Legenda V + W aneb Příběh Osvobozeného divadla

Ve středu 21. září 2022 do naší školy po několika letech opět zavítali herci Divadélka pro školy z Hradce Králové. Tentokrát jsme z jejich bohatého repertoáru vybrali pro žáky II. stupně představení s názvem Legenda V+W aneb příběh Osvobozeného divadla.

Oba herci během více než šedesáti minut přiblížili našim žákům nejdůležitější okamžiky života i kariéry Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Odborný výklad o těchto českých humoristech doplňovali úryvky dialogů a písní. Zhlédli jsme tak ukázku z avantgardní West pocket revue, dialog šermířů ze známé hry Golem, následně pak ukázku politické a sociální satiry z protifašisticky laděné hry Nebe na zemi. Představení uzavřela slavná poprava kanónem z hry Fata Morgána.

Oba herci hráli s plným nasazením a taky se jim dokonale podařilo zapojit žáky do děje. Výbuchy smíchu a častý potlesk svědčil o tom, že to bylo úžasné představení. (Foto ve fotogalerii.)