Zítra celá země

V pondělí 19. prosince jsme se zúčastnili přednášky Zítra celá země. Byla na téma  17. listopad, což je Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva. Nejdřív jsme si o tomto dni povyprávěli, přednášející z organizace Post Bellum nám vysvětlili nějaké pojmy, kterým jsme nerozuměli, a pak jsme si zahráli hru. Každému v ní určili postavu. O postavě jsme věděli, co dělali její rodiče, jaký byl jejich život a co dělali v den 17. listopadu. Byli jsme žáci vysoké školy a museli jsme se vžít do doby studentského povstání. Myslím si, že nás to všechny moc bavilo a bylo to hodně naučné.

V druhé části jsme se věnovali tématům, která se týkají současnosti. Pár z nás navrhlo, co bychom chtěli celkově změnit ve školství, v naší zemi a v celé světě. Pak vybrali tři témata, rozdělili jsme se do skupinek a vypsali a prezentovali jsme věci, které můžeme my udělat proto, aby se mohlo něco změnit.

Přednáška se nám všem moc líbila.

Obrázky