Rozhodnutí o přijetí k základnímu uměleckému vzdělávání

Rozhodnutí o přijetí k základnímu uměleckému vzdělávání

Výsledky najdete níže v příloze.

 
[ 21. června 2023 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

HUDEBNÍ A VÝTVARNÝ PIKNIK 2023

Plácek za straňanskou základní školou se ve čtvrtek 15. června 2023 proměnil v komunikační hudební a výtvarný prostor a zaplnil se fanoušky ZUŠky. Žáci i učitelé velmi rádi opustili budovu školy, aby se hudebně a také výtvarně realizovali společně s rodiči, příbuznými a přáteli pod širým nebem. Akce byla završením celoroční práce muzikantů a výtvarníků. Návštěvníci si poslechli klávesový soubor, malé i větší houslisty z projektu Charanga, violoncellový sextet, kytarový soubor, cimbálovou muziku Straňáci se sólisty a se sborečkem Zpěvulky, harmonikáře, dechovku Javorinka junior a na závěr hostující dechovou hudbu Horalenka z Bojkovic.

 
[ 18. června 2023 | Autor: Anna Přikrylová - zástupce ZUŠ | celý text... ]
 

KONCERT ABSOLVENTŮ A VÍTĚZŮ SOUTĚŽE TALENT A VÝSTAVA VÝTVARNÉHO OBORU

Zveme vás na sváteční výstavu a koncert. V pondělí 29. května 2023 se koná koncert a výstava absolventů a vítězů 3. ročník soutěže TALENT. Vernisáž výstavy práce žáků výtvarného oboru začne v 17:30 hodin, na ni v 18 hodin naváže hudební část večera. Přijďte povzbudit naše nadané žáčky a užít si krásnou hudbu v kulisách výtvarných děl.

Pozvánku najdete v příloze.

 
[ 29. května 2023 | Autor: Dis. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

JE VÁŽNÁ HUDBA VÁŽNÁ? aneb BYLI JSME NA KONCERTĚ.

Díky příspěvku diváků loňského Hudebního pikniku a Vánočního koncertu jsme mohli žákům ZUŠ Strání nabídnout za odměnu návštěvu koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru ve Zlíně.

 
[ 13. března 2023 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

PF 2023 ZŠ a ZUŠ Strání

Děkujeme všem účinkujícím za krásná vystoupení na vánočním koncertě, učitelům za jejich práci a rodičům a divákům za podporu a fandovství. Přejeme všem klidné a radostné Vánoce a úspěšný a šťastný nový rok 2023.

Kolektiv ZUŠ

Foto zde.

 
[ 21. prosince 2022 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Výstava výtvarného a keramického oboru ZUŠ

Žáci výtvarného a keramického oboru ZUŠ vás srdečně zvou na výstavu svých prací do Kulturního domu ve Květné, a to v neděli 18.12. v 16 hodin.

 
[ 16. prosince 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Vánoční koncert ZUŠ

ZŠ a ZUŠ Strání srdečně všechny zve na Vánoční koncert. Těšíme se na  Vás v neděli 18.12.2022 v 16:00 v KULTURNÍM DOMĚ ve Květné.

Účinkují: Hudební soubor Hany Miklášové, CM Straňáci, Zpěvulky, Akordeonový soubor, Javorinka I, Javorinka II

Dechový soubor Javorinka junior, rodinná kapela Tannerových, Dramaťák, žáci ZŠ

Sólisté: Natálie Zámečníková, Bronislav Luzar , Eliška Popelková, Josef Macek, Klára Miklášová, Adéla Adámková, Lukáš Bruštík, Štěpán Vanďurka, Petr Havlík,  Nela Straňáková, Natálie Bruštíková

 
[ 9. prosince 2022 | Autor: DiS. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Setkání harmonikářů

Svátek svaté Kateřiny byl pro naše předky velmi významným dnem. Právě na svatou Kateřinu se konaly poslední taneční zábavy před nadcházejícím adventním obdobím. Ve Strání se v tomto období už tradičně setkávají harmonikáři a heligonkáři, aby si společně zahráli a zazpívali. 

 
[ 1. prosince 2022 | Autor: Dis. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vítání občánků

Žáci naší školy už desítky let provázejí a obohacují VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ v obřadní síni. Jako každá slavnost právě díky hudbě získává toto malé setkání pěknou atmosféru a kouzlo výjimečnosti. Za ty roky se tu vystřídalo mnoho malých muzikantů a zpěváčků. Z některých se stali už rodiče a mají v náručí svoje děti. Chraňme si tyto malé šťastné chvilky a vzpomínejme s úsměvem.

(fotogalerie)

 

 
[ 1. prosince 2022 | Autor: Dis. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Informace pro žáky a rodiče ZUŠ Strání

Zdravíme všechny žáky v novém školním roce.  V příloze najdete rozvrh kolektivní výuky a přítomnost učitelů ZUŠ.

 

Ať se vám daří!

 

 

 

 
[ 2. září 2022 | Autor: Dis. Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Úspěch žáků ZŠ a ZUŠ Strání ve hře na dechové nástroje

Dne 15. března 2022 se uskutečnilo v komorním sále ZUŠ Uherské Hradiště okresní kolo soutěže ve hře na dechové nástroje. V I. kategorii získala Markéta Nováková 2. místo ve hře na zobcovou flétnu a ocenění nejmladšího účastníka soutěže. Ve II. kategorii vybojoval Šimon Mimochodek také 2. místo ve hře na zobcovou flétnu. Gratulujeme dětem a děkujeme p. uč. Antonínu Daníčkovi za přípravu žáků a p. uč. Samuelu Bánovcovi za klavírní spolupráci. Fotky zde

 
[ 15. března 2022 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Kde domov můj

Českou hymnu všichni známe. Měl by ji umět zahrát každý muzikant. U příležitosti říjnového státního svátku jsme se na ZUŠce  věnovali nácviku a nahrávání naší krásné státní hymny Kde domov můj. Také jsme se o ní něco dozvěděli. Pojďte si ji s námi připomenout. Píseň Kde domov můj zazněla o dvou slokách v divadelní hře Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka z roku 1834. Brzy zlidověla a stala se českou vlasteneckou hymnou. V roce 1918 se její první sloka stala českou částí československé státní hymny, v níž byla následována první slokou nynější hymny slovenské Nad Tatrou sa blýska. 1.ledna1993 se slovenská část jednoduše oddělila a vznikla česká hymna. Víte, že původní píseň má další sloky? A že existují regionální varianty pro Moravu či Slovensko? A že se za první republiky zpívala i německy a maďarsky? Přitom nebyla jedinou kandidátkou na hymnu, různých vlasteneckých písní je plno. Třeba známé “Čechy krásné”, ale to je spíš regionální píseň, stejně jako “Jsem Moravan”, která se považuje za neoficiální hymnu Moravy. Navrhovaným adeptem hymny byl také známý Svatováclavský chorál nebo duchovní píseň Hospodine pomiluj ny. Česká hymna má ale i chorvatskou či slovinskou variantu, tam se zpívá jako lidová píseň.  A víte, že existuje také straňanská varianta? Tu zpívala moje babička v slzách, když se pokoušeli po válce zabydlet v pohraničí, ale stesk jim to nedovolil: „ Kde domov můj? Na Strani! Kde domov můj?.....“

Děti v ZUŠ naši hymnu poslouchali v různém provedení, zpívali, hráli na své nástroje a nahrávali. Ocenění za nejlepší nahrávky získali:  Nela Straňáková, Natálie Bruštíková, Adéla Janovská, Josef Macek, Klára Miklášová a Štěpán Vanďurka.

Více v příloze. 

 
[ 8. prosince 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Přítomnost učitelů ZUŠ

V příloze naleznate přehled přítomnosti učitelů na ZUŠ. 

 
[ 4. září 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Rozvrh kolektivní výuky

V příloze nalezete rozvrh kolektivní výuky. 

 
[ 4. září 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Soutěž TALENT 2021 ve výtvarném oboru

V červnu proběhl 1. ročník soutěže TALENT 2021 v hudebním i výtvarném oboru. Vítězové hudebního oboru zahráli na KONCERTU VÍTĚZŮ. Výtvarníci svoje práce představili na  VERNISÁŽI v pátek 18. června 2021. Kromě soutěžních prací na téma STROM jsou zde ke shlédnutí práce z celého školního roku a také absolventská výstava Emy Zámečníkové. Můžete se podívat na fotky.

 
[ 29. června 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

HUDEBNÍ OLYMPIÁDA aneb TALENT STRÁNÍ 2021

Letošní školní rok byl velmi náročný pro učitele ZUŠ, žáky i rodiče. Distanční výuka kladla na všechny mimořádné úkoly a požadavky. Všichni jsme se museli naučit spoustu nového. Přesto se nám podařilo zorganizovat 1. ročník soutěže TALENT 2021. Chtěli jsme tak motivovat žáky, aby domácí příprava měla nějaký cíl a směřování. Soutěž proběhla online formou domácích nebo školních nahrávek. Porota pak vybrala ve všech studijních oborech, tedy v každém nástroji, ty nejlepší výkony. Vyvrcholením soutěže byl mimořádně povedený KONCERT TALENTŮ 2021, který se setkal s potleskem a chválou diváků. Tento večer byl věnován rodičům za jejich pomoc při distanční výuce. DĚKUJEME VÁM! Více ve fotogalerii

 
[ 17. června 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Informace k organizaci výuky v ZUŠ od 24. 5. 2021

V základních uměleckých školách

▪ je umožněna osobní přítomnost na skupinové konzultaci nebo výuce v nejvyšším počtu 10 žáků (počet pedagogů není stanoven) bez povinnosti dokládání testování,
▪ je umožněna osobní přítomnost v počtu vyšším než 10 žáků za následujících podmínek pro účastníky vzdělávání, tzn. je obnovena prezenční výuka celých tříd nad 10 žáků za splnění těchto podmínek:
 
[ 19. května 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

V měsíci květnu probíhá zápis do ZUŠ na školní rok 2021/2022

Hudební obor v ZUŠ Strání:

Klavír, varhany, akordeon, housle, viola, violoncello, kontrabas, zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon, trubka, lesní roh, tenor, baryton, pozoun, tuba, kytara, bicí nástroje.

Výtvarný obor v ZUŠ Strání:

Kresba, malba, grafika, dekorativní činnosti, modelování, keramika.

Taneční obor a Dramatický obor můžete studovat v ZUŠ Dolní Němčí nebo Uherský Brod.

Informace o přijetí žáka budou k dispozici nejpozději do 20.června 2021. Další informace najdete v příloze.

 
[ 7. května 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ Strání na školní rok 2021/2022

V příloze najdete informace k online zápisu do ZUŠ Strání na školní rok 2021/2022. 

 
[ 14. dubna 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Organizace výuky v ZUŠ Strání od 12. dubna 2021

ŽÁCI:

Od 12. dubna je umožněna prezenční výuka a individuální konzultace v režimu 1 učitel a 1 žák.

Tam, kde nelze postupovat podle předešlého bodu (kolektivní výuky v nehudebních oborech, vzdělávání ve větší skupině - např. hudební nauka, soubory, výtvarný obor atp.), probíhá nadále distanční způsob vzdělávání.

V případě karantény žáka nebo učitele může proběhnout také individuální výuka distančně.

Žáků, navštěvujících školu za účelem individuální konzultace nebo individuální prezenční výuky, se povinné antigenní testování NETÝKÁ.

Žáci při vstupu a pohybu v budovách ZUŠ musí používat respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

V rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. hra na dechové nástroje), mohou žáci sundat roušku.

 
[ 9. dubna 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Úspěšná výtvarnice

Gratulujeme Karin Neštinové, žákyni výtvarného oboru, k přijetí na UMPRUM Uherské Hradiště. Karin prošla náročnými zkouškami a dostala se na dva obory. V pořadí uchazečů byla na 2. místě. Děkujeme také paní učitelce Lence Blahové a Nikole Jankových, které ji odborně vedly při studiu v ZUŠ od roku 2013 až dodnes.

Pod odkazem si můžete prohlédnout výstavu prací od Karin Neštinové

 
[ 18. února 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vánoční pozdrav ze ZUŠ

„Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.“ Mark Twain.

ZUŠ Strání přeje všem rodičům a příznivcům klidné vánoční rozjímání a nadechnutí. Nechme chaos a nejistotu odplout se starým rokem a staňme se našim dětem ostrovem bezpečí, radosti a vzájemného respektu.

Děti pro Vás připravily malé hudební a výtvarné dárky, snad Vás potěší. Najdete je zde:

1. online koncert.

2. online koncert.

3. online koncert.

4. online koncert.

Výstava VO.

 
[ 17. prosince 2020 | Autor: učitelé ZUŠ | celý text... ]
 

ADVENTNÍ ZUŠKOVÁNÍ

Ještě se nemůžeme potkávat, ale můžeme něco spolu sdílet a vytvářet. Nazdobíme si svůj vánoční stromeček a nahrajeme koledy. Přidejte se. Stromeček stojí v prostorách ZUŠ u třídy Hudební nauky. Pojďme jej spolu nazdobit. Každý si tam může dát svoji ozdůbku. Podívejte se na inspiraci od paní učitelky Lenky Blahové. Mohli bychom se barevně sladit do červené, bílé a zlaté (nebo hnědé). Tvořit se dá z papíru, kartonu, látky, filcu vlny,...  Ale taky z přírodního materiálu - šišek, plátků sušeného pomeranče, jablíček, skořice,....Že by to stromeček (a celou chodbu) hezky provonělo. Muzikanti nahrajte a posílejte vánoční videa, ať máme KRÁÁÁÁÁSNÉ VÁNOCE! Inspirujte se zde

 
[ 4. prosince 2020 | Autor: učitelé ZUŠ | celý text... ]
 

ZUŠka jede dál, covid - necovid

V září jsme s velkou chutí rozjeli svoji velkou cestu za uměním, abychom se naučili zkrášlovat si život hudbou nebo výtvarným tvořením. Jenže brzy se nám do cesty postavil nepřítel Coviďák a začal nám házet pod nohy překážky. Situace nabrala na dynamice a my jsme mohli buďto nadávat nebo se přizpůsobit a hledat nové cestičky. Naštěstí jsme neměli v ranci jen buchty jak hloupý Honza z pohádky. Byli jsme vybaveni počítači, notebooky a tablety. Stačilo jen zvládnout nejrůznější elektronické pomocníky jako např, WhatsApp, Messenger, Skype, Microsoft Teams, Google Meet. Cílem bylo vytěžit ze současné situace maximum pro ověření všech možností výuky „na dálku“ bez osobní přítomnosti žáka a učitele a přes všechny potíže upevnit návyky, které souvisí s rozvojem žáků během domácí přípravy. Jinými slovy, vzali jsme celou situaci pozitivně jako výzvu. Aspoň jsme se něco nového společně naučili. Děkujeme všem rodičům i žákům za společné dílo a spolupráci a přejeme všem zvládnutí všech překážek a výzev, které život přináší.

Zveme vás na virtuální výstavu a koncert (spustíte klikem na odkazy). 

 
[ 1. prosince 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Nový školní rok

Vážení rodiče,
začíná nám nový školní rok. Doufám, že si užijeme radost z poznávání nových inspirací pro naše děti a společně zvládneme všechny překážky. Z důvodu napjaté epidemiologické situace letos nebude společné zahájení, každý učitel bude kontaktovat svého žáka individuálně. Žáci si domluví rozvrhy telefonicky nebo osobně.

V příloze najdete rozpis přítomnosti učitelů ZUŠ
 
[ 31. srpna 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Přijímací řízení do ZUŠ

V příloze naleznete výsledky přijímacího řízení do ZUŠ.

 
[ 29. června 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Online výstava

Zveme Vás na online výstavu obrázků  výtvarného oboru ZUŠ, které naši šikovní žáci tvořili doma v rámci online výuky.
Děti vymýšlely originální design a zdobení hudebních nástrojů - zatím jen v podobě návrhů, opravdovému zdobení a malování na skutečné nástroje se pak budou věnovat ve škole. Dalším tématem, které jsme začali a kterému se budeme věnovat i nadále, jsou kočky. Ty měly děti zachytit v nějaké typické poloze - kreslily buď podle předlohy nebo i podle vlastní  kočičky, kterou mají doma. Což, mimochodem, vůbec není jednoduché:-) Také si zkusily podle vlastní fantazie nakreslit kočku, jak hraje na klavír - to nám potom poslouží jako předloha pro linoryt.
Všem žákům i jejich rodičům děkujeme za píli a zodpovědnost a přejeme spoustu inspirace do dalšího tvoření.
 
Lenka Blahová - učitelka VO ZUŠ
 
[ 15. května 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Informace ze ZUŠ

V příloze naleznete aktuální informace ze ZUŠ! 

 
[ 5. května 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Přijímací řízení

V příloze naleznete bližší informace o přijímacím řízení. 

 
[ 5. května 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Online ZUŠka

Milí žáci, vážení rodiče!

V souvislosti s vyhlášeným stavem se všichni novému způsobu výuky v naší ZUŠce. Hledáme nové možnosti, jak poznávat umělecké obory online. Naštěstí žijeme ve 21. století, kdy nám technika dává neskutečné možnosti komunikace a otvírá nám také svět umění. Nejběžnější způsoby komunikace s učitelem je mobilní telefon, e-mail, Skype, Whatsapp, Messenger…. Můžeme také navštívit nejrůznější webové stránky, vyzkoušejte třeba následující seznam.

Berme to jako výzvu, alespoň se společně něco nového naučíme. https://noutee.cz

https://www.youtube.com/watch?v=fqpsYaOPZss&list=PLsx4reM1Nr4Lo3ujX6-WL2HqhPhyrfgX9&fbclid=IwAR0pfk_pR-txqfxbgohjqnZPZs42o2A4kHPku79l16OwY4sWp8wkkuldO8Q

https://www.youtube.com/watch?v=eR50W5sDOH0&list=PLqcuwI3Y0Arg-ynxDv2cluStFlzxtgMdo

https://muzikantiakapely.cz/magazin/jste-doma-zabavte-se-hudbou/?fbclid=IwAR1JZJ0p8n8nRTcFHFE1KUiBLGTkoNA2-kcd0KwFiHavdOGq8Var0X6We3o

 

Něco pro výtvarníky

Česká televize – Průvodce výtvarným uměním 

 
[ 6. dubna 2020 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Výstava výtvarného oboru

29. listopadu byla slavnostní vernisáží zahájena výstava výtvarného oboru k 10. výročí ZUŠ Strání. Ke slavnostní atmosféře přispěla cimbálová muzika Mladí Bruštíci, kde hrají bývalí žáci školy. Na výstavě jsou k vidění současné práce, ale také průřez desetiletím činnosti ZUŠky. Najdete tu fotografie výtvarníků i hudebníků. Přijďte zavzpomínat. Ještě tento týden můžete výstavu navštívit v prostorách ZUŠ.

 
[ 16. prosince 2019 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Bylo, nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami …

Soutěž dětské fantazie a umění pořádala ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí s velkou výtvarnou výstavou s výtvarnými dílničkami pro děti i dospělé. Mladí výtvarníci si vymysleli buď vlastní příběh  nebo pohádku, kterou pak mohli kreslit, malovat, modelovat, vytvářet grafiky a prostorové práce z různých materiálů. Do soutěže se zapojila naše Karin Neštinová a odnesla si krásné 3. místo. Gratulujeme!

 
[ 16. prosince 2019 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

DECHOVKA BYLA, JE A BUDE

Výstižný název krásné akce v ZUŠ Bojkovice! Naši žáci spolu s bojkovskými potvrdili pravdivost tohoto tvrzení. Byli jsme u toho a užili jsme si spoustu dobré muziky a srdečného vyprávění hlavního aktéra pana učitele Zdeňka Vanďurky. Tento náš kolega učí na obou ZUŠkách a proto spojil dechaře ve  společném programu. Na pódiu se vystřídaly žákovské soubory, zatím bezejmenná kapela ze ZUŠ Bojkovice a Javorinka Junior, potom se k nim přidala muzika Javorinka ze Strání. Celým programem se nesla dobrá nálada a radost z muziky. Děkujeme a přejeme, ať se vám stále tak daří.

 
[ 10. října 2019 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

INFORMACE O ZAHÁJENÍ VÝUKY V ZUŠ

Milí žáci a rodiče ZUŠ!

Vaši učitelé ze ZUŠ se na vás budou těšit v pondělí 2. září 2019 při slavnostním zahájení. V době 9-11 hodin si přijďte domluvit rozvrh individuální výuky, která začne od úterý. V příloze najdete přítomnost učitelů v dalších dnech. Nezapomeňte se také zapsat do Hudební nauky a Souborové hry - předběžný rozvrh kolektivní výuky najdete v příloze.

Přejeme vám hodně radosti, inspirace a úspěchů v novém školním roce!

 
[ 30. srpna 2019 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ

V příloze naleznete podrobné informace o zápisu do ZUŠ. 

 
[ 23. května 2019 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Projekt České filharmonie a AZUŠ

Včera večer vystoupil v Rudolfínu v Praze na společném koncertě s Českou filharmonií Šimon Bruštík, žák 9.A ZŠ a ZUŠ Strání. Koncert se uskutečnil v rámci společného projektu České filharmonie a Asociace základních uměleckých škol ČR. V úterý od 20:20 – 20:30 hodin můžete zhlédnout na ČT Art přímý přenos vystoupení v rámci Open Air koncertu. Šimonovi děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů. Záznam koncertu zde.

 
[ 25. června 2018 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Poděkování malým umělcům

V příloze naleznete poděkování malým umělcům. 

 
[ 5. června 2018 | Autor: Irena Michalčíková | celý text... ]
 

OPEN ZUŠ

Velké poděkování a obdiv patří všem, kteří se zapojili do letošního ročníku ZUŠ Open. Je to celostátní akce učitelů a žáků základních uměleckých škol. Smyslem a cílem ZUŠ Open je zviditelňovat práci v uměleckém školství, upozorňovat na její význam ve společnosti, otevírat otázky, co vše dnes zahrnuje moderní způsob uměleckého vzdělávání a mimo jiné i podpořit cesty k získávání finančních prostředků na realizaci mimořádných projektů škol.   

Na naší škole jsme uspořádali Den otevřených dveří. Dopoledne jsme hráli pro školky a odpoledne jsme uspořádali velké společné setkání ve foyer školy. Obklopeni výtvarnými díly výstavy Brazil  jsme si spolu zahráli a zazpívali, poslechli spoustu krásné muziky.   

 
[ 5. června 2018 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

1. místo v krajském kole!

28. března naši školu reprezentoval Stanislav Kolaja na krajském kole Národní soutěže ZUŠ, které se konalo ve Zlíně. Zahrál zde Andante and Allegro od  Clérisse Roberta a Trumpet tune od Greene Maurice a získal ve své věkové kategorii 1. místo. Gratulujeme! Děkujeme také panu učiteli Zdeňkovi Vanďurkovi, který ho celý rok pečlivě připravoval a také panu učiteli Samuelu Bánovcovi za klavírní korepetici a odbornou spolupráci. Video zde.

 
[ 3. dubna 2018 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Hudební večírek

V úterý 20. března připravili učitelé ZUŠky Zdeněk Vanďurka a Gabriela Popelková HUDEBNÍ VEČÍREK.

První jarní den přivítali svými hudebními kousky hráči na dechové nástroje, kytary a klávesy a potěšili plný sál posluchačů.  Můžete si prohlédnout fotografie.

 
[ 28. března 2018 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Březnový koncert ZUŠ

Nesmělé sluníčko se začínalo hlásit o slovo. Vždyť už je březen! Po těch mrazech to bylo moc příjemné. Bylo pondělní odpoledne 5. března, ve školní knihovně zajišťuji běžný provoz.  Hrstka čtenářů vrací knihy a několik děvčat si nemůže vybrat něco ke čtení, aby tam byla legrace a aby ta knížka nebyla „moc tlustá“. Mezi řečí padla zmínka o odpoledním koncertu ZUŠky a jestli také přijdu.

 
[ 15. března 2018 | Autor: Marie Kloudová | celý text... ]
 

Národní soutěž ZUŠ

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje každoročně Národní soutěž ZUŠ. V tomto školním roce se týkala především hráčů na dechové nástroje. V okresním kole, které proběhlo minulý týden získala Barbora Popelková ze třídy p. učitele Antonína Daníčka 3. místo.  Stanislav Kolaja, žák pana učitele Zdeňka Vanďurky vybojoval 1. místo s postupem do krajského kola. Nemalý podíl na úspěchu má také korepetitor Samuel Bánovec. Gratulujeme oběma žákům, jejich učitelům a Stanislavu Kolajovi budeme držet palce v krajském kole.

 
[ 15. března 2018 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Projekt České Filharmonie a AZUŠ 2018

Náš přední orchestr Česká filharmonie a Asociace Základních uměleckých škol už pět let organizují společný projekt, v němž se sejdou nejlepší profesionálové s nejlepšími žáky ZUŠek. Šimon Bruštík, houslista ze třídy paní učitelky Anny Přikrylové, byl vybrán do projektu České filharmonie a Asociace základních uměleckých škol 2018.

 
[ 28. února 2018 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Koncert ZUŠ

Vážení rodiče a fanoušci ZUŠky,

srdečně vás zveme na Koncert ZUŠ, který připravujeme na pondělí 5. března 2018. Začne v 17 hodin v multifunkčním sále. Přijďte podpořit naše mladé muzikanty! 

 
[ 27. února 2018 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Podzimní koncert ZUŠ Strání

Zveme vás na PODZIMNÍ  KONCERT

v pondělí 13. 11. 2017 V 17:00 multifunkčním sále

Plakát k nahlédnutí v příloze. 

 
[ 6. listopadu 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Podzimní tvoření

Ve dnech 10.10. a 11.10. jsme ve školních družinách tvořili z darů podzimní přírody. O tom, že se fantazii meze nekladou a jak to všechno dopadlo se můžete podívat tady

 
[ 17. října 2017 | Autor: Marcela Hupková, Jana Janigová | celý text... ]
 

Vítání občánků

V neděli 15. října jsme se zúčastnili prvního Vítání občánků v tomto školním roce. Byla to vydařená premiéra nových účinkujících žáků ZUŠky.  

 
[ 16. října 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Podzimní tvoření z hlíny

Zveme vás na Podzimní tvoření z hlíny!

Kdy: 16. října 2017, 15:00 - 17:00

Kde: Třída výtvarné výchovy ZŠ a ZUŠ Strání

Více informací na plakátu v příloze. 

 
[ 10. října 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vernisáž

V neděli 8. října 2017 proběhla v galerii na Zámečku ve Strání vernisáž výstavy členů Sdružení výtvarných umělců moravsko - slovenského pomezí - V. Setkání pod Javořinou. Výstava  je pozoruhodná svou pestrostí, protože každý z vystavujících umělců používá jiný výtvarný jazyk. Pro naše žáky výtvarného oboru je ukázkou různých technik a uměleckého vyjádření. 

 
[ 10. října 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Nábor členů do FS Javorinka

FS Javorinka hledá nové členy. Více informací v příloze. 

 
[ 2. října 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Přítomnost učitelů ZUŠ

V příloze naleznete tabulku obsahují rozpis přítomnosti jednotlivých učitelů na ZUŠ. 

 
[ 18. září 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

2. kolo přijímacího řízení do ZUŠ

Základní umělecká škola Strání vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení na školní rok 2017/2018. 

Do 17.9.2017 je možno zapsat žáky studijního zaměření: hra na dechový nástroj, klávesy, klavír, výtvarný obor

Elektronickou přihlášku najdete na: http://www.zsstrani.cz/prijimaci_rizeni/

 
[ 13. září 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

DOTYK TANCA - DOTEK TANCE

Srdečně vás zveme na vystoupení projektových tanečníků do Moravského Lieskového, které se uskuteční 11. 6. 2017 ve 14 hodin v Městském kulturním středisku.

Pozvánku naleznete v příloze.

 
[ 5. června 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

ZUŠ OPEN 30/5

30. 5. 2017 byl svátkem všech ZUŠek neboli základních uměleckých škol. Celonárodní akci rozjela nadace světové pěvkyně Magdaleny Kožené s cílem upevnit, zviditelnit a podpořit základní umělecké školy v České republice.

 
[ 5. června 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

BÁJNÝ SVĚT – výstava výtvarného oboru

Žáci výtvarného oboru ZUŠ Strání a děti z keramického oddělení Strání a Moravské Lieskové zahájili 26. května na vernisáži výstavu své celoroční práce pod názvem BÁJNÝ SVĚT. 

 
[ 5. června 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pozvánka na výstavu Bájný svět

Žáci výtvarného oboru ZUŠ Strání a děti z keramického oddělení Strání a Moravské Lieskové Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Bájný svět. Slavnostní zahájení je v pátek 26. května 2017 v 16 hodin v multifunkčním sále ZŠ. Výstavu můžete navštívit do 8. června v otevírací době Místní knihovny a Infocentra Strání.

 
[ 19. května 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Jarní koncert

V pondělí 15. 5. 2017 se uskutečnil za hojné účasti publika Jarní koncert, pestré vystoupení žáků šesti až šestnáctiletých. Úvod patřil souboru klávesových nástrojů a závěr absolventům I. cyklu. Nejmenší z přípravného studia zvládli podařený křest na pódiu a ti starší zase zhodnotili své víceleté studium. 

 
[ 18. května 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ

Jestli rádi zpíváte nebo malujete, můžete se přihlásit do naší ZUŠky. Podrobnější informace naleznete níže.

 
[ 17. května 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Den otevřených dveří

ZUŠ Strání vás srdečně zve na Den otevřených dveří 30. 5. 2017 od 10 - 17 hodin v prostorách školy

- výstava VO v multifunkčním sále

- 10:00 výchovný koncert pro MŠ

- 13:00-15:00 hrajeme si ve foyer

- 15:00-17:00 hudební kuchyně ve třídách

 
[ 17. května 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Koncert vítězů soutěže brněnské konzervatoře

Trojitý aplaus si vysloužil Šimon Bruštík na koncertě vítězů soutěže brněnské konzervatoře KLASICISMUS A SMYČCOVÉ NÁSTROJE 2017. Zahrál Koncert G dur Josefa Haydna a Holku modrookou Otakara Ševčíka za doprovodu korepetitorky MgA.Libuše Pančochové. Přestože byl nejmladším houslistou, podal mezi studenty konzervatoře krásný výkon. 

Video Koncert vítězů

 
[ 28. dubna 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

ZUŠKA?ZUŠKA!

Spolek ZUŠKA?ZUŠKA! sdružuje krajské a obecní základní umělecké školy Zlínského kraje. Organizuje akce uměleckých škol, z nichž největší je multižánrový festival ZUŠKA?ZUŠKA! Letos nabídne celou řadu programů napříč všemi obory.

 
[ 15. března 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Klasicismus a smyčcové nástroje 2017

4. března proběhla v Brně soutěž Klasicismus a smyčcové nástroje 2017 pro studenty konzervatoří a žáky základních uměleckých škol z Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje, kteří studují hru na smyčcové nástroje. Náš žák Šimon Bruštík podal výborný výkon v Kategorii Junior a vybojoval si 1. místo. 

 
[ 6. března 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pozvánka na pololetní koncert ZUŠ

V příloze naleznete pozvání na pololetní koncert ZUŠKY Strání, který se koná v pondělí 6. 2. 2017 v 17 hodin v multifunkčním sále. 

 
[ 2. února 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vánoční koncert

Ve středu 21. 12. 2016 žáci ZUŠ hráli a zpívali pro žáky a učitele ZŠ.

 
[ 21. prosince 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Předvánoční koledování

Sobotní odpoledne jsme si zpříjemnili vánoční atmosférou. Fotografie zde.

 
[ 18. prosince 2016 | celý text... ]
 

Předvánoční koledování

ZUŠka Strání vás srdečně zve na Předvánoční koledování v sobotu 17. prosince v 16 hodin v multifunkčním sále.

 
[ 5. prosince 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Výtvarná soutěž Skřítci, trpaslíci a elfové

Karin Neštinová získala 1. místo ve výtvarné soutěži Skřítci, trpaslíci a elfové. Soutěž pořádala ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, jako každým rokem v měsíci prosinci, v době adventu. 

 
[ 5. prosince 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

DFF Rohatec

V sobotu 18. 6. 2016 již v deset hodin ráno nasedly děti z Javorinky a z muziky ZUŠ do autobusu a vyjely směr Rohatec, aby se zúčastnily dětského folklorního festivalu. 

 
[ 22. června 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

ZUŠKA?ZUŠKA! & ZLÍN FILM FESTIVAL

Státní ZUŠky zlínského kraje připravili v rámci nejstaršího festivalu filmů pro děti a mládež na světě Zlín Film Festival DIVADELNÍ ZÓNU. Vstup do parku Komenského ve Zlíně znamená ve dnech festivalu vstup do jiného světa. 

 
[ 3. června 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Koncert pro mámy a táty

Koncert hudebního oboru ZUŠ 9. května byl věnován maminkám ke Svátku matek a také tatínkům. Jsou to právě rodiče, kteří ovlivňují nejvíc vývoj dětí. Bez jejich podpory by nevyrostl žádný muzikant. 

 
[ 11. května 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Den otevřených dveří

V úterý 3. května mohli zájemci navštívit naši ZUŠku - zúčastnit se výchovného koncertu a prohlédnout si výstavu výtvarných prací. Na koncertě jsme představili všechny hudební nástroje, které zde vyučujeme. 

 
[ 5. května 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Zveme Vás na koncert

V příloze naleznete pozvánku na KONCERT, který se koná v pondělí 9. 5. 2016 v 17:00 hod. v multifunkčním sále ZŠ. 

 
[ 29. dubna 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Výtvarný a keramický obor na výletě v Brně

V úterý 19. 4. 2016 se náš výtvarný a keramický obor vypravil na výlet do Brna. Tam nás uvítal hrad Špilberk, kde děti v řemeslné dílně tiskly a malovaly na tašky. Pak následovala historická prohlídka a návštěva výstavy Andyho Warhola. 

 
[ 19. dubna 2016 | Autor: Bc. Nikola Jankových | celý text... ]
 

TANEC + HUDBA

TANEC + HUDBA = UMĚNÍ. Tak bychom uvedli únorový koncert ZUŠ. A žáci skutečně UMĚLI!  Že tady máme výborné muzikanty už víme, ale začínají nám pod odborným vedením paní učitelky Kláry Tvrdoňové vyrůstat také nadaní tanečníci. 

 
[ 25. února 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pozvánka na koncert

V příloze naleznete pozvání ZUŠ Strání na koncert HUDBA + TANEC, který se bude konat v pondělí 15. 2. 2016 v 18 hodin v multifunkčním sále ZŠ.

 
[ 11. února 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vánoční muzicírování

Stejně jako kapr nebo stromeček patří k Vánocům muzicírování, koledování, koncerty, besídky. Hudba nás provází neustále a možná ji ani pořádně nevnímáme. Je totiž nehmatatelná a tak trochu samozřejmá, jako vzduch kolem nás. Ale my muzikanti víme, že nevzniká sama od sebe, ale vyžaduje trochu námahy a cvičení. A právě na Vánoce chceme zúročit svou práci a připravujeme pro své přátele, rodinu a fanoušky hudební dárky.

 
[ 7. ledna 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Andělíček koledníček

V sobotu 19.12.2015 se uskutečnil v multifunkčním sále ZŠ a ZUŠ Strání koncert a výstava ZUŠ. Foto viz fotogalerie.

 
[ 20. prosince 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Kulturní vystoupení pro spoluobčany

Žáci ZŠ a ZUŠ Strání svým kulturním vystoupením obohacují akce, které pro spoluobčany organizují zastupitelé obce Strání. Je to především vítání občánků do života, gratulace při příležitosti životních jubileí, setkání rodáků, vernisáže a další kulturní příležitosti. Tato činnost má dlouholetou tradici a stala se samozřejmostí. 

 
[ 14. prosince 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Andělíček koledníček

ZUŠKA Strání Vás srdečně zve na koncert a výstavu v sobotu 19. prosince 2015 v 16 hodin v multifunkčním sále ZŠ.

Pozvánku naleznete v příloze.

 
[ 30. listopadu 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Děti do divadla patří

V příloze naleznete pozvánku na akci 1 + 1 zdarma Městského divadla Zlín určenou pro žáky ZUŠ.

 
[ 21. září 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pozvánka do pěveckého sboru ZUŠ

V příloze naleznete pozvánku do pěveckého sboru ZUŠ. PŘIJĎTE SI S NÁMI ZAZPÍVAT vždy ve středu ve 14:30 hod.

 
[ 11. září 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Soutěž - Komiks

Během měsíce května se naše děti zúčastnily soutěže na téma Komiks. V příloze naleznete výsledkovou listinu a foto žáků z naší školy, kteří se umístili na stupni vítězů. Všem zúčastněným malířům děkujeme.

 
[ 25. června 2015 | Autor: Bc. Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Výlet do ZOO

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 jsme s mladšími žáky výtvarného a keramického oboru ZUŠ navštívili ZOO Lešná, kde jsme si zhlédli zvířátka a různé zajímavé expozice. 

 
[ 25. června 2015 | Autor: Bc. Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Pozvánka na akci „ZUŠKA?ZUŠKA!"

Základní umělecká škola Strání si Vás dovoluje pozvat na akci „ZUŠKA?ZUŠKA!", která je prezentací krajský základních uměleckých škol.

 
[ 11. května 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pozvánka na jarní koncert

V příloze naleznete pozvání na jarní koncert, který se uskuteční 18. dubna 2015 v 17 hodin v multifunkčním sále ZŠ a ZUŠ Strání.

 
[ 8. dubna 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Výchovný koncert

1. dubna 2015 jsme pro žáky ZUŠ uspořádali výchovný koncert. Chtěli jsme poskytnout našim dětem nenahraditelný zážitek setkání s živou hudbou.

 
[ 8. dubna 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

FAŠANK 2015

Festival masopustních tradic FAŠANK probíhá každoročně pod záštitou obce Strání. Účinkují zde domácí folklorní soubory a skupiny fašančárů od nejmenších dětí po dospělé muže, hosté zastupující folklorní soubory České republiky i hosté zahraniční. Je samozřejmostí, že žáci ZUŠky se také aktivně podílejí na vystoupeních a doprovodu tance Podšable.

 
[ 18. února 2015 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vernisáž výstavy

V sobotu 8. listopadu 2014 v 17:00 hod. v galerii na Zámečku ve Strání proběhla vernisáž výstavy členů Sdružení výtvarných umělců moravsko - slovenského pomezí - II. Setkání pod Javořinou. Výstava byla zaměřena na malbu, kresbu, grafiku, plastiku a fotografii. V kulturním programu vystoupili žáci ze ZUŠ Strání a ZUŠ Dolní Němčí.  

 
[ 10. listopadu 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Rozhovor se Šimonem Bruštíkem

V hudbě slyším příběh

Šimon Bruštík je nadaný houslista. Navíc je také odvážný a cílevědomý. Letos se zúčastnil Mezinárodní houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace a získal krásné ČESTNÉ UZNÁNÍ. Na svůj věk je velmi chytrý a komunikativní.


 
[ 26. června 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Plenér na Šajbě

Dne 17. 6. a 18. 6. 2014 se naše ZUŠ - výtvarný obor a keramické oddělení zúčastnily pobytu na chatě Šajbě. V plenéru jsme vytvořili mnoho úžasných děl inspirovaných poklidnou přírodou našeho okolí. 

 
[ 18. června 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Vernisáž výstavy Recyklace aneb druhá šance designu

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z vernisáže výstavy žáků výtvarného oboru ZUŠ Strání a dětí z keramického oddělení Strání a Moravské Lieskové "Recyklace aneb druhá šance designu", konané dne 16. 6. 2014 v multifunkčním sále ZŠ. Výstava potrvá do 23. 6. 2014.  

 
[ 16. června 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Výlet do Luhačovic - 12. 6. 2014

Ve čtvrtek 12. 6. 2014 jsme s mladšími žáky výtvarného a keramického oboru ZUŠ navštívili lázeňské město Luhačovice, kde jsme si prohlédli dílny uměleckých řemesel SOŠ Luhačovice a výstavu absolventských prací na Vincentce. Výlet jsme si zpestřili ochutnávkou léčivých pramenů, zmrzlinou, lázeňským oplatkem a procházkou po kolonádě. Výlet se nám vydařil a děti byly spokojené.

Foto naleznete v naší fotogalerii.

 
[ 12. června 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Absolventský koncert ZUŠ Strání

14. května 2014 se uskutečnil Absolventský koncert ZUŠ Strání. V multifunkčním sále vystoupili absolventi se sólovými výstupy i v komorních seskupeních s mladšími kolegy. Svými krásnými výkony završili studium I. stupně hudebního oboru žáci: Pavel Novák, Eliška Popelková, Aneta Miklášová, Jiří Vintr, Marian Flekač, Monika Zetková a Adam Bruštík. Přejeme jim krásný muzikantský život.

Fotky si můžete prohlednout ve fotogalerii.

 
[ 15. května 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Výtvarná soutěž "Klavír"

Žáci ZUŠ, družiny i jednotlivých ročníků přispěli svými výtvory do školní výtvarné soutěže „Klavír“. Soutěži předcházel koncert Samuela Bánovce ve hře na nově zakoupený klavír. 

 
[ 19. března 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Fašank 2014

Fašank 2014 opět přinesl neopakovatelné zážitky. Festival masopustních tradic začal v pátek 28. února a skončil v úterý o půlnoci, kdy se pochovala basa, aby na Popeleční středu mohl řádně začít půst před velikonočními svátky. Viděli jsme více než stovku účinkujících, ale určitě nejkrásnější byly naše děti.

 
[ 14. března 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Národní soutěž ZUŠ pro školní rok 2013/2014 vyhlašovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy

Žáci naší školy se účastní Národní soutěže ZUŠ vyhlašované Ministerstvem školství ČR.
Zatím proběhla okresní kola ve hře na klavír a na housle. V klavírní soutěži bojovala úspěšně Lucie Pavlušová a získala ve své kategorii 1. místo. V houslové soutěži nás reprezentoval Daniel Bruštík, získal 3. místo. Nejúspěšnější byl houslista Šimon Bruštík, který vybojoval 1. místo a navíc s postupem do krajského kola. Budeme mu držet palce.

 
[ 14. března 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Klavírní koncert Samuela Bánovce

Nevšední kulturní zážitek připravil pro žáky ZUŠ Strání vynikající klavírista Samuel Bánovec. Tento slovenský umělec studoval na JAMu u profesora Jiřího Skovajse. V současné době působí jako pedagog na ZUŠ v Trenčíně.

 
[ 20. února 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Koncert

Dne 29. ledna 2014 se konal koncert ZUŠ ve Strání. Svá vystoupení představili žáci hudebního oboru. Poslechli jsme si housle, violoncello, klavír, zobcové flétny a trumpety.

 
[ 3. února 2014 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vánoční koncert

Ve středu 18. 12. 2013 žáci ZUŠ hráli a zpívali pro žáky a učitele ZŠ.

 
[ 20. prosince 2013 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Vernisáž Dolní Němčí

Žáci výtvarného a keramického oddělení se zúčastnili každoroční soutěže, kterou pořádá ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí. Letošní rok se nesl v duchu Vánoc a to na téma „Od adventu do Tři králů“

 
[ 10. prosince 2013 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Zprávičky ze ZUŠky

V příloze si můžete přečíst zprávičky ze ZUŠ

 
[ 18. listopadu 2013 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Svatomartinské hody ve Květné

V sobotu 9.11.2013 vystoupili žáci ZUŠ Strání na Svatomartinských hodech ve Květné. Fotky si můžete prohlédnout v části fotogalerie.

 
[ 18. listopadu 2013 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Móda podle evropských metropolí

Dne 5. června 2013 proběhla vernisáž s názvem „Móda podle evropských metropolí“ práce žáků výtvarného a keramického oboru ZUŠ. Žáci se hojně zapojili do příprav a instalaci prací.

 
[ 19. června 2013 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Vernisáž soutěž Kunovice

V loňském roce vyhlásilo Slovácké muzeum v Uherské Hradišti výtvarnou soutěž „ Namaluj letadlo“. Do konce října 2012 bylo do muzea doručeno 330 výkresů, které byly rozděleny podle věku autorů do dvou kategorií.

 
[ 19. června 2013 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Výstava v Bratislavě

Dne 9. května 2013 jsme s žáky keramického a výtvarného oboru ZUŠ navštívili Bratislavu. Prohlédli jsme si tři výstavy. Jednou z nich byla Móda a styl v 60. letech. Výstavy nás okouzlily natolik, že jsme se nechali unášet krásami a uměleckými skvosty tohoto čarovného města na Dunaji.

 
[ 29. května 2013 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Projekt ZlínART - vzdělávání pedagogů ZUŠ

Na stránkách www.zusuh.cz najdete tiskové zprávy a fotodokumentaci ze všech školení, která proběhla v rámci Zlínartu.

 
[ 23. července 2012 | celý text... ]
 
Tvorba INTERNETOvých stránek