Žákovská samospráva

ŽÁKOVSKÁ SAMOSPRÁVA 2022 – 2023

Žákovskou samosprávu tvoří vždy dva zástupci z 6. – 9. tříd druhého stupně základní školy. Jsou voleni svými spolužáky na začátku školního roku jako starosta/ka a místostarosta/ka třídy. Tuto funkci zastávají po celý školní rok.

Zvolení zástupci tříd:

6. A - Vintrová Simona, Popelková Eliška

6. B - Málková Aneta, Straňáková Nela

7. A – Popelková Barbora, Dzuráková Michaela

7. B – Adámková Adéla, Vintr Pavel

8. A – Zderčíková Táňa, Tóthová Nikola

8. B – Knotová Tereza, Matejíková Soňa

9. A – Nuzík Jan, Bachan Jakub

OKRUHY ČINNOSTI A KOMPETENCE ŽÁKOVSKÉ SAMOSPRÁVY

• Aktivně se podílí na životě školy, spolupracuje a pomáhá při organizování různých akcí (projektových dnů, sportovních soutěží aj).
  • Umožňuje žákům vyjádřit se k aktuálnímu dění ve škole.
  • Podává návrhy na vybavení tříd a školy, náplň přestávek, žákovské služby, úklid a estetizaci školy.
  • Podílí se na aktualizaci webových stránek školy.
  • Reprezentuje školu, přijímá plnou zodpovědnost za veškeré své iniciativy.
  • Žáci školy se mohou na členy žákovské samosprávy obracet se svými školními problémy a jejich prostřednictvím je řešit.
  • Členové žákovské samosprávy nezasahují do školních záležitostí, jejichž rozhodování a posuzování patří do pravomoci vedení školy.

Člen žákovské samosprávy má povinnost:

– pravidelně se účastnit všech řádných i mimořádných jednání žákovské samosprávy

– pravdivě informovat své spolužáky o průběhu jednání, o projednávaných problémech a rozhodnutích, ke kterým žákovská samospráva dospěla

– dodržovat a naplňovat stanovy žákovské samosprávy

Funkce v žákovské samosprávě:

Starosta samosprávy

Místostarostka samosprávy

Odpovědnost za hodnocení tříd

Všichni členové žákovské samosprávy:

– mají navzájem zcela rovnoprávné postavení

– spolupracují s vedoucím žákovské samosprávy, Mgr. Janou Jančovou, i třídními učiteli

– se souhlasem vedení školy mohou být přizváni na část jednání pedagogické rady školy