Jak by vypadal facebookový profil J. A. Komenského?!

Výzvě čelili žáci 8. tříd v průběhu distanční výuky dějepisu. Podnětem ke tvorbě je 350. výročí úmrtí J. A. Komenského, které si připomínáme v těchto dnech. Komenského profil na sociální síti v podání vybraných prací osmáků si můžete prohlédnout v příloze.

Myšlenky Komenského jsou nadčasové a není divu, že se u příležitosti letošního výročí rozjelo několik celorepublikových projektů s cílem přiblížit nejen žákům, ale i veřejnosti velkolepost díla Učitele národů. Např. na www.komensky2020.cz naleznete interaktivní knihu, jež zábavnou formou inspiruje k proměně společnosti odkazem na stěžejní myšlenky Komenského knihy Obecná porada o nápravě věcí lidských. Najdete v ní i Vy nějaký motiv, který Vás posune dál?