Čtvrťáci na dopravní výchově v Uh. Brodě

V pondělí 18. 10. 2021 třída 4. A navštívila dopravní hřiště při Základní škole Na Výsluní v Uh. Brodě. Nejdříve jsme se ráno všichni usadili v odborné učebně pro dopravní výchovu, kde nám organizátor dopravní výchovy Mgr. Tomáš Smetana předal informace o pravidlech silničního provozu. Snažil se dětem vysvětlit bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu všech jeho účastníků – chodce, řidiče nemotorového i motorového vozidla (tedy i cyklisty). Musím přiznat, že některé křižovatky děti trošku potrápily, ale nakonec se všichni shodli na správném řešení. Po necelých dvou vyučovacích hodinách v učebně si mladí cyklisti nasadili přilby a přesunuli se na dopravní hřiště. Zde si vyzkoušeli jízdu na kole za dodržování pravidel silničního provozu. A že jízda nebyla jednoduchá, svědčí zvládání spousty nelehkých dopravních situací: křižovatky, kruhový objezd, dopravní značky, světelná signalizace, železniční přejezd, přechody pro chodce, cyklostezka, atd. Musím konstatovat, že všichni se snažili projet trasu bez vážnějších dopravních přestupků.

Na jaře si čtvrťáci dopravní dovednosti v Uh. Brodě zopakují. Za správné vyřešení teoretických i praktických úkolů získají cyklistický průkaz. Věřím, že to všichni zvládnou na jedničku. Foto zde.