Habsburská Vídeň

11. října 2022 se žáci 8. a 9. tříd vydali na exkurzi do Vídně, hlavního města Rakouska. Odjížděli jsme v 6:00 hodin od školy. Po příjezdu jsme jako první navštívili zámek Schönbrunn. Pan průvodce nás provedl překrásnými zahradami, kde viděli jsme Neptunovu fontánu a kolonádu Gloriette. Dále nás čekal památník Marie Terezie a Hofburg.

Prošli jsme hodně ulic a dorazili k Dómu sv. Štěpána. Tady jsme dostali rozchod a mohli navštívit obchody. Na zpáteční cestě jsme se stavili u památníku Alžběty Bavorské, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace z osobního života císařovny Sisi. Pak nás čekal zábavní park Prater. Zde jsme měli devadesátiminutový rozchod a navštívili hodně atrakcí. Vídeň jsme si moc užili. Děkujeme paním učitelkám, řidičům a panu průvodci a doufáme, že se do Vídně znovu podíváme.

(fotogalerie)