Střední škola letecká Kunovice

V úterý 17. května se sedmáci vydali na exkurzi do Střední školy letecké v Kunovicích. V rámci projektu navštívili sdílené dílny. Na začátku jsme se rozdělili do tří skupin, které se v hodinových blocích vystřídaly na třech pracovištích. Na prvním stanovišti jsme v učebně elektroniky podle návodu spojovali drátky. V dílnách jsme si vyzkoušeli práci s pilníkem, důlčíkem i vrtačkou a vyrobili jsme si hrací kostku. Posledním pracovištěm byla velká hala s letadly, která jsme si mohli prohlédnout zblízka i uvnitř. S pomocí studentů jsme si zkoušeli rozebrat a smontovat brzdu letadla.

Na závěr exkurze jsme navštívili pracoviště, kde se letadla L 410 vyrábějí. Měli jsme možnost vidět celý postup s velmi zajímavým výkladem. Pan inženýr nám dokázal odpovědět na každou naši otázku. Exkurze se nám všem moc líbila.