Slovácké divadlo

V pondělí 27. 3. 2023 jsme mohli spatřit ve Slováckém divadle představení s názvem Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu. Je vcelku obvyklé, že v divadelních pohádkách pro děti vystupují různá zvířata. Hostující herecký soubor Naivního divadla v Liberci nám však zahrál originální pohádku, ve které vystupovaly různé druhy tzv. obtížného hmyzu, jako např. ovád, klíště či komáři. Hlavní hrdina, komár Zdenda, se vydává do světa, aby před pavoukem zachránil svou unesenou nevěstu Soničku. Při tom musí překonávat různé překážky, avšak pomáhají mu v tom jeho hmyzí přátelé. Líbily se nám také zajímavě pojaté kulisy, filmové projekce, či pečlivě připravené kostýmy herců. Představení bylo napínavé a zábavné, proto se moc těšíme na další návštěvu divadla v příštím školním roce.