Habsburská Vídeň

Ve středu 18. září 2019 se 8. a 9. ročník vydal na poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska, do Vídně. Odjížděli jsme v šest hodin ráno od školy. V autobuse s námi jel náš průvodce pan Kočí, který nás informoval o průběhu celého dne.

Jako první jsme zavítali k zámku Schönbrunn, procházeli jsme se mezi zámeckými zahradami až ke kolonádě Gloriette a kochali se krásným výhledem u Neptunovy fontány.

Dále naše kroky směřovaly do centra města k Hofburgu a chrámu sv. Štěpána. Poté pan Kočí vyhlásil „indi-vindi“ a tak jsme se rozprchli do uliček mezi davy lidí. Pak jsme se dostali až k památníku Alžběty Bavorské v růžové zahradě, odkud naše cesta pokračovala k zábavnému parku Prater. Viděli jsme tam obří vídeňské kolo Wiener Riesenrad s průměrem 61 metrů a mohli jsme vyzkoušet mnoho dalších adrenalinových atrakcí.

Po našem celodenním výletu jsme se všichni v pořádku a plní zážitků vrátili domů. Výlet se nám moc líbil!

žákyně 9.B: Diana Vintrová, Adéla Miklášová