2. místo v okresním kole Olympiády z Německého jazyka

Dne 1. března 2022 proběhlo na ZŠ Na výsluní v Uh. Brodě okresní kolo olympiády v německém jazyce. Němčina se vyučuje na základních školách jako druhý cizí jazyk od sedmého ročníku a kvůli své obtížnosti patří mezi méně oblíbené předměty. Žáci soutěžili ve druhém cizím jazyce on-line a to ve třech kategoriích. Jejich úkolem bylo co nejpodrobněji popsat vystavený obrázek a mluvit na dané téma, které bylo doplněno dalšími otázkami vyučujících. Za naši školu se zúčastnila žákyně 8. A třídy Alžběta Popelková, která jako jediná osmačka soutěžila mezi deváťáky a získala krásné 2. místo. Všem zúčastněným patří poděkování za zájem a čas prohloubit si své znalosti v cizím jazyce. 
 
[ 2. března 2022 | Autor: Mgr. Bc. Miroslava Popelková | celý text... ]
 

Gratulace

Gratulujeme Adamovi  Želibabkovi k 8. místu v krajském kole soutěže Mladý chemik. Své vědomosti si bude dále prohlubovat na Střední průmyslové škole v Hranicích na oboru Požární ochrana - chemický specialista. Udělal všem radost a přejeme mu hodně úspěchů.

 
[ 3. června 2021 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Mladý chemik - Výhra v krajském kole!

Slavíme! Eliška Zetková vyhrála krajské kolo soutěže Mladý chemik a postupuje do celostátního finále. Ta se koná v červnu v prostorách chemicko-technologické fakulty Univerzity Pardubice. Eliška si za svou snahu zaslouží velkou pochvalu a všichni jí společně budeme v celostátním kole držet palce.

Reportáž ze soutěže na TVS: https://itvs24.cz/otrokovice/regionalni-finale-souteze-o-nejlepsiho-mladeho-chemika-zna-viteze

 
[ 24. února 2020 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Daniel Bruštík v superfinále Čenda hledá supertalent

Konec prázdnin úspěšně prožil Daniel Bruštík. Jako jeden z nejmladších /8 let/ postoupil do celostátního kola soutěže Čenda hledá supertalent v Šiklově Mlýně.

 
[ 30. srpna 2011 | celý text... ]
 

Obec Strání má bikrosovou hvězdu

Dne 10.7.2011 se uskutečnilo Mistrovství Evropy Haaksbergen Holandsko, na kterém zazářil nadějný jezdec David Pagáč. Na start tohoto závodu se postavilo 46 jezdců z 16 zemí Evropy a byl to právě on, kdo obsadil druhé místo a stal se tak ,,Vícemistrem Evropy boys 9" v kategorii devítiletých závodníků.
 
[ 20. července 2011 | celý text... ]
 
Tvorba INTERNETOvých stránek