Beseda o nejlidnatější zemi

Jednou v hodině angličtiny se páťáci dozvěděli, že děti v Číně chodí do školy i navečer, aby si tam udělaly úkoly. Velmi se tomu podivovali, a tak jsem do třídy pozvala Dariu Třesohlavou, která v Číně učila angličtinu od roku 2005 na Weifangské škole cizích jazyků a od roku 2007 – 2019 na Weifanské univerzitě. Daria dětem udělala přednášku o svém životě v této zemi, ukázala žákům staré čínské meče, kroje, keramiku a krásné kresby, které jí namalovali její studenti. Páťáci měli i rychlokurz čínštiny, který byl pro ně velmi zábavný. Nakonec Daria besedu zpestřila videohovorem do Weifangu paní učitelce angličtiny Rose Chen. Tato velmi milá dáma dětem představila svoji rodinu a žáci s ní komunikovali v angličtině.

Děkujeme Darii Třesohlavé za velmi zajímavou besedu, páťáci byli nadšení.