu bylo možno shlédnout v Paláci Kinských a následně je přesunuta do Schwarzenberského paláce. Chtěla bych moc poděkovat paní Mgr. Janě Klímové, za  krásné odpoledne plné historie a umění.

Obrázky