logoIROPMMR.JPG

Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu „Rekonstrukce odborných učeben a zajištění jejich bezbariérovosti v ZŠ Strání" (Reg. číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004106), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Hlavním cílem projektu je rekonstrukce stávajících učeben chemie a anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ, včetně pořízení vybavení a zajištění jejich bezbariérového užívání. Výstupy projektu jsou zaměřeny na rozvoj klíčových kompetencí "Přírodní vědy" a "Komunikace v cizích jazycích".

Chemické pokusy

V úterý 25. června si deváťáci společně s paní učitelkou Jitkou Bartošovou připravili pokusy pro první, druhý a třetí ročník. Každý z nás měl připravený jeden pokus s magickým příběhem. Barvení kapaliny, barvení plamene, Hrnečku vař!, rostli nám faraonovi hadi a zapalovali jsme oheň bez sirek. Po předvedení našich pokusů,  měly děti možnost vyzkoušet kouzlení s barvičkami a ‘‘Neviditelným písmem‘‘. Chemické kouzlení jsme si s dětmi velmi užili a zpříjemnilo nám to poslední dny ve škole.

 
[ 26. června 2024 | Autor: Zuzana Ševčíková 9.B, Eliška Popelková 9.A | celý text... ]
 

Noc ve škole

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se u nás ve škole konala „přespávačka“. Odpoledne jsme strávili na školním dvoře. Pro děti byl nachystaný bohatý program – soutěže, opékání špekáčku, taneční zábava a filmový večer. Společně jsme si užili spoustu zábavy. Ve večerních hodinách se potom tělocvična proměnila v ložnici plnou zakuklených dětí ve spacácích. Po pohádce na dobré usínání si ještě chvíli povídaly a postupně se vydaly do říše snů.

 
[ 25. června 2024 | Autor: Helena Majorová, Marcela Hupková | celý text... ]
 

Ples 2024

Osmnáctý květen. Den, na který jsme se všichni žáci devátého ročního těšili s napětím a velkým očekáváním. Byl to den, kdy se vše zdálo být možné a kdy jsme prožívali okamžiky plné radosti a štěstí.

            Přípravy začaly už od brzkého rána. Vše jsem chtěla stihnout podle časového plánu. Nejprve se mě ujala kadeřnice. Její výsledek byl dokonalý. Potom mě maminka nádherně namalovala. Nejvíc jsem se těšila, až si obléknu překrásné krajkové bílé šaty, které zdobily bílé miniaturní perličky. Všichni mě obskakovali jako princeznu a právě tak jsem se cítila. Nakonec jsem si nazula kamínkové sandálky s malinkým podpatkem a vyrazila do kulturního domu, kde vše mělo proběhnout.

 
[ 25. června 2024 | Autor: Eliška Popelková, 9. A | celý text... ]
 

Organizace posledního týdne školního roku

Úterý 25. 6. - Žáci 9. tříd a 1. stupeň končí po 4. vyučovací hodině v 11:40. 2. stupeň během 5. vyučovací hodiny.

Středa a čtvrtek - Žáci 1. stupně končí po 4. vyučovací hodině v 11:40, žáci 2. stupně během 5. vyučovací hodiny.

Pátek 28. 6. - předávání vysvědčení. Vyučování začíná v 9:15. Oběd bude vydáván od 10:30.

 
[ 25. června 2024 | Autor: vedení školy | celý text... ]
 

Výšlap k rozhledně

Osmáci a deváťáci si ve čtvrtek vyšli ke korytňanské rozhledně. Cestou lesem kolem myslivecké chaty, přes korytňanské lúky až nahoru k rozhledně je provázela dobrá nálada i příznivé počasí. U rozhledny si odpočinuli, opekli špekáčky a poseděli. Někteří si po cestě natrhali lesní maliny a jahody, jiní kytičky, někteří s detektorem kovu hledali štěstí v lese. Spokojeni a unaveni jsme se stejnou cestou vrátili do školy.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 21. června 2024 | celý text... ]
 

Moravské sklárny Květná

Ve středu 19. června navštívili deváťáci sklárny ve Květné. Prošli celým areálem a zhlédli ruční výrobu skla se stoletou tradicí. Jsem rádi, že jsme se mohli exkurze zúčastnit a děkujeme paní Kolajové za prohlídku.

 
[ 19. června 2024 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

O štanglu salámu

V úterý 18. 6. 2024 proběhl ve školní tělocvičně volejbalový zápas mezi žáky devátých ročníků a zaměstnanci školy (i když jeden musel být nahrazen z řad externích spoluhráčů). Letošní deváťáci hráli výborně, dokonce v prvním setu zkušenější hráče porazili. I když utkání nakonec skončilo 2:1 pro dospělé, kteří mají přece jen více zkušeností, prokázali, že jim tato náročná míčová hra rozhodně není cizí a že se jen tak nevzdávají.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 18. června 2024 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Pasování prvňáčků na čtenáře

V úterý 11. 6. 2024 proběhlo v místní knihovně Strání „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Dětem byl slavnostně předán průkaz čtenáře, díky kterému si mohou malí školáci půjčovat knihy. Dostali také pamětní list a krásný balíček, jehož součástí byla knížka, propisovací tužka a sladkost. Noví čtenáři museli složit slib rytíře Řádu čtenářského, kterým slibovali, že knížky budou opatrovat jako nejvzácnější poklad – budou je mít rádi a budou se k nim chovat pečlivě a s úctou.

 
[ 18. června 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Prvňáci a druháci na výletě

Ve čtvrtek 6. 6. 2024 děti z prvních tříd společně s druháky se účastnily výletu v zoo Lešná. Tento den byl plný zážitků – zvířátka nám byla celou dobu velmi příjemnými společníky. Pěšky jsme prošli větší část zoologické zahrady, zpáteční cestu jsme si užili ve vláčku. Počasí nám celý den přálo. Výlet se nám nesmírně vydařil, všichni jsme se domů vraceli s krásnými a nezapomenutelnými zážitky. Foto ve fotogalerii.

 
[ 17. června 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Pavla Horňáčková, Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

PIKNIK ZUŠ PODRUHÉ

Vážení přátelé a příznivci ZUŠ,

dovolujeme si vás již podruhé pozvat na náš HUDEBNÍ A VÝTVARNÝ KLOBOUKOVÝ PIKNIK, a to v úterý 18.6.2024 od 17 hodin. Přijďte si užít trochu zábavy s hudebníky a výtvarníky naší ZUŠky, snad nám tentokrát počasí vyjde Usmívající se.

 
[ 13. června 2024 | Autor: Anna Přikrylová, Iva Stupková | celý text... ]
 

Školní výlet 3.A, 5.A a 5. B Lednice

Dne 12.června jsme odjížděli brzy ráno na výlet do Lednice. Cesta trvala asi hodinu a tři čtvrtě. Hned po příjezdu jsme měli malou svačinku vedle zámku. Potom jsme si krátce prohlédli zámeckou zahradu. Poté jsme se přesunuli na zámek, kde jsme zhlédli několik krásných pokojů. Provázela nás mladá slečna Adriana, která nám vše hezky ukázala a vysvětlila. Jakmile prohlídka skončila, šli jsme do tropického skleníku, kde se nacházely úžasné druhy květin. A aby toho nebylo málo, ze zámku jsme jeli loďkami k Minaretu. Samozřejmě nám nesměla chybět odvaha, abychom vystoupali všech 302 schodů nahoru.  Cesta zpátky k zámku s výhledem na řeku Dyji byla okouzlující. Rozloučili jsme se s Lednicí a zamířili jsme k autobusu. Bohužel obchod se suvenýry byl zavřený, tak se někteří z nás aspoň spokojili s nákupem drobností na benzince. Výlet byl moc hezký, protože jsme v rámci jednoho areálu mohli navštívit více míst.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

 
[ 12. června 2024 | Autor: Eliška Dobiášová a Magda Popelková, 5. A | celý text... ]
 

Škola nanečisto

Ve čtvrtek 6. 6. 2024 byl připraven dopolední program pro naše budoucí prvňáčky.  Vyzkoušeli si školu nanečisto! Už vědí, jak se budou učit číst, psát a počítat. Zpestřením byla návštěva učebny chemie, kde si vyzkoušeli pokus s geometrickými tvary a návštěva učebny anglického jazyka, kde se naučili některá anglická slovíčka. Na závěr předškoláci navštívili školní družiny a Základní uměleckou školu. Paní učitelka Veronika Breznická si připravila krásný pohádkový koncert s ukázkou hudebních nástrojů.

Doufáme, že se předškolákům u nás líbilo. Na všechny se v září moc těšíme.

Foto zde.

 
[ 12. června 2024 | Autor: Helena Majorová, Marcela Hupková | celý text... ]
 

Výlet šesťáků a sedmáků do Olomouce

Olomouc je město plné nejen kulturních památek, a tak nás lákala k návštěvě. Nejdříve jsme vyjeli na Svatý Kopeček u Olomouce. Po návštěvě nádherné barokní baziliky jsme si prošli zoologickou zahradu.

Samotná Olomouc nás přivítala slunečným počasím. Zchladili jsme se v gotickém Chrámu sv. Václava, který je dominantou Olomouce. Cestou na Velké náměstí jsme se stavili na krátkou návštěvu u pana arcibiskupa Josefa Nuzíka. Žáci byli z návštěvy nadšení a byli rádi, že si na ně ve svém nabitém programu udělal čas.

Po prohlídce náměstí a orloje se chvilku rozešli poobědvat a nakoupit dárečky domů.

 
[ 7. června 2024 | Autor: třídní učitelky | celý text... ]
 

Návštěva obecního úřadu

Ve čtvrtek 6. června se žáci devátého ročníku vypravili v hodinách výchovy k občanství na místní obecní úřad. Pan starosta Antonín Popelka je obeznámil se základními informacemi, ukázal jim územní plán Strání, vysvětlil zástavbu obce a nastínil nové plány do budoucna. Paní Michaela Grebíková pak představila svoji práci matrikářky. Ukázala statistiky křestních jmen, příjmení, svateb a úmrtí, také matriční knihy z 20. století, ve kterých si mohli žáci najít své předky a zjistit o nich zajímavé informace.

Děkujeme za poutavé povídaní a možnost návštěvy obecního úřadu.

 
[ 7. června 2024 | Autor: Mgr. Jana Jančová, učitelka českého jazyka | celý text... ]
 

O pohár starostky Uherského Brodu

 4. 6. 2024 reprezentovalo devět žáků ze 2. – 5. ročníku naši školu v Uh. Brodě na atletických závodech „O pohár starostky. “ Soutěžilo se v těchto disciplínách: skok z místa, hod plným míčem, hod míčkem, skok do dálky, běh na 60 m a štafeta. V soutěži jednotlivců se nejlépe dařilo druhákům. Amálka Hrubá získala 1. místo ve skoku z místa, Ondra Vintr 3. místo v běhu na 60 m. Naše škola se celkově umístila na krásném 7.  místě z 15 škol. Moc děkujeme malým sportovcům za účast a všem učitelkách za přípravu dětí na závody.

 
[ 7. června 2024 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Dnešní Piknik zrušen

Oznamujeme všem, že z důvodu nepříznivého počasí se dnešní Piknik ZUŠ ruší a přesouvá se na úterý 18.6.2024.

 
[ 4. června 2024 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Plán akcí na červen

V příloze najdete plán na měsíc červen.

 
[ 3. června 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Žáci slavili svůj svátek

V pátek 31. května žáci 2. stupně oslavili Den dětí sportovním dopolednem. Žáci si sami zvolili čtyři soutěžní disciplíny. Za školou se hrál voleybal, pénanque a shazovaly se kuželky. V tělocvičně se žáci snažili porazit soupeře ve fotbale, florbale, v jídelně ve stolním tenise. Současně v multifunkčním sále hrála hudba do rytmu zumby a před školou si žáci dávali do těla při kruhovém tréninku. Překážkový běh na ně čekal ve vnitřních prostorách dílen.

Den se vydařil a žákům patří pochvala za nadšené sportovní nasazení.

Odměnou všem žákům byla také sladká mražená dobrota, kterou dětem darovali letošní třicátníci. Za tento sponzorský dar moc děkujeme.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

 
[ 3. června 2024 | Autor: Mgr. Hana Miklášová, Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Den dětí na 1. stupni

Letos oslava Dne dětí ve škole připadla na pátek 31. 5. 2024. Společně s dětmi na 1. stupni jsme ho oslavili v kině zhlédnutím animované pohádky Kocour v botách: Poslední přání (2022). Věříme, že kocourova vášeň o obnovení svých devíti životů nadchla naše diváky natolik, že si z kina odnesli spoustu nezapomenutelných zážitků. Akce se konala v kulturním domě ve Květné. Děkujeme panu starostovi Antonínu Popelkovi za vstřícnost při organizaci kulturního dění a Ing. Michaele Luzarové za zprostředkování tohoto velmi příjemného dopoledne. Nemalé poděkování patří i Ing. Daliboru Stupkovi za promítnutí filmového představení.

 
[ 3. června 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Koncert

Srdečně zveme všechny milovníky hudby na NEDĚLNÍ KONCERT  - KRÁSA HOUSLÍ. 
Program
Felix Mendelssohn Bartholdy: Houslový koncert č. 1 e moll, opus 64
Béla Bartók: Rumunské tance Sz 56 (úprava Zoltána Székelyho pro housle a klavír)
Fritz Kreisler: Recitativo a Scherzo opus 6 
 
Hraje Aleš Baránek, student Konzervatoře Brno a paní korepetitorka  Mgr. Eva Tesařová.
koncert_krasa_housli.png
 
[ 28. května 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Piknik

Vážení přátelé a fanoušci ZUŠ,
 
Dovoluji si vás pozvat na náš HUDEBNÍ A VÝTVARNÝ KLOBOUKOVÝ PIKNIK. Přijďte si užít trochu zábavy s hudebníky a výtvarníky naší ZUŠky  v zahradě školy. 
 
Děkujeme za vaši podporu.
Piknik1.png
 
[ 28. května 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Šplh o tyči

Ve čtvrtek 23. května 2024 se uskutečnila školní soutěž ve šplhu o tyči. V informatice jsme si s paní ředitelkou vytvořili diplomy a plakátky. S paní učitelkou Želibabkovou jsme připravili vše ostatní. Soutěže se zúčastnili žáci od 1. po 9. třídu, kteří byli rozděleni do kategorií podle věku. Výherci dostali diplom a sladkou odměnu. Ostatní cenu útěchy v podobě lízátka.

Výsledky najdete v příloze. Fotky ve fotogalerii.

 
[ 28. května 2024 | Autor: Zuzana Ševčíková, 9. B | celý text... ]
 

Atletický čtyřboj - krajské kolo

Naše letošní atletické snažení jsme zakončili v Holešově, kde se konalo krajské kolo atletického čtyřboje. Opět v malinko upravené sestavě a za silného deště se kluci pokusili překonat svoje osobní rekordy. To se nakonec docela povedlo. Dostat se mezi nejlepšími atletickými družstvy v kraji až na bednu a odnést si bronzovou medaili byl obrovský úspěch. Celému družstvu patří velká gratulace.

Děkuji panu Janovskému z SDH Strání za odvoz a paní asistentce Szoke za pomoc s organizací.

Několik momentů ze soutěže můžete vidět zde.

 
[ 27. května 2024 | celý text... ]
 

Twin Day

Ve středu 22. 5. 2024 proběhl další tematický den ve sladěných outfitech. Pojďme se podívat, jak vypadaly! 

Více ve fotogalerii.

 
[ 24. května 2024 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

Atletická olympiáda 1. stupně

16 vybraných žáků jelo ve středu 22.5. reprezentovat naši školu do Uh. Hradiště na atletickou olympiádu pro 1.stupeň. Soutěžilo se v pěti disciplínách: sprintu na 50 m, běhu na 600 m, skoku do dálky, hodu míčkem a ve štafetě. V konkurenci 20 škol si naše děti vedly velmi dobře, většina z nich se umístila v první desítce. I přes nepříznivé počasí všichni bojovali ze všech sil. Šimonu Mimochodkovi se podařilo získat krásné 3. místo ve skoku do dálky. Emě Mimochodkové a Matěji Straňákovi uniklo vítězství jen o vlásek, získali 4. místo v běhu na 600 m. Děkujeme všem žákům za snahu a sportovní nasazení a učitelům za přípravu dětí.

Foto níže.

 
[ 24. května 2024 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Policie ČR

Ve středu 22. května 2024 navštívila naši školu paní Šabatová, policistka z Uherského Hradiště, která si pro žáky druhého ročníku připravila informace na téma Policista je náš kamarád, pro páťáky Bezpečné chování na internetu a pro osmáky Trestní odpovědnost mládeže.

Děkujeme paní Šabatové za poučné povídání, které se žákům velmi líbilo.

 
[ 22. května 2024 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

HOP aneb Hravě o pohlavně přenosných chorobách

V úterý 21. května a ve středu 22. května se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili interaktivního programu HOP aneb Hravě o pohlavně přenosných chorobách. Program probíhal formou her, které byly zábavné a zároveň poučné. Paní Ing. Monika Žídková z Krajské hygienické stanice ze Zlína, která nás obohacovala o další informace, se chovala naprosto přirozeně, a proto jsme se ani my necítili zahanbeně, i když jsme mluvili o intimních záležitostech. Bylo to opravdu velmi zajímavé.

 
[ 22. května 2024 | Autor: Barbora Popelková, 8. A | celý text... ]
 

Moderní je nekouřit aneb Nikotin není IN

     Toto úterý a středu proběhl v šestých a sedmých třídách preventivní program na téma kouření. Paní Ing. Monika Žídková z KHS Zlín žáky seznámila s různými druhy tabákových a nikotinových výrobků, jejich dopady na lidské tělo a možnostmi, jak se zbavit stresu.

 
[ 22. května 2024 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Absolventský koncert a výstava

Zveme vás na sváteční ABOLVENTSKÝ KONCERT A VÝSTAVU. Pondělí 27. května 2024 naši absolventi završí studium I. cyklu na ZUŠ. Koncert začne v 18 hodin v multifunkčním sále. Přijďte povzbudit naše žáky a užít si krásnou hudbu v kulisách výtvarných prací.

ABSOLVaK24.png

 
[ 22. května 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Atletický čtyřboj - okresní kolo

Na atletické vlně jedeme dál. Dnes 21. 5. proběhlo okresní kolo soutěže Atletický čtyřboj (sprint, vytrvalost, hod/vrh a skok daleký/vysoký). Družstva se skládala z pěti závodníků, z nichž čtyři nejlepší bodovali. Za naši školu se zúčastnili mladší a starší dívky a starší kluci. Před odjezdem jsme sice museli trochu poopravit složení družstev kvůli nečekaným úrazům, ale všichni se do soutěže vrhli s obrovským elánem a nasazením. Nerozhodilo je ani počasí, kvůli kterému byla soutěž posunuta a závodilo se pak za ztížených podmínek. Starší hoši získali krásné druhé místo a stejně jako v Poháru rozhlasu se posunuli do krajského kola.

Momentky ze závodu si můžete prohlédnout zde.

 
[ 21. května 2024 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Pohár rozhlasu 2024 - krajské kolo

Ve středu 15. 5. jeli starší žáci reprezentovat školu do Uherské Hradiště na Pohár rozhlasu - tentokrát se jednalo o krajské finále. Přestože byli dost unavení, protože den předtím absolvovali celodenní exkurzi do Osvětimi a navíc byli oslabeni o jednoho závodníka, podali vynikající výkony. Mezi osmi postupujícími školami z celého kraje se jim podařilo vybojovat krásné 5. místo. Nutno podotknout, že do krajského finále jsme se v této kategorii probojovali jako jediní z menší vesnické školy mezi větší městské školy Zlínského kraje. Kluci jsou skutečně vynikající.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 17. května 2024 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Dějepisná exkurze Osvětim, Krakov

V úterý 14. května se žáci 8. a 9. tříd vydali na dějepisnou exkurzi do Polska.

Vyjížděli jsme brzy ráno od školy. Cesta byla dlouhá, ale zvládli jsme to. Naší první zastávkou bylo Státní muzeum Osvětim. Pan průvodce Robert nás provedl koncentračním táborem, ukázal nám různé místnosti, ve kterých byly např. zbytky vlasů, kufrů, bot, hrnců a kusy oblečení. Z Osvětimi s námi jel do Březinky, kde jsme viděli koleje, po kterých přijížděly transporty židovského obyvatelstva z okupovaných zemí Evropy. Na pravé straně kolejí jsme viděli dřevěné baráky, ve kterých spali muži a na levé straně cihlové, kde spaly ženy. Průvodce nás zavedl i k památníku obětem, které zde za 2. sv. války zahynuly.

 
[ 16. května 2024 | Autor: Soňa Matejíková, 9. B | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ

PrijimaciZUS24.jpg

 
[ 14. května 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

McDonald Cup

V pondělí 29. 4. 2024 a v úterý 30. 4. 2024 se naši mladší žáci zúčastnili turnaje v minikopané McDonald´s Cup 2024 v okrskovém kole v Uh. Brodě.
V kategorii A - mladší žáci 1. až 3. tříd naši malí bojovníci ani jednou neprohráli a postoupili tak do okresního kola, stejně jako žáci B kategorie - 4. až 5. tříd, kteří si vybojovali 1. místo a taktéž postoupili do kola okresního. To se konalo 6. 5. 2024 na Městském fotbalovém stadioně Miroslava Valenty. 
Zde si všichni aktéři zahráli ukázkový fotbal a dokonce naši mladší borci všechny překvapili s těsným výsledkem se Sportovní UH - přípravkou Slovácka 3:4.
I když do krajského kola nepostoupili, odnesli si všichni chlapci obrovský zážitek, mladší žáci diplom s 5. místem, starší s 8.místem a moc se těší na příští ročník tohoto fotbalového svátku.

Foto zde.

 
[ 14. května 2024 | Autor: Autor: Mgr. Radka Popelková a Bc. Helena Majorová | celý text... ]
 

Pohár rozhlasu 2024

V pátek 3. května se zúčastnilo 40 žáků z 2. stupně atletické soutěže Pohár rozhlasu. Všichni žáci podali vynikající výkony, spousta z nich překonala svoje osobní rekordy. Družstvo starších žáků ve složení Tomáš Zetka z 8.A, Lukáš Zámečník, Adam Zimčák a Pavel Vintr z 8.B, Filip Macíček a  Jirka Mikláš z 9.A, Viktor Želibabka, Radek Janiga, Jakub Krenek a Daniel Josefík z 9.B vybojovali 2. místo a postoupili tak do krajského kola. Ve velké konkurenci městských škol je to obdivuhodný výkon. Všem závodníkům děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Pár snímků ze závodů můžete zhlédnout ve fotogalerii.

 
[ 10. května 2024 | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

V neděli 5. května 2024 se uskutečnila v kulturním domě ve Květné Akademie ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelek pečlivě nacvičovali program pro své maminky a babičky. Jednotlivá vystoupení byla opravdu připravována s láskou. Je možné prohlédnout si sestřih akademie na webových stránkách naší školy. Věříme, že se připravený program všem líbil.

 
[ 9. května 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Petra Popelková, foto Bc. Helena Majorová | celý text... ]
 

Rodičovský ples

rodic24.png

 
[ 7. května 2024 | celý text... ]
 

Fotografování

Z důvodu velké nemocnosti žáků se nebudeme 7. 5. 2024 fotografovat. Náhradní termín je stanoven na 27. 5. 2024. Děkujeme za pochopení.

 
[ 6. května 2024 | Autor: vedení školy | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

Krátký videozáznam z Akademie zde.

 
[ 6. května 2024 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

Akademie24.png

 
[ 1. května 2024 | celý text... ]
 

Den Země ve školní družině

Duben je měsíc, kdy slavíme Den Země, a proto jsme si v našich družinách uspořádali na tento svátek zábavné odpoledne. Protože nám počasí nepřálo, vše se odehrálo na chodbách školy. Nejdříve jsme si povídali o třídění odpadů a ochraně přírody. Potom děti ve dvojicích vyhledávaly podle textu obrázek, ve kterém bylo skryté písmenko. Po dohledání všech obrázků, doplnili písmenka do tajenky. Za správně vyřešenou tajenku získal každý odměnu do naší celoroční hry. Na vydařené odpoledne se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 24. dubna 2024 | Autor: Marcela Hupková, Jana Janigová, vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

Výtvarná soutěž

pokryvka.png

 
[ 23. dubna 2024 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Koncert a výstava ZUŠ

koncerttalent.png

 
[ 23. dubna 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ na školní rok 2024/2025

Termín talentových zkoušek: 20.- 23. květen 2024

Předem vyplňte a odešlete elektronickou přihlášku. Najdete ji na webu v části ZUŠ - Přijímací řízení

Nabízíme tyto obory:

Hudební obor v ZUŠ Strání

klavír, varhany, akordeon, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, lesní roh, tenor, baryton, pozoun, tuba, kytara, bicí nástroje

Výtvarný obor v ZUŠ Strání

kresba, malba, grafika, dekorativní činnosti, modelování, keramika

Taneční obor a Dramatický obor můžete studovat v ZUŠ Dolní Němčí nebo Uherský Brod

Informace o přijetí žáka budou k dispozici nejpozději do 20. června 2024 na webu školy.

Požadavky pro přijímání uchazečů

Hudební obor: ověření hudebního sluchu a rytmického cítění (zpěv písně, opakování tónů, vytleskání rytmu)

Výtvarný obor: výtvarné cítění, cit pro linii, tvar a barvu, předložit 2 domácí práce

 
[ 17. dubna 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Zápis dětí do 1. tříd

Ve středu 10. 4. 2024 proběhl na naší škole zápis dětí do 1. třídy. Pozvání na tuto společenskou událost dostalo 28 předškoláků ze Strání a Květné. Všichni budoucí prvňáčci se v jednotlivých třídách ocitli v pohádce O perníkové chaloupce. Paní učitelky je ponořily v každém úkolu do situace Jeníčka, Mařenky i Ježibaby. Musíme říct, že se dětem opravdu dařilo. Dokázaly seřadit obrázky podle děje pohádky, představily se nám podobně, jak Jeníček s Mařenkou, u pařezu sbíraly barevné kytičky a dávaly je na určené místo, perníkovou chaloupku zdobily perníčky různých geometrických tvarů a dokonce si uvařily lektvar podle receptu Ježibaby. Aby měl lektvar větší kouzlo, řekly nám při míchání básničku.

 
[ 14. dubna 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Zájezd na koncert filharmonie Bohuslava Martinů aneb CO JE HUDBA?

Žáci hudebního oboru ZUŠ vyrazili za kulturou do Kongresového centra Zlín. Moderní budova, kterou navrhla známá architektka a zlínská rodačka Prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, je nádherná budova určená pro pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí a poskytuje zázemí zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

 
[ 11. dubna 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Letní tábory- Přístav plný aktivit

Infocentrum a Přístav plný aktivit pořádá v létě tábory pro děti. Více informací najdete v příloze níže.

 
[ 11. dubna 2024 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Den v přírodě

V pátek 5. dubna strávili žáci den v přírodě. Ve škole nešla elektřina, počasí bylo příhodné a žáci vyrazili do různých zákoutí naší obce. Cestou si všímali krás jarní přírody, ale také sbírali odpad, který do přírody nepatří. Tak jsme se připojili k celostátní akci Ukliďme Česko. Děkujeme všem, kteří se zapojili a celkem vysbírali 35 pytlů odpadu. O odvoz se postarala Obec Strání.

Fotografie najdete zde.

 
[ 8. dubna 2024 | celý text... ]
 

Upozornění pro rodiče

V pátek 5.4.2024 nepůjde ve škole elektřina. Z toho důvodu bude přerušen provoz ve školní jídelně a nebude se vařit. ZŠ, školní družina a ZUŠ budou normálně v provozu.

 
[ 3. dubna 2024 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Plán akcí na duben

Plánované akce na duben najdete v příloze.

 
[ 2. dubna 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Zápis do 1.tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

zápis do prvních tříd proběhne 10. dubna 2024 od 14:30 hodin v budově ZŠ a ZUŠ Strání. Přihlášku bude možno vyplnit elektronicky od 1.4.2024 pomocí odkazu ZapisyOnline.

Vyplněnou online přihlášku k zápisu dítěte do 1.ročníku či žádost o odklad povinné školní docházky prosím vytiskněte, opatřete podpisem obou zákonných zástupců  a doručte prosím do 8.4.2024 do ZŠ a ZUŠ Strání nebo vhoďte do poštovní schránky před školou. K zápisu prosím přineste rodný list dítěte.

V případě "Žádosti o odklad povinné školní docházky" prosím doložte doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (dále "ŠPZ") a doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa. V případě, že vám bude některá příloha scházet, dojde k přerušení správního řízení do doby doložení patřičných příloh. 

Pokud budete mít problém s vyplněním elektronické přihlášky, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Kritéria pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání:

1) Děti (všechny děti v ustanovení § 36 odst. 3 školského zákona) ze spádového obvodu Strání

2) Děti z nespádových obvodů

Výsledky zápisu žáků do 1. tříd si můžete prohlédnout pod přiděleným registračním číslem na úřední desce školy (lišta vpravo na webu).

 
[ 28. března 2024 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Velikonoční tvoření ve školní družině

S příchodem prvního jarního dne se naše školní družiny proměnily v pracovní dílny. Nejdříve si děti zahrály na malé zahradníky při setí jarního osení do vlastních květináčů a pak následovalo tvoření velikonočních zápichů a různých jiných dekorací. Všechny výrobky se dětem moc povedly, a než si je odnesly domů, dělaly krásnou výzdobu v našich družinách. Na naše tvoření se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 26. března 2024 | Autor: Marcela Hupková, Jana Janigová /vychovatelky ŠD/ | celý text... ]
 

Ve zdravém těle, zdravý duch

 Ve čtvrtek 21.3.2024 proběhl na naší škole „Den za zdravý životní styl“. Ráno jsme se sešli na školním hřišti a pod taktem písničky „Přidej víc“ jsme si zacvičili ranní rozcvičku. Děti si přinesly dle vlastní fantazie zdravé svačinky a na oběd nám pan vedoucí školní jídelny připravil velmi chutný celerový sálat s ananasem a cereálním pečivem. Doufáme, že tento den přispěl k dobré náladě, která je základem zdraví nás všech.

Výzvou bylo vydržet až do večera, protože hlavním cílem tohoto tematického dne bylo, aby si žáci uvědomili, že zdraví je to nejdůležitější, co každý má.

Na základě opakované motivace ke zdravému pohybu provedli žáci 7. A výzkum, kdo a jak přišel nebo přijel ten den do školy. Zjistili, že ke škole přijelo 27 aut s 32 žáky, 15 žáků se dopravilo autobusem, 30 na kole a 137 pěšky. Zvláště poslední dva údaje jsou velmi potěšující. Poté vše zpracovali do grafu, který najdete v příloze. 

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii. .

 
[ 25. března 2024 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

1.stupeň ve Slováckém divadle

Dne 15. března jely třídy 2.A, 4.A, 4. B, 5. A a 5.B na představení Lichožrouti do Slováckého divadla v Uh. Hradišti. Jedná se o oblíbený příběh básníka Pavla Šruta. Lichožrout Hliník se po smrti svého dědečka učí postarat sám o sebe a navazuje nová přátelství. Společně se sestřenicí Ramonou se snaží zachránit bratrance Tulamora. Nakonec se lichožrouti spojí společně s lidmi a bratrance vysvobodí ze spárů Dederona a jeho bandy.  Představení bylo velmi napínavé. Těšíme se proto na další návštěvu divadla.

 
[ 21. března 2024 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Halová atletická olympiáda 1. stupně

 Vybraní žáci z 1. stupně jeli v úterý 19.3. reprezentovat naši školu na halovou atletickou olympiádu. Soutěžilo se v pěti disciplínách: sprintu na 30m, vytrvalostním běhu, skoku z místa, hodu míčkem a štafetě. Ve velké konkurenci 16 škol (více jak 250 dětí) se podařilo Stelle Luzarové ze 4. B získat krásné 2. místo a Aničce Dobiášové ze 3. A krásné 3. místo. Některým vítězství uniklo jen těsně. Všem žákům patří velká pochvala za jejich snahu a sportovní nasazení. Děkuji také kolegyním za přípravu malých závodníků.

Několik momentek si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 20. března 2024 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková, Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Prvňáčci na své první návštěvě knihovny

Minulý týden pozvala paní knihovnice Schönbaumová prvňáčky na návštěvu do místní knihovny. Děti pozvání nadšeně uvítaly. Ukázala dětem, jak jsou knihy i časopisy v knihovně seřazeny. Poučila je o tom, proč mají dětské knížky na sobě barevná proužky. Seznámila děti s řádem knihovny. Na závěr je potěšila záložkou a sladkou odměnou.

Děti už se těší na další návštěvu knihovny, kdy budou pasováni na čtenáře a dostanou svoji vlastní kartičku do knihovny.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 18. března 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Zdravé děti s úsměvem

V úterý 12. 3. 2024 přijeli do našich prvních tříd zástupci z Institutu Zdraví s úsměvem. Přednáška začala v Multifunkčním sále pohádkou, která zdůraznila podstatu každodenního pohybu a jeho vliv na zdraví. Děti si spolu s panem cvičitelem zacvičili několik rehabilitačních cviků. Pak paní doktorka vyšetřila plochost nohou dětí na Podoskopu.

Organizátorům děkujeme za velmi vydařenou hodinovou akci, která byla pro všechny přínosná.

 
[ 13. března 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Jarní koncert ZUŠ

Astronomické jaro ještě čeká za dveřmi, ale v ZUŠce nám už rozkvetly jarní hudební kytičky v podání našich klavíristů, houslistů, kytaristů a dechařů. Děti potěšily publikum krásnými odvážnými výkony, které obecenstvo ocenilo mohutným potleskem. Repertoár od lidových písní přes malé kusy Suzukiho, Gillocka, Raka, Michaljova, Kabalevského, Kimbergera, Bazaly, Horáčka, Telemanna, Bacha až ke koncertům Komarovského a Beriota předvedli žáci s technickým, ale také emocionálním nasazením. Závěrečnou odměnou byl pak malý recitál pana učitele Samuela Bánovce, který virtuózně předvedl skladby Chopina a Debussyho. Bravo!

Foto ve fotogalerii.

 
[ 12. března 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pracovní činnosti 5. A

Žáci 5. ročníku si v pracovních činnostech vyzkoušeli svoji zručnost ve školní kuchyňce. Pochutnali si na palačinkách, které plnili nutelou nebo krémem a zdobili ovocem a šlehačkou.

 
[ 12. března 2024 | Autor: Mgr. Petra Křivánková | celý text... ]
 

Recitační soutěž - okrskové kolo v knihovně Františka Kožíka v Uh. Brodě

Ve středu 28. 2. 2024 se konalo v Uh. Brodě okrskové kolo recitační soutěže. Celkem naši školu reprezentovalo 11 žáků, odjížděli autobusem v ranních hodinách pod vedením vychovatelky školní družiny Marcely Hupkové. I přes obrovskou účast žáků z jiných škol byli naši soutěžící velmi úspěšní. Cenu poroty získali čtyři žáci:

Nultá kategorie - Petr Popelka z 1. A

První kategorie -  Vojtěch Popelka ze 3. A

Druhá kategorie – Šimon Popelka z 5. B

Čtvrtá kategorie – Barbora Popelková z 8. A

Všem soutěžícím gratulujeme za nádherně podaný výkon a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Fotky z této soutěže si můžete prohlédnout níže.

 
[ 7. března 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Jdeme zdraví naproti - 1. stupeň

Během měsíce února a března se žáci na 1. stupni střídali na účasti výukového programu, který se týkal zdravého životního stylu. První ročník a druhá třída absolvovaly přednášku na téma „Jdeme zdraví naproti“. Každé třídě zvlášť byly věnovány celkem dvě vyučovací hodiny. První hodina byla zaměřena na zdravou výživu, správné držení těla s důrazem na pohyb i odpočinek. Druhou hodinu žáci prožili v pohybu – vyzkoušeli si spoustu zajímavých pohybových her a zdravotních cvičení.

 
[ 7. března 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Zeměpisná olympiáda

Vítězové školního kola zeměpisné olympiády změřili své síly v okresním kole, které se konalo 27. 2. na ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí. Školu reprezentovali Lucas Kaučík (6. A) a Adam Zimčák (8. B).

Soutěž se skládala z části teoretické a praktické, kterou nejlépe zvládl Lucas Kaučik a umístil se na 3. místě. Oba dva žáci nasbírali cenné zkušenosti, Lucasovi Kaučíkovi děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 

 
[ 5. března 2024 | Autor: Mgr. Petra Křivánková | celý text... ]
 

Jarní koncert

Koncertjaro.png

 
[ 5. března 2024 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Plán akcí na březen

Plánované akce na březen najdete v příloze.

 
[ 1. března 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Motýlkový den

Přestupný rok jsme si ve škole zpestřili motýlkovým dnem. Motivací pro nás byl den navíc a také nás k tomu pobízelo jarní počasí. Děti přišly s motýlkem na krku, ve vlasech,  s křídly na zádech a dokonce i v motýlkovém oblečení. 

 
[ 1. března 2024 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Lyžařský kurz

Během tohoto netradičního lyžařského kurzu jsme nachodili 40 kilometrů!

Žáci 6. a 7. ročníku soutěžili ve svých týmech ve sbírání šišek, v hodu šiškou na cíl, štafetě a ve tvoření slov z přírodních materiálů.

V hotelu Duo tancovali v bazéně s lektorkou aqua dancingu Aničkou. V Rožnově pod Radhoštěm navštívili Valašskou pevnost Boyard, kde procvičili týmového ducha ve dvaceti aktivitách.

Poznali krásy Pusteven, Radhoště a v kapli sv. Cyrila a Metoděje si v pravé poledne zazpívali naši hymnu. Na závěr je čekal karneval a diskotéka.

I takto se dá prožít týden na horách. O spokojenosti svědčí usměvavé tváře na fotkách.

 
[ 29. února 2024 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Pozdrav ze Sachovky

Letos místo lyžování poznáváme krásy Horní Bečvy a okolí. Dnes už máme v nohách 8 kilometrů.

Fotky i z dalších dnů jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
[ 26. února 2024 | Autor: Žáci 6. a 7. ročníku | celý text... ]
 

Aktualizované informace k LVK

Vážení rodiče,

vzhledem k nadprůměrně teplému počasí a nedostatku sněhu nebudeme lyžovat. Pojedeme bez lyžařské výbavy. Intenzivně pracujeme na náhradním programu. Připomínám sraz u školy v 8:30 hod. Přibalte dětem obuv a oblečení na turistiku (i náhradní) a přibalte také plavky.

Ráno budeme vybírat potvrzení o bezinfekčnosti (podepsané a dnešní datum), kartičku pojištěnce a podepsaný řád LVK.

 
[ 25. února 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

LVK informace

Vážení rodiče,

aktuální situace na svahu U Sachovy studánky umožňuje lyžování s omezením. I když nemůžeme zajistit, že sníh vydrží, na lyžařský kurz odjedeme i s kompletní lyžařskou výbavou. Pokud by nebylo lyžování možné, zajistíme náhradní program. Žádáme, aby žáci měli obuv a oblečení do terénu (pokud možno i náhradní). Pokud vyrazíme na turistickou vycházku bude vhodné, aby měli menší batůžek na pití a svačinu. Také plánujeme karneval, tak pokud máte škrabošku nebo nějakou jednoduchou masku přibalte ji.

 
[ 16. února 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Valentýn ve škole

Svátek svatého Valentýna se slaví každoročně 14. února. Je to svátek zamilovaných, ale i svátek kamarádů a přátel. Ve středu jsme se oblékli do růžové barvy. Zároveň jsme připravily srdíčkovou schránku, kde žáci mohli házet přáníčka pro své kamarády, učitelky, vychovatelky, asistentky a kuchařky. Přáníčka jsme v pátek roznesly jejich adresátům.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do této akce.

 
[ 16. února 2024 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

Fašankové úterý 2024

V úterý dopoledne proběhlo ve vestibulu školy masopustní veselí. Děkujeme našim "fašančárům", že nám zpestřili výku.

 
[ 13. února 2024 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

Další Mladý chemik

V listopadu na naší škole proběhlo školní kolo soutěže Mladý chemik. Soutěž se snaží představit chemii jako vědu hravou a zábavnou, praktickou i poetickou, jako disciplínu, která má budoucnost, protože skýtá široké možnosti studijního i pracovního uplatnění.

Do okresního kola postoupila Klára Adámková, která se dále probojovala do krajského kola této soutěže. Mezi nejlepšími třiceti mladými chemiky získala v krajském kole krásné 18. místo. Kláře moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy.

 
[ 12. února 2024 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Pracovní činnosti - vaření

Žáci 5. ročníku si v pracovních činnostech vyzkoušeli svoji zručnost ve školní kuchyňce. Pochutnali si na palačinkách, které plnili nutelou nebo krémem a zdobili ovocem a šlehačkou.

 
[ 9. února 2024 | Autor: Mgr. Petra Křivánková | celý text... ]
 

Školní kolo recitační soutěže 2024

Ve středu 7. 2. 2024 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Nejdříve mu předcházelo třídní kolo, kde třídní učitelé vybrali nejlepší recitátory z každé třídy. Ve školním kole se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. Z každé kategorie postoupili do okrskového kola v Uh. Brodě (28. 2. 2024) tři nejlepší žáci. Postupující byli zároveň odměněni diplomem a knihou. Ostatním dětem byly předány pochvaly za vzornou účast v soutěži. Všem soutěžícím patří obrovská pochvala a gratulace za perfektně odvedený výkon. Věříme, že pro každého bylo středeční odpoledne velkou zkušeností a výzvou věnovat se recitaci i nadále.

Seznam vítězů je uveden v příloze, foto ve fotogalerii.

 
[ 8. února 2024 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Plán akcí na únor

Plánované akce na únor najdete v příloze.

 
[ 5. února 2024 | celý text... ]
 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA VE ŠKOLNÍCH DRUŽINÁCH

Ve středu 31. 1. jsme si odpoledne ve školních družinách zpestřili „MÓDNÍ PŘEHLÍDKOU“. Modelky a modelové se nám předvedli v nejrůznějších módních stylech. Součástí přehlídky byla promenáda v doprovodu hudby a vlastní projev. Za odvahu získal každý malou odměnu. Na to, jak jsme si zábavné odpoledne užívali, se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 5. února 2024 | Autor: Marcela Hupková, Jana Janigová Marcela Hupková, Jana Janigová, vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

Suit-up Day

31. ledna 2024 proběhl na škole Suit-up Day. Den, kdy školní chodby ožily elegancí a stylem! Žáci mohli do školy přijít oblečeni jako na slavností událost nebo obchodní schůzku. S tím bylo samozřejmě spojeno i kultivované vystupování, galantní chování a slušná mluva.

 
[ 1. února 2024 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

Okresní kolo matematické olympiády

24. ledna proběhlo ve Starém Městě okresní kolo MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY, kterého se zúčastnilo pět žáků z naší školy. Řešili 3 úlohy, za které mohli získat maximálně 18 bodů.

Velká pochvala a gratulace patří vítězi okresního kola Janu Havlíkovi z 5.B (13 bodů) a taky Tobiasi Brencusovi z 5.B (9 bodů), který obsadil 4. místo.

Pochvala patří i ostatním soutěžícím: Lukáši Bruštíkovi z 5.A (6 bodů), Magdaléně Popelkové z 5.A (6 bodů) a Šimonovi Mimochodkovi z 5.B ( 5 bodů).

Všem děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy.

 
[ 1. února 2024 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Školní kolo biologické olympiády

Ve čtvrtek 25. 1. 2024 proběhlo školní kolo biologické olympiády na téma Lužní les. Žáci soutěžili v kategorii D (šestý a sedmý ročník) a v kategorii C (osmý a devátý ročník). V kategorii D zvládl všechny úkoly Václav Končitík ze 7.B a získal 51 bodů. V kategorii C měla nejlepší výsledky Eliška Tannerová z 8.B s 86 body, dále Klára Adámková z 9.A z  67 body a Adriana Bortlová z 8.A z 65 body. Všem těmto žákům děkujeme za přípravu na soutěž.

 
[ 31. ledna 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Školní kolo zeměpisné olympiády

Dne 24. 1. se v naší škole konalo školní kolo zeměpisné olympiády, které se zúčastnili žáci 6. - 8. třídy. Do okresního kola, které se bude konat 27. 2. v ZŠ a ZUŠ  Dolní Němčí postupují žáci: Lucas Kaučik ze třídy 6. A a Adam Zimčák ze třídy 8. B.

 
[ 31. ledna 2024 | Autor: Mgr. Petra Křivánková | celý text... ]
 

Holocaust a extremismus

Ve středu 24. 1. 2024 měli žáci 9. ročníku možnost dozvědět se něco více o holocaustu a extremismu. Pan Pavel Pakosta ze z. s. ABATOP je seznámil se situací ve střední Evropě za druhé světové války. Na závěr žákům poradil, aby se vyhýbali špatným skupinám a aby nebyli ovlivňováni názory jiných a zaměřovali se více na fakta.

 
[ 25. ledna 2024 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Informace k podání přihlášek na střední školy

Vážení rodiče,

aktuální informace k podání přihlášek na střední školu  najdete na stránkách www.prihlaskynastredni.cz, případně na MŠMT

Důležité: termíny pro podání přihlášek od 1. 2. 2024 do 20. 2. 2024 (od 17. 2. 2024 máme jarní prázdniny)

Všechny předpisy a materiály najdete na stránkách cermatu : https://www.cermat.cz/aktuality/aktualita/397-predpisy-a-materialy-k-jednotne-prijimaci-zkousce-2024

Pokud přihlášky budete posílat elektronicky, použijete informační systém www.dipsy.cz (bude spuštěn během měsíce leden)

V příloze najdete podrobný popis o způsobu podání přihlášky, vzor přihlášky, vzor potvrzení způsobilosti.

V případě dotazů či nejasností mne kontaktujte  simkova@zsstrani.cz.

V příloze níže najdete všechny další potřebné dokumenty.

 
[ 9. ledna 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Exkurze v COPt v Uherském Brodě

Ve čtvrtek 4.  ledna 2024 navštívili žáci osmých tříd dílny COPt v Uherském Brodě. Po úvodním představením školy se rozdělili na tři skupiny a zkusili si práci v zámečnické dílně, obsluhu CNC stroje a programování v počítačovém programu CAD. Přitom si průběžně opracovávali předpřipravenou vařečku, kterou si po dozdobení mohli odnést domů. Práce v dílnách je bavila, jak bylo znát z jejich ohlasů na zpáteční cestě.

 
[ 5. ledna 2024 | Autor: Ing. Jitka Bartošová, Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Plán akcí na leden

Plánované akce na leden najdete v příloze

 
[ 3. ledna 2024 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky 2023

V úterý 12 .12. 2023 proběhly v multifunkčním sále již tradiční vánoční dílničky. Pro všechny, kteří se chtěli zapojit do vánočního tvoření, si paní učitelky připravily mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – skleněné lucerničky, malovaná plastová sklíčka nebo závěsné ozdoby ze dřeva, papíru či perliček. Někteří návštěvníci využili i příjemného posezení u vánočního punče, který obstaraly naše paní asistentky. Poděkování patří i dobrovolným žákům, kteří se podíleli na klidném průběhu celé akce. Z výtěžku vánočních dílniček bude dětem zakoupen výtvarný materiál, tavné pistole, raznice a další pomůcky, které využijí v hodinách výtvarné výchovy nebo v praktických činnostech. Více viz. fotogalerie.

 
[ 1. ledna 2024 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

PF2023

PF2023.png

 
[ 23. prosince 2023 | Autor: Zaměstnanci školy | celý text... ]
 

Vánoční den

Abychom se naladili na správnou vánoční atmosféru, uspořádali jsme 21. 12. 2023 tematický den. Nesl se v duchu hesla: „UKAŽ SVŮJ VÁNOČNÍ STYL“. Potěšilo nás, že jsme mohli na chodbách a ve třídách spatřit vánoční šaty, svetry, čelenky, brýle, overaly, čepice a spoustu dalších kousků, které pro všechny vykouzlily tu správnou vánoční atmosféru.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a přišli se vyfotit do krásně vyzdobeného vestibulu.

 
[ 21. prosince 2023 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Vánoční odpoledne ve školních družinách

Jedním z nejhezčích období v roce je čas vánoční. My v družinách si tento čas užíváme zpíváním koled a vyráběním, ale také vyprávěním, jak trávíme Vánoce doma. Jedním nezapomenutelným dnem se stala také středa 20. prosince, kdy jsme měli vánoční odpoledne s ochutnávkou vánočních dobrot s punčem. Na to, jak jsme byli vánočně naladěni se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 21. prosince 2023 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

Zážitkový program pro sedmáky

V uterý 19. 12. 2023 se žáci sedmých tříd zúčastnili zážitkového programu, který pro ně připravili studenti z třetího ročníku SPŠ OA Uherský Brod. Vyzkoušeli si chování v krizových situacích, zamýšleli se nad svými prioritami, sny i nástrahami, kterým musí v dospívání čelit. Nakonec si prošli školu a prohlédli učebny i systém vzdělávání na této střední škole a vyzkoušeli si, co se na této škole mohou naučit.

 
[ 20. prosince 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková, Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Vánoční koncert ZUŠ

Milí přátelé, pojďte se s námi naladit na vánoční vlnu. Připravili jsme pro vás Vánoční koncert. V pátek 22. prosince v 17 hodin vám zahrají a zazpívají soubory školy, vystoupí více než stovka žáků – klávesový soubor, Cvrčci, Cellisté, akordeonový soubor, kytarové trio, sboreček, CM Straňáci, Zpěvulky, FS Javorinka, Dechová hudba Javorinka junior, dramaťák. Určitě nám bude spolu krásně.

Plakát v příloze.

 
[ 18. prosince 2023 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Malý žákovský koncert

Koncert2.jpg

 
[ 7. prosince 2023 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Mikuláš v družině

Ani naše školní družiny Mikuláš neobešel a obdaroval nás spoustou krásných hraček, her a pomůcek na tvoření. Každému žáčkovi nadělil sladkou drobnost, na které si pochutnával při rozbalování dárků. Na tu obrovskou nadílku a radost dětí se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 6. prosince 2023 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová | celý text... ]
 

Hasík

I letos do naší školy zavítali hasiči z Uh. Brodu, aby žáky seznámili s projektem Hasík. V rámci tohoto projektu nazvaného Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva se žáci naučili, jak správně nahlásit požár na tísňová čísla 150 a 112 a co dělat, když na kamarádovi hoří oblečení nebo jaké jsou základní zásady první pomoci. V jednotlivých tematických blocích se hasiči formou her a praktických ukázek zaměřili na výstroj a výzbroj hasičů a používání telefonní linky tísňového volání. Žáci už se těší na další setkání.

Velmi děkujeme Petru Dzurákovi a Jindřichu Macíčkovi z HZS v Uh. Brodě.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 6. prosince 2023 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Mikulášská nadílka ve škole

V úterý 5. prosince 2023 navštívil Mikuláš se svou družinou děti na prvním stupni.

Atmosféra ve škole byla napjatá od chvíle, kdy se ozvalo první zacinkání zvonečku andělíčka a chřestění řetězu čerta. Mikulášská družina zjišťovala, zda žáci byli celý rok hodní. Vše nasvědčovalo tomu, že hodní byli. Čertovi se to sice moc nezdálo, ale dopadlo to dobře – nikoho si s sebou do pekla neodnesl. Všem žákům byla nadělena sladká odměna.

Děkujeme Mikulášovi a jeho pomocníkům za návštěvu a za rok se těšíme na viděnou!

Foto ve fotogalerii.

 
[ 6. prosince 2023 | Autor: Asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Školní jídelna oznamuje

Oznamujeme rodičům, že v pátek 8.12.2023 a v pondělí 11.12.2023 nebude školní jídelna z důvodu úklidu a stěhování vařit. Děkujeme za pochopení.

 
[ 5. prosince 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V úterý 12. prosince 2023 od 15:00 - do 17:00 hod. proběhnou v multifunkčním sále tradiční "Vánoční dílničky". Tak jako každý rok budou pro děti i veřejnost připraveny tvůrčí koutky, kde si můžete vyrobit dárečky s vánoční tématikou. Cena žetonu je 10 Kč. Můžete si zde také posedět u voňavého punče nebo si zazpívat koledy. Závěrem doporučení pro všechny tvořivé účastníky - nezapomeňte si vzít krabičku na své výrobky.

Srdečně zvou zaměstnanci ZŠ a ZUŠ Strání. 

 
[ 5. prosince 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Naši harmonikáři

Svatá Kateřinu se stala patronkou 18. setkání harmonikářů, kde už tradičně vystupují také žáci ZUŠ Strání. Letos byli opravdovými hvězdami, svým repertoárem naplnili 90 minut programu, a jak! Hráli známé kusy s nadhledem, beze strachu, perfektně. Bodejť by ne, když mají za zády svoji Katarínu Bánovcovou. Jméno Kateřina, Katarína , Katka symbolizuje sílu, inteligenci a eleganci. Nositelky tohoto jména mají schopnost překonávat překážky a inspirovat ostatní svou vnitřní sílou a vzděláním. Jsou příkladem silné ženy a vzoru pro ostatní. Přesně taková je naše Katarína, která si už pomalu vychovává svoji nástupkyni paní učitelku Hanu Miklášovou. Jsme rádi, že máme v našem kolektivu tak obětavé a práci oddané učitele a přejeme všem žákům a učitelům hodně radosti z muziky.

 
[ 5. prosince 2023 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Předávání Slabikáře

Dne 1. 12. 2023 byly žákům z prvního ročníku slavnostně předány Slabikáře.  Skončilo slabikové období v pracovním sešitě Živá abeceda. Prvňáčci se naučili za 3 měsíce ve škole celkem 9 písmen  (M, A,L, E, S, O, P, U, I), za což zasluhují obrovskou pochvalu. Z těchto písmen se naučili skládat slabiky a jednoduchá slova. Čeká je však ještě zbytek abecedy obsažený ve Slabikáři a s tím čtení dalších nových slov a vět.  Slavnostní den byl plný zajímavých úkolů, ve kterých nám i přítomným rodičům prvňáčci dokázali, že umí číst písmenka, slabiky, slova i jednoduché věty. Přejeme jim, aby se čtení stalo jejich zálibou. Zároveň děkujeme rodičům, kteří si udělali čas a na své děti se přišli do vyučování podívat.

Foto najdete ve fotogalerii.

 
[ 5. prosince 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Nicholas Winton – Síla lidskosti

Vzdělávací pořad o muži, který před začátkem druhé světové války zachránil život 669 dětem z Československa, měli možnost žáci osmého ročníku  zhlédnout ve středu 28. listopadu v brodském kině Máj. Hodinová projekce filmu Síla lidskosti a následná beseda seznámila žáky s touto osobností. O jeho skromnosti vypovídají Wintonova slova: „Jen jsem viděl, k čemu se schyluje, a udělal, co jsem mohl, abych pomohl.“

 
[ 1. prosince 2023 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Plán akcí na prosinec

Plánované akce na prosinec najdete v příloze.

 
[ 1. prosince 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

KONCERT PRO STRÁNÍ

V pátek 24. listopadu 2023 nám manželé Eva a Thomas Dänemark poskytli mimořádný kulturní zážitek. Pozvali k nám jedinečné umělce a zorganizovali KONCERT PRO STRÁNÍ. Iniciátorkou byla naše rodačka paní Eva Dänemark, která možná překvapila svého manžela Thomase s přáním k narozeninám. Místo drahé kabelky  si přála večer s Adamem Plachetkou a Tomášem Klusem. Dr. Thomas Dänemark jako Generalsekretär Freunde der Wiener Staatsoper, tedy Generální sekretář Přátel Státní opery, dokázal toto přání naplnit. Eva tento dar rozmnožila,  poslala dál a pozvala na koncert straňanské fanoušky. Díky tomu k nám z newyorské Metropolitní opery přijel Adam Plachetka a Tomáš Klus s kapelou zase oželel účast na Českém slavíku.

 
[ 1. prosince 2023 | Autor: Za kolektiv ZUŠ Strání Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Straňanská laťka 2023

Ve středu 29. 11. pořádala naše škola již tradiční Straňanskou laťku. Kromě družstva z naší školy, složeného z dvanácti nejlepších skokanů do výšky, nastoupili do soutěže výškaři z Bánova, Kunovic, Uherského Brodu Pod Vinohrady, Uherského Brodu Mariánské náměstí, Nivnice, Bojkovic, Uherského Ostrohu a Podolia. Celkem se zúčastnilo letošního ročníku rekordních 81 žáků. Za naši školu se dokázali umístit Viktorie Hargašová ze 7. A (3. místo), Tereza Knotová z 9. B (3. místo) a Viktor Želibabka z 9. B (2. místo). Sláva vítězům, čest poraženým! Všichni byli moc šikovní.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 30. listopadu 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Black&White

Další tematický den ve škole, tentokrát černobílý.

Fotografie níže.

 
[ 30. listopadu 2023 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

Stávka pondělí 27.11.2023

Vážení rodiče,

zaměstnanci naší školy se 27. 11. 2023 připojí k celostátní stávce vyhlášené školskými odbory. Z těchto důvodů nelze v tento den zabezpečit provoz žádného střediska naší školy a provoz v ZŠ, ZUŠ, školní družině, školním klubu i školní jídelně bude v pondělí 27. 11. 2023 přerušen.

Obědy budou všem žákům hromadně odhlášeny.

 
[ 22. listopadu 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Scénické čtení na 1. stupni

Ve čtvrtek 16. 11.  2023 proběhlo v multifunkčním sále naší školy scénické čtení v podání bývalých herců Slováckého divadla Ireny a Davida Vackových. Účastněným žákům z 1. stupně herci dramaticky vyprávěli trochu strašidelný příběh z knihy Čarodějnice od Roalda Dahla. Cílem tohoto představení je namotivovat děti k vytvoření vlastního scénického čtení a také k přečtení si celé představované knihy, což vede děti k aktivní četbě a rozvoji jejich fantazie vyjadřovací schopností. Děkujeme vedoucí školní knihovny paní Marcele Schőnbaumové za zprostředkování tohoto pěkného kulturního zážitku. Dětem se představení moc líbilo.

 
[ 21. listopadu 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Třídní schůzky

V pondělí 20. 11. 2023 proběhnou v kmenových třídách naší školy třídní schůzky, na kterých obdržíte informace o prospěchu a chování žáků a dále o plánovaných akcích školy. Začátek pro rodiče žáků 1.stupně v 15:30, 2.stupně v 16:00. Třída 3. A mít třídní schůzku nebude. 

 
[ 14. listopadu 2023 | Autor: Vedení školy | celý text... ]
 

Soutěž dýňohraní

Už tradičně, jako každý rok, žáci naší školy vytvořili originální a nápadité dekorace z dýní a přírodních materiálů. Všemi těmito krásnými výtvory jsme si zkrášlili okolí školy. Všem zúčastněným moc děkujeme za povedená díla. První místo obsadil David Hrbák ze 3.A, o druhé místo se podělila trojčata Mariána, Rozára a Martin Grebíkovi ze 4.A a Zoe Jankových z 2.A, třetí místo získal Matěj Mikláš z 1.B. Soutěžícím jsme pogratulovali a předali odměny.

Fotky zde.

 
[ 6. listopadu 2023 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Školní strašidlení

Školní strašidlení je za námi! Opět proběhlo 31. října 2023 a tuto akci, pořádanou jednou za rok, si nenechalo ujít asi 150 dětí. Škola se proměnila ve strašidelný hrad a byla vyzdobena různými pavučinami, pavouky, kostlivci a další havětí. Také se zde pohybovalo mnoho nápaditých a strašidelných kostýmů i masek. Viděli jsme čarodějky, upíry, kostlivce, duchy a další příšerky. Ani učitelé nezaháleli. Všichni zvládli soutěžní strašidelnou stezku a na konci na ně čekala drobná sladkost. Všude vládla „hrůzostrašná atmosféra“.

Děkujeme všem, kteří pomáhali při přípravách, realizaci i úklidu. Děkujeme také rodičům a dětem, že se této akce zúčastnili a již teď se všichni těšíme na příští rok!

Foto ve fotogalerii.

 
[ 2. listopadu 2023 | Autor: Asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Plán akcí - listopad 2023

Plánované akce na měsíc listopad najdete v příloze níže.

 
[ 1. listopadu 2023 | Autor: Vedení školy | celý text... ]
 

EXKURZE V UHERSKOHRADIŠŤSKÉ NEMOCNICI

V úterý 31. října měly naše žačky devátých tříd spolu s ostatními žáky z okolních škol, kteří mají zájem o studium na zdravotní škole, jedinečnou možnost nahlédnout do zajímavých míst Uherskohradišťské nemocnice. Cílem exkurze bylo představení a přiblížení jednotlivých zdravotnických profesí. 

 
[ 1. listopadu 2023 | celý text... ]
 

Setkání rodičů se zástupci středních škol

V pondělí 30. října proběhlo setkání rodičů a žáků devátého ročníku s výchovnou poradkyní a se zástupci středních škol ze Zlínského kraje. Jsme moc rádi, že na tuto akci přijalo pozvání 11 středních škol: Gymnázium J. A. K. UB, Stojanovo gymnázium Velehrad, Církevní střední škola pedagogická a sociální Bojkovice, Střední odborné učiliště UB, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie UB, Střední škola – centrum odborné přípravy technické UB, Střední škola letecká, Střední škola průmyslová, hotelová, zdravotnická UH, Střední odborná škola Luhačovice, Střední průmyslová škola polytechnická Zlín a Střední zdravotnická škola Zlín.

 
[ 1. listopadu 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Žáci 4. tříd na dopravním hřišti

23. 10. a 25. 10.  2023 se žáci 4. tříd zúčastnili výuky v odborné učebně na Dopravním hřišti v Uherském Brodě. Byli seznámeni s pravidly silničního provozu včetně  dopravního značení a řešení křižovatek. Získané znalosti si pak prakticky ověřili při jízdě na kole v areálu hřiště. Na jaře 2024 budou čtvrťáci absolvovat dopravní testy a bezpečnou jízdu na kole. Už teď se těší na "Průkaz cyklisty". Foto zde.

 
[ 30. října 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská, Mgr. Věra Zetková | celý text... ]
 

Dýňohraní

Pozvánka na dýňohraní v příloze.

 
[ 24. října 2023 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Pyžamový den

Výzva zněla jasně! Přijď v pátek 20. října do školy v pyžamu, přines si s sebou oblíbeného plyšáka a zpříjemněte si tím výuku. A jak takový den v netradičním oděvu vypadal, se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 20. října 2023 | Autor: Helena Majorová, Marcela Hupková | celý text... ]
 

Obědy od středy 18.10.2023

Oznamujeme rodičům, že od středy 18.10.2023 bude školní jídelna poskytovat žákům stravu. Objednávání a odhlašování stravy prosím provádějte výhradně přes internet – pomocí portálu https://app.strava.cz/prihlasit-se?jidelna  - číslo jídelny 5768, vedoucí školní jídelny nebude v kanceláři přítomen. Děkujeme za pochopení.

 
[ 17. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Školní strašidlení

skolni_strasidleni.png

 
[ 16. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Drakiáda

V pondělí 16. října 2023 byl krásný podzimní den, a tak se mohla na louce ve Štrbáni pořádat první ŠKOLNÍ DRAKIÁDA. Na louku přišli nejen děti z prvního stupně, ale i jejich rodiče, aby si užili podzimní zábavu. Nebylo sice tolik větrno, ale přece jen se nám podařilo alespoň na chvilku zaplnit oblohu barevnými draky. Děti byly plné elánu, za snahu dostaly odměnu ve formě drobné sladkosti a na závěr jsme si opekli špekáček. Všem moc děkujeme za účast a budeme se těšit třeba zase příští rok.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 16. října 2023 | Autor: Helena Majorová, Marcela Hupková | celý text... ]
 

Výukový program

Vedení školy děkuje obci Strání za zajištění výukového programu s Vladimírem Hronem, zejména Michaele Luzarové za organizaci vystoupení. Velké poděkování patří SRPDŠ za úhradu tohoto vystoupení. Výukového programu se účastnili žáci 1. i 2. stupně. Program byl pro žáky velmi přínosný a moc se líbil. Děkujeme!

 
[ 13. října 2023 | Autor: Vedení školy | celý text... ]
 

Přírodovědný klokan

Ve středu 11. 10. 2023 proběhla soutěž Přírodovědný klokan. 29 žáků z 8. a 9. tříd řešilo 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Získat mohli maximálně 120 bodů.

Nejvíce bodů získali: 

Martin Vintr 9. B – 67 bodů

Klára Adámková 9. A a Eliška Tannerová 8. B – 62 bodů

Viktor Želibabka 9. B – 61 bodů

 
[ 12. října 2023 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Dýňová strašidla 5. B

Ve středu 11.10.2023 jsme si ve výtvarné výchově vyráběli strašidla z dýní. Každý si vyrobil svoje malé strašidýlko. Jak se nám to povedlo, dokonce bez úrazu, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 12. října 2023 | Autor: Mgr. Jarmila Málková | celý text... ]
 

Pozvánka na drakiádu

Zveme všechny děti, maminky, tatínky i draky strávit příjemné odpoledne do Štrbáňa. A to v pondělí 16. 10. 2023 v 16 hodin. S sebou draka, dobrou náladu a špekáček. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.

Plakát v příloze.

 
[ 12. října 2023 | celý text... ]
 

Kroužky ve školním roce 2023/2024

Vážení rodiče,

došlo k úpravě kroužků, kroužek Javorinka bude probíhat ve dvou skupinách (viz. tabulka). Přihlášky mají žáci k dispozici u třídních učitelů.

 
[ 11. října 2023 | Autor: Vedení školy | celý text... ]
 

Obědy středa 11.10.2023

Oznamujeme rodičům, že od středy 11.10.2023 nebude školní jídelna vařit. Na zajištění náhradního stravování pracujeme a budeme vás průběžně informovat. Děkujeme za pochopení.

 
[ 10. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Obědy úterý 10.10.2023

Oznamujeme rodičům, že po domluvě s firmou bude v úterý 10.10.2023 školní jídelna ještě vařit. O dalším postupu vás budeme informovat v úterý.

 
[ 9. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Pozvánka pro rodiče

Vážení rodiče žáků 9. ročníku,

v pondělí 30. října 2023 v 15:30 v MF sále vedle knihovny proběhne schůzka s výchovnou poradkyní. Na schůzce se dovíte informace ohledně volby povolání, podávání přihlášek apod. Na schůzku jsou pozváni zástupci středních škol z regionu a od 16 hodin bude možno získávat informace přímo od hostů ze středních škol. Schůzka je určená i pro žáky devátých ročníků.

 
[ 9. října 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Kyberšikana

V úterý 26. září měli žáci 5. ročníků program o šikaně a kyberšikaně. Na toto téma si zahráli také několik scének, aby si uvědomili, jak se asi oběť cítí. Pan lektor měl pro děti  velmi pěkně zpracovanou poutavou prezentaci. Žáci se také dozvěděli, jaké nástrahy mohou čekat na internetu a na sociálních sítích a jak se jim úspěšně bránit.

 
[ 6. října 2023 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Tonda Obal na cestách

Ve středu 5. října navštívily naši školu 2 lektorky s environmentální přednáškou Tonda obal na cestách. Žáci všech ročníků se seznámili s problematikou odpadů, jejich tříděním a recyklací. Lektorky upozornily na nebezpečí a velké rozšíření mikroplastů. Seznámily žáky s velkou tichomořskou odpadkovou skvrnou a dalšími tématy.

Více ve fotogalerii.

 
[ 6. října 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Obědy pondělí 9.10.2023

Oznamujeme rodičům, že v pondělí 9.10.2023 bude školní jídelna vařit. Mimo provoz bude školní jídelna až od úterý 10.10.2023.

 
[ 6. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Osmáci na ČOV a úpravně vody

Odpoledne 5. 10. se na čističku odpadních vod a úpravnu vody do Květné vydali také osmáci. P. Breznická je seznámila s množstvím vody potřebné pro obyvatele naší obce, zásobárnách i způsobu úpravy vody. P. Štajner pak provedl žáky čističkou, kde jim vysvětlil, jak se dá znovu vyčistit odpadní voda a vrátit ji do přírody. Mimo jiné se také dozvěděli, co se děje s kaly vzniklými po odstranění vody a proč je důležité třídit odpad a nevylévat do kanalizace, co tam nepatří. Oběma průvodcům moc děkujeme za poutavou přednášku. 

 
[ 5. října 2023 | Autor: Ing. Jitka Bartošová a Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Exkurze ČOV a úpravna vody ve Květné

5. října 2023 se žáci 4. ročníku zúčastnili exkurze do ČOV a úpravny vody. Čtvrťáci se rozdělili do dvou skupin. 1. skupina navštívila úpravnu vody ve Květné, kde je p. Ing. Breznická seznámila s přítoky a úpravou vody na pitnou. 2. skupinu seznámil p. Štajner v areálu sběrného dvora s čištěním odpadních vod. Obě skupiny se pak vystřídaly. Exkurze byla pro žáky velmi přínosná a zajímavá, o čemž svědčilo hodně zvídavých dotazů.

 
[ 5. října 2023 | Autor: Mgr. A. Žďárská, Mgr. V. Zetková | celý text... ]
 

Název projektu: „Vzduchotechnika v kuchyni ZŠ Strání“

Projekt je financovaný z dotace Státního fondu životního prostředí ČR a zahrnuje kompletní výměnu vzduchotechniky v kuchyni základní školy. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompletní výměnu, nelze kuchyň využívat ani z části. Projekt byl podpořen dodatečně z „dotačního zásobníku“ (tzn. nevyčerpané finance z dotačního programu) s podmínkou, že projekt bude realizován do 31.12.2023. Z tohoto důvodu nemohla být akce provedena dříve, např. v období letních prázdnin. Na zajištění náhradního stravování pracujeme a budeme vás průběžně informovat. Prosíme o trpělivost a pochopení nastalé situace.

Antonín Popelka, starosta

Mgr. Iva Stupková, ředitelka ZŠ a ZUŠ Strání

 
[ 5. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přerušení provozu školní jídelny

Z důvodu rekonstrukce vzduchotechniky ve školní kuchyni nebude od 9. 10. 2023 v provozu školní jídelna. Obědy budou všem automaticky odhlášeny. Školní družina i vyučování bude beze změny.

Vybavte, prosím, děti větší svačinou, zvláště ty, kteří budou mít odpolední vyučování. Na zajištění náhradní stravy pracujeme a budeme vás průběžně informovat.

Děkujeme za pochopení.

Vedení ZŠ a ZUŠ Strání

 
[ 2. října 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Cyklovýlet deváťáků

Letošní výšlap deváťáků na kole jsme si oproti jiným rokům trochu natáhli. Vyjeli jsme v pátek 29. 9. 2023 již v devět hodin ráno od školy. Počasí bylo skvělé, jen časový plán nám moc nevycházel. Než jsme dojeli na Podskalku, nabrali jsme první zpoždění kvůli náhlé zdravotní indispozici jedné žačky. Poté jsme pokračovali přes Kobelňanskou a kolem chaty Modřinka směr Vápenky.

 
[ 1. října 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Domácí mazlíčci

V měsíci září proběhla soutěž s environmentální tématikou Poznej domácí mazlíčky. Přihlásilo se 47 žáků, z toho 41 z prvního stupně a 6 z druhého stupně. Nejlepšími řešiteli byli Beáta Macíčková ze 4.B, Nikol Zetková ze 4.B, Hana Rybářová ze 4.B, Adéla Kaučíková ze 4.A, Markéta Havlíková 4.A, Šárka Pavlušová 4.A, Tadeáš Kohn 5.A, Ondřej Múčka 5.B, Tobias Brencus 5.B, Lubomír Bulejko 5.B, Jan Havlík 5.B, Zuzka Tanerová 5.B.

 
[ 1. října 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Plán akcí - říjen 2023

Plánované akce na měsíc říjen najdete v příloze níže.

 
[ 29. září 2023 | Autor: Vedení školy | celý text... ]
 

Přespolní běh v Uherském Ostrohu

Vytrvalost a rychlé nohy si někteří žáci mohli poměřit se žáky jiných škol v úterý 26. 9. 2023. Okresního kola v přespolním běhu v Uherském Ostrohu se zúčastnily tři družstva. Mladší žačky doběhly na čtvrtém místě. Medailová pozice jim utekla jen o kousek. Stejně svou tříkilometrový běh ukončili i starší hoši. Mladší žáci se umístili na 5. místě. Za jednotlivce se nejlépe vedlo Radku Janigovi z 9. B, který doběhl jako čtvrtý v houfu kluků z hradišťské sportovky. Všem žákům náleží velká pochvala za reprezentaci naší školy a také poděkování za čas vynaložený na svou přípravu.

Více ve fotogalerii.

 
[ 27. září 2023 | Autor: Mgrr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Čepicový den

V pátek 22.9.2023 se konal „Čepicový den“.  V tento den přišli žáci do školy s jakoukoli pokrývkou hlavy – někteří volili veselé a vtipné čepice, jiní elegantní kloboučky nebo své oblíbené kšiltovky. Celé dopoledne bylo plné úsměvů a dobré nálady. Více ve fotogalerii.

 
[ 22. září 2023 | Autor: Helena Majorová, Marcela Hupková | celý text... ]
 

DIVADÉLKO PRO ŠKOLY Z HRADCE KRÁLOVÉ

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 na naši školu zavítali herci z Hradce Králové. Pro 1. stupeň zahráli divadlo Nová dobrodružství Veverky Zrzečky. Tato barevná pohádka volně navazuje na motivy slavné dětské knížky. Šlo o loutkoherecké představení o životě lesních zvířátek. Dětem se pohádka moc líbila – užily si spoustu legrace.

Pro žáky II. stupně herci z Divadélka pro školy letos zahráli představení s názvem: Divadelní cestopis, aneb Evropou od renesance po realismus.

 
[ 22. září 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová a Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Exkurze Modrá

19. září 2023 jsme jeli na exkurzi do Modré a na Velehrad. Vyjížděli jsme 7:50 od školy. Když jsme dorazili na místo, pršelo. Přešli jsme do areálu Živé vody. Tam nás čekala průvodkyně, která nás seznámila s různými živočichy našich vod. Po krátké přednášce jsme sešli do dolního patra, kde bylo velké akvárium s rybami. Asi po hodině jsme vyšli ven a šli jsme se podívat na pratury. Pak jsme se přesunuli do areálu skanzenu. Čekalo nás poznávání, jak se žilo dřív, a také jsme zkoušeli střílet z luku. Pak jsme se prošli k velehradské bazilice. Její prohlídkou jsme svůj výlet zakončili. Domů jsme se vrátili kolem půl čtvrté.

foto ve fotogalerii.

 
[ 19. září 2023 | Autor: Viktorie Hargašová, 7. A | celý text... ]
 

Třídní schůzky

V pondělí 18. 9. 2023 proběhnou v kmenových třídách naší školy třídní schůzky, od 15:30 pro rodiče žáků 1.stupně, od 16:00 2.stupně. Zároveň proběhne volba třídního důvěrníka. Těšíme se na vás Usmívající se.

 
[ 13. září 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Seznamka ve školní družině

Jak nejlépe se poznat se všemi kamarády, se kterými se budeme setkávat po vyučování v našich školních družinách, než seznamovacími hrami. V úterý po obědě byli všichni žáci poučeni o bezpečném chování a seznámeni s pravidly, která jsme během seznamovacího odpoledne dodržovali. V jednu hodinu jsme se všichni přesunuli na sportovní hřiště za školou a dovádění při nejrůznějších hrách za doprovodu veselých písniček začalo. Na to, jak všichni řádili, se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 12. září 2023 | Autor: Marcela Hupková, Helena Majorová | celý text... ]
 

Plán akcí - září 2023

Plánované akce na měsíc září najdete v příloze níže.

 
[ 6. září 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přívítání prvňáčků - slavnostní zahájení školního roku

V pondělí 4. 9. 2023 proběhlo slavnostní přivítání prvňáčků na naší škole. Sešli jsme se před školou, kde vedení školy a žáci 9. tříd předali prvňáčkům Uvítací listy a dárek. Ve třídách pak děti i rodiče přivítaly jejich paní učitelky. Věříme, že se novým žáčkům bude ve škole dařit a že se do ní budou těšit. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 5. září 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024

Slavnostní zahájení školního roku proběhne 4.9.2023 pro všechny žáky 9:15 před budovou školy. Autobus pro žáky ze Květné jede v 9:00 hod.

Prosíme rodiče prvňáčků, aby přihlásili své děti ke školnímu stravování u vedoucího školní jídelny pana Mikláše, bližší informace na tel. čísle 572 695 283.

Žáci, kteří nebudou chtít 4.9.2023 oběd si ho musí předem odhlásit.

 
[ 28. srpna 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Poděkování

Děkujeme panu Josefu Múčkovi za vedení kroužku Práce se dřevem, který u žáků rozvíjí manuální zručnost. Na pěkné výrobky, které v tomto kroužky vyráběli, se můžete podívat ve fotogalerii.

Poděkování patří také vedoucím kroužků Javorinka a Volejbal.

 
[ 29. června 2023 | Autor: vedení školy | celý text... ]
 

Rozloučení s deváťáky

V pondělí 26. 6. 2023 proběhlo v multifunkčním sále školy rozloučení s deváťáky. Rozloučit se s nimi přišli pan starosta Antonín Popelka, pan místostarosta Josef Popelka, pan kaplan Václav Škvařil a předsedkyně SRPDŠ Edita Zetková. Hosté žákům popřáli vše nejlepší na další cestě životem. Žáci obdrželi šerpy a vyznamenaní žáci malý dárek. Loučení bylo hodně dojemné a někteří z přítomných uronili i slzičku.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 28. června 2023 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Výšlap na Javořinu

Výuku tělocviku zakončili osmáci a deváťáci výšlapem na Javořinu, který se konal  v úterý 27. 6. 2023. Ráno jsme se sešli na parkovišti u koupaliště a vyrazili směrem na Skalku. Od Skalky jsme pokračovali po Kobelňanské cestě až k místu, odkud se dá vyšplhat ke „Králi Karpat“, vzrostlému jasanu. Někteří tento výstup zvládli v předklonu, jiní vylezli po čtyřech. Ale strom byl nalezen.

 
[ 27. června 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Divadelní představení Kouzelná zahrada

Ve čtvrtek 22. června třída 4.A navštívila divadelní představení Kouzelná zahrada. Toto představení bylo inspirováno Trnkovou Zahradou a knihami Pavla Čecha. Do projektu se zapojily všechny obory ZUŠ v Uh. Brodě-výtvarný, dramatický, hudební i taneční.

 
[ 25. června 2023 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Rozloučení s družinou - noc ve škole

Rozloučení se školním rokem jsme v družině pojali poněkud netradičně, a to strávit ve škole čas večer, a dokonce i v noci. Celá akce začala řáděním na školním hřišti, dále pokračovala šipkovanou hrou, kde děti šly podle šipek po označené trase a plnily různé úkoly. V cíli na ně čekalo příjemné překvapení ve formě svěžího baru, který byl plný ovoce, limonády a sladkostí.

 
[ 23. června 2023 | Autor: Vychovatelky ŠD a asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

Prvňáčci se naučili číst a tak byli pozvaní do knihovny na slavnostní pasování na čtenáře.

20. 6. na ně v knihovně čekal král Knihomil a královna Elizabeth, kteří toto pasování uskutečnili. Nejdříve však děti krásně přečetly čtenářský slib. Jako památku na tento den dostaly knihu Křeček v letu, sladkost, tužku a hlavně čtenářský průkaz, který jim umožňuje půjčovat si knihy v místní knihovně.

Děkujeme paní knihovnici a panu starostovi za uskutečnění této krásné akce i za přítomnost paní ředitelky a paní zástupkyně.

Foto níže.

 
[ 23. června 2023 | Autor: Mgr. R. Popelková, Mgr. P. Horňáčková | celý text... ]
 

Bezinkový den 3. A

Jedno slunečné červnové ráno si celá třída 3. A vyšla na Štrbáň natrhat květy bezu černého. Po návratu z vycházky si každá skupinka květy oprala a vložila do velkých sklenic na vyluhování. Na druhý den se už jen míchalo, cedilo, stáčelo a degustovalo…

Hotový bezinkový sirup si každý odnesl domů a ještě zbylo i na svačinkové pití do konce školního roku. Sirup ochutnali i straňanští předškoláčci, kteří opět zavítali do naší školy.

Více ve fotogalerii.

 
[ 21. června 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

"O štanglu salámu"

Dne 20. 6. 2023 se konal již tradiční volejbalový zápas nazvaný "O štanglu salámu". Účastnili se ho žáci devátého ročníku a učitelé naší školy. Započal ve 12:00 hodin. Oba týmy byly po celou dobu velmi vyrovnané. Nakonec zvítězil pedagogický tým. Vítěznou trofej štanglu salámu učitelé darovali žákům devátého ročníku. Všichni podali skvělé výkony. Všem učitelům děkujeme za umožnění této akce.  

Na momentky z této akce se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 20. června 2023 | Autor: Klára Miklášová, 9. A | celý text... ]
 

SPŠ OA Uh. Brod

V úterý 20. 6. 2023 zavítali žáci 7. A na Střední průmyslovou školu a Obchodní akademii Uh. Brod, kde pro ně byl přichystaný dopolední program. Seznámili se s 3D tiskárnou a možnostmi 3D tisku. S pomocí elektronické stavebnice ve skupinkách sestavovali létající talíř, hudební poplach, FM rádio a elektrické nahrávání. Ve virtuální realitě si každý vyzkoušel svůj postřeh při hraní hry a na závěr pro ně bylo připraveno 3D kino.

Děkujeme za velmi zajímavý program i za malé občerstvení.

Více ve fotogalerii.

 
[ 20. června 2023 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Výlet do Punkevních jeskyní

Ve středu 14. 6. 2023 jsme páťáci společně se čtvrťáky jeli na výlet do Punkevních jeskyní. Cesta byla poměrně dlouhá, trvala více jak dvě hodiny. Ale v autobuse jsme se uměli hezky zabavit.

Dojeli jsme na parkoviště Skalní mlýn, odkud nás vláček vyvezl k lanovce. Lanovka se skupinkami asi dvanácti dětí vyjela na Macochu. Zde jsme měli možnost se z můstku podívat do největší 138 metrové propasti v Evropě. Pak nám paní učitelky daly dvacetiminutový rozchod na zakoupení suvenýrů. Ještě nás čekal oběd v restauraci. Měli jsme objednaný hovězí vývar a kuřecí přírodní řízek s hranolky. 

 
[ 20. června 2023 | Autor: Kolektiv třídy 5. A, tř. uč. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Náš výlet do Prahy

V úterý 6. června jsme nasedli do vlaku a frčeli do Prahy. Po příjezdu do hlavního města jsme si nejprve zašli na oběd na Václavské náměstí a potom zamířili na ubytovnu. Po krátkém odpočinku jsme s paní průvodkyní vyrazili na prohlídku zajímavých míst naší metropole. Následovala plavba parníkem. Všichni jsme se shodli, že byla příjemná a zajímavá. Další dny jsme navštívili Vyšehrad, Senát, Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, Zlatou uličku, Petřín a ještě mnohem víc. Každý den jsme se na ubytovnu vraceli unavení, ale plni zážitků. Výlet jsme si moc užili. Děkujeme paní učitelce a paní asistentce, že to s námi zvládly.

Více ve fotogalerii.

 
[ 20. června 2023 | Autor: Klára Miklášová a Veronika Žajglová, 9. A | celý text... ]
 

Branný závod

V letošním školním roce se v pátek 16. června již podruhé uskutečnil branný závod, který pro naše žáky připravil Vojensko historický klub Východní fronta ve spolupráci s vyučujícími. Trasa branného závodu začínala na louce za sportovní halou. Žáci zdolávali trasu dlouhou přibližně 4 km. Na trase byly připraveny stanoviště: opičí dráha, nosítka, plynové masky, hod granátem, topografie, botanika, střelba ze vzduchovky, poznávání zvěře, použití polního telefonu, zaměřování, bezpečnostní symboly a zdravotní průprava.

 
[ 16. června 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sedmáci v Brně

Dne 14. 6. 2023 jsme se my, žáci sedmého ročníku, vydali na celodenní výlet do Brna. Nejprve jsme navštívili brněnskou ZOO, ve které byla spousta zajímavých zvířat a příjemné prostředí v přírodě. Po ZOO nás čekala prohlídka šmoulí vesničky. Tam byly různé aktivity a úkoly včetně virtuální reality, kde si mnozí z nás, počínaje paními učitelkami, vyzkoušeli let na čápovi do šmoulí vesničky. Nakonec jsme se občerstvili ve Vaňkovce a plni dojmů nastoupili na zpáteční vlak.

Výlet jsme si moc užili.

 
[ 15. června 2023 | Autor: Barbora Popelková, 7. A | celý text... ]
 

Školní výlet 3. A a 3. B

Ve středu 7. 6. 2023 navštívili žáci 3. ročníku v rámci školního výletu hrad Buchlov, zámek v Buchlovicích a rozkvetlou prodejní výstavu fuchsií a dalších květin. Sluníčko svítilo, penízky se utratily nejen za suvenýry a "vítané",... prostě výlet, jak má být. Více ve fotogalerii.

 
[ 13. června 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

O pohár starosty Uherského Brodu

Na atletickou soutěž pro 2. - 5. třídu do Uherského Brodu vyrazili naši žáci v úterý 13. 6. Soutěžili v běhu na 60 m, skoku z místa i s rozběhem, hodu míčkem či plným míčem o váze 1 kg. Nejlépe si vedla Adéla Janovská z 5. A, která si v běhu na 60 m vybojovala krásné 2. místo. Všichni závodníci si za pěkné výkony zaslouží pochvalu.

Fotky ze závody si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 13. června 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Požární poplach

Dnes dopoledne bylo ve škole rušno. Byl vyhlášen cvičný požární poplach a ve školním rozhlase se ozval pokyn k evakuaci školy. Třídy pod vedením svých vyučujících se prodíraly dýmem k východu a shromáždily se na vyhrazených místech. Došlo k přepočítávání žáků. Tři žáci chyběli. Co teď? Kde zůstali? Ozvala se siréna a k nahlášenému požáru ve škole dorazili místní hasiči, aby provedli hašení požáru a dohledali pohřešované žáky. Nebylo to pro ně snadné, protože jsme je dobře schovali. Přesto si s nastalou situací profesionálně poradili. Nalezeným žákům poskytli první pomoc a následně je evakuovali z budovy. Děkujeme všem hasičům za pomoc při organizace akce.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 9. června 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Hodiny slohu v 6. B

Popis pracovního postupu jsme u šesťáků tento týden zkusili trochu jinak. Návod stolní hry a přípravy pokrmu si spolu s ostatními vyzkoušeli rovnou v praxi.

Vybranou hru ostatním každý představil a ve skupince pak s ostatními zahrál. Poznali tak spoustu nových stolních her jako např. Kočičí hra, AZ kvíz junior, Double, Duch, UNO, Mistakos, šachy, kostky aj.

Rychlou svačinku si ve škole připravili podle domluvy. Avokádová pomazánka, zeleninový salát, tortilla a jednohubky se všem povedly a moc jim chutnaly.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 9. června 2023 | Autor: Mgr. Jana Jančová, učitelka českého jazyka | celý text... ]
 

Odpolední grilování k MDD

V pondělí 5. 6. jsme měli naplánované sportovní odpoledne na dopravním hřišti za školou spojené s opékáním špekáčků. Protože nám ale počasí nepřálo, museli jsme naše plány změnit. Vše se nakonec odehrálo ve školním altánku, kde jsme hráli různé hry, a opékání na ohni se rázem změnilo na grilování na elektrickém grilu. Za pomoc při reorganizaci děkujeme paní asistentce Heleně Majorové. Díky patří také panu vedoucímu školní jídelny za pitný režim. No a tom, že jsme si to opravdu užili, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

 
[ 9. června 2023 | Autor: vychovatelky školní družiny | celý text... ]
 

Výlet Hodonín

Poslední květnový den se vydali prvňáčci spolu s druháky na výlet do hodonínské ZOO, kde obdivovali tygry, lvy, opice, klokany, velbloudy, papoušky a jiná zvířata.

Pak přejeli do Přístaviště U jezu. Tam absolvovali dobrodružnou pirátskou plavbu s kapitánem Černovousem.

O tom, jak se výlet dětem líbil, se přesvědčíte ve fotogalerii.

 
[ 9. června 2023 | Autor: Mgr. E. Bruštíková, Mgr. P. Horňáčková, Mgr. R. Popelková | celý text... ]
 

Výlet do Mikulova a jeho okolí

V úterý 30. 5. 2023 jsme se zúčastnili výletu do Mikulova a okolí. Byli jsme v jeskyni Na Turoldu, kde jsme mohli vidět také několik netopýrů. Paní průvodkyně nám také prozradila, že byla jeskyně kdysi vyzdobena krápníky, ale do jeskyně se vloupali vandalové a všechnu výzdobu zničili. Poté jsme si šli prohlédnout zámeckou zahradu, kde byla nádherná fontána. Měli jsme dost času prohlédnout si všechna zákoutí zahrady. Po návštěvě zahrady jsme se přesunuli na náměstí. Paní učitelky nám daly rozchod a my jsme se rozběhli koupit si jídlo – někdo do restaurace, jiný na kebab. Byla tam také výborná zmrzlina. Výlet jsme zakončili výšlapem z Pavlova na Dívčí hrady, odkud byl nádherný výhled na Novomlýnskou nádrž. Cestou zpátky jsme si v autobuse zpívali a už jsme se těšili domů.

 
[ 8. června 2023 | Autor: Aneta Málková, 6. B | celý text... ]
 

Přehazovaná

Dne 5.6 se konala soutěž Přehazovaná, ve které se utkali žáci II. stupně a soutěžilo 5 tříd.

Na soutěži se utkaly třídy: 6.A, 6.B, 7.A, 8.A a B – která se spojila v jeden tým a třída 9.A.

Utkání bylo rozděleno na utkání mladších tříd: 6. a 7. a starších tříd: 8. a 9.

Na prvním místě se jednoznačně umístila třída 7.A, která i v případě dalších utkání mimo soutěž s různými třídami vždy zvítězila.

Na druhém místě se umístila třída 6.B a třetí místo obsadila 6.A. V soutěži starších ročníků zvítězil spojený tým 8. tříd nad 9.A.

Odpoledne jsme si s žáky užili, navíc na všechny soutěžící čekala sladká odměna.

 
[ 7. června 2023 | Autor: Mgr. Petra Křivánková | celý text... ]
 

Den dětí na 2. stupni

Dne 1. 6 se na naší škole konal Den dětí, na kterém si učitelé pro děti II. stupně připravili deset sportovních disciplín, ve kterých děti soutěžily.

 
[ 7. června 2023 | Autor: Mgr. Petra Křivánková | celý text... ]
 

Den dětí na 1. stupni

Den dětí - čtvrtek 1. června 2023 - jsme na 1. stupni ZŠ a ZUŠ oslavili zhlédnutím milého rodinného filmového muzikálu Šoumen Krokodýl. Akce se konala v kulturním domě ve Květné. Děkujeme panu starostovi Antonínu Popelkovi za vstřícnost při organizaci kulturního dění a Ing. Michaele Luzarové za zprostředkování tohoto velmi příjemného dopoledne. Nemalé poděkování patří i Ing. Daliboru Stupkovi za promítnutí filmového představení a Petře Hrbákové za věnované sladkosti pro děti.

 
[ 6. června 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Ježek Sonic ve škole

Milým překvapením pro děti bylo, když je v pátek 2.6.2023 přišel do školy navštívit Ježek Sonic s dodatečným přáním k jejich svátku.

Ježku Sonicovi moc děkujeme a budeme se těšit na další pohádkovou postavičku.

 

Více ve fotogalerii.

 
[ 6. června 2023 | Autor: H. Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Škola nanečisto

Akci s názvem Škola nanečisto jsme pro předškoláky z MŠ Strání a MŠ Květné připravili už podruhé. Ještě před nástupem do první třídy si mohly děti vyzkoušet, jaké to je být školákem. Čekal na ně nabitý program. Na začátku nechybělo tradiční zvonění, a pak už začalo samotné „vyučování“ plné zajímavých úkolů, her a počítání. Po skončení se mohli podívat do základní umělecké školy, kde si vyslechli ukázky zvuků hudebních nástrojů. Na závěr tohoto dopoledne mohli nahlédnout i do školních družin. Děti byly moc šikovné! A od září naostro!

Děkujeme paní Hrbákové ze školního bufetu za drobné sladkosti pro děti.

Na fotky se mužete podívat ve fotogalerii.

 
[ 6. června 2023 | Autor: H. Majorová, M. Hupková, foto: J. Benešíková | celý text... ]
 

Výlet osmáků

Na třídenní školní výlet jsme s osmáky vyrazili ve středu 17. května. Místem pobytu byl Outdoor Resort Březová v Rokytnici nad Rokytnou. Sraz na vlakovém nádraží ve Starém Městě byl naplánovaný na půl osmou, abychom pár minut po osmé vyrazili Českými dráhami směr Brno – Třebíč. Z Třebíče už jsme pokračovali autobusem do Rokytnice nad Rokytnou a odtud pěšky do největšího zážitkového parku v ČR.

 
[ 5. června 2023 | Autor: Mgr. Nikola Jankových, Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Zpráva pro rodiče předškolních dětí

Milí rodiče předškoláků,

v úterý 6. 6. 2023 v 15:30 hodin proběhne ve škole v učebně 1.stupně (přízemí vlevo vedle třídy 2. A)

„Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků“.

Zároveň proběhne zápis do školní družiny na školní rok 2023/2024.

Těšíme se na vás!

 
[ 31. května 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Ochutnávka ovoce, zeleniny a mléčných výrobků

Koncem května dorazily do naší školy v rámci doprovodných vzdělávacích opatření školního projektu "Mléko do škol" a "Ovoce do škol" degustační bedýnky. Tyto bedýnky, určené dětem I. stupně, obsahovaly různé druhy známého i méně známého ovoce, zeleniny, sýrů a mléčných výrobků. 

 
[ 31. května 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Kloboukový den

Další tematický den, tentokrát KLOBOUKOVÝ! V pátek 26.5.2023 jsme rozhodli žákům zpříjemnit a oživit výuku, a tak jsme vyhlásili Kloboukový den. Žáci přišli do školy vybaveni zajímavými klobouky všech druhů.

Více ve fotogalerii.

 
[ 29. května 2023 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Pohár rozhlasu 2023 - krajské kolo

Skvělé výkony, díky kterým naše družstvo nasbíralo v okresním kole  Poháru rozhlasu více než 5 000 bodů, nás posunuly mezi 10 nejlepších družstev Zlínského kraje. 23. 5. 2023 jsme vyrazili do Zlína. Konkurence byla velká – naše škola se tam potkala se zkušenými závodníky z atletických klubů. Soutěžilo se pod pálícím sluncem i v odpolední bouřce. Hoši se s tím poprali skvěle a dokonce si ještě vylepšili bodové hodnocení družstva. Klukům patří velká pochvala a také poděkování za čas, který věnovali přípravě a díky tomu přispěli k šíření dobrého jména naší školy.

Jak se nám vedlo, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

 
[ 23. května 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Kdyby tisíc Hostětínů

V pondělí 15. 5. 2023 žáci 7. ročníku navštívili Centrum Veronica v Hostětíně. Při interaktivní exkurzi probrali témata související s udržitelným rozvojem a ochranou klimatu. Na konkrétních příkladech realizovaných v Hostětíně (pasivní dům, kořenová čistírna, výtopna na biomasu, solární panely a moštárna s ekologickou produkcí) zkoumali principy a zjišťovali konkrétní přínosy. Více ve fotogalerii.

 
[ 17. května 2023 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Poděkování - Rodičovský ples

ZŠ a ZUŠ Strání děkuje všem členům SRPDŠ, rodičům a pedagogům, kteří se podíleli na organizaci Rodičovského plesu. Zvláštní poděkování patří Monice Pavlušové, Editě Zetkové a Míši Luzarové, všem sponzorům a kapelám.

Výtěžek z tohoto plesu bude jako každý rok věnován žákům naší školy prostřednictvím příspěvků na různé akce pořádané školou.

Děkujeme :-)

Jak to našim žákům slušelo, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

 
[ 16. května 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Čtvrťáci na dopravním hřišti

3. a 4. května 2023 jsme se vydali autobusem na dopravní hřiště do Uherského Brodu. S panem učitelem jsme si opakovali pravidla silničního provozu a jezdili jsme na kolech. Po zkušební jízdě nás pan učitel rozdělil do dvou skupin. Jedna skupina jezdila na kolech a druhá skupina dělala chodce. Po sedmi minutách jsme se vyměnili. Pak si všichni napsali test. Po testu jsme dostali průkaz cyklisty a nakonec jsme jezdili na motokárách. Když už všichni máme průkaz cyklisty, můžeme si jezdit, kam chceme!

Foto ve fotogalerii.

 
[ 15. května 2023 | Autor: Jan Havlík, 4. B, Magdaléna Popelková 4.A | celý text... ]
 

Pohár rozhlasu

Ve středu 10. 5. 2023 jsme se poprvé zúčastnili atletické soutěže pořádané Českým atletickým svazem nazvané Pohár rozhlasu. Soutěžilo se ve vytrvalosti, běhu na 60m, skoku do výšky a do dálky, hodu míčkem či vrhu koulí a ve štafetě 4x60m. Do soutěže nastoupila dvě družstva: mladší žákyně (6. – 7. třída) a starší hoši (8. – 9. třída). Ve velké konkurenci se našim hochům podařilo vybojovat krásné 3. místo. Někteří dosáhli dokonce svých osobních rekordů. Děvčata si také vedla dobře – na dosažení 6. místa musely mít holky opravdu dobré výsledky. Počasí nám přálo, i když sprinterům foukal silný protivítr. Děkuji žákům za skvělou reprezentaci školy, všem náleží velká pochvala.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 14. května 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Rodičovský ples 2023

skolni_ples_kopie.jpg

 
[ 5. května 2023 | celý text... ]
 

McDonald Cup

Další ročník fotbalové soutěže pro 1. stupeň ZŠ McDonald Cup se letos konal v Uherském Brodě 25. 4., pro žáky 1. – 3. tříd a 27. dubna pro žáky 4.-5. třídy. Žáci byli velmi šikovní, o poznání lépe se vedlo mladším fotbalistům, kterým postup do Uherského Hradiště utekl jen o vlásek. Všem žákům náleží pochvala za pěknou reprezentaci školy. Děkuji také trenérům, kteří se na přípravě i doprovodu žáků podíleli.

 
[ 2. května 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

ČARODĚJNICKÉ ODPOLEDNE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Ve čtvrtek 27. dubna jsme měli v našich školních družinách čarodějnické odpoledne. Děti procházely čarodějnickou stezkou, kde na jednotlivých stanovištích plnily různé úkoly. Za účast a splnění úkolů získal každý osvědčení a malou sladkou odměnu.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si to všichni společně užili.

 
[ 30. dubna 2023 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová, vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

Poděkování SRPDŠ

Děkujeme SRPDŠ za jejich příspěvek na dopravu žáků na lyžařský výcvikový kurz. I díky tomuto příspěvku mohl být žákům vrácen přeplatek. Velké poděkování patří všem rodičům, kteří se ve svém volném čase zapojují do činnosti tohoto spolku. Díky Vám a Vaší činnosti získávají žáci příspěvky nejen na dopravu, ale i na výukové programy, občerstvení na akademii, odměny pro úspěšné žáky a další.

 
[ 26. dubna 2023 | Autor: vedení školy | celý text... ]
 

Roztančená škola

Roztančená škola, tak bychom mohli nazvat pondělní dopoledne v naší škole. Žáci 1. stupně si zatančili 24. 4. 2023 pod vedením mladé lektorky, která dorazila na naši školu. Z žáků se stali tanečnice, tanečníci, tak trochu i baletky. Program trval hodinu. Všichni se naučili krátkou sestavu a zatančili si ji na několik světoznámých hitů. Akce se dětem líbila.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 26. dubna 2023 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 23. dubna 2023 se uskutečnila v kulturním domě ve Květné Akademie ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelek pečlivě nacvičovali program pro své maminky. Jednotlivá vystoupení byla připravena s láskou a vděčností. Věříme, že se program všem líbil. Velké poděkování patří účinkujícím dětem, pedagogům ZŠ i ZUŠ Strání, vychovatelkám družiny i asistentkám, vedoucím Javorinky, Zumby Kids, dramatického kroužku.

Děkujeme také žákům deváté třídy, kteří s velkou ochotou pomáhali    v zákulisí.

Nemalé poděkování patří i SRPDŠ za občerstvení pro vystupující děti, zvukaři panu Ing. Jiřímu Novákovi za výborné ozvučení a osvětlení i na čtvrteční generální zkoušce.

Vám, milí rodiče děkujeme za účast.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Videostřípky z Akademie zde a zde 1.B

 
[ 26. dubna 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková, Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Petra Popelková, foto Bc. Helena Majorová | celý text... ]
 

Zápis do prvních tříd 2023

Dne 13. 4. 2023 proběhl v naší škole slavnostní zápis do 1. třídy. Pozvání na tuto společenskou událost dostalo 33 předškoláků ze Strání a Květné. Ze tříd se ozývalo recitování, zpěv, počítání a navíc si pro budoucí prvňáčky připravily paní učitelky i spoustu zajímavých úkolů. Na závěr se děti mohly na památku vyfotit v pohádkovém fotokoutku, který pro ně připravily paní asistentky a vychovatelky naší školy. Jak se dětem dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 25. dubna 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Ukliďme Česko

Velké poděkování si zaslouží žáci a pedagogové, kteří se zapojili v pátek 21. dubna do dalšího ročníku celostátní akce Ukliďme Česko. Kvůli chladnému počasí byla akce přeložena z 5. dubna. Tentokrát už bylo počasí příznivé. Třídy dostaly přidělené úseky a nasbíraly 49 pytlů odpadu, několik pneumatik, staré železo a další odpad. Akce probíhala ve spolupráci s obcí Strání, která zajistila odvoz nahlášených pytlů.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 21. dubna 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Projektová výuka - voda

V rámci environmentální výchovy jsme v pátek 21. dubna zařadili projektovou výuku na téma Voda. Symbolicky jsme si připomněli Den Země. Žáci zpracovávali v různých předmětech úkoly spojené s tématem voda. Ukázky některých aktivit najdete ve fotogalerii.

 
[ 21. dubna 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Barevný týden

Tento týden to ve škole zářilo barvami. Potěšilo nás, kolik žáků se do doprovodné akce ke Dni Země zapojilo. V pondělí oblékli žáci žlutou, v úterý modrou, ve středu červenou. Jelikož ve čtvrtek probíhala generální zkouška na akademii, zelenou mohli žáci kombinovat s páteční hnědou. Níže můžete vidět, jak to žákům sluší.

 

 
[ 21. dubna 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Ukliďme Česko

V pátek 21. 4. 2023 proběhne na naší škole projektová výuka na téma Voda ke Dni Země. Po svačinové přestávce v 10:00 hod vyrazíme na akci Ukliďme Česko. Budeme moc rádi, pokud se zapojíte i vy! Sraz je  u školy. Každá třída má stanovenou část obce, kterou projde a vyčistí. Vybavte své děti vhodným oblečením a obuví. Pokud máte možnost, preferujeme zelenou či hnědou barvu. Bylo by vhodné mít rukavice a igelitovou tašku, do které budou odpadky sbírat a vše pak nasypou do pytlů. O odvoz pytlů se postará obec Strání. Děkujeme za podporu, má to smysl!

 
[ 20. dubna 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Barevný týden

V týdnu od 17. dubna bude v naší škole probíhat barevný týden. V pondělí se oblečeme do žluté a budeme si symbolicky připomínat energii Slunce. V úterý máme v plánu modrou, symbol vzduchu a vody. Středa bude v barvě červené zastupující energii, čtvrtek v zelené, což je barva  rostlin, a v pátek nám hnědá barva připomene půdu. Pokud nám počasí dovolí, v pátek vyrazíme do přírody na akci Ukliďme Česko.

 
[ 15. dubna 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

Akademie2023.png

 
[ 14. dubna 2023 | celý text... ]
 

Soutěž ve šplhu o tyči

V úterý 4.4. 2023 se v naší škole konala soutěž ve šplhu. Celou soutěž si připravili žáci deváté třídy pro žáky prvního i druhého stupně. Soutěže se zúčastnilo třicet tři žáků. Všichni soutěžící předvedli skvělý výkon a vítězové obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Výsledky si můžete prohlédnout níže, fotky ve fotogalerii.

 
[ 5. dubna 2023 | Autor: Lucie Halodová, Klára Miklášová 9. A | celý text... ]
 

Setkání s Jaroslavem Vrchlickým

V měsíci březnu, který se jako Měsíc knihy slaví už od roku 1955, jsme se v hodinách literatury na II. stupni zaměřili nejen na čtení, vyprávění, ale také recitaci básní. Ve školní knihovně si žáci 6. ročníků vyslechli povídání o ilustrátorech dětských knih, které pro ně připravila paní učitelka Marie Kloudová. S ní se ve školní knihovně setkali také sedmáci a osmáci. Ti se zájmem naslouchali životnímu příběhu básníka Jaroslava Vrchlického, jehož 170. výročí narození jsme si připomněli už 17. února. Toto básníkovo jubileum žáci oslavili také recitací jeho básní: Jarní romance a Zimní.

Děkujeme paní učitelce Kloudové za příjemné setkání a povídání, na které se vždy těšíme. (foto ve fotogalerii)

 
[ 5. dubna 2023 | Autor: Mgr. Petra Popelková, Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Ukliďme Česko se přesouvá

Z důvodu velmi chladného počasí se ruší plánovaný  termín akce Ukliďme Česko. Náhradní termín bude upřesněn po Velikonocích.

 
[ 3. dubna 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Ukliďme Česko

Naše škola se opět zaregistrovala na akci Ukliďme Česko. Plánovaný termín je ve středu 5. 4. 2023. Plánujeme uklidit lokality naší obce a budeme rádi, pokud se k nám připojíte jako dobrovolníci. Úklid začne ráno v 8:00 hod u ZŠ a ZUŠ Strání. Jednotlivým ročníkům budou přiděleny úseky a pytle na sběr. Plánovaný konec je kolem oběda. Vše proběhne ve spolupráci s obcí, která zajistí svoz nasbíraného odpadu. V případě nepříznivého počasí se akce posune na jiný termín.

 
[ 31. března 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sebeobrana v tělesné výchově

Zajímavé hodiny tělesné výchovy nám ve středu 29. 3. 2023 na 2. stupni zprostředkoval náš bývalý žák, dnes zkušený policista Martin Beňo. Seznámil žáky s některými prvky sebeobrany, které si rovnou vyzkoušeli. Učili se padat, ubránit se, pokud potřebují vyprostit ruce se sevření či zpevnit postoj při pohybu. Dětem se hodiny líbily, snažily se vše správně provést a některé prvky si pak zkoušely i o přestávkách. Za tyto zajímavé a motivující chvilky bych mu chtěla velmi poděkovat. Žáci už se těší na jeho další návštěvu.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 30. března 2023 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Slovácké divadlo

V pondělí 27. 3. 2023 jsme mohli spatřit ve Slováckém divadle představení s názvem Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu. Je vcelku obvyklé, že v divadelních pohádkách pro děti vystupují různá zvířata. Hostující herecký soubor Naivního divadla v Liberci nám však zahrál originální pohádku, ve které vystupovaly různé druhy tzv. obtížného hmyzu, jako např. ovád, klíště či komáři. Hlavní hrdina, komár Zdenda, se vydává do světa, aby před pavoukem zachránil svou unesenou nevěstu Soničku. Při tom musí překonávat různé překážky, avšak pomáhají mu v tom jeho hmyzí přátelé. Líbily se nám také zajímavě pojaté kulisy, filmové projekce, či pečlivě připravené kostýmy herců. Představení bylo napínavé a zábavné, proto se moc těšíme na další návštěvu divadla v příštím školním roce.

 
[ 30. března 2023 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Prvňáčci na své první návštěvě knihovny

Když nás přišla paní knihovnice Schönbaumová pozvat do místní knihovny, prvňáčci to nadšeně uvítali. Paní knihovnice děti usadila do sedacích pytlů a přednáška mohla začít. Popsala dětem režim knihovny a potom je provedla mezi jednotlivými odděleními s knihami. Vysvětlila prvňáčkům, kde mají hledat knihy pro začínající čtenáře a velmi je potěšila malým dárečkem. Byla to záložka a domácí perník. Děti se už moc těší, až budou pasováni na čtenáře a dostanou svoji vlastní kartičku do knihovny.

 
[ 30. března 2023 | Autor: Autor: Mgr. Radka Popelková a Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Trestní odpovědnost mládeže

V úterý 28. března navštívila naši školu paní Šabatová, policistka z Uherského Hradiště, a připravila si pro 8. a 9. ročník povídání o trestných činech mladistvých. Seznámila nás s trestní odpovědností a vysvětlila rozdíl v chování v mezích zákona a za jeho hranicemi. Objasnila nám pojmy přestupek, užívání drog a alkoholu, krádeže aj. Řekla nám, co nás za trestný čin nebo přestupek čeká a kdo za nás odpovídá a kdo by byl potrestán.

Z besedy jsme si odnesli, jak se správně chovat, abychom nic neporušili. Děkujeme paní Šabatové za poučné povídání. Moc se nám to líbilo.

 
[ 30. března 2023 | Autor: Popelková Eliška, Vykoukalová Nikola – 8. A | celý text... ]
 

Matematický klokan

V pátek 17. března počítali žáci 2. – 9. tříd úlohy Matematického klokana. V nejmladší kategorii CVRČEK mohli získat maximálně 90 bodů. V kategorii KLOKÁNEK, BENJAMÍN a KADET maximálně 120 bodů. Seznam nejlepších řešitelů a celkovou statistiku soutěže na naší škole najdete v příloze.

 
[ 23. března 2023 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Twin Day

Pro měsíc březen jsme na naší škole vyhlásili DEN DVOJČAT. Pro radost, pobavení, a možná proto, abychom si všimli, že máme někdy společného víc, než si myslíme :).

Fotky ve fotogalerii.

 
[ 15. března 2023 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Zápis do 1.tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

zápis do prvních tříd proběhne 13. dubna 2023 od 14:30 hodin dle rozpisu. Přihlášku bude možno vyplnit elektronicky od 1.4.2023 pomocí odkazu ZapisyOnline.

Vyplněnou přihlášku k zápisu dítěte do 1.ročníku či žádost o odklad povinné školní docházky prosím vytiskněte, opatřete podpisem obou zákonných zástupců  a doručte prosím do 11.4.2023 do ZŠ a ZUŠ Strání nebo vhoďte do poštovní schránky před školou. K zápisu prosím přineste rodný list dítěte.

V případě "Žádosti o odklad povinné školní docházky" prosím doložte doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (dále "ŠPZ") a doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa. V případě, že vám bude některá příloha scházet, dojde k přerušení správního řízení do doby doložení patřičných příloh. 

Pokud budete mít problém s vyplněním elektronické přihlášky, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Pro hladký průběh zápisu jsme pro vás připravili možnost registrace -  výběr času zápisu, která proběhne 22.3.2023 na informativní schůzce ve školce.

Kritéria pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání:

1) Děti (všechny děti v ustanovení § 36 odst. 3 školského zákona) ze spádového obvodu Strání

2) Děti z nespádových obvodů

Výsledky zápisu žáků do 1. tříd si můžete prohlédnout na úřední desce školy (lišta vpravo na webu).

 
[ 10. března 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Finanční gramotnost

Problematiku finanční gramotnosti přišla přednášet do naší školy paní Kučerová Katarína z ČSOB. Žákům devátého ročníku přiblížila téma rodinného rozpočtu, s žáky osmého ročníku probrala moderní platební metody, jejich využití i bezpečné používání.

 
[ 9. března 2023 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Recitační soutěž v Uherském Brodě

Ve středu 1. 3. 2023 zastupovalo naši školu 9 žáků I. stupně v okrskovém kole Recitační soutěže v Uherském Brodě. V náročné konkurenci si ve svých kategoriích vybojovali 3. místo Filip Tinka (1.A) a Vojtěch Popelka (2.A), který současně postupuje do okresního kola stejnojmenné soutěže v Uherském Hradišti. Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a Vojtíkovi držíme palce do dalšího kola.

 
[ 6. března 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Pozdrav ze Sachovky

Letošní lyžařský kurz se opět vydařil. Sněhové podmínky jsou výborné, i počasí nám přeje. 

Více ve fotogalerii.

 
[ 1. března 2023 | Autor: účastníci LVK | celý text... ]
 

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve středu 22. 2. 2023 proběhlo v multifunkčním sále školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho 27 žáků z I. i II. stupně. Porota složená z paní učitelek naší školy a paní učitelky Marie Kloudové vybrala vždy z každé kategorie nejméně 3 vítěze, kteří nás budou reprezentovat v okrskovém kole, které je naplánováno na 1. 3. 2023 v uherskobrodské Knihovně Františka Kožíka.

Všem dětem děkujeme za účast, těm nejlepším gratulujeme a držíme palce v postupovém kole. (Foto viz. níže.)

 
[ 25. února 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Hej, hej, hej, v družinách i sportujem….

Ve středu 22. 2. jsme trávili odpoledne v našich krásných tělocvičnách. Nejprve jsme udělali nástup a pak jsme se rozdělili do družstev podle zájmu činností. Kluci hráli svůj oblíbený fotbal, holky skákaly přes švihadlo, házely míčkem do dálky nebo cvičily s kruhem. Nakonec jsme si i trošku zasoutěžili za malou sladkou odměnu. Každý si zkrátka přišel na své. O tom se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

 
[ 25. února 2023 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová /vychovatelky ŠD/ | celý text... ]
 

Fašank

I u nás ve škole jsme si užili masopustní veselí. Děkujeme našim mladým „fašančárům“, že nám zpestřili dopolední i odpolední výuku.

Fotky zde.

 
[ 23. února 2023 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Domovní znamení

V hodině literatury jsme nedávno probírali pověsti a jedna pověst z čítanky byla o tom, proč se staroměstskému domu v Rytířské ulici v Praze začalo říkat U Černého kohouta, což se dostalo i do jeho domovního znamení, dnes už zmizelého.

 
[ 21. února 2023 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Scénické čtení

31. ledna přijeli do naší školy herci David Vacke a Tereza Hrabalová. Ukázali dětem, jak poutavě se dá zdramatizovat čtení knihy. Pro 1. – 3. třídu byly připraveny příběhy od M. Macourka Zuzanka a písmenka a Žlutá bunda s pokaženým zipem. 4 - 5. třída se prostřednictvím knihy Útěk Krišpína N. od Ivony Březinové mohla přenést na školu v přírodě, kde útěk jejich kamaráda vyšetřuje dokonce i policie. Tito dva herci nás přesvědčili o tom, že divadlo se dá zajímavě zahrát bez kulis i bez kostýmů.

 Foto ve fotogalerii.

 
[ 10. února 2023 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

RETRO TÝDEN V NAŠÍ ŠKOLE

V týdnu od 30. 1. do 8. 2. 2023 se naše škola ponořila do dob dávno minulých. Ve vestibulu školy byla instalována dobová výstava a díky celé řadě vystavených věcí mohly děti během několika dnů nahlédnout do dávné minulosti – do dob, kterou prožili jejich rodiče nebo prarodiče. Děti si se zájmem prohlížely staré učebnice a sešity, aktovky, retro hračky, telefony, budíky, gramofony, walkmany, kotoučové magnetofony, psací stroj, hodiny, kuchyňské mlýnky, vysavače a spousty jiných. Retro znalosti, nebo spíš vzpomínky, si děti i zaměstnanci školy zkusili také osvěžit v malém retro kvízu. 

 
[ 10. února 2023 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Světluškový den

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že v úterý 7.2.2023 nepůjde ve škole elektřina, vyhlašujeme tzv. "Světluškový den" s omezenou výukou. Žáci v tento den budou ve škole končit následovně:

1.stupeň po 4.vyučovací hodině

2.stupeň po 5.vyučovací hodině

Školní jídelna nevaří, školní družina dle zájmu. Vzhledem k počasí dejte prosím dětem teplejší oblečení a teplý čaj do termoskyUsmívající se.

 
[ 2. února 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Otec vlasti Karel IV.

Žáci 7. A se v posledních hodinách dějepisu věnovali Lucemburkům. Nejvýznamnějším z nich byl Karel IV. a na toho také zaměřili svou pozornost. Každý žák vypracoval přehledný pracovní list, ve kterém zmapoval nejdůležitější informace z doby jeho vlády a v hodinách výtvarné výchovy doplnil vlastní ilustrací či obrázkem. Práce se všem velmi povedly.  

Foto ve fotogalerii.

 
[ 2. února 2023 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Vánoční dílničky 2023

V úterý 12 .12. 2023 proběhly v multifunkčním sále již tradiční vánoční dílničky. Pro všechny, kteří se chtěli zapojit do vánočního tvoření, si paní učitelky připravily mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – skleněné lucerničky, malovaná plastová sklíčka nebo závěsné ozdoby ze dřeva, papíru či perliček. Někteří návštěvníci využili i příjemného posezení u vánočního punče, který obstaraly naše paní asistentky. Poděkování patří i dobrovolným žákům, kteří se podíleli na klidném průběhu celé akce. Z výtěžku vánočních dílniček bude dětem zakoupen výtvarný materiál, tavné pistole, raznice a další pomůcky, které využijí v hodinách výtvarné výchovy nebo v praktických činnostech. Více viz. fotogalerie.

 
[ 14. prosince 2003 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V úterý 12. 12. 2023 proběhly v multifunkčním sále již tradiční vánoční dílničky. Pro všechny, kteří se chtěli zapojit do vánočního tvoření, si paní učitelky připravily mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – skleněné lucerničky, malovaná plastová sklíčka nebo závěsné ozdoby ze dřeva, papíru či perliček. Někteří návštěvníci využili i příjemného posezení u vánočního punče, který obstaraly naše paní asistentky. Poděkování patří i dobrovolným žákům, kteří se podíleli na klidném průběhu celé akce. Z výtěžku vánočních dílniček bude dětem zakoupen výtvarný materiál, tavné pistole, raznice a další pomůcky, které využijí v hodinách výtvarné výchovy nebo v praktických činnostech. Více viz. fotogalerie.

 
[ 14. prosince 2003 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 
Tvorba INTERNETOvých stránek