Planetárium MORAVA - hvězdy přijely až k nám…

První české planetárium mobilního typu přijelo 6. dubna 2017 k nám do školy. Děti I. stupně zhlédly postupně po ročnících ve velké sedmimetrové promítací kopuli jednotlivé výukové programy.

Mladší děti byly zábavnou formou seznámeny s planetami Sluneční soustavy, pohyby Země a se souhvězdími zvěrokruhu formou pohádky. S polárním medvědem a zvídavým tučňákem pak sestavily kosmickou loď, zjistily, jak se v ní žije - včetně stavu beztíže a prozkoumaly například i prstenec Saturnu. Starší děti putovaly ze Země do vesmíru. Seznámily se se Sluncem a jednotlivými planetami Sluneční soustavy, některými zajímavými měsíci a planetkami, pásy asteroidů a komet. Nechyběly ani pohledy na různé tipy galaxií, mlhovin a hvězdokup. Děti zaujal i vznik a zánik hvězd. Překvapivé byly také historické názory na vesmír a vývoj pozorování oblohy do současnosti.

Na závěr byly dětem lektorem zodpovězeny všechny zvídavé dotazy a každá třída obdržela vesmírné pexeso, omalovánky a další výukové materiály.

Celé hvězdné dopoledne si můžete prohlédnout ZDE.