Školní výlet ve Zlíně
Ve čtvrtek 4. června 2026 jsme se my, žáci 7. a 8. ročníku, vydali na školní výlet do Zlína. Jelikož letos uplynulo 150. výročí od narození Tomáše Bati, nemohla chybět prohlídka jeho památníku i slavného mrakodrapu číslo 21, kde pracoval. Protože jsme ale byli velká skupina, museli jsme se rozdělit, abychom se vždy u každé památky prostřídali. První skupina zůstala u památníku, zatímco druhá šla k mrakodrapu. Na obou místech jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací jak o jeho životě a smrti, tak i o chodu rodinné firmy a jeho úspěších. Po prohlídce jsme zamířili na náměstí Míru, kde proběhl náš dlouho očekávaný rozchod v OC Zlaté jablko. Po obědě a nějakém tom nakupování jsme zamířili na Laser Game u Zimního stadionu ve Zlíně. Všichni jsme se shodli na tom, že Laser Game byla nejlepší částí programu. Po hře plné běhu a potu byl čas zamířit zpět k autobusu. Do Strání jsme dorazili k večeru. Letošní výlet jsme si moc užili a rádi bychom něco podobného zažili i v příštích letech.
Magdaléna Popelková, 7.A