Miroslav Kapinus

Poslední den roku 2021 by Miroslav Kapinus, učitel, básník, publicista a překladatel, oslavil své 90. narozeniny. Jako učitel českého jazyka a dějepisu působil na několika základních školách na Uherskohradišťsku – v Bánově, Vlčnově a Strání.  Na tamější základní škole strávil více než dvacet pět let a jistě zůstane ve vzpomínkách mnohých rodičů i prarodičů.  Ve Strání založil literární kroužek, úzce spolupracoval s místním divadelním souborem a Strání je často vzpomínáno i v jeho básních.

Současní žáci už jej bohužel neznají. Proto jsme se rozhodli připomenout jim jeho osobnost prostřednictvím básní, které sám napsal. Ve všech třídách druhého stupně žáci s jeho básněmi pracovali. V hodinách literatury každý žák báseň přednášel, v hodinách výtvarné výchovy báseň přepsal a doplnil ilustrací. Vzniklo velké množství krásných prací, které jsou vystaveny v prostorách školy. Ty nejpovedenější jsou ve fotogalerii.