Jan Werich – „O rybáři a jeho ženě“

Ve středu 15. 6. 2022 proběhlo na 1. stupni v multifunkčním sále naší školy scénické čtení O rybáři a jeho ženě od Jana Wericha. Jak mnozí vědí, jde o alegorický příběh o lidské nenasytnosti. Během četby dvou herců Davida Vackeho a Terezy Hrabalové doplněné obrázkovými ilustracemi děti s napětím sledovaly, zda se touha po majetku a moci vyplatí. Pohádkový příběh o vzletu a pádu se totiž dotýká každého z nás napříč věkovým spektrem. Navíc do hraní na „jevišti“ zasáhly i samotní diváci. Herci se snažili na závěr přimět děti k tomu, aby si samy dokázaly vytvářet vlastní scénická čtení, protože díky nim dochází k rozvoji vlastní fantazie, vyjadřovacích schopností, učí se souhře a komunikaci, zbavuje studu z veřejného projevu, při výrobě rekvizit může podpořit také výtvarnou kreativitu a zručnost. Děkujeme oběma profesionálním hercům za krásný divadelní zážitek plný napětí, poučení a také za načerpání nových inspirací. Fotky z této akce – viz fotogalerie.