RETRO TÝDEN V NAŠÍ ŠKOLE

V týdnu od 30. 1. do 8. 2. 2023 se naše škola ponořila do dob dávno minulých. Ve vestibulu školy byla instalována dobová výstava a díky celé řadě vystavených věcí mohly děti během několika dnů nahlédnout do dávné minulosti – do dob, kterou prožili jejich rodiče nebo prarodiče. Děti si se zájmem prohlížely staré učebnice a sešity, aktovky, retro hračky, telefony, budíky, gramofony, walkmany, kotoučové magnetofony, psací stroj, hodiny, kuchyňské mlýnky, vysavače a spousty jiných. Retro znalosti, nebo spíš vzpomínky, si děti i zaměstnanci školy zkusili také osvěžit v malém retro kvízu. 

 
 

Poctu dobám retro jsme se rozhodli vzdát i stylovým oblečením. Kárované oděvy, flanelové košile, různé šaty, čelenky či šátky, plastové korále, propínací svetříky, opasky s velkou sponou, džíny s nohavicemi do zvonu, džínové bundičky a jiné… bylo zkrátka fuk, jestli jsme styl upřeli na šedesátky, sedmdesátky či osmdesátky. Všichni jsme byli vážně fajnoví.

Velké díky patří maminkám, tatínkům a všem příbuzným, kteří nám pomohli zapátrat v léta netknutých šatnících a půdách a vyštrachat pro nás všechny ty retro poklady. A v neposlední řadě děkujeme všem, kteří se do téhle akce rozhodli jít s námi. 

Fotky zde.

 
Tvorba INTERNETOvých stránek