4.A na dopravním hřišti

24. října třída 4.A vyrazila na dopravní hřiště do Uherského Brodu. Pan učitel Tomáš Smetana děti zavedl do učebny, kde s nimi probral dopravní značky, chování chodce i cyklisty v provozu, nejrůznější dopravní situace a také křižovatky.

Ve druhé části se děti přesunuly ven na dopravní hřiště. Rozdělily se do skupinek a na lavičkách si procvičovaly přednosti na křižovatkách pomocí výukové pomůcky - posuvného kolečka. Potom si konečně mohly zkusit jízdu na kole. Musely jezdit podle pravidel silničního provozu.  Děti zvládly nejrůznější dopravní situace, např. železniční přejezd, jízdu na kruhovém objezdu, křižovatky i cyklostezky. Na jaro všichni po zvládnutí teoretické i praktické části získají průkaz cyklisty.

Obrázky