Tessinka

V pátek 18. června 2021 jsme se všichni těšili do školy, neboť nás čekal dodatečný dárek ke Dni dětí. Tím dárkem byl výukový program, který si pro nás připravila paní Nová se svým záchranářským pejskem, labradorkou  Tessie.

Děkujeme tímto SRPDŠ, které celou akci všem žákům zafinancovalo a umožnilo tím dětem mnoho nevšedních zážitků. Více ve fotogalerii

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o výcviku záchranářského psa, o trénincích poslušnosti a práci v terénu, mohli jsme si prohlédnout fotografie při hledání lidí zasypaných v suti, pod lavinou, záchranných pracích ve vodě a podobně. Nejzajímavější byly ale praktické ukázky výcviku poslušnosti.  Na závěr si mohli zájemci Tessinku pohladit a prolézt jejími tunely.