Holocaust

Ve středu 25.1. se žáci devátého ročníku zúčastnili besedy na téma Holocaust a extremismus. Poslechli si životní příběh Otty Wolfa, který se se svou rodinou musel skoro tři roky schovávat v lese (později i na půdách domů), protože se všichni hlásili k židovství a nechtěli odjet do soustřeďovacího tábora.

Všechny zaujala osobnost  Nicholase Wintona z Británie, kterého jeho kamarád poprosil, ať mu přijede pomáhat do Prahy organizovat dětské transporty, aby děti nemusely odjíždět do koncentračních táborů. Nicholas tak zachránil 669 převážně židovských dětí, které nechal osmi vlaky převézt do Británie do nových rodin. O tomto činu nikomu neřekl. Až po 49 letech našla jeho žena na půdě seznamy dětí a o všem se dozvěděla. Nicholas tak dostal několik ocenění. Přednáška pokračovala vyprávěním o životě během 2.světové války a o pracovních a koncentračních táborech. Prohlédli jsme si mnoho dobových fotografií, ale i videa ze života v koncentračních táborech.

Obrázky