Setkání harmonikářů

Svátek svaté Kateřiny byl pro naše předky velmi významným dnem. Právě na svatou Kateřinu se konaly poslední taneční zábavy před nadcházejícím adventním obdobím. Ve Strání se v tomto období už tradičně setkávají harmonikáři a heligonkáři, aby si společně zahráli a zazpívali.

Naše paní učitelka Katarína Bánovcová zahájila celý program vystoupením akordeonového souboru žáků ze ZUŠ Strání. Postupně pak zahráli sólově všichni její žáci a také žáci paní učitelky Hany Miklášové. Kromě dětských muzikantů s velkou chutí a odvahou zahráli také dospělí začátečníci a rozezpívali celý sál. Jsme moc rádi, že nám vyrůstá tolik mladých muzikantů a děkujeme učitelkám a rodičům za jejich podporu. Ať vás muzika stále baví!

(fotogalerie)