Archiv


Oznámení rodičům

V pátek 30. 6. 2023 začíná výuka a slavnostní předání vysvědčení v 9:15 hod. Obědy se budou vydávat od 10:30 do 11:30 hod.

 
[ 28. června 2023 | celý text... ]
 

Třídní schůzky

Vážení rodiče, v pondělí 24.4.2023 proběhnou ve škole třídní schůzky, na kterých obdržíte informace o prospěchu a chování žáků a dále o plánovaných akcích školy.

Začátek pro rodiče žáků 1.stupně v 15:30, 2.stupně v 16:00. Těšíme se na vás.

 
[ 19. dubna 2023 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Holocaust

Ve středu 25.1. se žáci devátého ročníku zúčastnili besedy na téma Holocaust a extremismus. Poslechli si životní příběh Otty Wolfa, který se se svou rodinou musel skoro tři roky schovávat v lese (později i na půdách domů), protože se všichni hlásili k židovství a nechtěli odjet do soustřeďovacího tábora. 

 

 
[ 2. února 2023 | Autor: Eliška Bruštíková 9. A | celý text... ]
 

Poslední den v tomto kalendářním roce

Poslední den v tomto roce jsme ve škole prožili jak jinak, než vánočně. Pro navození té správné atmosféry jsme se všichni vánočně oblékli a u vánočního stromečku jsme si zazpívali koledy. Dopoledne nám uteklo jako voda. Teď už se jen v teple domova budeme těšit na Vánoce a na to, co nám Ježíšek nadělí. (více viz. fotogalerie.)

 

 
[ 22. prosince 2022 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Zítra celá země

V pondělí 19. prosince jsme se zúčastnili přednášky Zítra celá země. Byla na téma  17. listopad, což je Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva. Nejdřív jsme si o tomto dni povyprávěli, přednášející z organizace Post Bellum nám vysvětlili nějaké pojmy, kterým jsme nerozuměli, a pak jsme si zahráli hru. Každému v ní určili postavu. O postavě jsme věděli, co dělali její rodiče, jaký byl jejich život a co dělali v den 17. listopadu. Byli jsme žáci vysoké školy a museli jsme se vžít do doby studentského povstání. Myslím si, že nás to všechny moc bavilo a bylo to hodně naučné.

 
[ 22. prosince 2022 | Autor: Alica Janigová, 9. A | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Ve středu 14. 12. 2022 proběhly v multifunkčním sále VÁNOČNÍ DÍLNIČKY. Pro všechny děti a ostatní zájemce si paní učitelky, paní asistentky a někteří žáci připravili k tvoření mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – přáníčka, papírové vločky, malovaná plastová sklíčka, andílky a závěsné ozdoby ze dřeva nebo pěnového papíru. Někteří návštěvníci využili příjemného posezení u vánočního punče, za který děkujeme panu vedoucímu školní jídelny Petru Miklášovi. (Více viz. fotogalerie.)

 
[ 20. prosince 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Omezení výuky v úterý 20.12.2022

Vzhledem k tomu, že v úterý 20.12.2022 nepoteče v budově školy voda, bude pro žáky 1. i 2. stupně připraven náhradní program - filmové představení ve Květné. Sraz všech žáků bude ve Květné v 8:45 hod před kulturním domem. V případě jakékoliv změny budete předem informováni.

Obědy budou všem žákům na úterý 20.12.2022 automaticky odhlášeny.

V provozu nebude ani školní družina. Děkujeme za pochopení.

 
[ 16. prosince 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Poděkování

Velké poděkování patří panu Martinu Mimochodkovi, který velmi ochotně a bezplatně opravil pro naši školu kožené žíněnky a doskočiště. Za rychlou, kvalitní a dobře odvedenou práci mnohokrát děkujeme.

 
[ 8. prosince 2022 | Autor: ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Vánoční dílníčky

Ve středu 14. prosince 2022 od 15:00 - do 17:00 hod. proběhnou v multifunkčním sále tradiční "Vánoční dílničky". Tak jako každý rok budou pro děti i veřejnost připraveny tvůrčí koutky, kde si můžete vyrobit dárečky s vánoční tématikou. Cena žetonu je 10 Kč. Můžete si zde také posedět u voňavého punče nebo si zazpívat koledy. Závěrem doporučení pro všechny tvořivé účastníky - nezapomeňte si vzít krabičku na své výrobky. Srdečně zvou zaměstnanci ZŠ a ZUŠ Strání.

 
[ 6. prosince 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Burza škol

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme my, deváťáci, navštívili burzu škol, která se konala v budově Klubu kultury v Uherském Hradišti. Měli jsme možnost prohlédnout si více než 35 stánků středních škol ze Zlínského kraje.  Každá škola ve svém stánku poskytovala informace o studiu a odpovídala na naše dotazy. Některé školy si připravily program: Střední škola ze Strážnice si pro nás připravila módní přehlídku, Střední odborná škola ochrany osob a majetku ze Zlína nám předvedla ukázku sebeobrany, Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická z Uherského Hradiště se pochlubila ukázkou míchání drinků. Ve Slavkově jsme museli přestupovat, ale všechno jsme stihli.

 
[ 6. prosince 2022 | Autor: Lucie Halodová, Alžběta Popelková 9.A | celý text... ]
 

Šťastný jsem, když...

Na začátku prosince jsme vytvořili pro žáky veselý koncept s názvem „TABULE ŠTĚSTÍ“. Na této tabuli mohli žáci dokončovat větu podle sebe, jak to „tady a teď“ cítí.  Ti, kteří měli chuť se podělit o svou příčinu štěstí, vzali fix a na tabuli dokončili větu: „Štastný jsem, když …“. Ti, kteří nechtěli nic napsat, tak si mohli přečíst, co napsali spolužáci před nimi.

 
[ 6. prosince 2022 | Autor: Asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Mikuláš v naší škole

V pondělí 5. 12. 2022 nás ve škole opět po roce navštívil svatý Mikuláš se svým doprovodem – andělem a čertem. Děti s očekáváním naslouchaly, jestli neuslyší cinkání zvonečku. A když se ozvalo, někteří s úsměvem, ale někteří i trochu s obavami čekali, co bude. Letos si čert ve svém pytli žádného výtečníka neodnesl. Záchranou všech hříšníků bylo zazpívání hezké písničky nebo odříkání básničky. Nakonec anděl rozdal všem dětem malou dobrotu.      

 Děkujeme „mikulášské družině“, že navštívili naši školu.

(foto zde)

 

 
[ 6. prosince 2022 | Autor: asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Předávání slabikářů v prvních třídách

V úterý 29. 11. nastal pro prvňáčky ten dlouho očekávaný den. Protože už dočetli Živou abecedu, mohli dostat svůj velký Slabikář a do něj první zlatý klíč od Písmenkového krále. Na tuto slavnost se přišli podívat i jejich rodiče. A tak jim děti ukázaly, co se za tři měsíce ve škole naučily. Říkaly básničky k písmenkům, četly slabiky, slova i věty, zazpívaly písničku. Slabikáře se dětem líbily, a tak už se těší, až z nich budou číst. Viz foto ve fotogalerii.

 
[ 6. prosince 2022 | Autor: Mgr. Radka Popelková, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Hasík ve druhé třídě

Na pátek 25. listopadu se všichni druháci moc těšili. Přišli k nám totiž členové HZS z Uherského Brodu, kteří dětem poutavě vyprávěli o své práci. Přivezli s sebou i maskota – dráčka Hasíka. Spolu s ním pak děti učili, jak se mají zachovat při požáru nebo při dopravní nehodě a jak správně volat na tísňové linky. Děti si mohly dokonce i vyzkoušet hasičkou přilbu. Beseda se všem moc líbila a děti si odnesly spoustu netradičních zážitků. Moc děkujeme panu Petru Dzurákovi a Jindřichu Macíčkovi a už se těšíme na další setkání. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 30. listopadu 2022 | Autor: Mgr. Eva Bruštíková | celý text... ]
 

Anketa pro rodiče žáků 2. stupně

Vážení rodiče, prostřednictvím Komens jsme vám zaslali krátký dotazník. Předem děkujeme za vyplnění.

 
[ 28. listopadu 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Sedmáci ve školce

Ve středu 23. 11. 2022 se naši sedmáci na malou chvíli vrátili do školky. Na pozvání předškoláků a paní ředitelky ze Strání si za nimi přišli zavzpomínat. Nejprve zhlédli video, ve kterém jako předškoláci hráli pohádku O dvanácti měsíčkách. Někteří se nemohli poznat, jiní se zase vůbec nezměnili. Pak se rozděleni do skupinek chvíli věnovali jednomu z předškoláků. Malovali si s ním obrázek, který mu přinesli, dávali mu hádanky a také si spolu povídali. Za to byli pozváni na malé občerstvení a na pohádku O Červené karkulce, ve které také před sedmi lety hráli.

Čas strávený ve školce utekl jako voda. Ještě jednou děkujeme za milé pozvání. (viz foto)

 
[ 24. listopadu 2022 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Třídní schůzky

V pondělí 21.11.2022 proběhnou v kmenových třídách naší školy třídní schůzky, na kterých obdržíte informace o prospěchu a chování žáků a dále o plánovaných akcích školy. Začátek pro rodiče žáků 1.stupně v 15:30, 2.stupně v 16:00. 

 
[ 15. listopadu 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Škola v pohybu

V rámci projektu FAČR Škola v pohybu přijel v  úterý 8. 11. 2022 do naší školy fotbalový trenér Mgr. Ondřej Machala, který se věnoval našim čtvrťákům a páťákům. Žáci si v hodině vyzkoušeli spoustu zajímavých her a sportovních aktivit, vyučujícím byly hodiny inspirací na další zpestření tělesné výchovy. Dětem se hodiny velmi líbily, sportovní aktivity si doslova užívaly. Určitě se do tohoto projektu přihlásíme i příště.

Foto můžete vidět ve fotogalerii.

 
[ 9. listopadu 2022 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Školní strašidlení

Poslední říjnový den vybízel přímo ke změně nálady, šatníku i aktivit směrem k tajemnu, děsuplnu a magičnu. Čarovno a hlasy ovládly místnosti naší školy. Atmosféře napomáhalo i mlhavé a sychravé počasí.

Zlomek toho, co se dělo, máme zachycen zde.

Byl totiž strach v takových chvílích fotit … bylo lepší se mít na pozoru!

Všem, kteří se do této akce zapojili, moc děkujeme!

 
[ 1. listopadu 2022 | celý text... ]
 

Třeťácká drakiáda

25. října ukončili třeťáci vyučování před podzimními prázdninami drakiádou. Slunečné počasí i povětrnostní podmínky jim přály. A jak si to užili a jak jim to létalo? Na to se podívejte ve fotogalerii.

 
[ 25. října 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Školní strašidlení

Zveme všechny žáky a rodiče v pondělí 31.10.2022 od 17 hodin na procházku strašidelnou školou spojenou s plněním jednoduchých úkolů. Pokud projdete celou trasu, v cíli vás bude čekat malá odměna Usmívající se.

(Z organizačních důvodů doporučujeme start v 17:00 pro žáky 1. a 2. tříd, od 17:30 pro žáky 3. - 5.tříd)

Plakát viz níže.

 
[ 25. října 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Dýňohraní

Takto si umí naši žáci pohrát s dýněmi. Živě se na výzdobu školy můžete podívat, když se půjdete projít kolem.

 
[ 25. října 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Kroková výzva

Výzva splněna – ušli jsme milión kroků

V týdnu od 10. 10. do 14. 10. 2022 proběhla na naší škole kroková výzva. Zapojili se žáci I. a II. stupně i zaměstnanci školy.

 Souboj byl napínavý až do konce.

Některé výkony jednotlivců dosahovaly špičkových parametrů: paní vychovatelka školní družiny Marcela Hupková nachodila úctyhodných 130 786 kroků a hned v závěsu jí byla Markéta Tomancová z 5.A  s  94 409 kroky.

Celkem jsme nachodili 1 363 119 kroků a ušli jsme vzdálenost 1 030 km. Společně jsme došli do Disneyland Paris ve Francii!

Děkujeme všem, kteří se rozhodli zapojit.

 
[ 19. října 2022 | Autor: Asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Bodypainting

Žáci 9. ročníků si v hodinách výtvarné výchovy vyzkoušeli netradiční techniku Bodypainting – malba na tělo s příběhem. Pozorovat jejich nadšení pro malbu a spolupráci ve skupině bylo ohromující. Práce, které vznikly, jsou úžasné.

 
[ 19. října 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Školka ve škole

Ve středu 12. 10. 2022 zavítaly do naší školy děti z Mateřské školy Strání. Přišly se podívat, co už jejich kamarádi v prvních třídách umí.

V 1. A se děti podívaly na hodinu angličtiny, kde jim prvňáci zazpívali anglickou písničku a zahráli si s nimi hru.

V 1. B se v hodině českého jazyka přesvědčily, že děti zvládají číst první slabiky i slova.

Mravenečkům se ve škole moc líbilo a prý se do ní už těší.

 
[ 16. října 2022 | Autor: Autor: Mgr. Radka Popelková, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Setkání se spisovatelem

Ve čtvrtek 13. října 2022 se v multifunkčním sále konala beseda se spisovatelem Michalem Čagánkem. Žákům 2. stupně představil své knihy. Jeho knihy měly velmi hezké ilustrace. Dokonce některé sám namaloval. Zazpíval a na kytaru zahrál některé ze svých písniček.  Z malých knížeček nám přečetl krásné citáty. Na závěr dal prostor našim dotazům.

Byla to moc hezká beseda.

 
[ 13. října 2022 | Autor: Aneta Málková a Nela Straňáková, 6. B | celý text... ]
 

Informace pro rodiče žáků 9. a 8. ročníku

V pondělí 24. 10. 2022 se uskuteční v multifunkčním sále ZŠ a ZUŠ Strání informativní schůzka s výchovnou poradkyní a se zástupci středních škol z okolí. Výchovná poradkyně v 15:30 sdělí informace k přijímacímu řízení. Od 16 hodin budou k dispozici zástupci středních škol, kteří poskytnou informace ke studiu na jejich škole. Využijte tuto příležitost k získání informací. Schůzka je vhodná pro rodiče i žáky devátého i osmého ročníku.

 
[ 12. října 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Legenda V + W aneb Příběh Osvobozeného divadla

Ve středu 21. září 2022 do naší školy po několika letech opět zavítali herci Divadélka pro školy z Hradce Králové. Tentokrát jsme z jejich bohatého repertoáru vybrali pro žáky II. stupně představení s názvem Legenda V+W aneb příběh Osvobozeného divadla.

 
[ 5. října 2022 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Vyhlášení doplňkových voleb do školské rady

Doplňkové volby za zákonné zástupce nezletilých žáků se uskuteční dne 11. 10. 2022 v budově ZŠ a ZUŠ Strání, Rubanice 877, 687 65

Více viz příloha

 
[ 3. října 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Teplákový den aneb jak si zpříjemnit pátek!

Kdy jindy totiž mají učitelé a žáci dovoleno, či skoro nařízeno přijít do školy v teplákách?! Správně, nikdy! A tak se  pátek 30. 9. 2022 nesl ve znamení POHODLÍ, kdy v teplákách přišli do školy skoro všichni.

Teplákový den byl také propojen s otevřením nově zrekonstruované tělocvičny. Vzhledem k deštivému počasí jsme tělocvičnu rovnou vyzkoušeli. Je skvělá!

Podívejte se, jak to vypadalo.

 

 
[ 3. října 2022 | Autor: asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Světový den srdce ve školní družině

Ve čtvrtek 29. září jsme si v našich družinách připomněli SVĚTOVÝ DEN SRDCE. Odpoledne jsme strávili nejen v našich družinách, ale také v učebně přírodopisu. Všechny děti byly nadšené, když si mohly prohlédnout makety lidských orgánů. Nejdříve jsme zhlédli video, jak vlastně srdce vypadá a jaká je jeho funkce v našem těle. Povídali jsme si, co je a co není našemu srdci prospěšné. Poté si každý sám vypracoval pracovní list. Nakonec děti utvořily skupinky a zasoutěžily si.

V naší fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si společně celé odpoledne užili.

 
[ 3. října 2022 | Autor: Marcela Hupková /vychovatelka ŠD/ Helena Majorová /asistentka pedagoga/ | celý text... ]
 

Poděkování

Žáci volitelného předmětu bioinformatika pod vedením paní učitelky Mgr. Ing. Elišky Kundratové získali ocenění za absolvování celoročního vzdělávacího programu o klimatické krizi CO2 Liga 2021/2022. Dokončením všech čtyř misí na záchranu planety přispěli ke splnění závazku Pařížské dohody.

 
[ 16. září 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Nabídka kroužků - školní rok 2022/2023

Vážení rodiče! Ve školním roce 2022/2023 plánujeme otevřít kroužky, které najdete v tabulce. Uvedené informace se mohou ještě změnit. Pokud by někdo měl zájem vést kroužek kontaktujte vedení školy.

 
[ 16. září 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Třídní schůzky

V pondělí 19.9.2022 proběhnou v kmenových třídách naší školy třídní schůzky, od 15:30 pro rodiče žáků 1.stupně, od 16:00 2.stupně. Zároveň proběhne volba třídního důvěrníka. Těšíme se na vás Usmívající se.

 
[ 13. září 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zahájení školního roku

Ve čtvrtek 1.9.2022 proběhlo před budovou ZŠ a ZUŠ Strání slavnostní zahájení nového školní roku 2022/2023. Spolu s paní ředitelkou a paní zástupkyní školy přišel žáky přivítat pan starosta Antonín Popelka, kaplan Václav Škvařil, ředitelka mateřské školy Jana Bruštíková a předsedkyně SRPDŠ Monika Pavlušová.

Přivítali jsme naše prvňáčky, kteří zahájili další etapu do života vzdělávání a zároveň jsme popřáli všem našich žákům hodně úspěchů v celém školní roce. Více ve fotogalerii.

 
[ 1. září 2022 | Autor: Helena Majorová, Marcela Hupková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

Slavnostní zahájení školního roku proběhne 1.9.2022 pro všechny žáky v 9:15 před budovou školy. Autobus pro žáky ze Květné jede v 9:00 hod.

Prosíme rodiče prvňáčků, aby přihlásili své děti ke školnímu stravování u vedoucího školní jídelny pana Mikláše, bližší informace na tel. čísle 572 695 283.

Žáci, kteří nebudou chtít 1.9.2022 oběd si ho musí předem odhlásit.

 
[ 29. srpna 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Prvouka trochu jinak...

Přiblížil se konec školního roku. Dětem ze třídy 2. A ho v úterý 28. 6. zpříjemnilo projektové dopoledne. Nejprve druháci navštívili SDH ve Strání, kde je pan Havlík seznámil s jejich technikou, vybavením i samotným provozem. Potom se všichni přesunuli k Havlíkům. Pozvání na sportovní aktivity, opékání či setkání s hříbátkem Ariel se nedalo odmítnout. Co všechno děti zažily a jak se jim to líbilo, na to se můžete podívat ve fotogalerii. Děkujeme rodičům Markétky za příjemně prožité dopoledne a babičce Vlastika Janigy za sladkosti pro jeho spolužáky. foto

 
[ 29. června 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Cvičím, bruslím, plavu rád!

Děti 1., 2. a 3. tříd se v tomto školním roce v rámci hodin tělesné výchovy opravdu vyřádily. Žáci, kteří v 1. pololetí absolvovali plavecký výcvik v CPA Delfín v Uherském Brodě zakončený závody a volným programem (tobogán, divoká řeka, volné plavání či vodní hry), byli vystřídáni dětmi, které kromě klasických hodin TV v tělocvičně nebo na multifunkčním hřišti absolvovaly vycházky do okolí školy nebo využívaly k bruslení kluziště u ZŠ. Více viz. fotogalerie.

 
[ 29. června 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Rozloučení s deváťáky

Slavnostní rozloučení s žáky devátých tříd proběhlo v pondělí 27. 6. 2022 v multifunkčním sále školy. Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, pan kaplan Václav Škvařil, předsedkyně SRPDŠ Monika Pavlušová, bývalá předsedkyně SRPDŠ Irena Kolajová a předsedkyně rady školy Edita Zetková. Každý z přítomných hostů k žákům promluvil a popřál jim do dalších let. Žáci devátých tříd si připravili děkovné proslovy a prezentace. Paní ředitelka poděkovala za dlouholeté vedení SRPDŠ Ireně Kolajové.

 
[ 29. června 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sportovní den

V posledním týdnu školního roku jsme pro žáky 2. stupně připravili sportovní den. Žáci si vybrali z nabídky devíti sportů čtyři. Mohli si vyzkoušet fotbal, florbal, volejbal, kuželky, ping pong, pétanque, zumbu, překážkový běh nebo sportovní variantu člověče nezlob se. Počasí vyšlo a podle ohlasů žáků si sportovní den užili. 

 
[ 29. června 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Dějepis trochu jinak

Šestý ročník si poslední hodinu dějepisu opravdu užil! Žáci měli za úkol připravit si kostým jednoho z řeckých nebo římských bohů a představit se spolužákům. Dokonce se podával nápoj věčné mladosti a pokrm bohů ambrosie od bohyně Hébé. Musím říct, že mě žáci mile překvapili. Jejich kostýmy byly skvělé! Sami posuďte, jak se jim to povedlo. foto

 
[ 29. června 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Práce žáků v přírodovědných předmětech

Prohlédněte si na virtuální nástěnce práce žáků 6. a 7. tříd, které zpracovávali v průběhu školního roku v hodinách přírodopisu a zeměpisu.

 
[ 29. června 2022 | celý text... ]
 

Projektový den ve 4. A

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 proběhla ve třídě 4. A čtyřhodinová projektová výuka se zaměřením na environmentální výchovu – téma Les a vývoj lesa s životem brouků a téma Voda – život v rybníce. Výuku vedla odbornice z praxe Mgr. Petra Horáčková pocházející ze Vzdělávacího informačního střediska Bílé Karpaty. Všichni si vyprávěli o lese a rybníce – děti si neustále uvědomovaly důležitost lesa a vody. Ve skupinkách skládaly obrázek stromu a hovořily si o jeho vývoji. Skládaly puzzle na téma hmyz, učily se pomocí ukázek odborné názvy motýlů, brouků a ryb. Pomocí zvuků rozlišovaly živočichy žijící u vody a došlo i na lovení rybiček. Dle ukázek modelů brouka roháče se učily jeho vývoj. Společné vypracovávání pracovních listů bylo součástí programu. Děti byly do výuky zapojeny po celou dobu působení pedagoga, s ochotou plnily zadané úkoly, za což si zasluhují obrovskou pochvalu. Děkuji Mgr. Petře Hrbáčkové, která pro děti připravila zajímavé dopoledne. Děkuji také Mgr. Marii Šimkové za zprostředkování přínosného projektu pro naši třídu.

 
[ 27. června 2022 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

Prvňáčci dočetli Slabikář, tím získali třetí „zlatý“ klíč od Písmenkového krále, a tak mohli být pasováni na čtenáře.

23. 6. na ně v knihovně čekal král Knihomil a královna Elizabeth, kteří toto pasování uskutečnili. Nejdříve však děti krásně přečetly čtenářský slib. Jako památku na tento den dostaly knihu Dubánek a tajný vzkaz, sladkost, tužku a hlavně čtenářský průkaz, který jim umožňuje půjčovat si knihy v místní knihovně.

Děkujeme paní knihovnici a panu starostovi za uskutečnění této krásné akce i za přítomnost paní ředitelky a paní zástupkyně.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 27. června 2022 | Autor: Mgr. E. Bruštíková, Mgr. P. Horňáčková | celý text... ]
 

Jan Werich – „O rybáři a jeho ženě“

Ve středu 15. 6. 2022 proběhlo na 1. stupni v multifunkčním sále naší školy scénické čtení O rybáři a jeho ženě od Jana Wericha. Jak mnozí vědí, jde o alegorický příběh o lidské nenasytnosti. Během četby dvou herců Davida Vackeho a Terezy Hrabalové doplněné obrázkovými ilustracemi děti s napětím sledovaly, zda se touha po majetku a moci vyplatí. Pohádkový příběh o vzletu a pádu se totiž dotýká každého z nás napříč věkovým spektrem. Navíc do hraní na „jevišti“ zasáhly i samotní diváci. Herci se snažili na závěr přimět děti k tomu, aby si samy dokázaly vytvářet vlastní scénická čtení, protože díky nim dochází k rozvoji vlastní fantazie, vyjadřovacích schopností, učí se souhře a komunikaci, zbavuje studu z veřejného projevu, při výrobě rekvizit může podpořit také výtvarnou kreativitu a zručnost. Děkujeme oběma profesionálním hercům za krásný divadelní zážitek plný napětí, poučení a také za načerpání nových inspirací. Fotky z této akce – viz fotogalerie.

 
[ 16. června 2022 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

CO2 liga

Žáci 8. třídy se v předmětu Bioinformatika věnovali celoročnímu projektu CO2 liga, který organizuje ekologický institut Veronica. V průběhu roku dostávali zadání úkolů na téma klimatické změny a jejich cílem bylo pomyslně udržet oteplení planety pod hranicí 1,5 °C. Museli se vypořádat s prezentováním tématu v 6. třídách, s počítáním uhlíkové stopy své i školy nebo s rozhovorem na téma ekologie s panem starostou.

Mezi nejlepší týmy se nakonec nedostali, což však nevadí, protože obzvlášť v případě ochrany klimatu se cení každá snaha. Web: https://co2ligavestrani.wixsite.com/sdilejto/blog

Foto.

 
[ 14. června 2022 | Autor: Mgr. Eliška Kundratová | celý text... ]
 

Družinová výprava

Ve čtvrtek 2. června nám přálo počasí, a tak jsme se s dětmi mohli vesele vydat na plánovanou výpravu s opékáním špekáčků do přírody k myslivecké chatě v Jablonicích a společně tam oslavit Den dětí.

A jak si děti výpravu užily, se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 8. června 2022 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová, vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Milí rodiče předškoláků,

ve středu 15.6.2022 v 15:30 hodin proběhne v ZŠ Strání v učebně 1.stupně (vedle třídy 3.A)  informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Zároveň proběhne zápis do školní družiny na školní rok 2022/2023. Těšíme se na vás!

 
[ 7. června 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

DEN DĚTÍ

Mezinárodní den dětí je jeden z mála svátků, který se s velkou radostí slaví na celém světě. Ani v naší škole tomu nebylo jinak. U příležitosti Dne dětí jsme připravili ve spolupráci s Obcí Strání promítání filmů v KD ve Květné. Více ve fotogalerii.  

 
[ 7. června 2022 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

DEN NANEČISTO

Dne 31.5.2022 jsme otevřeli dveře našim budoucím prvňáčkům z MŠ Strání a MŠ Květné v rámci "DNE NANEČISTO". Hlavním cílem bylo seznámit předškoláky s novým školním prostředím. Zkusili si sedět v lavici, hlásit se, naslouchat si navzájem ... chovat se prostě jako opravdoví školáci. Děti měly za úkol plnit nelehké úkoly, které ale s přehledem zvládly.  Zároveň si prohlédly učebny školních družin a  Základní umělecké školy. Zjistili jsme, že budeme mít šikovné prvňáčky. Moc se na Vás v září, školáčci , těšíme :) ! foto

 
[ 7. června 2022 | Autor: Kolektiv p. učitelek a asistentek z I. stupně | celý text... ]
 

Den dětí v prvních třídách

Den dětí si letošní prvňáčci opravdu užili. Nejprve se pobavili u hezké pohádky, kterou pro naši školu připravili zaměstnanci obecního úřadu. Po jejím shlédnutí se vrátili do školy, kde je čekalo další velké překvapení v podobě dárkových balíčků. Děkujeme rodičům Maxima Pitlika za sponzorský dar, který našim prvňáčkům vykouzlil šťastné úsměvy na tvářích. Na jejich rozzářené oči se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 7. června 2022 | Autor: Eva Bruštíková, Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Kuchařky a jejich dobroty

O tom, že lze hodinu slohu strávit v příjemné a voňavé atmosféře, se přesvědčili žáci z 6. A. Víkendový domácí úkol obohatili o své vlastní kuchařské výtvory. Postup přípravy jídla, na které si ve svých letech troufnou a které zvládnou, doplnili o názornou ukázku. V nabídce dobrot byl jablečný štrůdl, medovník, tiramisu, vafle a pomazánka. Každý mohl ochutnat a posoudit, jak se holkám dobroty povedly. Velká pochvala a poděkování patří Barboře, Natálii, Štěpánce, Frederice a Adrianě!

 
[ 7. června 2022 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 22. května 2022 se uskutečnila v kulturním domě ve Květné Akademie ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelek pečlivě nacvičovali program pro své maminky.      Akademie byla zahájena básničkou a proslovem paní ředitelky Mgr. Ivy Stupkové. Žáci z 9. A se na začátku i na konci ujali průvodního slova, ve kterém připomněli, jak důležitou roli v našem životě hraje maminka. Zpěv a tanec mladších i starších dětí z Javorinky za doprovodu dětské cimbálové muziky dostal publikum do správné folklórní nálady. Žáci z 3. A nám předvedli, jak se tančí Lví tanec. Třída 3. B v krojích rozesmála publikum svým skvělým hereckým výkonem z vybraných scének Slovácko sa nesúdí. Pak nastoupili  nejmladší členové programu - naši prvňáčci. Maminkám se předvedli v kostýmech berušek a mravenečků. Na konci svého vystoupení se každý vydal za svojí maminkou, aby jí daroval růži.  

            A přišlo i na jiné tanečky:  Zumba Kids v podání žákyň  ze 4. A, 5. A a 7. A, moderní tanec děvčat z 6. A a tanec Děti ráje, který předvedly družinkové dětí z  1. – 3. tříd. Páťáci ukázali maminkám, jak lehce zvládají i obtížnější akrobatická cvičení. Téměř každé vystoupení bylo proloženo básničkou nejlepších recitátorů. Na závěr programu jsme po desetiminutové přestávce s potěšením zhlédli divadlo O jezinkách, které v dramatickém kroužku nacvičily žačky 2. – 5. tříd.

 
[ 26. května 2022 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Petra Popelková, foto Bc. Helena Majorová | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

denmatek.png

 
[ 16. května 2022 | celý text... ]
 

Beseda o nejlidnatější zemi

Jednou v hodině angličtiny se páťáci dozvěděli, že děti v Číně chodí do školy i navečer, aby si tam udělaly úkoly. Velmi se tomu podivovali, a tak jsem do třídy pozvala Dariu Třesohlavou, která v Číně učila angličtinu od roku 2005 na Weifangské škole cizích jazyků a od roku 2007 – 2019 na Weifanské univerzitě. Daria dětem udělala přednášku o svém životě v této zemi, ukázala žákům staré čínské meče, kroje, keramiku a krásné kresby, které jí namalovali její studenti. Páťáci měli i rychlokurz čínštiny, který byl pro ně velmi zábavný. Nakonec Daria besedu zpestřila videohovorem do Weifangu paní učitelce angličtiny Rose Chen. Tato velmi milá dáma dětem představila svoji rodinu a žáci s ní komunikovali v angličtině.

Děkujeme Darii Třesohlavé za velmi zajímavou besedu, páťáci byli nadšení.

 
[ 16. května 2022 | Autor: Mgr. Radka Popelková a třída 5.A | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ Strání na školní rok 2022/2023

Zápis do ZUŠ Strání na školní rok 2022/2023 proběhne 31. května + 1. a 2. června 2022 V 16:00 hodin 

HUDEBNÍ OBOR+VÝTVARNÝ OBOR  

PŘEDEM VYPLŇTE A POŠLETE PŘIHLÁŠKU 

http://www.zsstrani.cz/prijimaci_rizeni/

 
[ 12. května 2022 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

No BackPack Day – DEN BEZ BATOHŮ

Kdo z místních nevěděl, o co se jedná, mohl se asi ve čtvrtek 5.5.2022 ráno pořádně divit. Žáci totiž přicházeli do školy s bednami na nářadí, igelitkami, s taburetkou do obýváku, futrály na hudební nástroje, kufry na kolečkách, nákupními vozíky, kbelíky, tatrovkou, dětskými kočárky, dětskou postýlkou, dětskou vaničkou, dokonce basou od piva, krásnými košíky (jak od Červené Karkulky) nebo klecemi od svých domácích mazlíčků a spoustou dalších. Asi nejoriginálnější nápad na uskladnění školních potřeb byl nákupní vozík, bedna od piva a od nářadí nebo traktůrek s vlečkou. Všem, kteří se do této výzvy zapojili, moc děkujeme. Více ve fotogalerii.

 

 
[ 10. května 2022 | Autor: Asistentky pedagoga: H. Majorová, M. Hupková, J. Benešíková | celý text... ]
 

♥Přejeme maminkám♥

Tento víkend slaví všechny maminky svůj svátek. Ani ve školní družině jsme nezapomněli, že druhá květnová neděle patří vám, milé maminky! Proto jsme se snažili, abychom vám vyrobili krásná překvapení. VŠECHNO NEJLEPŠÍ, MAMINKO! foto

 
[ 8. května 2022 | Autor: Vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

ARIEL

    V pondělí dvacátého pátého dubna jsme se šli podívat na koníka Ariel. Na Ariel jsme se šli podívat k Havlíkům. Pozval nás náš spolužák Jeňa Havlík. Když jsme k nim přišli, přivítal nás jeho táta. Ten nám ukázal stáj. Pak nás zavedl k ohradě, kde na nás čekala Ariel. Pan Havlík říkal, že se koním musí dávat seno, voda a koňské granule. Naše paní učitelka Málková se zeptala, jestli Ariel  může dát jablko. Ariel snědla dvě. Pak nám Kristýnka ukázala, jak se koním čistí kopyta a jak s ní běhá a skáče přes překážky. S Ariel jsme se i vyfotili. Pan Havlík nám ještě ukázal, kde Ariel spí a také nám ukázal velké prázdné sršní hnízdo. Ani se nám nechtělo jít zpátky do školy. Všem se nám to líbilo.

 
[ 3. května 2022 | Autor: Ondřej Múčka, 3. B | celý text... ]
 

Čtvrťáci na dopravní výchově v Uh. Brodě

V pondělí 25. 4. 2022 se třída 4. A vydala do Uh. Brodu na dopravní hřiště za účelem připomenutí si pravidel silničního provozu a získání průkazu cyklisty. Děti nejdříve prošly teoretickou i praktickou částí. Organizátorem byl Mgr. Tomáš Smetana – dětem zopakoval pravidla silničního provozu a připomněl, jak se na silnici bezpečně a ohleduplně chovat z pohledu řidiče nemotorového i motorového vozidla - tedy i cyklisty. Mladí cyklisti si potom nasadili přilby a přesunuli se na dopravní hřiště. Zde si vyzkoušeli jízdu na kole za dodržování pravidel silničního provozu. A že jízda nebyla jednoduchá, svědčí o tom spousta nelehkých dopravních situací: křižovatky, kruhový objezd, dopravní značky, světelná signalizace, železniční přejezd, přechody pro chodce, cyklostezka, atd. Všichni projeli trasu bez vážnějších dopravních přestupků. Závěrečný dopravní test, který každý z účastníků musel podstoupit, dopadl také dobře. Za to byli všichni odměněni cyklistickým průkazem.

Za splněné úkoly musím děti s potěšením pochválit. Přeju jim, aby bezpečně ujely na kole co nejvíce kilometrů. Foto.

 
[ 2. května 2022 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Rodičovský ples

SRPDŠ při ŽŠ a ZUŠ Strání vás srdečně zve na 1. Jarní rodičovský ples. Ples se bude konat 7. 5. 2022 od 19:00 v Kulturním domě ve Květné. 

Hrají: DH Javorinka CM Strýci DJ Robo 

Vstupné: 180 Kč

Předprodej lístků se bude konat 26. 4. 2022 od 15: 30 v ZŠ nebo 739 628 866

Osobám mladším 15 let a žákům školy vstup zakázán, výjma účinkujících.

 
[ 25. dubna 2022 | celý text... ]
 

Ukliďme Česko

Děkujeme všem žákům a pedagogickým pracovníkům, kteří se zapojili v pátek 22. 4. 2022 do dalšího ročníku celostátní akce. I když nám sluníčko nepřálo, akce se podařila a posbíralo se 67 pytlů odpadu. Akce probíhá ve spolupráci s Obecním úřadem Strání, který zařídí odvoz pytlů z nahlášených stanovišť. Ještě jednou všem díky a určitě to má smysl.

 
[ 22. dubna 2022 | celý text... ]
 

Barevné dny

Den Země jsme si symbolicky připomínali v tomto týdnu barevným oblečením. V úterý to v naší škole zářilo žlutě, vždyť bez slunce by nebylo ani světlo ani teplo. Ve středu převládala ve škole modrá, to je barva vody a vzduchu. A ve čtvrtek jsme oblekli červenou jako symbol energie. V pátek žáci vyrazili do přírody, kde převládá zelená a hnědá. Více na fotografiích.

 
[ 22. dubna 2022 | celý text... ]
 

Projektový den pro žáky 2. stupně

Žáci 2. stupně prožili čtvrtek 21. dubna vyučovací den projektovou výukou na téma Vzduch. Výuka byla rozdělena na 60-ti minutové bloky, které byly zaměřeny na téma Vzduch. Ve fyzice si žáci zkoušeli praktické pokusy, v přírodopise mikroskopovali křídla hmyzu, plnili badatelské úkoly, ve výtvarné výchově tvořili foukanou technikou, v českém jazyce tvořili křížovky, básničky a psali děkovný dopis Zemi. V chemii měřili hodnoty okysličení a pracovali s oxidem uhličitým, v jazycích si obohacovali slovní zásobu a jednoduché pokusy popisovali. V zeměpise doplňovali rébusy a kvízy.

Věříme, že projektový den žáky nejen obohatil, ale hlavně že je bavil.

 
[ 22. dubna 2022 | celý text... ]
 

Přehled školních akcí

V příloze naleznete přehled akcí na následující měsíce. V případě změny nebo dalších akcí budou žáci včas informováni. 

 
[ 20. dubna 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Třídní schůzky

V pondělí 25.4.2022 proběhnou v kmenových třídách naší školy třídní schůzky, od 15:30 pro rodiče žáků 1.stupně, od 16:00 2.stupně. Těšíme se na vás Usmívající se.

 
[ 19. dubna 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Anketa pro rodiče žáků 2.stupně

Vážení rodiče, prostřednictvím Komens jsme vám zaslali krátký dotazník. Předem děkujeme za vyplnění.

 
[ 19. dubna 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Velikonoční sázení ve školní družině

Ani ve školní družině nám neunikly Velikonoce. Děti si vyráběly různé dekorace, nejvíce je však bavilo sázení velikonočního osení. Děti se pečlivě o své květináče staraly a každý den s rozzářenýma očima sledovaly, až jim vyroste první semínko. Nakonec si všichni odnesli domů krásná zapichovátka v květináči. Foto zde.

 
[ 19. dubna 2022 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová - vychovatelky ŠD | celý text... ]
 

Aprílový den naruby

Kdy jindy může být pravý aprílový den naruby než na 1. apríla? A když to byl den naruby, tak se vším všudy. Zájemci z řad žáků si vyzkoušeli na vlastní kůži, co obnáší práce učitelů, která je náročná jak na hlas, tak i na nervy. Kdo si nechtěl vyzkoušet práci učitele, tak přišel do školy oblečen v něčem, co běžně nenosí a nebo třeba jen v oblečení, které bylo naruby. Také páteční odpoledne v družinkách neprobíhalo zcela typicky, své role si vyměnily také paní vychovatelky a děti. Děkujeme všem, kteří se zapojili a těšíme se na další podobné akce. Fotky jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
[ 12. dubna 2022 | Autor: Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský

V pondělí 28. března 2022 jsme si připomněli 430. výročí narození „Učitele národů“, který je neodmyslitelně spjat s Moravou, Uherskobrodskem i naším okolím.

O jeho nelehkém životě a době, v níž Komenský vyrůstal, žil a tvořil žákům 6. – 9. ročníku povyprávěla paní knihovnice Marie Kloudová. V hodinách českého jazyka si každá třída její povídání poslechla ve školní knihovně, kde se žáci obeznámili i s některými výtisky jeho knih.

Ve čtvrtek 24. března v prostorách multifunkčního sálu na žáky čekala paní Miroslava Poláková s besedou na téma Komenský, největší osobnost českých dějin. Jeho životní pouť (osobní i profesní) doplnila v prezentaci o fotografie některých současníků a osobností 17. století.

Žáci pak osudy tohoto velikána zpracovávali samostatně či ve dvojicích jako pracovní list. Jak se jim práce povedly, můžete vidět na nástěnkách ve třídách, chodbách či ve fotogalerii.

„Má-li se člověk stát člověkem, musí se vzdělat.“ J. A. Komenský

 
[ 31. března 2022 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

„Nejvěrnější portrét Jana Ámose Komenského“

K 28. březnu 2022 jsme připravili soutěž „O nejvěrnější portrét Jana Ámose Komenského, abychom si připomněli 430 let od jeho narození. Je obdivuhodné kolik má naše škola nadaných výtvarníků a výtvarnic. Vybrat ty nejlepší nebylo vůbec snadné. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a z každé kategorie jsme vybrali ty nejhezčí. Více ve fotogalerii. 

Kategorie 1. (1. a 2. třída)

1.         místo Markéta Nováková 2.A

2.         místo Markéta Havlíková a Mariana Grebíková 2.A

3.         místo Dominika Gardoňová 1.A a Elen Bruštíková 1.B

Kategorie 2. (3. – 5. třídy)

1.         místo Magdaléna Popelková 3.A

2.         místo Nikol Kusendová 5.A

3.         místo Marie Zetková 4.A

Kategorie 3. (6. – 7. třída)

1.         místo Simona Sahajová 7.B

2.         místo Matyáš Popelka 7.A

3.         místo Denisa Macíčková 7.A

Kategorie 4. (8. – 9. třída)

1.         místo Klára Miklášová 8.A

2.         místo Eliška Pospíšilová 8.A

3.         místo Lucie Halodová a Alžběta Popelková 8.A

 
[ 31. března 2022 | Autor: Helena Majorová, Jitka Benešíková – asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Zápis do 1. tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

zápis do prvních tříd proběhne 12. dubna 2022 od 14:30 hodin dle rozpisu. Přihlášku bude možno vyplnit elektronicky od 1.4.2022 pomocí odkazu ZapisyOnline.

Vyplněnou přihlášku k zápisu dítěte do 1.ročníku či žádost o odklad povinné školní docházky prosím vytiskněte, opatřete podpisem obou zákonných zástupců  a doručte prosím do 8.4.2022 do ZŠ a ZUŠ Strání nebo vhoďte do poštovní schránky před školou. K zápisu prosím přineste rodný list dítěte.

V případě "Žádosti o odklad povinné školní docházky" prosím doložte doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (dále "ŠPZ") a doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa. V případě, že vám bude některá příloha scházet, dojde k přerušení správního řízení do doby doložení patřičných příloh. 

Pokud budete mít problém s vyplněním elektronické přihlášky, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Pro hladký průběh zápisu jsme pro vás připravili možnost registrace -  výběr času zápisu, která proběhne 30.3.2022 na informativní schůzce ve školce.

Kritéria pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání:

1) Děti (všechny děti v ustanovení § 36 odst. 3 školského zákona) ze spádového obvodu Strání

2) Děti z nespádových obvodů


 
[ 28. března 2022 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

JARNÍ A VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

JARNÍ   A   VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ 

KDY: 11. dubna 2022- od 14:00 – 16:00 hod.

KDE: v multifunkčním sále ZŠ a ZUŠ Strání

 Zveme všechny, kteří mají zájem a chuť vyrobit si krásné velikonoční a jarní dekorace. Cena žetonu 5 Kč

Můžete si vytvořit zajíčky, slepičky, ovečky, motýlky a netradiční techniky zdobení vajíček, ale i spoustu jiných dekorací.

 
[ 21. března 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Práce žáků

Žáci 6. ročníku v hodinách dějepisu a výtvarné výchovy pracovali v mezipředmětových vztazích. Prvním úkolem bylo napsat Rodokmen rodiny a namalovat starou mapu. Spolu jsme si pak povídali o hmotných, písemných a obrazových pramenech a jejich uchovávání. Žáci také měli možnost zhlédnout staré dokumenty z roku 1875.

Další zajímavou prací k učivu Vývoj Země bylo vytvořit kostru dinosaura, kterou doplnili tisky dinosaurů.

K tématu Pravěk si žáci vyzkoušeli techniku suchého pastelu a vytvořili nástěnné jeskynní malby. Nejzajímavější pro ně byla práce s keramickou hlínou. Žáci tvořili keramické nádoby provázkovou technikou. Nakonec jsme se přesunuli do období starověku. K tomuto období si žáci vyhledávali informace a zpracovávali zajímavé referáty obohacené o koláže a kresby.

 
[ 21. března 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Finanční gramotnost

Únorový měsíc patřil na naší škole finanční gramotnosti. Ve všech třídách prvního i druhého stupně bylo toto téma zapracováno do hodin. Ať už to byly peníze, příjmy a výdaje rodiny, rodinný rozpočet nebo dluhy. Pro žáky 9. ročníku byla připravena beseda Rodinný rozpočet – příjmy a výdaje, která byla doplněna o závěrečný skupinový test. Děkujeme ČSOB za realizaci.

Snad už se všichni budou řídit podle přísloví: „Dobrý hospodář myslí i na zítřek!“

 
[ 15. března 2022 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

LVK U Sachovy studánky

7. a 8. ročník posílá pozdrav z LVK U Sachovy studánky. Fotky ve fotogalerii

 
[ 8. března 2022 | Autor: žáci 7. a 8. ročníku | celý text... ]
 

Naši ilustrátoři

Během školního roku si v hodinách literatury připomínáme kulatá výročí našich známých spisovatelů, básníků a malířů. V tomto školním roce se zde objevuje řada ilustrátorů, a tak jsme s žáky šestých a sedmých ročníků zamířili do školní knihovny, abychom si jejich tvorbu připomněli. Paní učitelka Marie Kloudová si pro nás připravila besedu nad obrázky těch, se kterými se setkáváme na stránkách dětských knih už od dětství. Před námi na dlouhém stole na nás čekal Ladův Mikeš, Švejk nebo kmotra liška, ale také Karafiátovi Broučci, které ilustroval Jiří Trnka. Hned na další hromádce se na obalu knihy Ondřeje Sekory usmíval Ferda Mravenec .....

 
[ 8. března 2022 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Pod šable pod šable

Děkujeme skupince mladých "fašančárů" za šablový tanec ve vestibulu školy, bylo to příjemné zpestření úterního dopoledne po roční pauze. Je krásné vidět i ty nejmenší žáky, že udržují tradice. Fotky zde

 
[ 2. března 2022 | Autor: Bc. Helena Majorová | celý text... ]
 

Den šílených účesů

Stereotypní den ve škole? Tak to rozhodně neplatilo v pondělí 28.2.2022, kdy proběhl na naší škole DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ. Smíchu, údivu i obdivných komentářů jsme si opravdu užili požehnaně. Velkou kreativitu projevili nejen žáci, ale i členové učitelského sboru. Na chodbách jsme mohli potkat žáky s palmičkami, chobotnicemi, účesy se sladkostmi od muffinů až po dortíky, paní ředitelku s rozkvetlou zahradou, paní zástupkyni s natáčkami a další. Děkuji všem, kteří se zapojili a umí se zasmát i sami sobě. Byl to opravdu prima den. Tak ať nám všem ten úsměv na tvářích vydrží co nejdéle. Více ve fotogalerii.

 
[ 1. března 2022 | Autor: Helena Majorová a Jitka Benešíková, asistentky pedagoga | celý text... ]
 

KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Čtvrtek 24. 2. 2022 se v dužině nesl v duchu karnevalu. Děti se převlekly do nejrůznějších kostýmů a v jednu hodinu po obědě jsme se sešli v tělocvičně, kde začalo maškarní rejdění. Celé odpoledne bylo zpestřeno nejen krásnými maskami, ale i zábavnými hrami a diskotékou. Protože bylo těžké vybrat nejkrásnější masku, všechny děti byly obdarovány malou sladkostí. Na rej masek se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 27. února 2022 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová /vychovatelky ŠD/ | celý text... ]
 

Piškvorková soutěž

V pondělí 14. 2. 2022 proběhla na naší škole piškvorková soutěž pro žáky  3. – 5. ročníků. Dobrovolníci soutěžili ve dvou kategoriích – první kategorie 3. tříd a druhá kategorie 4. – 5. tříd. Piškvorky zpočátku hrála dvojice soupeřů ve svých kategoriích mezi sebou na počítači tak, že hrál každý s každým. Z těch se vybralo 8 nejlepších. Nakonec se z 8 žáků probojovali pouze dva na nejvyšší 1. a 2. místo. Vítězům gratulujeme. Ostatním děkujeme za projevenou snahu vyhrát. Musíme konstatovat, že soupeření nebylo vůbec jednoduché – každá hra vyžadovala obrovskou soustředěnost a také zkušenost. Všichni soutěžící byli odměněni sladkou pozorností. Vítězové dostali navíc diplom a velký čtverečkovaný sešit s fixy. Soutěžení se vydařilo a věříme, že si děti s sebou odnesly nové piškvorkové zážitky. Turnaj připravily Bc. Helena Majorová a Mgr. Zdenka Davidová. (Více ve fotogalerii).

 
[ 15. února 2022 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Bc. Helena Majorová | celý text... ]
 

Den bezpečnějšího internetu

Na dnešní den případá Den bezpečnějšího internetu. V dnešní době na nás na internetu číhá spousta nebezpečí (hoaxy, nepravdivé či zavádějící informace, lidé s falešnou identitou, překupnící atd.). Je proto důležíté mít dobře zabezpečený počítač a znát základní pravidla pro bezpečný pohyb v internetovém prostředí. Pár bezpečnostních tipů jsme pro vás sepsali. Naleznete je po rozkliknutí celého článku. 

 
[ 8. února 2022 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Sportovní odpoledne

V pondělí 24. 1. 2022 jsme měly s dětmi ze školní družiny sportovní odpoledne v tělocvičně naší školy. Připravily jsme dětem pět stanovišť, kterými postupně procházely a v nich plnily zábavné sportovní disciplíny. Naše heslo však znělo jasně: „Není nutné vyhrát, ale zasportovat si.“ Odměnou pro každého sportovce byla malá sladkost a diplom „za účast a snahu při sportovních hrách.“ Na to, jak se dětem odpoledne líbilo, se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 30. ledna 2022 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová /vychovatelky ŠD/ | celý text... ]
 

PYŽAMOVÝ DEN

Co bylo výzvou?

Výzvou bylo, že komu se nechce ráno vstávat, tak přijde do školy v pyžamu a v něm zůstane po celý den, tedy do konce školního vyučování a také v družině.

Pyžamový den byl rozptýlením pro celou školu, přestože probíhalo normální vyučování. Zapojila se i 5.B, která měla on-line výuku.

Závěrem vyplývá, že polovině školáků i učitelů dělá ranní vstávání velké potíže. Posune se čas prvního zvonění? Uvidíme...

 

Foto ve fotogalerii.

 
[ 25. ledna 2022 | Autor: H. Majorová, M. Hupková - asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Básně Miroslava Kapinuse

90. výročí narození Miroslava Kapinuse jsme si s žáky druhého stupně připomněli přednesem jeho básní. Odkazy na recitace žáků (videa na YT) naleznete v příloze. 

Všem recitátorům děkuji za odvahu postavit se před kameru a velkou trpělivost při natáčení.

 
[ 10. ledna 2022 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Kyberprostor

V pondělí 20. prosince 2021 jsme navštívili Střední průmyslovou školu a Obchodní akademii v Uherském Brodě. Studenti 3. ročníku oboru sociální činnosti si v rámci předmětu dramatická výchova pro nás připravili divadlo na téma Kyberprostor. Po zhlédnutí scénky jsme byli rozděleni do čtyř skupin. Studentky pro nás měly nachystané miniaktivity s tématy: seznamka, e-shop, tvorba profilu, paragrafy. Následovala návštěva tabletové učebny, kde jsme byli informováni o nabídce oborů studia na této střední škole. Nakonec jsme si prohlédli učebnu praxe a pečovatelství, kde nás nejvíce zaujaly modely novorozenců a ošetřovatelské figuríny, na kterých studenti trénují péči o pacienty. Návštěva školy nás obohatila o nové poznatky. Foto

 
[ 4. ledna 2022 | Autor: Terka Knotová, Soňa Matejíková, 7.B | celý text... ]
 

Děkujeme!

Děkujeme mamince Dominika Szöke za milé vánoční překvapení.

                                                        Zaměstnaci ZŠ Strání

 
[ 22. prosince 2021 | celý text... ]
 

Vánoční přání

Děkujeme všem za přízeň a spolupráci v uplynulém roce a přejeme vše dobré v tom příštím.

                                                         Kolektiv ZUŠ Strání

V příloze naleznete odkazy na online koncerty :-) 

 
[ 22. prosince 2021 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Miroslav Kapinus

Poslední den roku 2021 by Miroslav Kapinus, učitel, básník, publicista a překladatel, oslavil své 90. narozeniny. Jako učitel českého jazyka a dějepisu působil na několika základních školách na Uherskohradišťsku – v Bánově, Vlčnově a Strání.  Na tamější základní škole strávil více než dvacet pět let a jistě zůstane ve vzpomínkách mnohých rodičů i prarodičů.  Ve Strání založil literární kroužek, úzce spolupracoval s místním divadelním souborem a Strání je často vzpomínáno i v jeho básních.

Současní žáci už jej bohužel neznají. Proto jsme se rozhodli připomenout jim jeho osobnost prostřednictvím básní, které sám napsal. Ve všech třídách druhého stupně žáci s jeho básněmi pracovali. V hodinách literatury každý žák báseň přednášel, v hodinách výtvarné výchovy báseň přepsal a doplnil ilustrací. Vzniklo velké množství krásných prací, které jsou vystaveny v prostorách školy. Ty nejpovedenější jsou ve fotogalerii.   

 
[ 20. prosince 2021 | Autor: Mgr.Jana Jančová | celý text... ]
 

Mikuláš

V pátek 3.12.navštívil naši školu anděl, Mikuláš a čert. Poté, co hříšníci slíbili, že se do příštího roku polepší, byli všichni obdarováni sladkostmi. Děti ze 3.A se na tento svátek tolik těšily, že přišly do školy v převlecích Mikuláše, anděla a čerta a složily pro mikulášskou družinu i svou vlastní básničku.

Naše poděkování patří také důchodkyním za napečení perníčků pro děti.

 
[ 7. prosince 2021 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Předávání Slabikářů v prvních třídách

Tak jsme se konečně dočkali. Ve čtvrtek 25. listopadu nadešel ten dlouho očekávaný den, kdy jsme dostali dopis od Písmenkového krále. Spolu s dopisem jsme získali také první „zlatý“ klíček, se kterým jsme si mohli „odemknout“ náš nový Slabikář. A abychom si slavnost dostatečně užili, čekalo nás ještě sladké překvapení. Radost nám trochu zkazila jen hygienická opatření, kvůli kterým se našeho velkého dne nemohli zúčastnit rodiče. Malou ukázku můžete vidět ve fotogalerii.

 
[ 7. prosince 2021 | Autor: Mgr. Eva Bruštíková | celý text... ]
 

Třídní schůzky

Vážení rodiče,

vzhledem k nepříznivě se vyvíjející epidemiologické situaci se ruší 22.11.2021 třídní schůzky prezenční formou. Třídní schůzky tento den proběhnou formou elektronické komunikace, v případě potřeby je možné si předem domluvit individuální schůzku.

 
[ 19. listopadu 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

DUŠIČKOVÉ MAŠKARNÍ

Ve čtvrtek 4.11.2021 jsme ve školních družinách uspořádaly pro děti "DUŠIČKOVÉ – MAŠKARNÍ.“ Každé dítě svoji masku nejprve představilo. Po krátkém průvodu děti hrály hry, tancovaly a také trochu mlsaly. Jaké masky se nám v družinách předvedly, se můžete podívat ve fotogalerii.

 
[ 9. listopadu 2021 | Autor: Jana Janigová, vychovatelka ŠD, Helena Majorová a Jitka Benešíková, asistentky pedagoga | celý text... ]
 

Podzimní tvoření u dětí 1. stupně

Podzim je v plném proudu a skýtá kromě svého kouzla i spoustu přírodního materiálu k tvoření. Toho využily i děti se svými p. učitelkami v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností. Na jejich zručnost a fantazii se podívejte do fotogalerie.

 
[ 8. listopadu 2021 | Autor: Mgr. A. Žďárská, Bc. H. Majorová | celý text... ]
 

Soutěž Dýňohraní

Před podzimními prázdninami vytvořili žáci naší školy originální a nápadité dekorace z dýní a přírodních materiálů. Všemi těmito krásnými výtvory jsme si zkrášlili okolí školy. Všechna díla byla velmi povedená, a proto bylo obtížné vybrat vítěze. Soutěžícím jsme pogratulovali a předali odměny. Fotky zde

 
[ 4. listopadu 2021 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Pexesový král ve třídě 4. A

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se ve 13:00 hodin ve třídě 4. A pořádala soutěž Pexesový král. Z 19 čtvrťáků se do soutěže zapojilo celkem 16 dětí. Žáci hráli ve tříčlenných a dvojčlenných skupinkách – skupinky si děti losovaly pomocí lístečků. Hrálo se tak dlouho, dokud se do posledního kola neprobojovali tři poslední vítězní hráči. Ti pak společně bojovali o vítězství. Všem hráčům patří velký dík a gratulace za chuť a odvahu soutěžit. Za to získali malou pozornost a první tři vítězové navíc diplom (v příloze) a pexeso (viz fotogalerie). Nálada ve třídě byla opravdu přátelská a veselá. Děkuji paní ředitelce Mgr. Ivě Stupkové, která nám umožnila zakoupení cen a pexesových her do soutěže.

 
[ 22. října 2021 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Česká vlajka

Každý rok si vznik Československa připomínáme vlajkami plápolajícími na radnicích, úřadech i u škol. Proto jsme vyhlásili soutěž o nejoriginálnější vlajku ČR vyrobenou z jakýchkoliv potravin. Na to, z čeho děti vyráběly a jak se jim vlajky povedly, se můžete podívat ve fotogalerii.  

 
[ 21. října 2021 | Autor: Marcela Hupková, vychovatelka ŠD a Helena Majorová, asistentka pedagoga | celý text... ]
 

Podzimní tvoření ve školních družinách

V úterý 20.10 2021 jsme si v družinách zpříjemnili odpoledne podzimním tvořením. Děti měly za úkol přinést různé přírodniny, a ať už každý sám za sebe nebo ve skupinkách, tvořily různé výrobky podle vlastní fantazie. Děti byly moc šikovné a výrobky se jim opravdu podařily. Výrobky jsme vystavili ve vestibulu školy a tím jsme se zapojili do soutěže paní učitelky Nikoly Jankových DÝŇOHRÁNÍ. Prohlédnout si je můžete zde.

 
[ 21. října 2021 | Autor: Marcela Hupková a Jana Janigová /vychovatelky ŠD/ | celý text... ]
 

Čtvrťáci na dopravní výchově v Uh. Brodě

V pondělí 18. 10. 2021 třída 4. A navštívila dopravní hřiště při Základní škole Na Výsluní v Uh. Brodě. Nejdříve jsme se ráno všichni usadili v odborné učebně pro dopravní výchovu, kde nám organizátor dopravní výchovy Mgr. Tomáš Smetana předal informace o pravidlech silničního provozu. Snažil se dětem vysvětlit bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu všech jeho účastníků – chodce, řidiče nemotorového i motorového vozidla (tedy i cyklisty). Musím přiznat, že některé křižovatky děti trošku potrápily, ale nakonec se všichni shodli na správném řešení. Po necelých dvou vyučovacích hodinách v učebně si mladí cyklisti nasadili přilby a přesunuli se na dopravní hřiště. Zde si vyzkoušeli jízdu na kole za dodržování pravidel silničního provozu. A že jízda nebyla jednoduchá, svědčí zvládání spousty nelehkých dopravních situací: křižovatky, kruhový objezd, dopravní značky, světelná signalizace, železniční přejezd, přechody pro chodce, cyklostezka, atd. Musím konstatovat, že všichni se snažili projet trasu bez vážnějších dopravních přestupků.

Na jaře si čtvrťáci dopravní dovednosti v Uh. Brodě zopakují. Za správné vyřešení teoretických i praktických úkolů získají cyklistický průkaz. Věřím, že to všichni zvládnou na jedničku. Foto zde.

 
[ 20. října 2021 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Projektové vyučování – „Loupežníci“

15. 10. 2021 proběhl u žáků druhého ročníku projektový den. Téma Loupežníci prolínalo celým pátečním vyučováním. Ráno přišly děti do školy už v kostýmech a nechyběly ani neodmyslitelné bambitky. Nejprve si druháci zopakovali vše o životě v lese, vyrobili si masky lýkožrouta, prohlédli si celoškolní soutěžní výstavku ptáků ve vestibulu školy a zazpívali si písničky o lese a jejich obyvatelích. Po svačině se obě třídy vydaly do lesa, kde na ně čekal lesník p. Pavel Novák. Vyprávěl dětem o lesních porostech, zvěři, škůdcích, významu lesa a jiných zajímavostech. Pak na děti čekala lesní fáborková cesta za pokladem. Po splnění všech úkolů a objevení samotného pokladu prošly děti ještě stezkou obratnosti, zasoutěžily si v hodu šiškou na cíl, vyzkoušely si frotáž kůry stromů pomocí voskovky a nasbíraly si přírodní materiál k vytvoření lesního skřítka. Naši malí loupežníci sice nikoho nepřepadli, ale i tak si netradiční dopoledne pořádně užili. Podívejte se do fotogalerie.

 
[ 19. října 2021 | Autor: Mgr. Věra Zetková, Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Dýňohrání

Vyrob svůj výtvor z dýně nebo přírodních materiálů a přines 25. října do vestibulu ZŠ a ZUŠ Strání.

Nejlepší soutěžící budou odměněni.

Plakát v příloze. 

 
[ 17. října 2021 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Beseda se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou

Ve čtvrtek 7. října 2021navštívila naši školu oblíbená dětská spisovatelka Lenka Rožnovská. Dětem z 1. a 2. tříd představila knihu Já, štěně. Kromě autorského čtení plnily děti různé úkoly, vyrobily si loutku pejska, naučily se básničku a došlo také na focení a autogramiádu. Pro třeťáky si autorka připravila, kromě ukázky svých knih, bajku Statečná lvíčata. Děti se dozvěděly některé zajímavosti o afrických zvířatech, v průběhu čtení se aktivně zapojovaly do děje a zahrály si hry se zvířecí tematikou. Nejstarší žáci 1. stupně byli seznámeni s knihou Mobilmánie v pohádkové říši. Nejvíce se jim líbila dramatizace příběhu - vlastní zapojení do děje. (Více ve fotogalerii.)

Poděkování od našich dětí i paní učitelek za příjemně prožité dopoledne v knihovně Infocentra ve Strání patří nejen paní spisovatelce, ale taky paní knihovnici Marcele Schönbaumové za zprostředkování a organizaci celé akce.

 
[ 13. října 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Autorské čtení

V pondělí 4. října 2021 navštívil naši školu spisovatel Jiří Jilík. Ve svém autorském čtení žákům 2. stupně připomněl pověsti z Bílých Karpat, osobní zážitek s žítkovskou bohyní Irmou Gabrhelovou a návštěvu Aloise Jiráska na slovenských Kopanicích. Na závěr žáci zhlédli ukázku z jeho dokumentárního filmu Horenka Chabová. Jak na žáky setkání se spisovatel zapůsobilo a co zajímavého se dozvěděli?

Podívejte se do fotogalerie.

 
[ 12. října 2021 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Sběr semen javoru na Hrabině

V úterý 4. října naši třídu 3.A zavedli čtyři lesáci z Lesní správy Luhačovice na Hrabinu a řekli nám, že naše dnešní práce bude velmi důležitá pro obnovu lesů. Dostali jsme za úkol nasbírat semínka z pokácených javorů. V současné době jsou lesy, především smrky, ohroženy kůrovcem. Javor lépe zvládá náročnější povětrnostní podmínky, proto se bude na určených místech vysazovat místo smrku. Děti se rozdělily do dvojic a každá z nich měla za úkol nasbírat co největší počet semen. Ne vždy to bylo lehké, proto jeden z lesáků vytáhl motorovou pilu a větve trochu pořezal, abychom se k semenům lépe dostali. Také jsme si udělali přestávku, ve které jsme si opekli špekáčky a trochu si popovídali. Nejlepšími sběračkami se staly Magda Popelková a Eliška Grebíková. Avšak celá třída se velmi snažila a diplomy i odměny si proto odnesli všichni. Všichni jsme společně nasbírali 5 kg semen. Už se těšíme, až zase vyrazíme do lesa!

Fotky ve fotogalerii. 

 
[ 10. října 2021 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Návštěva školní knihovny

Na konci minulého týdne se naši šesťáci podívali do školní knihovny. Vedoucí knihovny, paní Marie Kloudová, je s úsměvem přivítala, pověděla jim zajímavosti z historie písma a knihoven. Seznámila žáky s výpůjčním řádem, rozdělením knihovny i s knihami, které znali z nižších ročníků. Představila jim místo, kam se budou jistě rádi vracet. Jak řekl Jan Amos Komenský: „S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školy. Bez knih nebývá učený nikdo ani ve škole.“

Děkujeme a těšíme se na další návštěvy. 

Fotky ve fotogalerii. 

 
[ 5. října 2021 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Schůzka k volbě povolání a přihlášek na SŠ

Vážení rodiče žáků 9. ročníku,

V pondělí 11. října 2021 v 15:30 v MF sále vedle knihovny proběhne schůzka s výchovnou poradkyní. Na schůzce se dovíte informace ohledně volby povolání, podávání přihlášek apod. Od 16 hodin bude možno pohovořit se zástupci středních škol z okolí.

Srdečně jsou zváni i rodiče žáků z nižších ročníků.

 
[ 1. října 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Šikana

Na páteční den 24. září 2021 byla pro 5., 6. a 7. ročník připravena beseda. Pan Pavel Pakosta žáky seznámil s „nemocí“ zavanou šikana nebo kyberšikana. Ukázal jim, jak lehce lze zneužít osobní data a jak se ubránit lidem, kteří skrze manipulaci ve virtuálním světě ohrožují jejich zdraví. Připomněl jim, že nejdůležitější je budovat dobré kamarádské vztahy a jednat nesobecky.

Třídní kolektiv žákům při online výuce velmi chyběl. Proto doufám, že letos si ho dosyta užijí. 

 
[ 30. září 2021 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Aktualizovaný rozpis kroužků

V příloze najdete aktualizovaný rozpis kroužků ve školním roce 2021/2022. Pokud by někdo z řad veřejnosti měl zájem vést kroužek ve škole, kontaktujte vedení školy.

 
[ 24. září 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Twins Day

V pondělí 27. 9. proběhne na naší škole „Twins day“. Domluvte se s kamarády a staňte se alespoň na jeden den dvojčaty nebo dokonce vícerčaty. Všichni, kdo se zúčastní, se mohou nechat skupinově vyfotit a následně se zúčastnit soutěže o nejpovedenější „twins“.

Těšíme se na Vás.

Plakát v příloze. 

 
[ 24. září 2021 | celý text... ]
 

Cyklovýlet

V úterý 14. září jsme spolu s deváťáky strávili příjemné odpoledne na kolech. Projeli jsme již tradiční okruh škola – Cicůrek – Kobelňanská –Kamenná búda – rybník – škola. Cesta se nám sice trochu protáhla kvůli defektu jednoho kola, ale vůbec nás to nevyvedlo z míry a výšlap se spolužáky si všichni užili. Také počasí nám přálo. Ke konci cesty byli někteří žáci trochu zklamaní, že už jsme doma, a chtěli by si cyklovýlet zopakovat. Fotky k nahlednutí ve fotogalerii.                                          

 
[ 23. září 2021 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Informace pro rodiče

Na doporučení KHS Zlín letos proběhnou třídní schůzky 20.9.2021 prostřednictvím elektronické komunikace ve webové aplikaci Bakaláři - Komens - přijaté zprávy (nezapomeňte na možnost připojených souborů). Pokud rodiče nemají přihlašovací údaje (stejné jako do elektronické žákovské knížky), kontaktují na školní e-mail příslušného třídního učitele.

Komens - viz příloha

 
[ 15. září 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Javorinka

Kroužek Javorinka začne ve středu 15. 9. 2021. Vedoucí kroužku Marie Otte si děti vyzvedne v šatně. Javorinka I. (1. až 3. třída) začne ve 13:00 hod. Javorinka II. (4. až 5.) třída začne ve 14:00. Starší žáci mohou navštěvovat Javorinku III. , kroužek povede Věra Hloušková. Zájemci o tento kroužek budou mít informační schůzku v pondělí 13. 9. 2021 v multifunkčním sále v 17:45 hod. Přihlášky vyzvedávejte a odevzdávejte v kanceláři zástupkyně ZŠ M. Šimkové.

 
[ 11. září 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přehled kroužků pro školní rok 2021/2022

V příloze najdete k nahlédnutí přehled kroužků pro tento školní rok. Kromě již tradičních kroužků je letošní školní rok novinkou Práce se dřevem, který bude probíhat v nově zrekonstruovaných dílnách. Zájemci o kroužky se mohou hlásit u jednotlivých vyučujících. 

 
[ 7. září 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Slavnostní uvítání prvňáčků

Ve středu 1.9.2021 jsme v multifunkčním sále školy slavnostně přivítali naše nové prvňáčky. Přejeme jim i rodičům hodně zdaru a trpělivoti. Foto zde

 
[ 2. září 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Kroužek PARKOUR

Ve středu 22.9.2021 zahájí svou činnost kroužek Parkour pod DDM UB. První úvodní společná schůzka v tělocvičně bude pro všechny najednou od 16:00-17:00. Dále pak bude kroužek probíhat vždy ve středu v 16:00 - 1.stupeň, 17:00 - 2.stupeň v prostorách tělocvičny. Těšíme se na vás! Přihlášky a podrobnější informace obdržíte na místě.

 
[ 2. září 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vedení zájmových kroužků

Vážení rodiče, příznivci školy,

měli byste chuť aktivně se zapojit do práce s dětmi a podílet se na jejich osobním rozvoji formou mimoškolních aktivit v odpoledních hodinách?

Jste nadšenci, kteří by chtěli  své  zkušenosti a dovednosti předávat dětem? Jestli ano, ozvěte se nám na email: zsstrani@zsstrani.cz nebo nás navštivte osobně. 

Mohli bychom tak společně rozšířit již stávající nabídku školy.

 
[ 31. srpna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022

Slavnostní zahájení školního roku proběhne 1.9.2021 pro žáky 2. - 9. ročníku  v 9:15 v jednotlivých kmenových třídách (nikoliv společně před budovou školy). Autobus pro žáky ze Květné jede v 9:00 hod.

Slavnostní uvítání prvňáčků proběhne v 8:30 v MF sále, pak se rodiče s žáky přesunou do třídy, kde jim paní učitelky předají učební pomůcky a sdělí základní informace. Prosím rodiče a žáky, aby měli s sebou při vstupu do budovy školy roušky, popř. respirátory (dle platného nařízrní MZČR).

Na základě pokynů MŠMT proběhne ve školách preventivní screeningové testování dětí a žáků s frekvencí 3x po sobě, v termínech 1. září , 6. září a 9. září 2021.  Pokud dítě nebo žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později (nebo jiný den), provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu. 

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění COVID-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19). Obojí nutno písemně doložit.

Platná pravidla pro žáky - viz příloha

 
[ 26. srpna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rozloučení se žáky 9. ročníku

V pondělí 28. června 2021 se v multifunkčním sále konalo slavnostní rozloučení se žáky 9. ročníku. Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, duchovní správce naší farnosti pan Stanislav Matyáš, paní ředitelka Mgr. Iva Stupková a předsedkyně rady školy paní Edita Zetková. Každý z žáků obdržel šerpu a malý dárek od SRPDŠ. 

Loučení bylo dojemné a někteří z přítomných uronili i slzičku. Všem Absolventům 2021 přejeme hodně úspěchů v budoucím studiu na střední škole i v životě. 

 
[ 29. června 2021 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Čtvrté třídy na dopravním hřišti

Čtvrťáci tento školní rok zakončili jízdou na kole. V pondělí 28. června 2021 si zopakovali teoretické i praktické znalosti na dopravním hřišti v Uherském Brodě. Všichni si jízdu na kole náramně užili a získali průkaz cyklisty.

 
[ 29. června 2021 | Autor: Mgr. Radka Popelková a Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Barevný svět kamínků

Žáci II. stupně a třída 1. A se zapojili do výtvarné soutěže se značkou JOVI - „Fauna a flóra v České republice“. Podmínkou byla oblíbená výtvarná technika - malování na kamínky neboli „kamínkování“. Na výtvory dětí se můžete podívat před školou nebo zde ve fotogalerii.


 
[ 28. června 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Výšlap na Vápenky

Ke konci školního roku se nám v rámci tělocviku podařil uskutečnit výšlap na Vápenky. Ráno 22. června jsme vyšli ze školy, přes Dolinu, loukou na Kerešovou a dále po Kobelňanské, chodníkem za Kamennou boudu až na koupaliště na Vápenkách. Zpět jsme zvolili cestu kolem rybníku Žabka. 28 deváťáků ušlo celkem 21,5 km. Vyšlo nám počasí, viděli kus přírody a strávili spolu čas v pohybu. Celý den se opravdu vydařil. Více ve fotogalerii

 
[ 25. června 2021 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

In my element – ve svém živlu

Ve dnech 22. 6. – 24. 6. 2021 se třídy druhého stupně zúčastnily putovní výstavy fotografií doplněné pestrým výkladem o reáliích Nového Zélandu v podání paní Vlaďky Kennett, která zde strávila několik let a každoročně se tam vrací v roli průvodkyně. Děkujeme Báře Mackové za zprostředkování cestovatelské přednášky a paní Vlaďce Kennett za poutavé vyprávění o životě a přírodě Nového Zélandu.

 
[ 25. června 2021 | Autor: Mgr. Marie Adamová | celý text... ]
 

Můj život v době covidové – soutěž

Žáci 6. – 8. ročníku se v rámci hodin dějepisu zapojili do šestého ročníku soutěže SOHI2021, kterou pořádalo středisko orální historie při katedře historie na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Vybrané práce byly oceněny balíčkem s drobnými cenami a účastnickým listem.

 
[ 24. června 2021 | Autor: Mgr. Marie Adamová | celý text... ]
 

Tessinka

V pátek 18. června 2021 jsme se všichni těšili do školy, neboť nás čekal dodatečný dárek ke Dni dětí. Tím dárkem byl výukový program, který si pro nás připravila paní Nová se svým záchranářským pejskem, labradorkou  Tessie.

Děkujeme tímto SRPDŠ, které celou akci všem žákům zafinancovalo a umožnilo tím dětem mnoho nevšedních zážitků. Více ve fotogalerii

 
[ 22. června 2021 | Autor: Mgr. Jarmila Málková | celý text... ]
 

Pohádkový týden u prvňáčků

Blíží se konec školního roku a naši prvňáčci dočítají svou první knihu – Slabikář. Nejkrásnější četbou jsou pohádky. Děti pracovaly s textem, vyzkoušely si role podle scénáře, vyprávěly pohádky podle obrázkové osnovy, skládaly puzzle, zhlédly české animované pohádky a uspořádaly výstavu vlastních knih. Poslední den prožily děti v pohádkových kostýmech. Součástí projektu byla i návštěva knihovny v Infocentru, kde dětem p. Marcela Schömbaumová připravila zajímavý program a pozvala je na červnové „pasování prvňáčků na čtenáře“. Více ve fotogalerii.

 
[ 17. června 2021 | Autor: A. Žďárská a V. Zetková, třídní učitelky | celý text... ]
 

Projektové dny ve škole

V rámci udržitelnosti projektu „Rekonstrukce odborných učeben a zajištění jejich bezbariérovosti v ZŠ Strání“ proběhly v naší škole projektové dny na téma "Přírodní vědy" a "Komunikace v cizím jazyce" pro děti z MŠ Strání a žáky ze ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí. Foto zde

 
[ 15. června 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do školní družiny

Zápis do školní družiny pro školní rok 2021/2022 proběhne ve středu 16.6.2021. Podrobné informací podají vychovatelky školní družiny.

 
[ 14. června 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Lesní pedagogika – 2.A

V úterý 8. června jsme se vydali na mysliveckou chatu do Jablonic. Našimi průvodci se stali Radek Šmerda z Lesní správy Luhačovice a Adam Hupka, student lesnické školy. Oba pro nás měli připraveny nejrůznější lesní aktivity. Více ve fotogalerii

 
[ 14. června 2021 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Páťáci na kyselce

Ve středu 9. 6. se páťáci vydali v tělesné výchově na kyselku. Počasí jim přálo, takže cesta lesem byla moc příjemná. V okolí kyselky s nadšením plnili zajímavé přírodovědné úkoly. Poznávali rostliny, zvířata, třídili obrázky živočichů, odpovídali na otázky z učiva přírodovědy. Kyselku si nabrali do lahví a vydali se na zpáteční cestu. O tom, jak se jim výšlap vydařil, se můžete přesvědčit ve fotogalerii

 
[ 11. června 2021 | Autor: Mgr. Pavla Horňáčková, Mgr. Eva Bruštíková | celý text... ]
 

Žáci 1. stupně navštívili Štrbákovec a Kohnovec ve Strání

V pondělí a úterý dopoledne (7. a 8.6.2021) se jednotlivé třídy z prvního stupně vystřídaly na prohlídce památky lidového stavitelství Štrbákovec a Kohnovec v obci Strání. Pěkné povídání o památkách si pro děti připravila Barbora Macková. Seznámila děti s historií stavení a provedla je oběma interiéry. Domy si dodnes zachovávají dobovou atmosféru. Děti si proto lépe představily, jak se lidem ze Strání žilo asi před 170 lety. Během prohlídky si žáci mohli zasoutěžit a vymalovat si obrázky k danému tématu. Za zajímavou hodinu a pěkné vyprávění paní Barboře Mackové děkujeme. Fotografie ve fotogalerii.

 
[ 11. června 2021 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Recitační soutěž – školní kolo

V měsíci květnu proběhla na naší škole třídní kola Recitační soutěže, kde vítězové z každé třídy prostřednictvím videonahrávky postoupili přímo do krajského kola. Po ukončení rotační výuky se uskutečnilo i očekávané školní kolo. Z 26 nejlepších recitátorů I. stupně nebyl výběr vítězů vůbec jednoduchý. Kdo získal diplom a knihu s věnováním, se můžete podívat do fotogalerie.

 
[ 10. června 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Projektový den

V úterý 8. června jsme navštívili Střední školu leteckou v Kunovicích. Jako první jsme si mohli prohlédnout postupnou výrobu letadel. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého jak z historie, tak ze současnosti. Jako další část si nás učitelé rozdělili do tří skupin. Následně jsme si obešli tři stanoviště, kde jsme si mohli vyzkoušet naši zručnost při práci s ohýbáním plechů, sestavováním brzd, výměnou kol u letadel a také zapojováním elektrického obvodu. Líbil se nám odborný přístup učitelů a plně nabitý program. Rozhodně bychom se tam ještě někdy rádi podívali. Děkujeme za možnost návštěvy - více ve fotogalerii.
 
[ 10. června 2021 | Autor: žákyně 9. A: N. Šimková, K. Zetková/ Mgr. Bc. Miroslava Popelková | celý text... ]
 

Hýbeme se

Tým naší školy se zapojil do výzvy Hýbeme se hezky česky. Jedná se o soutěž, která probíhá formou hlasování. Poslat se dá každý den jeden hlas z jedné IP adresy, a to po celý červen. Pro nejlepší týmy se pak během července bude hlasovat v Penny marketu Uherský Brod. Pokud máte chuť podpořit náš tým a naše sportující děti, pošlete, prosím, hlas přes následující odkaz:

https://www.hybemesehezkycesky.cz/online-hlasovani/detail/668

popř. na www.hybemesehezkycesky.cz zadáním názvu naší školy: ZŠ a ZUŠ Strání. Za každý hlas jménem našich žáků děkuji Usmívající se

 
[ 8. června 2021 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Milí rodiče předškoláků,

v pondělí 14.6.2021 v 15:30 hodin proběhne v Multifunkčním sále budovy školy informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Prosím, aby se za každého žáka zúčastnil pouze jeden zákonný zástupce, děti prosím nechejte doma. Při vstupu do budovy použijte desinfekci a mějte  respirátor. Děkuji, těšíme se na vás  Usmívající se

 
[ 7. června 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Prvňáčci ve školní knihovně

Ve středu 2. 6. 2021 navštívili žáci prvního ročníku školní knihovnu. Naše obětavá knihovnice, paní Marie Kloudová, děti postupně seznámila s řádem i vybavením knihovny, představila dětem nejčtenější a nejnovější knižní tituly a odpovídala na spoustu zvědavých i zvídavých dotazů. Závěrem proběhlo v komorní sestavě také školní kolo recitační soutěže – "nultá kategorie". Více ve fotogalerii

 
[ 3. června 2021 | Autor: Mgr. A. Žďárská, Mgr. V. Zetková | celý text... ]
 

Den dětí ve školní družině

Tento rok jsme Den dětí se školní družinou oslavili na školní zahradě zábavnou Kimovou hrou. Děti hledaly kartičky s písmeny, které podle čísel doplňovaly do tajenky. Odměnou za úspěšné řešení jim byl sladký balíček. Počasí nám přálo, a že jsme si všichni užili pěkné odpoledne, se můžete přesvědčit zde.

 
[ 2. června 2021 | Autor: Marcela Hupková | celý text... ]
 

1. červen - Den dětí

Dnešní slunečný den patřil všem dětem. I žáci druhého stupně svůj svátek pořádně oslavili. Každá třída se vydala se svou třídní učitelkou na procházku do okolí – 6.A do Jablonic, 6.B k rybníku Žabka, 7.A na Šajbu, 8.A za rybník Žabka, 8.B na Korytňanskou rozhlednu, 9.A na Štrbáň a 9.B ke Skalce ve Květné. Při opékání špekáčků a hraní her si všichni užili hodně zábavy. Jsme rádi, že pominuly covidové zákazy a že můžeme být zase spolu. Více ve fotogalerii

 
[ 2. června 2021 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

DEN DĚTÍ na 1. stupni

Dne 1. června 2021 jsme uspořádali pro děti k jejich svátku zajímavé dopoledne plné soutěží, pohybových her a vycházek. Počasí nám přálo, tak jsme si všichni svátečního dne náramně užili. Děti z jednotlivých tříd byly rozděleny do skupin a každá skupina se snažila na třech stanovištích získat za sportovní aktivity co nejvíce bodů. Musím konstatovat, že si děti vedly opravdu skvěle. Ti nejlepší byli odměněni diplomem, ostatní dostali diplom za odvahu a šikovnost. Všem patří velká gratulace a poděkování za to, že i přes obrovskou chuť soutěžit dodržovali veškerá koronavirová opatření.

 
[ 2. června 2021 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Setkání s Malým princem

Od 2. února jsme se s děvčaty ze 6.A začaly setkávat ve čtenářském klubu nad stránkami nejznámější Exupéryho knihy: Malý princ. Spolu s ním jsme prožily jeho osud, seznámily jsme se s jeho růží, o kterou pečoval a kterou měl rád. Díky němu jsme navštívily planety, kde bydlel král, domýšlivec, pijan, byznysmen, lampář i zeměpisec.

 
[ 2. června 2021 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Netradiční tělocvik pátého ročníku

Protože současní páťáci neabsolvovali kvůli hygienickým nařízením jízdy a testy na dopravním hřišti v Uherském Brodě, pokusili jsme se jim to částečně vynahradit. Za pomocí asistentek jsme připravili 9 stanovišť. Na některých si žáci vyzkoušeli jízdy zručnosti (slalom, přenesení míčku z místa na místo, jízdu po nerovném terénu apod.), na jiných předvedli své znalosti z pravidel silničního provozu a procvičili se v poznávání dopravních značek. Všichni se snažili a nadšeně plnili zadané úkoly, takže si zasloužili cyklistický průkaz. O tom, jak se akce vydařila, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

 
[ 1. června 2021 | Autor: Mgr. Eva Bruštíková, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Recitační soutěž

V průběhu měsíce května probíhala v naší škole na I. stupni třídní kola Recitační soutěže. Vítězové z každé třídy pořídili videozáznam, který byl zaslán na  Krajskou přehlídku dětských recitátorů 2021. Přehlídka bude probíhat distanční formou. Vítězům gratulujeme a v postupovém kole držíme palce! (Více viz fotogalerie.)

 
[ 31. května 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Máme radost z pohybu

V pátek 28. 5. 2021 si 3.A po delší pohybové pauze připomněla pravidla míčové hry „Obrácená vybíjená.“ Jako třída jsme se rozhodli uspořádat turnaj. Třeťáci se rozdělili do dvou družstev. První družstvo pod názvem TIGER úspěšně zabojovalo proti druhému družstvu SIMPSONOVÝM. Jen tak tak zvítězilo 2:0. Musím všechny zúčastněné žáky 3.A pochválit za velkou snahu a touhu po vítězství (viz fotogalerie). Je fajn, že si opět můžeme všichni volně zasportovat.

 
[ 31. května 2021 | Autor: Mgr. Zdeňka Davidová, třídní učitelka | celý text... ]
 

Kuchaři a kuchařinky

Že je v televizi plno pořadů o vaření, ví každý. Možná ale každý neví, že vaření je i součástí pracovních činností žáků osmého ročníku. Jak se daří našim budoucím šéfkuchařům, posuďte sami. Je to jen nepatrná část z množství fotografií jistě výborných jídel. Hodně inspirace a zdaru při dalších kulinářských aktivitách!

 
[ 31. května 2021 | Autor: Mgr. Jarmila Málková | celý text... ]
 

Online pyžamová párty ve 2.A

V první části května jsme si zpříjemnili dva čtvrteční večery pyžamovou párty. Podmínkou účasti bylo „přijít na párty“ v pyžamu. A co se na takové online pyžamové párty může dělat? Hrát hry, povídat si vtipy a hádanky. Nechybělo také čtení pohádky a na závěr se děti podívaly na večerníček Broučci. Druháci měli také slíbené video, na které se dlouho těšily. Děti paní učitelky natočily pro  děti ze 2. A legrační video s hádankou o tom, jak se různí žáci chovají při distanční výuce. 

 
[ 27. května 2021 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Vycházka za kozami

V polovině května jsme se v prvouce učili o domácích a hospodářských zvířatech. A když se Lukášek jednou v hodině náhodou zmínil, že jeho dědeček chová kozy, už jsme věděli, co bude cílem naší páteční vycházky. Lukáškův dědeček udělal kůzlátkům před domem malý výběh a děti si mohly kozy pohladit a také nakrmit vařenými bramborami i čerstvě natrhanou trávou. Lukáškova maminka přispěchala i občerstvením pro děti. Lahodné domácí vdolečky chutnaly opravdu všem. Děkujeme moc Lukáškově rodině!!

 
[ 27. května 2021 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Tělocvik trochu jinak

Druháci si hodinu tělesné výchovy zpestřili "skákáním panáků", které si v okolí školy sami nakreslili. Tím udělali radost i našim nejmenším, kteří se rádi připojili. 

 
[ 27. května 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Projektový den v 7.A

Den, kdy se mlčelo, aneb jak se žilo lidem v Československu v roce 1948?! Sedmáci se v úterý 25.května mohli vrátit v čase a vžít se do rolí lidí, kteří skutečně žili v 50. letech 20. století. Stěžejní částí projektové dne byl workshop vedený lektorkami z organizace Post Bellum, kdy si žáci prošli příběhem vesnice Úboč na Domažlicku a její kolektivizace. Žáky nejvíce zaujalo hraní rolí, kdy prezentovali jednotlivé obyvatele Úboče a snažili se řešit situace související s vývojem komunistického režimu. V závěrečné reflexi se žáci pomocí nahrávek pamětníků ze sbírky Paměť národa dozvěděli, jak jednotlivé osudy rodin dopadly.

 
[ 26. května 2021 | Autor: Mgr. Marie Adamová | celý text... ]
 

Skupinová soutěž ve 3. A

V pátek 21. 5. 2021 v dopoledních hodinách se žáci 3. A zúčastnili sportovní a vědomostní soutěže, která proběhla na školním hřišti ZŠ a ZUŠ Strání. Žáci se rozdělili do 5 skupin. Každá skupina si prošla čtyřmi stanovišti, na kterých plnili zadané úkoly. V soutěži se hodnotila jak rychlost, tak i správné řešení úkolů. Všichni k práci přistupovali velmi zodpovědně, za což třeťákům patří obrovská pochvala. První tři skupinky obdržely diplom, ostatní pochvalný list (viz fotogalerie). Všem patří velká gratulace. Určitě si podobnou soutěž v nejbližší době zopakujeme.

 
[ 25. května 2021 | Autor: Mgr. Zdeňka Davidová, třídní učitelka | celý text... ]
 

Návštěva školní knihovny

Žáci ze školní družiny navštívili ve středu 19. května školní knihovnu. Moc se těšili, už když jsem jim oznámila, že půjdeme na návštěvu do školní knihovny. Po úvodním přivítání knihovnice Mgr. Marie Kloudové následovalo seznámení s knihovnou, pravidly půjčování knih a jejich zacházením. Poté měli žáci připravené pro paní knihovnici překvapení. Sepsali si vlastní vymyšlené příběhy, které si celý týden připravovali v družině, kdy jsme měli téma „Já spisovatel“. Paní knihovnice byla velmi mile překvapena jejich úžasnou představivostí a fantazií. Odměnou pro ně bylo prohlížení ilustrací různých knih, ke kterým jim vyprávěla nejrůznější zajímavosti. Po celou dobu návštěvy se žáci chovali moc pěkně a některé z nich odcházeli se svou první vypůjčenou knížkou.

Velké poděkování patří Mgr. Marii Kloudové za milé přivítání a zajímavé povídání o knížkách.

 
[ 24. května 2021 | Autor: Marcela Hupková, vychovatelka ŠD | celý text... ]
 

Organizace výuky od 24.5.2021

Od 24.5.2021 přechází 1. i 2.stupeň ZŠ na prezenční výuku, testování žáků Ag testy bude probíhat 1x týdně a to vždy v pondělí. Obědy budou mít všichni žáci přihlášené.

 
[ 21. května 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Jaro ve Strání

Žáci 6.B a 7.A zachytili jarní přírodu ve Strání a okolí ve fotografii

 
[ 20. května 2021 | Autor: Mgr. Marie Adamová | celý text... ]
 

Volby do školské rady

Volby do Školské rady ZŠ a ZUŠ Strání proběhnou 24.5.2021. Více viz příloha.

 
[ 18. května 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Organizace výuky v ZŠ od 17.5.2021

Od  pondělí 17. května 2021 přechází žáci 1. stupně ZŠ na prezenční výuku. Žáci 2. stupně ve Zlínském kraji budou nadále pokračovat v rotační výuce. Od 24. května by pak měl fungovat 2. stupeň ZŠ bez rotací v celé ČR 

Školní družiny budou opět v provozu pro všechny přihlášené žáky bez omezení, začnou fungovat školní kluby, sportovní aktivity budou probíhat pouze na venkovních sportovištích.

Všichni žáci prezenční výuky budou mít obědy automaticky přihlášené.

 
[ 13. května 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rotační výuka pro žáky 2.stupně

Prezenční výuku od 10.5.2021 na 2.stupni ZŠ zahájí všechny třídy s označením A, tj. 6.A, 7.A, 8.A, 9.A. Zbylé třídy s označením B budou pokračovat v distanční výuce - tj. 6.B, 8.B, 9.B. V dalším týdnu dojde k rotaci tříd.

Každé pondělí a čtvrtek v 7:45 proběhne ve třídách testování žáků 2.stupně AG testy dle pokynů a metodiky MŠMT - instruktážní video zde. Prosím žáky o dochvilnost!

 • Zákonní zástupci mohou požádat pro žáka o výjimku z testování, a to na základě předložení potvrzení, že žák v uplynulých 90 dnech onemocnění covid-19 prodělal.
 • Dále se testování nebude provádět u žáků, kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, pokud výsledek není starší 48 hodin a pokud žák nemá příznaky onemocnění COVID-19.

Žáci budou mít po celou dobu pobytu ve škole ochranu úst a nosu - respirátor nebo zdravotnickou obličejovou masku splňující standardy MO ZZd.

Všichni žáci prezenční výuky budou mít automaticky přihlášené obědy, v případě, že o stravu nemáte zájem, je potřeba si obědy odhlásit.

 
[ 6. května 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Týden Země u prvňáčků

Naši prvňáčci se při prezenční výuce také zapojili do Týdne Země. Každý den se oblékali podle barev přírodních živlů, zpívali písničky, kreslili a vyráběli na daná témata, seli semínka a zapojili se do akce „Ukliďme Česko!“ Podívejte se do fotogalerie.

 
[ 3. května 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Dobrovolný úklid se povedl!

Děkujeme všem třídám, žákům, jejich kamarádům i rodičům, kteří se zapojili do individuálního sběru odpadu v okolí naší obce. Vysbíralo se téměř 50 pytlů odpadu. Děkujeme i pracovníkům obecního úřadu, kteří odpad postupně odváželi. 

Podívejte se na fotografie, jak se jednotlivci i skupiny snažili.

 
[ 30. dubna 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Výsledky přijímacího řízení do ZŠ

Vážení rodiče,

podali jste žádost o přijetí Vašeho dítěte k základnímu vzdělávání a o odklad povinné školní docházky. O přijetí a odkladu rozhodla ředitelka školy ve správním řízení. Rozhodnutí o přijetí/odkladu již vám nebude zasíláno, ale je oznámeno

- zveřejněním seznamu na přístupném místě ve škole (u vchodu do školy),

- a na webových stránkách školy

Seznam bude zveřejněn oběma způsoby nejméně po dobu 15 dnů.  

V seznamu nemohou být uvedena jména, děti zde jsou uvedeny pod přidělenými registračními čísly - viz příloha 

O přijetí vašeho dítěte bylo v souladu s § 67 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu vyhotoveno písemné rozhodnutí, které bude součástí spisu Vašeho dítěte ve škole. Přijatým dětem nebude rozhodnutí v písemné podobě doručováno, můžete ale požádat o jeho vydání.

 
[ 27. dubna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

TechnoChallenge 2021

Žáci 5. – 7. ročníku se zapojili do technické soutěže, kterou pořádá Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Průvodním heslem letošního sedmého ročníku je: ,,Tvoříme doma‘‘. Žáci 5. ročníku jsou zařazeni do kategorie TechnoChallengeMini se soutěžním tématem: ,,Fantazii se meze nekladou‘‘. Kategorie TechnoChallenge Mladší tvůrce je určena žákům 6. a 7. tříd, jejichž úkolem je navrhnout a zhotovit model dopravního prostředku. Žáci si konstrukcí prověřili svou tvořivost, zručnost a také si sestavili technologický postup svého výrobku. Ukázku vybraných prací si můžete prohlédnout ve fotogalerii, těm nejlepším držíme pěsti a přejeme jim pěkné umístění!  

 
[ 27. dubna 2021 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Lichožrouti ve 3.A

Ve středu 21. dubna 2021 navštívili třídu 3. A při online výuce herci ze Slováckého divadla: Terezka Hrabalová a David Vacke. Nešlo o divadelní představení, ale šlo spíše o besedu na divadelní téma – seznámení dětí s bestsellerem Pavla Šruta a Galiny Miklínové, Lichožrouti. Dětem bylo také vysvětleno, jak se knížky přes dramatizaci dostanou až na divadelní prkna. Herci nás seznámili s divadelními profesemi a třeťáci si navíc mezi sebou zasoutěžili. Ti nejlepší pak byli odměněni lichožroutí pochvalou.

 
[ 26. dubna 2021 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Testování žáků naší školy pro účely přijímacích zkoušek na SŠ

Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID19, který není starší 7 dní. 

Toto testování může provádět kmenová základní škola a zároveň žákům vydá potvrzení o výsledku testu na COVID19, které žáci předloží u přijímacích zkoušek.  

Prosíme zájemce, aby se k testování přihlásili prostřednictvím třídních učitelů. Testování proběhne dle rozpisu ve čtvrtek 29.4.2021.

Více níže

 
[ 21. dubna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Den Země – zapoj se i Ty!

Už od roku 1970 se 22. dubna slaví ve většině zemí světa Den Země. I my ve škole si každoročně svátek Země připomínáme. Probíhají projektové dny a pravidelně uklízíme naši planetu v rámci akce Ukliďme Česko! Udělejte si v týdnu od 19. do 25. dubna čas a zapojte se do oslavy svátku naší planety. Podpořte úklid individuálně.

 
[ 18. dubna 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Prezenční vzdělávání dětí vybraných profesí

Školní družina pro děti vybraných profesí bude otevřena od pondělí 19.4.2021 7:45, doporučujeme mít svůj vlastní tablet nebo notebook. Ráno proběhne testování žáků a následně bude probíhat distanční výuka se svojí kmenovou třídou. Zájem prosím nahlaste co nejdříve, nutno doložit potvrzením od zaměstnavatele

 
[ 13. dubna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Po dlouhé době opět ve škole

Dnešní den byl pro nás významný, po šesti týdnech se sešla část žáků prvního stupně se svými učiteli a měli před sebou velký úkol - testování antigenními testy. Musím říct, že po náročných přípravách a obavách, jak  vše proběhne, jsme vše zvládli na jedničku. Velká pochvala patří všem žákům, kteří se k testování postavili velmi zodpovědně, rodičům, kteří je na testování připravili a všem pedagogům, kteří při testování asistovali.

 
[ 12. dubna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rotační výuka pro žáky 1.stupně od 12.4.2021

Prezenční výuku od 12.4.2021 na prvním stupni ZŠ zahájí všechny třídy s označením A, tj. 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 5.A. Zbylé třídy s označením B budou pokračovat v distanční výuce - tj. 1.B, 2.B, 4.B, 5.B. V dalším týdnu dojde k rotaci tříd.

Každé pondělí a čtvrtek ráno proběhne testování žáků AG testy dle pokynů a metodiky MŠMT - instruktážní video zde

 • Zákonní zástupci mohou požádat pro žáka o výjimku z testování, a to na základě předložení potvrzení, že žák v uplynulých 90 dnech onemocnění covid-19 prodělal.
 • Dále se testování nebude provádět u žáků, kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, pokud výsledek není starší 48 hodin a pokud žák nemá příznaky onemocnění COVID-19.

Žáci budou mít po celou dobu pobytu ve škole ochranu úst a nosu - respirátor nebo zdravotnickou obličejovou masku splňující standardy MO ZZd.

Všichni žáci prezenční výuky budou mít automaticky přihlášené obědy, v případě, že o stravu nemáte zájem, je potřeba si obědy odhlásit.

Družina bude probíhat odděleně pro žáky 1. a 2. tříd účastnících se prezenční výuky.

 
[ 8. dubna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Virtuálně v elektrárně

Ve středu 7.4.2021 byli žáci devátých tříd na on-line exkurzi jaderné elektrárny Dukovany. Dozvěděli se princip činnosti elektrárny a virtuálně navštívili budovu reaktoru, strojovnu a chladící věž. Žáci reagovali, odpovídali na dotazy a měli i malou mini soutěž, kterou vyhrála Amálie Popelková z 9. A.

 
[ 7. dubna 2021 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Zápis do prvních tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

zápis do prvních tříd proběhne od 1. do 30. dubna 2021 bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Přihlášku je možno vyplnit elektronicky pomocí odkazu ZapisyOnline

Pokud nemáte možnost vyplnit žádost elektronicky, žádosti o zápis či odklad povinné školní docházky v tištěné podobě budou k dispozici ve vchodu do budovy školy (pondělí - pátek od 8:00 do 15:00 hodin).

Kvůli organizačním důvodům doporučuji podat všechny žádosti do 20.4.2021. Více k zápisu zde.

Pokyny níže. V příloze naleznete i první úkol pro naše budoucí prvňáčky Usmívající se.

 
[ 6. dubna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Lichožrouti u páťáků

I k páťákům zavítali 30. 3. v rámci programu „Herec do každé hodiny“ herci ze Slováckého divadla - Irena Vacková a David Vacke. Měli pro děti připravené povídání o vzniku hry Lichožrouti. Po každé ukázce z této hry následovaly soutěžní otázky. Děti tak byly vtaženy do děje tohoto zajímavého programu. Zároveň si zkusily uhádnout, kdo je kulisák, vlásenkářka, rekvizitář, osvětlovač, zvukař apod.

Děkujeme oběma hercům za oživení distanční výuky. Těšíme se, až se s nimi setkáme ve Slováckém divadle a budeme moci shlédnout nějakou divadelní hru naživo.

 
[ 30. března 2021 | Autor: Mgr. Eva Bruštíková a Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Dopravní výchova u čtvrťáků

Teoretická výuka dopravní výchovy ve čtvrtých třídách proběhla minulý týden netradičním způsobem - online. S dětmi se spojil pan učitel Smetana ze ZŠ Na Výsluní a rozšiřoval jejich teoretické vědomosti a návyky při pohybu na silnici. Šlo hlavně o poznávání dopravních značek a pravidel silničního provozu při jízdě na kole. Z hlediska prevence dopravních nehod tato výchova trvale zlepšuje nejenom bezpečnost dětí – účastníků silničního provozu, ale bezpečnost nás všech vůbec. Doufáme, že si děti praktickou výuku procvičí na dopravním hřišti co nejdříve.

 
[ 29. března 2021 | Autor: Mgr. Radka Popelková a Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Divadlo, které mluví, tančí a zpívá

Když se před čtrnácti dny ozvala paní Kalinová z marketingové oddělení   Slováckého divadla s nabídkou další besedy, byli jsme nadšeni. Slíbili jsme Herce do každé hodiny všem třídám na druhém stupni, a tak v pondělí 22. března přišla řada i na naše sedmáky a osmáky. Pro tuto věkovou kategorii nám Slovácké divadlo nabídlo téma: „Muzikál - divadlo, které mluví, tančí a zpívá".

 
[ 25. března 2021 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Mistr světla a stínu - online program

V úterý 16. března a ve čtvrtek 18. března se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili online programu Mistr světla a stínu a tak měli jedinečnou příležitost proniknout do výstavy Národní galerie Praha ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum v Kolíně nad Rýnem - Rembrandt: Portrét člověka. Žáci se dozvěděli, kdo byl Rembrandtovým nejčastějším modelem, jak vypadá šerosvit a co znamená tronie. Výrazy tváří i předměty kolem vás se stanou východiskem k experimentování. Na závěr programu jsme dostali úkol sestavit a proměnit zátiší v různé intenzitě světla, stínu a vybrat barevné pigmenty pro obraz. Jak se díla povedla, posuďte sami.

 
[ 25. března 2021 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Být někým jiným

Nasadit si masku a být na chvíli někým tajemným je zábava. O to se pokusili čtvrťáci v hodině výtvarné výchovy a pracovní činnosti. Protože únor je obdobím karnevalů a maškarních bálů, zkusili si vyrobit svou masku, ve které se nám také vyfotili.
O tom, jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit v galerii.
 
[ 22. března 2021 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Informace k úpravě termínů jednotné přijímací zkoušky

MŠMT informuje o změnách termínů jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021 (viz příloha). 

 
[ 16. března 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Školní obědy po dobu distanční výuky

Školní jídelna oznamuje, že od 15.3.2021 bude opět vařit pro žáky na distanční výuce. Pokud máte zájem o odběr obědů do jídlonosičů, přihlaste si prosím obědy u vedoucího školní jídelny na tel. 572695283 nebo e-mailem miklas@zsstrani.cz.

 
[ 10. března 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Krizová pomoc

Krizová pomoc je sociální služba, která nabízí profesionální odbornou pomoc v krizových situacích (osamělost, úzkost, deprese, šikana, sebepoškozování, rodinné spory a další). Dětské centrum pracuje v rámci celého Zlínského kraje, služba je zdarma. Bližší informace najdete na webu: www.dczlin.cz

 
[ 5. března 2021 | Autor: Mgr. Marek Mikláš, ředitel Dětského centra Zlín | celý text... ]
 

Lichožrouti u čtvrťáků

V úterý 2. 3. čtvrťákům do vyučování zavítali herci Tereza Hrabalová a David Vacke ze Slováckého divadla. Seznámili děti s tím, jak probíhá nácvik nové divadelní hry, a koho je k tomu zapotřebí. Děti si rozšířily slovní zásobu o pojmy, jako jsou např. rekvizity, garderobiér, inscipient a podobně. Herci předvedli i přečetli dětem ukázky z hry Lichožrouti, zároveň pro ně měli připravené různé soutěžní otázky. Chtěli bychom tímto poděkovat Slováckému divadlu, že projekt Herec do každé hodiny rozjelo, a děti tak mohly mít zase trochu jiným způsobem obzvláštněnou distanční výuku.

 
[ 4. března 2021 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková a Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Bílá velryba připlula za šesťáky

Stalo se to ve čtvrtek 25. února v druhé vyučovací hodině. Tentokrát se šesťáci přihlásili do společného týmu, kam mezi ně zavítali dva sympatičtí herci ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti: Petra Staňková a Štěpán Goiš.

 
[ 3. března 2021 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Informace ze školní jídelny

Vzhledem k opětovnému uzavření škol dojde v době od 1.3.2021 do 14.3.2021 k rekonstrukci školní jídelny, proto jídelna nebude vařit pro žáky na distanční výuce.

Prosíme všechny žáky, kteří budou mít zájem o odběr obědů do jidlonosičů v době distanční výuky od 15.3.2021, aby si obědy přihlásili u vedoucího školní jídelny buď telefonicky na 572 695 283 nebo e-mailem na miklas@zsstrani.cz nejpozději do pátku 5.3.2021.

Provoz jídelny bude záležet na množství objednaných obědů.

 
[ 27. února 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Distanční výuka od 1.3.2021

 
[ 26. února 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Ochranné prostředky dýchacích cest od 25.2.2021

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se všem osobám od 25.2.2021 nařizuje mít ve všech

 • vnitřních prostorech staveb (tj. i ve škole nebo školském zařízení),
 • ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry,

na nose a ústech ochranný prostředek, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Jinými slovy jsou tedy všechny osoby ve školách (žáci, pedagogové i nepedagogové) povinni při pobytu uvnitř budovy školy nosit buď respirátor nebo zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek splňující uvedené požadavky. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška.

 
[ 25. února 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Selfie

V hodině výtvarné výchovy naši sedmáci, osmáci a deváťáci dali průchod své kreativitě a vytvořili své originální selfie. Složitá práce, ale myslím, že se žáci pobavili: na výkres si nakreslili obrovský mobilní telefon, pak zapnuli telefon a vyfotili se. Tvář v popředí neměla být vidět úplně, ale jen část - jako by to byla špatná selfie!? Nejsložitější fází byla reprodukce autoportrétu na nakresleném displeji, stínování barevnými pastelkami nebo tužkou, kde objem obličeje získal šerosvit. Nejjednodušší a nejzábavnější částí bylo vytvoření aplikací ve spořiči obrazovky na základě zájmů a přizpůsobení krytu. Podívejte se na skvělé práce žáků ve fotogalerii!

 
[ 22. února 2021 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Herec do každé hodiny

Když přišlo Slovácké divadlo s novým projektem Herec do každé hodiny, neváhali jsme a začali domlouvat obsah a termín besedy pro naše deváťáky. Nakonec vše klaplo.

V pondělí 15. února jsme přivítali v našich online hodinách v 9.A i v 9.B herce Pavla Šupinu. Ve Slováckém divadle hraje jednu z hlavních postav v divadelní hře Její pastorkyňa od autorky Gabriely Preissové. Přišel se s námi podělit o své postoje, názory a zkušenosti z této divadelní hry, ve které ztvárnil Števu Buryju.

 
[ 17. února 2021 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Strání v průběhu roku

Ty moje jaro! Kdy u nás nastaneš? Nemůžu se dočkat té nádherné vůně lučních květin. Odraz ze slunce vytvoří na našem rybníku Žabka diamantový třpyt, tvůj jarní vítr zahraje Beethovena lesním šumem a králíci s liškami se hodí do gala. Na jaře slavíme Velikonoce. Chlapci si pletou pomlázky a děvčata malují kraslice. Ty straňanské jaro, ty to vše sleduješ. Nastane Velikonoční pondělí a děvčata se schovávají za stůl, aby je chlapci moc nevyšlehali. I přesto si je chlapci chytí a dají jim co proto, aby byly zdravé. A za toto všechno dostanou výslužku. Vypadá to, jakoby se spravedlnost před děvčaty schovala a ukazovala jim dlouhý nos. Jaké štěstí, že už brzy bude květen! Stromy se nastrojí do bílé krajky a děvčata už si ani nevzpomenou. Zjistí totiž, že louky a stráně září do dáli zlatým žárem – neváhají a v té žluté záplavě pampelišek sedí a pletou věnečky.

 
[ 12. února 2021 | Autor: Markéta Popelková, 8.A | celý text... ]
 

Další úspěšný chemik

Ani koronavirus nezabránil úspěchu Adama Želibabky v soutěži Mladý chemik. Adam postoupil do krajského kola.

Soutěž se snaží představit chemii jako vědu hravou a zábavnou, praktickou i poetickou, jako disciplínu, která má budoucnost, protože skýtá široké možnosti studijního i pracovního uplatnění.

Vzhledem k epidemiologické situaci se zatím neví, jakým způsobem bude krajské finále letos probíhat. 

Tímto bych ráda Adamovi poděkovala, že se v této nelehké době distanční výuky dokázal tak krásně připravit.

 
[ 9. února 2021 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Online exkurze v Terezíně

Deváťáci završili první pololetí netradičně. Každoroční šňůru návštěv koncentračního tábora v Osvětimi letošním deváťákům přerušila epidemiologická situace. Přesto se naskytla atraktivní náhrada v podobě interaktivního výukového programu, který nám virtuální cestou zprostředkovala průvodkyně Památníku Terezín.

V devadesátiminutovém bloku byla odprezentována historie Terezína v době druhé světové války. Pomocí 3D skenů, dobových fotografií a dokumentů si žáci prohlédli interiéry i exteriéry Malé pevnosti, bývalé věznice gestapa.

V příloze se můžete dočíst, jaké dojmy v deváťácích Terezín zanechal.  

 
[ 1. února 2021 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Vysvědčení za 1.pololetí školního roku 2020/2021

Žákům 1. a 2. ročníku bude předán výpis vysvědčení ve škole ve čtvrtek 28.1.2021

Žákům 3. až 9. ročníku a jejich zákonným zástupcům bude ve čtvrtek 28.1.2021 sdělen obsah vysvědčení prostřednictvím webové aplikace Bakaláři. Výpis vysvědčení za první pololetí předá škola těmto žákům nejpozději třetí vyučovací den, kdy bude možná osobní přítomnost žáků ve škole.

 
[ 27. ledna 2021 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Strání v bílém

Žáci 6.B se v rámci výtvarné výchovy vydali do přírody a nafotili krásné snímky obce a okolí. Ukázka je ve fotogalerii
 
[ 26. ledna 2021 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Distanční a prezenční výuka od 4. 1. 2021

Od pondělí 4.1.2021 bude na základě nařízení vlády probíhat pro žáky 1. a 2. ročníku prezenční výuka ve škole a pro žáky 3. až 9.ročníku ZŠ a pro všechny žáky ZUŠ distanční výuka. Výuka bude probíhat dle rozvrhu hodin. Bližší informace budou předávat průběžně třídní učitelé.

Strava bude žákům 3. - 9. ročníku odhlášena, kdo bude mít zájem o stravu do jidlonosičů, musí si ji opět přihlásit a jidlonosiče doručit do školní jídelny do 8:00 ráno.

Školní družina pro žáky 1. a 2. ročníku s prezenční výukou bude provozována dle přiloženého manuálu MŠMT.

 
[ 30. prosince 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vánoce

prani.jpg

 
[ 18. prosince 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Příběh vánočních pohlednic

S žáky naší školy jsme si vánoční pohlednice připomněli menší výstavou a historií, řekli jsme si, kdy posílání svátečních pohlednic začalo. Nakonec si mladší i starší žáci s chutí zkusili nakreslit a namalovat vlastní pohlednici.
Jak se jim díla povedla, posuďte sami.

 
[ 17. prosince 2020 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

MŠMT stanovilo 21. a 22. 12. 2020 jako volné dny

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanovilo pro základní školy střední školy, konzervatoře a základní umělecké školy  21. a 22. prosinec 2020 jako volné dny podle § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon). To znamená, že pro tyto druhy škol není v tyto dny povinné vzdělávání distančním způsobem podle ustanovení § 184a školského zákona.

 
[ 17. prosince 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Z druháčků jsou čtenáři

V úterý 8.12. druhé třídy navštívily knihovnu. Minulý rok epidemiologická situace neumožnila, aby děti byly pasovány na čtenáře se vší parádou, a proto pro ně paní knihovnice připravila náhradní program. Po úvodním přivítání se děti seznámily s tím, jak knihovna funguje a jak si vybrat tu správnou knihu. Děti s radostí uvítaly, že už mohou mít svůj vlastní čtenářský průkaz a stanou se z nich opravdoví čtenáři. Na konci programu na ně kromě sladké odměny čekalo ještě jedno velké překvapení. V rámci projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka dostaly jako dárek knihu Katka a klokan do kapsy od spisovatelky Lenky Rožnovské.

 
[ 11. prosince 2020 | Autor: Mgr. Mariana Šmerdová | celý text... ]
 

Zahájení kroužku PARKOUR

Ve středu 9.12.2020 bude v tělocvičně ZŠ a ZUŠ Strání zahájen kroužek Parkour a to následovně: v 16:00 žáci 1.stupně, v 17:00 žáci 2.stupně. Bližší informace rodičům poskytne p. Uherek v 16:00 a v 17:00 před školou - boční vchod. 

Případní noví zájemci obdrží přihlášky na místě. Skupina max 10 žáků.

 
[ 7. prosince 2020 | Autor: David Uherek | celý text... ]
 

Čerte, čerte, čertíku, nesahej nám na kliku!

V pátek 4. 12. navštívili naši školu Mikuláš, anděl a dva čerti. Řinčení řetězů a čtení z knihy hříšníků rozbušilo nejedno dětské srdíčko. Do pekla se ale čerti vrátili s prázdnou. Naopak děti byly obdarovány sladkostmi (a zlobivci i bramborou).

Děkujeme paní Petře Hrbákové za sladkosti pro děti. 

 
[ 4. prosince 2020 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Distanční výuka očima žákyně 9.B

Co nám dává a bere distanční výuka?

Ráno vstávám těsně před osmou hodinou, abych si stihla nachystat věci na první hodinu.Díky tomu, že nemusíme mít zapnutou kameru, bývám první hodinu často ještě v pyžamu. Během hodiny mohu kdykoliv pít a taky si dát něco k snědku.  Mrzí mě, že o přestávkách nemohu být s kamarády. Přesto jsme stále ve spojení přes telefon. Většinou máme jen pět vyučovacích hodin. Stejně ještě dlouho potom dělám samostatnou práci a úkoly na další den. Výhodou je, že máme lehčí testy a tím pádem se nemusím tolik učit. Bohužel nemohu volný čas trávit s kamarády. Chodím tedy aspoň na procházky. Přestože mi distanční výuka nedělá problém, už se těším zpátky do školy.

 
[ 30. listopadu 2020 | Autor: Kristýna Popelková, 9.B | celý text... ]
 

Výtvarná výchova v době distanční výuky

Ani naši sedmáci, osmáci a deváťáci doma nezahálí.

I přes všechny studijní činnosti si našli čas na Výtvarnou výchovu a naprosto úžasně zpracovali zadané témata  ,,Zvíře", ,,Linie a vzor", ,,Legrační kostlivci", ,,Fotokoláž", ,,Podzimní kytice", „Na co se nejvíc těším?", Krajina z přírodnin".

Jak se jim díla povedla, posuďte sami.

 
[ 24. listopadu 2020 | Autor: Nikola Jankových | celý text... ]
 

Třídní schůzky

Vážení rodiče,

dnes obdržíte prostřednictvím elektronické komunikace ve webové aplikaci Bakaláři - Komens informace ohledně prospěchu a chování  žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2020/2021 (nezapomeňte na možnost připojených souborů). Budeme rádi i za vaše postřehy týkající se distanční výuky žáků, které nám můžete sdělit prostřednictvím třídních učitelů.

 
[ 23. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Výuka v ZŠ od 30.11.2020

Od 30.11.2020 se do školy vrátí žáci 3. - 5.tříd a žáci devátých tříd. U žáků 6. - 8. tříd bude probíhat rotační výuka a to následovně:

V týdnu 30.11. - 4.12. platí pro třídy 6.A, 7.A, 8.A prezenční výuka, pro třídy 6.B, 8.B distanční výuka (obědy odhlášeny).

V týdnu 7.12. - 11.12. platí pro  třídy 6.A, 7.A, 8.A distanční výuka (obědy odhlášeny), pro třídy 6.B, 8.B prezenční výuka.

Takto stanovená prezenční a distanční výuka se bude po týdnech až do odvolání střídat.

Žáci, kteří mají zájem o školní stravování během distanční výuky si musí obědy opět přihlásit. Obědy jim budou vydány do jídlonosičů za následujících pravidel: jídlonosiče donesou do školní jídelny do 8 hodin ráno, obědy si pak mohou vyzvednout od 11:30 do 14:00 hodin.

 
[ 22. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Podzim ve zlaté a černé

Ve fotogalerii naleznete práce našich žáků na téma Podzim ve zlaté a černé. 

 
[ 22. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Jak by vypadal facebookový profil J. A. Komenského?!

Výzvě čelili žáci 8. tříd v průběhu distanční výuky dějepisu. Podnětem ke tvorbě je 350. výročí úmrtí J. A. Komenského, které si připomínáme v těchto dnech. Komenského profil na sociální síti v podání vybraných prací osmáků si můžete prohlédnout v příloze.

Myšlenky Komenského jsou nadčasové a není divu, že se u příležitosti letošního výročí rozjelo několik celorepublikových projektů s cílem přiblížit nejen žákům, ale i veřejnosti velkolepost díla Učitele národů. Např. na www.komensky2020.cz naleznete interaktivní knihu, jež zábavnou formou inspiruje k proměně společnosti odkazem na stěžejní myšlenky Komenského knihy Obecná porada o nápravě věcí lidských. Najdete v ní i Vy nějaký motiv, který Vás posune dál?

 
[ 16. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Zahájení výuky od 18.11.2020 pro žáky 1. a 2.ročníků ZŠ

Od 18.11.2020 je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků v základních školách, pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem. Taktéž bude zahájen provoz školní jídelny a školní družiny. Žákům 1. a 2. tříd budou obědy od 18.11.2020 automaticky přihlášeny, kdo nebude mít o stravu zájem, musí si oběd odhlásit.

Žáci 1. a 2. ročníku budou vzděláváni dle rozvrhu hodin, který jim může být z organizačních důvodů upraven, nebudou probíhat hodiny hudební a tělesné výchovy. Roušky povinné pro všechny po celou dobu pobytu ve škole (prosím o 2 náhradní roušky do aktovky), děti s příznaky respiračního onemocnění budou z preventivních důvodů poslány domů.

 
[ 12. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Minisčítání 2020 na 2. stupni

Žáci 2. stupně naší školy se během listopadové distanční výuky zapojili do zábavně-vzdělávací akce pořádané Českým statistickým úřadem. Cílem projektu je popularizace statistiky – praktická ukázka sběru a vyhodnocení dat. Zúčastněné třídy jsou automaticky zahrnuty do slosování o ceny, které proběhne v lednu 2021, kdy se zveřejní i kompletní výsledky pátého ročníku Minisčítání. Malá ukázka průběžných výsledků z dat našich žáků je k nahlédnutí v příloze.

 
[ 11. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Podzimní dekorace - aktualizovaná fotogalerie

Žáci naší školy rozvíjí fantazii a zručnost i během distanční výuky. Podívejte se do fotogalerie, jak se jim dařilo. 

 
[ 9. listopadu 2020 | Autor: žáci 1. a 2. stupně | celý text... ]
 

Přihlášky do kroužku PARKOUR

Vážení rodiče, prosím Vás, aby jste mi obratem poslali přihlášku do kroužku (PARKOUR), který mělo Vaše dítě zájem v letošním školním roce navštěvovat. Stačí poslat přihlášku vyplněnou v počítači bez podpisu, nemusíte ji tisknout, skenovat a kroužek neplaťte. Je to důležité. Podle počtu přihlášených účastníků nám kraj přiděluje finance na platy.
Přihlášku mi zašlete na email: david.uherek@ddmub.cz

Přihláška přiložena v příloze. Moc děkuji a budu se těšit na Vaše děti!

 
[ 3. listopadu 2020 | Autor: David Uherek | celý text... ]
 

T-MOBILE POMÁHÁ: NEOMEZENÁ DATA NA 3 MĚSÍCE ZDARMA

Ve spolupráci se společností T-Mobile obdržela naše škola přístupové kódy k SIM kartám s neomezenými daty k internetu na 3 měsíce k podpoře distanční výuky.  Prosím zájemce, aby kontaktovali v případě zájmu ředitelku školy na e-mailu stupkova@zsstrani.cz. Podrobnější informace viz příloha.

 
[ 2. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Opatření MŠMT

Ministerstvo, školství, mládeže a tělovýchovy stanovuje podle § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „školský zákon“), odlišnosti v organizaci školního roku t a k t o :

Dny 26. října a 27. října 2020 se pro žáky základních škol, středních škol, konzervatoří a základních uměleckých škol stanoví jako volné dny.

 
[ 23. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Doporučení MŠMT

Odkazy doporučené MŠMT na vhodné zdroje, kde se mohou učitelé nebo rodiče inspirovat, jak mluvit s dětmi o coronaviru. Viz níže

 
[ 23. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Distanční výuka

Od středy 14.10.2020 probíhá distanční výuka pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ i žáky ZUŠ. Výuka bude probíhat dle rozvrhu hodin. Bližší informace budou předávat průběžně třídní učitelé.

K podpoře distanční výuky zapůjčila škola žákům notebooky, tímto děkujeme správci sítě za jejich zprovoznění a intalaci. 

 
[ 14. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Distanční výuka na 2.stupni ZŠ

Od pondělí 12.10.2020 bude po dobu 14 dnů na 2.stupni ZŠ probíhat střídavě prezenční a distanční výuka a to následovně:

V týdnu 12.10. - 16.10. platí pro třídy 6.A, 7.A, 8.A, 9.A prezenční výuka, pro třídy 6.B, 8.B, 9.B distanční výuka (obědy odhlášeny).

V týdnu 19.10. - 23.10 platí pro  třídy 6.A, 7.A, 8.A, 9.A distanční výuka (obědy odhlášeny), pro třídy 6.B, 8.B, 9.B prezenční výuka.

Výuka je pro všechny žáky povinná a bude probíhat prostřednictvím MS Teams dle rozvrhu hodin dané třídy. Žáci byli s prostředím MS Teams ve škole seznámeni  a zkušebně v něm pracovali. Zároveň obdrželi přihlašovací údaje a hesla. Prosím všechny žáky, aby své přihlašovací údaje znovu ověřili v domácím prostředí.

 
[ 8. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

MS Teams – distanční výuka

MS Teams slouží k podpoře distanční výuky a umožňuje škole přechod ke vzdálenému výukovému prostředí. Škola již teď připojila každého žáka II. stupně k aplikaci MS Teams. Každý žák II. stupně dostal přihlašovací údaje a byl seznámen s prostředím aplikace. Postupně se žáci také připojují do online učeben k jednotlivým předmětům. Snažíme se tedy, aby žáci byli v případě přechodu na distanční výuku připraveni.

Jak MS Teams stáhnout do PC či mobilního zařízení?

MS Teams stáhnete do svého počítače z oficiálních stránek Microsoft: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/download-app. Pro stažení do mobilního zařízení můžete využít předcházející odkaz nebo vyhledat MS Teams přes aplikaci Obchod Play ve vašem zařízení.

 
[ 7. října 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Grantová výzva „Piana do škol“

Manželé Komárkovi se rozhodli věnovat základním školám s rozšířenou výukou hudební výchovy a základním uměleckým školám 8 pianin a 3 klavíry od českého výrobce Petrof, aby pomohli rozvoji mladých hudebních talentů. 

Naše škola se zapojila do grantové výzvy a do konce října bude čekat na výsledek. Držte nám pěsti!

 
[ 6. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Omezení výuky tělesné výuky, hudební výchovy a kroužků ŠD a ŠK

Na základě usnesení vlády ČR bude výuka v tělesné výchově na 2.stupni od 5.10.2020 realizována ve venkovních prostorách, především formou vycházek. Žádáme žáky, aby do těchto hodin měli teplé sportovní oblečení a vycházkovou obuv. 1.stupně ZŠ se toto omezení netýká.

Hodiny hudební výchovy budou probíhat bez zpěvu, bude pozastavena činnost kroužků ŠD a ŠK.

Školní družina zůstává v provozu.

 
[ 2. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Distanční výuka v ZUŠ

Od pondělí 5.10.2020 bude na základě mimořádného opatření vlády ČR probíhat po dobu 14 dnů na ZUŠ distanční výuka.

Bližší informace obdržíte u jednotlivých vyučujících.

 
[ 2. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Nová učebna chemie a jazyků

V rámci projektu „Rekonstrukce odborných učeben a zajištění jejich bezbariérovosti v ZŠ Strání“ byla vybudována nová učebna chemie a jazyků. Taktéž bylo v areálu školy vybudováno malé arboretum. Foto viz příloha

 
[ 1. října 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Cyklovýlet

V úterý 15. 9. jsme celý 9. ročník jeli na cyklovýlet. Vyjeli jsme po 4. vyučovací hodině a co nevidět jsme byli zpátky. Projeli jsme se na kole, užili jsme si odpoledne se svými spolužáky a nadýchali se čerstvého vzduchu. Cesta byla sice dost kamenitá, ale naštěstí jsme přijeli všichni v pořádku. Bylo to prostě pěkné odpoledne.                                           

 
[ 24. září 2020 | Autor: žákyně 9.B | celý text... ]
 

Přehled kroužků ŠK a ŠD

V příloze najdete k nahlédnutí aktuálně nabízené kroužky ŠK a ŠD. 

 
[ 21. září 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Informace MZČR

MZČR zavádí mimořádným opatřením povinnost nošení ochrany dýchacích cest pro všechny žáky a pracovníky školy nebo školského zařízení ve všech vnitřních prostorech školy nebo školského zařízení, pro žáky 2.stupně i učeben. Viz příloha

 
[ 18. září 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Doporučení KHS Zlín

Vzhledem k výraznému nárůstu počtu onemocnění Covid-19 na území Zlínského kraje doporučuje KHS Zlín 

- nevytvářet rizikové situace, které představují nařízení karantény pro mnoho dětí, žáků či zaměstnanců školy

nedoporučuje konání třídních schůzek, velkých porad, nadbytečné slučování a spojování tříd

- doporučuje omezit konání hromadných a dále školících prezenčních akcí

- doporučuje upřednostnit v co největší míře elektronickou komunikaci jak s rodiči, tak s kolegy jako náhradu porad

Semafor stupně pohotovosti v ČR

Více viz příloha

 
[ 13. září 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Upozornění pro rodiče

Vážení rodiče a rodinní příslušníci!

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci Vás žádáme, abyste nevstupovali do budovy školy. Děti ze školní družiny si vyzvedávejte zadním vchodem nebo před školou po telefonické domluvě s vyučujícím, případně zvoňte na kancelář. Děkujeme za pochopení. Je v zájmu nás všech dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření.

Vedení školy

 
[ 4. září 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení školního roku

V úterý 1.9.2020 jsme přivítali nové prváčky. Přejeme jim hodně štěstí a rodičům hodně trpělivosti. Foto zde

 
[ 3. září 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

Slavnostní zahájení školního roku 1.9.2020 letos proběhne  v jednotlivých kmenových třídách (nikoliv společně před budovou školy) a to následovně:

9:30 - žáci 6. - 9. ročníku 

9:45 - žáci 2. - 5. ročníku

10:00 - slavnostní uvítání prvňáčků před budovou školy (v případě deště v MF sále), pak se rodiče s žáky přesunou do třídy, kde jim paní učitelky předají učební pomůcky a sdělí základní informace. Prosím rodiče, aby měli s sebou při vstupu do budovy školy roušky.

Upozorňujeme, že v úterý 1.9.2020 nebude v provozu školní jídelna ani školní družina.

 
[ 27. srpna 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do školní družiny

Zápis do školní družiny proběhne v úterý 1.9.2020 v době od 9:00 do 14:00 hodin. Zápis do ŠD budoucích prvňáčků proběhne během informativní schůzky ve třídě.

 
[ 24. srpna 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Informace ze školní jídelny

Rodiče budoucích prvňáčků a nově příchozích žáků mohou od 24.8.2020 v době od 9:00 do 14:00 přihlásit žáky ke školnímu stravování. Strávníci platící v hotovosti mohou taktéž uhradit stravné na měsíc září.

 
[ 24. srpna 2020 | Autor: Petr Mikláš | celý text... ]
 

Počítače dětem - aby děti mohly studovat

Počítače dětem je projekt, který se snaží pomocí dětem získat počítačovou techniku pro studium. Můžete se stát dárcem pro vás již nepotřebné počítačové techniky nebo pokud jste v nouzi, můžete si o počítač požádat. 

Veškeré informace o projektu Počítače dětem naleznete na https://www.pocitacedetem.cz/

 
[ 17. srpna 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Závěrečné focení

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z posledního dne školního roku 2019/2020. Foto zde

 
[ 29. června 2020 | Autor: Helena Majorová | celý text... ]
 

Rozloučení s žáky 9. ročníku

Ve středu 24. června 2020 se v multifunkčním sále konalo slavnostní rozloučení se žáky 9. ročníku. Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, duchovní správce naší farnosti pan Stanislav Matyáš, paní ředitelka Mgr. Iva Stupková, předsedkyně SRPDŠ paní Irena Kolajová a předsedkyně rady školy paní Edita Zetková. Každý z žáků obdržel šerpu a malý dárek od SRPDŠ.

Loučení bylo dojemné a někteří z přítomných uronili i slzičku. Všem Absolventům 2020 přejeme hodně úspěchů v budoucím studiu na střední škole i v životě.

 
[ 25. června 2020 | Autor: Mgr. Jana Jančová, Mgr. Bc. Mirka Popelková | celý text... ]
 

Harmonogram předávání vysvědčení

Vysvědčení bude žákům předáno v kmenových třídách v pátek 26.6.2020. Žáci vyčkají před školou na své třídní učitele. Žáci, kteří doposud nenavštěvovali školu, přinesou v tento den podepsané čestné prohlášení, které naleznete v příloze. Prosíme žáky o dodržování rozestupů před školou a použití roušky.

Harmonogram předávání vysvědčení:

 8:00 - žáci 1., 2. a 3. ročníku

 9:00 - žáci 4., 5. a 6. ročníku

10:00 - žáci 7., 8. a 9. ročníku

V případě, že se dítě předání vysvědčení nemůže zúčastnit, domluví si rodič termín a způsob předání vysvědčení přímo s třídním učitelem.

 
[ 22. června 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vrácení učebnic a knih

Učebnice budou od žáků vybrány na začátku školního roku 2020/2021. Žáci tak budou mít možnost si učivo zopakovat a procvičovat i během prázdnin.

Dále prosíme žáky, kteří mají vypůjčené knihy ze školní knihovny, aby je vrátili nejpozději do pondělí 22.6.2020. Knižky přineste do kanceláře školy, knihy označte svým jménem a třídou. Děkujeme za spolupráci.

 
[ 16. června 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vyhlášení ředitelského volna

V souladu s §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění vyhlašuji pro základní školu i základní uměleckou školu na 29. 6. 2020 a 30. 6. 2020 volné dny. Důvodem jsou organizační a technické záležitosti v budově ZŠ a ZUŠ Strání.

Současně bude přerušen provoz školní jídelny.

 
[ 12. června 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Den dětí ve škole

Milé děti,

k dnešnímu svátku vám přejeme hodně zdraví, sil a pevné nervy pro další vzdělávání. Ve škole jsme dnes Den dětí oslavili po malých skupinkách soutěžemi a sportem. Foto zde

 
[ 1. června 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Konzultace pro žáky 2.stupně

Vážení rodiče,

od 8.6.2020 je zahájena možnost konzultací ve škole pro žáky 2.stupně z M a Jč (popř. jiného předmětu). V případě zájmu žáka je nutno konzultace domluvit předem s vyučujícím daného předmětu. Při vstupu do školy budou mít žáci roušku, použijí desinfekci a odevzdají vyplněné "Čestné prohlášení", 

Upozorňujeme, že distanční výuka nadále pokračuje a konzultace ji nenahrazují.

Rozpis konzultací: pondělí - 6.roč, úterý - 7.roč, středa - 8..roč

(M 8:30 - 9:30, Jč 9:50 - 10:50, jiné předměty dle předchozí domluvy s vyučujícím), 

 
[ 1. června 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Nárok na ošetřovné

Nárok na ošetřovné prodloužen do 30.června. Více viz příloha

 
[ 26. května 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Mezinárodní den včel

13610ae1-92bc-4b89-a699-1520bc66568b_l.jpg

Mezinárodní den včel má za úkol ukázat důležitost včel v naší přírodě. Včely nejsou jen med a ostatní včelí produkty. Jejich největší význam a přínos je v opylování. Přestože včelí produkty mají na trhu své místo, jejich hodnota se zdaleka nedá srovnávat s národohospodářským významem opylovací činnosti včel. Krom toho včely přispívají k udržitelnému rozvoji životního prostředí a zachování biodiverzity. (https://vcelstva.czu.cz/

Pokud chcete pomoci místním včelářům, vysazujte nektarodárné rostliny nebo včelkám vyrobte pítko, protože i hmyz potřebuje vodu :-) Tip na výrobu pítka přikládám zde. Když si pítko ozdobíte ještě například kamínky, může sloužit jako krásná venkovní dekorace! Pokud si doma pítko vyrobíte, klidně nám ho pošlete a pochlubte se! 

Za rozmanitou místní krajinu děkujeme všem, kteří jí pomáhají! 

 
[ 20. května 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Informace pro rodiče žáků 1.stupně

Vážení rodiče žáků 1. stupně,

od pondělí 25. května 2020 mají zájemci o vzdělávací aktivity žáků 1. až 5. ročníku ve škole možnost zahájit docházku v rámci školních skupin. Zákonný zástupce vyjádří zájem o účast svého dítěte ve škole prostřednictvím přihlášky do pondělí 18. 5. 2020. V den nástupu do školy žák odevzdá vyučujícímu vyplněné a podepsané „Čestné prohlášení“ – viz příloha. 

 • Účast žáka na vzdělávacích aktivitách je nepovinná,
 • žáci budou vzděláváni ve skupinkách s maximálním počtem 15 žáků,
 • složení skupin je neměnné po celou dobu od opětovného umožnění přítomnosti žáků ve škole do 30. 6. 2020.
 • o zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy,
 • žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 25. 5. 2020,
 • skupiny mohou tvořit žáci z různých tříd a ročníků,
 • vzdělávání ve skupině budou zajišťovat určení pedagogičtí pracovníci - asistentky pedagoga, vychovatelky a popř. učitelé podle personálních možností školy,
 • pedagogičtí zaměstnanci přidělení ke skupině by se neměli měnit,
 • škola vede evidenci o docházce žáků do skupin,
 • v případě nepřítomnosti žáka delší než 3 dny, žádá škola informaci od zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti a o tom, zda bude žák nadále do skupiny docházet. Absence se nezapočítává do absence uváděné na vysvědčení žáka.

 Více informací níže - celý text. 

 
[ 11. května 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Příprava žáků 9. ročníku na přijímací zkoušky

Vážení rodiče,

v souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníku pro účely přípravy na přijímací zkoušky. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy do 7. 5. 2020. Přihlášku zašlete e-mailem na simkova@zsstrani.cz, popřípadě vhoďte do schránky (přihláška viz příloha). 

 
[ 4. května 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

První úkol pro nastávající prvňáčky

Milí budoucí prvňáčci,

blahopřejeme k přijetí do první třídy a doufáme, že jste tuto významnou událost řádně se svými rodiči oslavili. V příloze Vám posíláme váš první úkol a odkaz na pracovní listy k procvičování.

 
[ 3. května 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zveřejnění rozhodnutí

V příloze naleznete Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání a Rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky pod vygenerovanými registračními čísly. Rozhodnutí v papírové podobě vám vystavíme na vaši žádost - viz příloha Oznámení rozhodnutí.

 
[ 27. dubna 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

50. výročí Dne Země

Každý rok Den Země slavíme s žáky úklidem naší malebné vesničky a diskutujeme nad environmentálními tématy. Letošním environmentálním tématem pro naší školu byla půda jako zdroj života na Zemi. Půda, tenká vrstva o mocnosti desítek centimetrů až metrů, svým unikátním složením poskytuje podmínky pro růst rostlin a tím i pro existenci života. Rostliny nebo produkty z nich jsou také základní obživou obyvatelstva. Dnes však již víme, že obživa obyvatelstva není jedinou funkcí půdy. Půda slouží i jako zásobárna živin, „recyklátor“ odumřelé organické hmoty (ne však anorganické – plastů, plechovek atd.), podílí se na fungování klimatu nebo tvoří základ pro jakoukoli výstavbu. A to není rozhodně vše! Půda je tedy velmi cenná a musíme ji chránit. Odhaduje se, že centimetrová vrstva půdy vzniká několik století až tisíciletí.

Jelikož není momentálně v našich silách udělat společně něco pro naší planetu, zkuste se aspoň zamyslet, co v této době můžete pro planetu udělat vy sami. Nemusí to být nic velkého. Stačí, když  si koupíte něco od našich lokálních farmářů nebo výrobců potravin a podpoříte tím ekologické zemědělství. Do obchodů nosíte své vlastní látkové tašky a nekonečné pytlíky nebo prostě když je hezky, pověsíte prádlo ven a nebudete ho sušit v elektrické sušičce. Pro cestování po vesnici využijete kolo nebo půjdete pěšky a podpoříte tím i vaše zdraví, protože žádné bohatství se nevyrovná zdravému tělu :-). Takovéto malé krůčky mohou v globálu opravdu naší planetě aspoň trochu odlehčit od nároků, které lidé na Zemi kladou.  A je velmi důležité myslet pozitivně a věřit, že to co děláme, je správné! (A ne, že jeden plastový pytlík planetu nezachrání).

 
[ 23. dubna 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Krajská pedagogicko-psychologická poradna a ZDVPP Zlín

Krajská pedagogicko-psychologická poradna a ZDVPP Zlín nabízí zajímavou inspiraci, která může pomoci rodičům, především prvostupňových žáků.

odkaz: https://poradnazl.cz/index.php/18-aktuality/304-nechce-se-mu-doma-ucit-par-tipu-pro-rodice-deti-ktere-potrebuji-dopomoc-pri-uceni-doma

 
[ 7. dubna 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Informace k přijímacímu řízení na střední školy

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 tak proběhne nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT.

 
[ 29. března 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Nově možno žádat o ošetřovné na dítě do 13 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)

V příloze naleznete tiskovou zprávu o prodloužení čerpání ošetřovného až do věku 13 let.

Formulář "Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)" vám škola potvrdí po předchozí telefonické domluvě na tel.  čísle 572 695 281 (omezený provoz od 8:00 do 12:00 hod., v pátek  zavřeno).

 
[ 19. března 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Několik užitečných odkazů

Didakta zpřístupnila veškerý obsah výukových programů na webu didakta.cz - více viz příloha. Přístupkové údaje pro naši školu a její žáky: Login: crna265@didakta.cz Heslo: CZPC

Procvičování - viz přílohy, dále www.matyskova-matematika.cz  

https://khanovaskola.cz/   www.skolakov.cz   www.skolakov.eu

Odkaz pro deváťáky: www.sciodat.cz      nebo

Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA. Kurzy jsou dostupné na https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory. Technicky to lze provést přes slevový kupón se 100% slevou - PRIJIMACKY2020, který student vyplní před výběrem platby.

Pro žáky ZUŠ: 

https://www.youtube.com/user/KrixxixOndrej/playlists

 
[ 16. března 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Domácí výuka

Vážení rodiče, milí žáci,

po dobu uzavření školy bude probíhat domácí výuka. Žákům budou zadávány úkoly elektronicky prostřednictvím webové aplikace systému Bakaláři, kam budou jednotliví vyučující pravidelně vkládat učivo, úkoly k jeho procvičení nebo odkaz, kde dané učivo naleznou.

Dále je pro komunikaci s žáky využívána aplikace Google Classroom, WhatsApp a klasická e-mailová komunikace.

Plnění úkolů je pro všechny žáky závazné. Prosím rodiče, aby dohlédli na plnění domácí výuky svých dětí a prováděli její pravidelnou kontrolu. Pevně věřím, že tuto náhle vzniklou nepříjemnou situaci společnými silami zvládneme. Přeji hodně zdaru!

 
[ 16. března 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc březen

V přiloze naleznete přehled na březen 

 
[ 29. února 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Informace od Krajské hygienické stanice Zlínského kraje

Jelikož se blíží jarní prázdniny a výjezdy do zahraničí, naleznete v příloze doporučení od Krajské hygienické stanice Zlínského kraje týkající se koronaviru. Více zde a v přílohách.

 
[ 29. února 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Trestná činnost mládeže

Ve středu 26. února osmý ročník navštívila paní policistka z Uherského Hradiště. Poučila nás o tom, jaké můžou mít naše špatné činy následky a vysvětlila, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem. Dozvěděli jsme se, jak probíhají policejní zásahy na různých akcích a pobavili se vyprávěním jejích skutečných zážitků z policejní praxe.

Po hodině jsme odcházeli zase o něco poučenější.

 
[ 28. února 2020 | Autor: Adéla Miklášová, Valentýna Vintrová, 8. B | celý text... ]
 

Fašanky v ZŠ a ZUŠ Strání

Dopolední výuku zpestřilo vystoupení našich mladých "fašančárů". Děkujeme!

Video zde

 
[ 26. února 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Pozdrav ze Sachovky

V Beskydech na Sachovce lyžujeme, řezané oblouky trénujeme, ať co nejdříve carvujeme, lyžování prostě milujeme. Žáci 7 AB, 6.A.

 
[ 19. února 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Coffee time

Ve středu 12.2. jsme pozvali Sunny a Dickyho na Coffee time, malou odpolední party s osmáky a deváťáky. Připravili jsme si občerstvení a pár aktivit, které nám toto odpoledne zpříjemnily. V několika skupinkách jsme si zahráli hry v angličtině, pak všichni společně zazpívali oblíbené hity a nakonec žáci se zahraničními studenty diskutovali. Party jsme si náramně užili a spolu se stážisty na ni budeme rádi vzpomínat.

 
[ 17. února 2020 | Autor: Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Projekt EDISON

V týdnu od 10. do 14. února 2020 probíhal na naší škole projekt EDISON. Do výuky se zapojili dva stážisté - Sunny z  Taiwanu a Dicky z Indonesie. Společně s žáky naší školy poznávali navzájem své kultury, tradice a zvyklosti. Foto zde

 
[ 14. února 2020 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Výstava panenek

    Využili jsme příležitosti a spolu s některými dalšími třídami jsme navštívili výstavu panenek. Svoji sbírku pro tuto příležitost zapůjčily paní Monika a Nikol Chmelařovy, které panenky nejen sbírají, ale i vyrábějí.  Občané Strání a okolí měli tak možnost obdivovat krásu exponátů starých, z nichž nejstarší pochází z roku 1890, ale i nově vytvořených. Některé z nových panenek  získaly i různá prestižní ocenění. Prohlédli jsme si panenky i kočárky různých velikostí a tvarů a množství krásných šatiček. Největší panenka byla vytvořena podle obrazu legendární čachtické paní Alžběty Báthoryové, když jí bylo devět let. Chlapci byli zase překvapeni, když v některých obličejích panenek poznávali podoby svých filmových hrdinů, např. Harryho Pottera, Jacka Sparrowa apod.

      Výstava se nám líbila a inspirovala nás k výstavce vlastních panenek v naší třídě.

 
[ 13. února 2020 | Autor: Mgr. Jarmila Málková a žáci III.B | celý text... ]
 

Jarní sběr papíru zrušen

Vážení rodiče v důsledku nepříznivé situace na trhu s papírem bude letos zrušen jarní sběr papíru. Sběrné suroviny nebudou až do odvolání odebírat školní sběr.

Nadále platí, že mohou rodiče a žáci odevzdat papír - pouze tiskoviny - na hlavní provozovně sběrných surovin v Uherském Hradišti a na výkupně v Uherském Brodě. Ceny papíru se budou odvíjet od momentální situace na trhu.

Děkujeme za pochopení.

 
[ 7. února 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Chemická olympiáda

Letošní 56. ročník chemické olympiády se věnuje tématu solí, jejich vlastnostem, přípravě i využití solí a jejich roztoků. Školní kolo chemické olympiády má tři části. Nejdříve žáci vypracují domácí studijní část, pak proběhne testování a nakonec praktická část. V letošním roce se přihlásili čtyři žáci devátého ročníku.

 
[ 7. února 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Holocaust a extremismus

Ve středu 5. února navštívil naši školu pan Pavel Pakosta. V besedě o holocaustu nejprve vyprávěl příběh židovské rodiny, která se za druhé světové války skrývala před nacisty. Pak nám ukázal fotografie Židů deportovaných z Terezína do Osvětimi a připomněl, jak se na toto místo dostali. Dívali jsme se na záběry ze života ve vyhlazovacích táborech (kruté zacházení s „podlidmi“ a jejich konec ve spalovacích pecích). Pustil nám také video dávající poctu lidem, kteří zde zemřeli. Beseda byla zajímavá a poučná.

 
[ 6. února 2020 | Autor: žáci 9.B | celý text... ]
 

Přehled akcí - únor

V příloze naleznete nový přehled. 

 
[ 4. února 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Pololetní relax

Podívejte se na krátké video, na kterém uvidíte naši akční relaxační hodinu po pololetním vysvědčení. Krásně jsme si odpočinuli od náročné práce a ještě jsme se zdokonalili ve spolupráci, která je důležitá pro osobní rozvoj každého z nás. 

 
[ 30. ledna 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

Kráska a zvíře bylo téma letošního rodičovského plesu, který tradičně pořádá SRPDŠ Strání. Ples slavnostně zahájilo sedmnáct párů deváťáků, doplněných o tři žáky osmého ročníku. Žáci zatančili polonézu a valčík. Taneční průpravu měly na starosti paní učitelky Marie Zetková a Klára Jakešová. Pohádkovou výzdobu připravili žáci devátého ročníku pod vedením paní učitelky Petry Popelkové a paní učitelky Věry Zetkové.

Vedení školy děkuje všem dobrovolníkům a zejména SRPDŠ, kteří se podíleli na přípravě tohoto plesu. Získané finanční prostředky budou věnovány na výukové programy pro žáky, nákup knih, podporu dopravy na lyžařský kurz a jiné.

 
[ 28. ledna 2020 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Biologická olympiáda

Na konci ledna proběhne školní kolo biologické olympiády. Letošní téma olympiády je Těžký život ve vodě. Studijní materiály k biologické olympiádě jsou uloženy jako příloha. 

 
[ 24. ledna 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Párty se zdravou pětkou

Dne 21. a 22. ledna 2020 proběhla v 1. a 3. ročnících přednáška o zdravém životním stylu s názvem ,, Párty se zdravou pětkou“.

Děti se dozvěděly, které potraviny by měly být nedílnou součástí našeho jídelníčku, a kterým bychom se měli spíše vyhýbat, protože nejsou našemu tělu prospěšné.

Přednáška byla zpestřena několika soutěžemi a ochutnávkou ovoce a zeleniny.

 
[ 23. ledna 2020 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

final.jpg

 
[ 16. ledna 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

SRPDŠ při ZŠ a ZUŠ Strání vás srdečně zve Rodičovský ples, který se bude konat 25.1.2020 od 19:00. 

Předprodej vstupenek 14.1.2020 od 15:00 nebo na 737914650 a 732810125. 

Osobám mladším 15 let a žákům školy vstup zakázán, výjma účinkujících. 

 
[ 13. ledna 2020 | Autor: Edita Zetková | celý text... ]
 

Přehled akcí - leden

V příloze naleznete plán akcí na leden. 

 
[ 7. ledna 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

Rok s rokem se sešel a poslední pondělí v tomto roce opět patřilo našemu tradičnímu setkání při svíčkách. Měli jsme radost, že se čtenářů sešlo víc než minulý rok, a proto jsme akci uspořádali v učebně českého jazyka. Třídou zavoněl vánoční čaj a cukroví, na lavicích poskakovaly plamínky zapálených svíček a na stromečku se leskly vánoční ozdoby. Teď je ta pravá atmosféra ke zklidnění v uspěchaném předvánočním čase. Ukázky z knížek pro děti střídají verše …

                Radostné chvíle vánočního času

                navracejí nás zpátky do dětství

                Zas vidím po vsi koledovat chasu

                a světla za okny se něžně chví …

Jsou to krásná slova pana Miroslava Kapinuse, která úžasně vystihla právě probíhající chvíli. Vrátili jsme se do dětství a vzpomínali, jak to bylo dřív. Děti přidaly pár zážitků ze svých rodinných Vánoc. Bylo nám s knihou a spolu opět hezky. Děkujeme.

 
[ 21. prosince 2019 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Poděkování

Děti ze školní druziny děkují p. Ondřeji Benešíkovi za krásný domeček pro panenky! 
 
[ 20. prosince 2019 | Autor: Marcela Hupková | celý text... ]
 

Vánoční koncert

Vedení školy děkuje dechové hudbě Javorinka, která připravila v pátek 20. prosince krásný vánoční koncert pro naše žáky. Svým vystoupením navodila vánoční atmosféru, zazpívali si i žáci naší školy.

 
[ 20. prosince 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Těšíme se na Vánoce

Nahlédněte do fotogalerie :-)

 
[ 20. prosince 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Mám chytré tělo

Naši školu navštívil pan Zezula se svým výukovým programem Mám chytré tělo. Za pomoci vlastnoručně vyrobených pomůcek předvedl fungování lidského těla a také to, co probíhá v našem mozku při prožívání emocí. Žáci se mohli aktivně zapojit do obsluhy funkčních modelů. Věříme, že z této nevšední vyučovací hodiny si žáci budou pamatovat spoustu užitečných informací. Děkujeme SRPDŠ za zaplacení tohoto výukového programu.

 
[ 20. prosince 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Škola u seniorů

Již třetím rokem se žáci školy zapojují do programu Škola u seniorů. Některé ročníky připravují ručně vyrobená přáníčka, jiní nacvičí vystoupení. Ve čtvrtek 12. prosince jsme se vypravili do domu s pečovatelskou službou Strání, abychom zpříjemnili seniorům adventní čas. Žáci pod vedením paní učitelky Hany Miklášové zahráli a zazpívali písničky. Hoši z folklórního souboru Javorinka předvedli odzemek, dívky zatančily myjavský tanec a zazpívali několik písní. Nakonec jsme rozdali ručně vyrobená přáníčka.

 
[ 16. prosince 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme pro děti připravili vánoční dílničky. Děti si mohly vyrobit různé vánoční dekorace – ozdoby na stromeček, andělíčky, sněhuláky nebo stromečky.

Domů si pak odnášely spoustu krásných výrobků, které jistě potěšily nejednoho obdarovaného.

Více ve fotogalerii.

 
[ 13. prosince 2019 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Mikuláš ve škole

Dnes dopoledne do školy zavítal čert, anděl a Mikuláš. Kupodivu si čert neodnesl žádné zlobivé dítko, naopak anděl všechny děti obdaroval sladkostmi. 

Sponzorům děkujeme.

 
[ 5. prosince 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Black&White

Fotky z akce Black&White jsou k nahlédnutí ve fotogalerii. 

 
[ 2. prosince 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

SLAVNOST SLABIKÁŘE 1. A

Není to ještě tak dávno, co prvňáčci poprvé usedli do školních lavic a ve středu 27. 11. 2019 již slavnostně obdrželi i svoji první učebnici – SLABIKÁŘ.

Na úvod slavnosti děti zarecitovaly rodičům básničky o písmenkách. Poté předvedly krátkou ukázku toho, co se za 3 měsíce ve škole naučily. Četly slabiky, slova, ale také krátké věty. U tabule skládaly z písmen slabiky, které přiřazovaly k obrázkům a hledaly tiskací i psací písmena.

Na závěr si každé z dětí převzalo od paní učitelky svůj Slabikář.

Na děti čekalo také velké překvapení v podobě dortu, dětského šampaňského a dalšího občerstvení.

Tímto děkuji všem rodičům, kteří pomáhali s organizací akce.

 
[ 2. prosince 2019 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Den Slabikáře

Datum 27. 11. byl u nás slavnostním dnem pro prvňáčky. Děti se těšily, že  dnes dostanou Slabikář. Naši třídu 1.B už dopoledne očekávala v knihovně p. Kloudová společně s rodiči. Dnes se představila jako Královna knížek. Dětem  předvedla  známé pohádkové knížky, jako např. Ladovy pohádky, Ferdu  mravence, Kocoura  Mikeše, a další. Také se zeptala, zda umí přečíst některá písmenka. Děti přednesly na daná písmenka říkadla a básničky. Paní královna přečetla i zajímavou pohádku O pohádaných písmenkách. Na konec programu děti zazpívaly písničku O Alence a písmenkách a pak už mohlo proběhnout slavnostní předávání Slabikářů společně s pasováním i s focením.

Ráda bych poděkovala za pomoc a poutavé vyprávění paní Kloudové, dále p. asistentce M. Hupkové a také rodičům, kteří přichystali drobné dárky pro děti.

 
[ 2. prosince 2019 | Autor: Mgr. Miroslava Králíková | celý text... ]
 

Hellowenské tvoření ve školní družině

Fotky z družinového tvoření ve fotogalerii. 

 
[ 1. prosince 2019 | Autor: Marcela Hupková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

hotovo.jpg

 
[ 1. prosince 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc prosinec

V příloze naleznete nový přehled na prosinec. 

 
[ 1. prosince 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Proužkový den

Sychravé podzimní dny jsme si v pátek 22. listopadu zpestřili proužky. Tolik proužkových triček, ponožek a doplňků nikdy ve škole nebylo. 

Příští pátek 29.11. se oblečme do stylu Black&White. 

 
[ 22. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Čtvrtý ročník na dopravním hřišti

Začátkem listopadu byli čtvrťáci na dopravním hřišti v Uherském Brodě. Tam se seznámili s pravidly silničního provozu a také si vyzkoušeli jízdu na kole v praxi. I když nám počasí nepřálo, byly děti z netradičního dopoledne nadšené.

 
[ 21. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Pavla Horňáčková, Mgr. Eva Bruštíková | celý text... ]
 

30 LET SVOBODY

Kulaté výročí sametové revoluce jsme si na škole připomněli vzdělávacím programem, který popisoval listopadové události v souvislostech usnadňujících pochopit důvody politických změn a jejich význam. Vyprávění přímého účastníka, Ziggyho Horvátha, bylo doplněno ukázkami z písní Karla Kryla, Jaroslava Hutky a Marty Kubišové.

O těchto událostech na naší škole a ve Strání přišla žákům devátého ročníku do hodiny dějepisu popovídat také paní Marie Kloudová. Děkujeme za poutavé vyprávění a vzpomínání.

 
[ 21. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Poděkování

Vedení školy děkuje panu Marku Bruštíkovi za bezplatnou opravu a servis sportovního nářadí.

 
[ 15. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Burza škol

Zveme rodiče a žáky devátého ročníku na Burzu škol, která proběhne v pondělí 18. listopadu v 15.30 hod v jídelně naší školy. Byli pozváni zástupci škol z celého regionu. Účast potvrdili zástupci SPŠ OA Uherský Brod, Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště, Střední odborné učiliště UB a Střední školy letecké. Po skončení burzy proběhnou konzultace s třídními učiteli.

 
[ 15. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Beseda ve školní knihovně

V pátek 25. října 2019 jsme navštívili školní knihovnu, kde pro nás, žáky šesté a sedmé třídy, byla připravena beseda o našich ilustrátorech.

Paní učitelka Kloudová nám vyprávěla o malířce Heleně Zmatlíkové. Víte, co je typické pro její kresby? Přece nápadně velké oči, které její postavy mají. Dovedete si představit Honzíka, hlavní postavu knihy Honzíkova cesta, bez těch krásných velkých modrých kukadel? Dozvěděli jsme se také hodně o Adolfu Bornovi, Josefu Ladovi i Ondřeji Sekorovi. Se zájmem jsme naslouchali a také listovali v knížkách, kde jsme si jejich obrázky prohlíželi. Děkujeme paní učitelce Kloudové, že si na nás udělala čas a vyprávěla nám zajímavosti o českých malířích, díky kterým jsou stránky dětských knih krásnější a zajímavější.

 
[ 7. listopadu 2019 | Autor: Markéta Popelková,7.A | celý text... ]
 

Školní strašidelní

Školní strašidlení je školní akce pro žáky I. stupně, která proběhla ve večerních hodinách 31. řijna 2019 v budově naší školy. Celkem se akce zúčastnilo přes 120 dětí.

Strašidlení mělo 7 stanovišť zejména v odborných učebnách, kde žáci plnili úkoly, za které dostali razítko. Na konci strašidelné obchůzky školy byli odměněni sladkým strašidýlkem nebo dobrotami, které pro žáky přichystala pí. Markéta Adolfová. Tímto jí velmi děkujeme za podpoření této akce. 

Děkujeme také všem paním učitelkám z I. stupně a paní učitelce Petře Popelkové za krásnou výzdobu školy. Večerem děti provázely paní učitelky Petra Adámková, Eva Bruštíková, Miroslava Králíková, Libuše Želibabková, Petra Popelková, Marie Šimková, Marie Zetková, Iveta Popelková-Gibalová, paní ředitelka Iva Stupková, školní asistentky Marcela Hupková a Jitka Benešíková, a také školní asistentka Helena Majorová. 

Děkujeme také všem pomocníkům z řad našich žáků! 

 
[ 1. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Poděkování

Děti ze třídy 5. A a 7. B děkují p. Zálešákové, která pro ně napekla strašidelné dobroty a tím přispěla k atmosféře třídního strašidlení. 

 
[ 31. října 2019 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Přehled akcí - listopad

V příloze naleznete nový přehled na listopad 2019. 

 
[ 31. října 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Školní strašidelní

plakat_strasidleni.jpg

 
[ 22. října 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Podzimní sběr papíru

Průměrný strom vyrobí za den asi 1000 l kyslíku, zachycuje prach, nečistoty a osvěžuje vzduch. Při sběru se vybralo 7 363 kg papíru a tím se ušetřilo několik stromů. Děkujeme všem žákům dobrovolníkům, kteří na akci pomáhali: Alica Janigová, Alžběta Popelková, Jan Nuzík, Karin Neštinová, Kateřina Zetková, Natálie Šimková, Nela Cmolová, Aneta Pavelková, Dominika Knotková, Ema Popelková, Viktorie Pavlušová, Petr Grebík, Václav Žajgla. Dále děkujeme zaměstnancům školy, kteří také pomáhali a všem rodičům, kteří akci podpořili.

 
[ 3. října 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Vitamínový den

Dne 2. 10. 2019 proběhla pro žáky naší školy pod heslem “Zeleninou a ovocem, bráníme se nemocem“ doprovodná vzdělávací akce „Vitamínový den“ v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol.

Děti 1. stupně absolvovaly krátkou přednášku o zdravém životním stylu, ochutnaly čerstvě vylisované ovocné a zeleninové šťávy, smoothie i 100% ovocný mošt. Praktickou část tvořila výroba špízů z čerstvého ovoce a zeleniny. Závěr akce patřil soutěži, ve které si děti zábavnou formou zopakovaly získané vědomosti. Žáci 2. stupně strávili se svými třídními učitelkami svačinovou přestávku, během které mohli ochutnat 100% jablečný mošt a předem připravené špízy.   

Děkujeme firmě MK Fruit s.r.o. a jejímu týmu za příjemné, přínosné a zdravé dopoledne.

(Více viz. fotogalerie.)

 
[ 3. října 2019 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Přehled akcí na říjen

V příloze naleznete přehled na říjen. 

 
[ 2. října 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Basketbal

Vážení rodiče, je možné otevřít kroužek Basketbalu. Jde o přípravku basketbalu určenou pro I. stupeň. Kroužek by probíhal ve čtvrtek od 16:00 do 17:00 v tělocvičně ZŠ. Kroužek by vedla Magdalena Tinková, která má s basketbalem bohaté zkušenosti. Kdo má zájem přihlášky si děti mohou vyzvednout u třídního učitele.

 
[ 1. října 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Děkujeme!

Děti ze školních družin a paní vychovatelky děkují TENIS CENTRUM VINTR za ledňáčkové odpoledne. 

 
[ 25. září 2019 | Autor: Marcela Hupková | celý text... ]
 

PREVENTIVNÍ PROGRAM O KYBEŠIKANĚ PRO ŠESŤÁKY

V úterý 24. 9. 2019 si pan Pakosta připravil pro šesťáky povídání o kyberšikaně. Vysvětlili si, jaké nástrahy se pod tímto slovem skrývají a vzájemně prodiskutovali, jak takovým problémům čelit. Vyzdvihnuta byla především rizika, která spočívají ve členství na sociálních sítích.

 
[ 25. září 2019 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Podzimní sběr papíru

podzimsber.jpg

 
[ 19. září 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Branný závod

Vojensko historický klub Východní fronta připravil pro žáky naší školy v pátek 13. 9. 2019 branný den. Během vyznačeného běžeckého okruhu se žáci zastavovali na deseti stanovištích, kde zdolávali překážkovou dráhu, házeli granátem, stříleli, zaměřovali cíl, vyzkoušeli si maskování obranné pozice, postup při úniku nebezpečných látek, použití plynových masek, dále plnili různé úkoly z oblasti topografie a zdravovědy. Branný den obohatili svou přítomností vojáci z 3. pěší roty z Bučovic, kteří pro žáky připravili ukázku zbraní a seznámili je se zdravovědou.

Foto zde

 
[ 13. září 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Nultá lekce tanečních

V rámci plnění Minimálního preventivního programu proběhl ve čtvrtek 12. září 2019 interaktivní program pro I. i II. stupeň Nultá lekce tanečních, ve kterém si žáci připomněli pravidla slušného chování. 

 
[ 13. září 2019 | Autor: Mg. Jana Jančová | celý text... ]
 

Kroužek PARKOUR

Pan Uherek z DDM Uherský Brod oznamuje, že kroužek Parkour začíná ve středu 25.9.2019 v 16 hodin v tělocvičně ZŠ a ZUŠ Strání, kde obdržíte zároveň podrobnější informace. Cena 400 Kč/žák/školní rok.

Přijďte pokud možno i se svými rodiči.

 
[ 12. září 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc září

V příloze naleznete aktualizovaný přehled na září. 

 
[ 10. září 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

Pondělní ráno bylo trochu deštivé, ale přesto jsme před budovou školy slavnostně zahájili školní rok 2019/2020 a přivítali jsme nové žáky prvního ročníku.

Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, pan místostarosta Marián Flekač, pan poslanec Ondřej Benešík, paní ředitelka MŠ Jana Bruštíková, duchovní správce naší farnosti p. Stanislav Matyáš, zástupkyně SRPDŠ paní Irena Kolajová a předsedkyně školské rady paní Edita Zetková.

 
[ 4. září 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Zahájení školního roku 2019/2020

about.png

 
[ 28. srpna 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Vzhůru do oblak

V úterý 28. května jsme vyrazili vlakem na třídenní výlet na Dolní Moravu. Po příjezdu na místo jsme se zabydleli v krásném penzionu Terezka. Odpoledne jsme i přes nepřízeň počasí navštívili přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, kde jsme se dověděli spoustu věcí o počátcích i nynějším provozu elektrárny. Další den započal jízdou na bobové dráze, která nebyla jen tak pro každého! Dále měli někteří z nás šanci překonat strach z výšek. Zdolávali jsme totiž Stezku v oblacích a taktéž i kopec, na kterém stojí. Byla to dřina, ale výhled byl nepopsatelnou odměnou! 30. května jsme se rozloučili s naším dosavadním ubytováním a vydali se na prohlídku ruční papírny ve Velkých Losinách. Všichni jsme si také výrobu ručního papíru sami vyzkoušeli. Prožili jsme spolu úžasné tři dny nezapomenutelných zážitků, poznali spoustu nových věcí a je jisté, že se náš poslední výlet velmi vydařil!

 
[ 24. června 2019 | Autor: Marie Ševčíková, 9.A | celý text... ]
 

6. ročník na výletě

V úterý 11.6. jsme navštívili hasičskou stanici v Uherském Brodě.

V programu HASÍK jsme se dozvěděli plno zajímavostí o práci hasičů, prohlédli jsme si jejich vozy, vyzkoušeli ochranné oděvy i práci s hasičským nářadím.

Na druhý den jsme za příjemného slunečního počasí navštívili Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm. Obdivovali jsme krásy Pusteven a okolí na Valašské stezce v korunách stromů i při výšlapu k soše Radegasta.

Oba dva dny se nám vydařily a užili jsme si je.

 
[ 18. června 2019 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Pasování prvňáčků na čtenáře

V úterý 11. 6. 2019 proběhlo v místní knihovně Strání „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Dětem byl slavnostně předán průkaz čtenáře, díky kterému si mohou malí školáci půjčovat knihy. Dostali také pamětní list a krásný balíček, jehož součástí byla knížka, propisovací tužka a sladkost. Noví čtenáři museli složit slib rytíře Řádu čtenářského, kterým slibovali, že knížky budou opatrovat jako nejvzácnější poklad – budou je mít rádi a budou se k nim chovat pečlivě a s úctou. V knihovně  jsme velmi příjemně strávili téměř celou hodinu, za což děkujeme královně Elizabeth a králi Knihomilovi, kteří nás celým programem provázeli. Knihovnici paní Marcele Schönbaumové  a starostovi obce Antonínu Popelkovi moc děkujeme za krásný nezapomenutelný  zážitek. Fotografie viz  fotogalerie.

 
[ 12. června 2019 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Beseda o 1. sv. válce

Na poslední hodiny dějepisu v 8. ročníku je každý rok pořádána beseda o 1. světové válce s panem Jančou. I letos navštívil naše osmáky a sdělil jim spoustu informací a ukázal jim také něco ze své sbírky. Děkujeme.

 
[ 12. června 2019 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Žáci naší školy

Jsem ráda, že i my máme ve škole žáky, kteří se aktivně zapojují do výuky a obohatí nás všechny o své poznatky a zkušenosti ze svých zájmových činností. Děkujeme, že se do výuky zapojujete! Malá ukázka v příloze :-)  

 
[ 4. června 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc červen

V příloze přehled akcí na poslední měsíc tohoto školního roku 

 
[ 2. června 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Upozornění

Upozorňujeme rodiče, že z důvodu rekonstrukce elektroinstalace v pavilonu D budovy ZŠ a ZUŠ Strání bude provoz školních družin, školní jídelny a ZUŠ ukončen k 21.6.2019.

 
[ 28. května 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

V pondělí 3. 6. 2019 v 15:30 hodin proběhne v ZŠ a ZUŠ Strání v učebně prvního stupně (přízemí) informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Zároveň obdržíte přihlášky do školní družiny.

 
[ 27. května 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vaření v 6. A

Dnes si žáci v pracovních činnostech vyzkoušeli své kulinářské dovednosti. Ve skupinkách si připravili to, na co měli chuť - zeleninový salát s balkánským sýrem, šopský salát, ovocný salát, ovocný salát s jogurtem nebo paprikovou, ředkvičkovou a rybí pomazánku. Všechno se jim povedlo a moc dobře to také chutnalo. (fotky pod článkem)

 
[ 23. května 2019 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 12. května 2019 se uskutečnila ve velké tělocvičně ZŠ a ZUŠ školní akademie ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelek pečlivě nacvičovali program pro své maminky. Všem patří obrovský dík. Svého úkolu se ujali velmi svědomitě a zodpovědně.                

Akademii zahájila skupina hudebníků...    

 
[ 16. května 2019 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Výukové programy VIS Bílé Karpaty

V rámci enviromentální výchovy proběhly 13.  května na 1. stupni výukové programy pro děti, které si pro ně připravili lektoři ze Vzdělávacího střediska Bílé Karpaty.

Programy byly přizpůsobeny jednotlivým ročníkům a děti si tak hravou formou rozšířily znalosti o přírodě. 1. a 2. ročníky se dozvěděly vše o VČELÍM KRÁLOVSTVÍ, 3. ročníky se mohly přesvědčit, že PŮDA ŽIJE a pro 4. ročníky a 5. ročník byl připraven výukový program ŽIVOČICHOVÉ KOLEM NÁS.

Dětem se zpestření výuky jistě líbilo a získaly spoustu nových poznatků.

 
[ 16. května 2019 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Jarní sběr papíru

Už se stalo tradicí, že na jaře a na podzim naše škola pořádá sběr papíru. Letošní termín sběru připadl na 13. květen. Vybralo se 20 616 liber papíru, což odpovídá 9 750 kg papíru J. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří ochotně na sběru pomáhali: Josefík David, Grebík Josef, Jaromír David, Mikláš Jakub, Pavluš Radim, David Bachan, Želibabka Adam, Mahdal Alex, Bruštík Václav, Pavelková Aneta, Havlíková Natálie, Drobný Daniel, Vintr Filip, Ševčík Jakub, Popelka Martin, Gabrhel Leoš, Zderčík Matyáš, Zámečník Michal.

Vyhodnocení sběru:

1. místo: Želibabka Viktor 4.B - 772 Kg papíru

2. místo: Popelková Eva 7.A – 363 kg

3. místo: Havlík Petr 3.A – 321 kg

 
[ 16. května 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Akademie

V neděli 12.5.2019 proběhla Akademie ke Dni matek. Děkujeme všem účinkujícím a organizátorům za vynikající program.

Foto zde

 
[ 14. května 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Jarní sběr papíru

jarnosber.jpg

 
[ 6. května 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

plakat_den_matek2019.jpg

 
[ 6. května 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Ukliďme Česko!

Letos se naše škola už počtvrté zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Abychom získali pro žáky rukavice a pytle na úklid, zaregistrovali jsme se už v březnu. 26. duben byl vybrán jako termín pro tuto akci. Celý týden jsme věnovali tématům environmentální výchovy, připomněli jsme si Den Země, proběhl projektový den a úklidem přírody v katastru obce jsme tento týden završili. Do akce se zapojili všichni žáci a pedagogové. Celkem jsme nasbírali 59 pytlů odpadu a navíc 6 pneumatik.

I když v obci funguje bezplatně sběrný dvůr, našlo se tolik odpadu i na místech, která se loni vyčistila. Doufáme, že příští rok se počet pytlů s odpadem sníží.

 
[ 3. května 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc květen

Přehled na měsíc květen naleznete v příloze! 

 
[ 1. května 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Projektový den

Tématem projektového vyučování byla Voda. Na prvním stupni si paní učitelky připravily spoustu praktických pokusů a úkolů, které s tímto tématem souvisely. Na druhém stupni si žáci losovali tématické bloky, ve kterých pracovali v týmech a plnili úkoly. Cílem bylo zjistit, co nejvíce informací o vodě. Celým dnem nás provázela zelená barva, jako symbol rostlin ale i vody.

 
[ 28. dubna 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Modré úterý, žlutá středa

Modré úterý

Modrou barvou jsme si symbolicky připomněli význam vody a vzduchu pro život.

Žlutohnědá středa

Žlutá barva dnes svítila v našich třídách, abychom si připomněli význam slunečních paprsků. Vždyť bez tepla a světla by nebyl možný život. A kdo nebyl ve žlutém, oblekl hnědou symbolizující půdu

 
[ 24. dubna 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Den Země

Tento týden probíhají na naší škole Dny Země. Každý den si připomínáme jeden z živlů naší přírody a proto se každý den oblékáme do jiné barvy :-)

Úterý - modrá, středa - žlutá, čtvrtek - zelená, pátek - červená

Ve čtvrtek bude probíhat projektová výuka a v pátek vyrazíme uklidit břehy našich potoků. Kdo má zájem s úklidem pomoci, nahlaste se u p. uč. Šimkové! 

 
[ 23. dubna 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc duben

V příloze naleznete přehled na duben! 

 
[ 4. dubna 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Předškoláci v ZŠ a ZUŠ Strání

V úterý 19. 3. 2019 přišly prvňáčky navštívit předškolní děti z MŠ Květná a následně po nich předškolní děti z MŠ Strání. S každou skupinkou jsme společně strávili asi jednu vyučovací hodinu. Povídali jsme si o škole, prvňáčci ukázali předškolákům čtenářské a hudební dovednosti. Předškoláci na oplátku zarecitovali básničky, zazpívali písničky a předvedli nám nemalé čtenářské a matematické vědomosti.  Na závěr si každý budoucí prvňáček vymaloval obrázek se školní tématikou. Za snahu a úspěchy byly všechny děti odměněny natištěným usměvavým sluníčkem. Foto viz fotogalerie.

 
[ 21. března 2019 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

dm preventivní program „Veselé zoubky“

Třída 1. A se zapojila do dm preventivního programu „Veselé zoubky“ , který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Tento projekt je zaměřen na prevenci zubního kazu.  Společně s dětmi jsme 13. 3. 2019 navštívili zubní ordinaci ve Květné, kde nám praktický zubní lékař MUDr. Vladimír Luzar ukázal zubní ordinaci a  vysvětlil, jak předcházet zubnímu kazu. Za věnovaný čas mu velmi děkujeme. 

Děkujeme také za přínosné dárky pro každého prvňáčka - veselou, plastovou krabičku ve tvaru zubu na uchování mléčných zoubků a obrázkový rozvrh hodin.

 
[ 21. března 2019 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Fašank ve škole

Děkujeme mladým "fašančárům" za šablový tanec ve vestibulu školy, bylo to příjemné zpestření úterního dopoledne.

 
[ 5. března 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do prvních tříd

Zápis do prvních tříd proběhne v budově ZŠ a ZUŠ Strání v pondělí 8.dubna 2019 od 14:30 hodin.

 
[ 4. března 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc březen

V příloze najdete k nahlédnutí plán akcí na březen. 

 
[ 3. března 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Twin Day

Dnes 19.2. proběhl na naší škole Twin Day. Podívejte se do fotogalerie

 
[ 19. února 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Kolik cukru obsahují sladkosti, které máme rádi?

Nikdo z nás si asi při nákupu cukrovinek a sladkostí detailně nepročítá etikety se složením a nedívá se na podíl cukrů. Nám to nedalo a v bioinformatice jsme prozkoumali obaly sladkostí. Zjistili jsme množství cukru ze složení výrobku a přepočítali na konktertní váhu daného výrobku. Množství cukru jsme odvážili a nasypali do přichystaných pytlíků pro lepší znázornění. Výsledky si můžete prohlédnout na nástěnce u bufetu nebo ve fotogalerii

 
[ 11. února 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Projekt EDISON

V pátek 8. února jsme završili projekt EDISON probíhající tento týden ve spolupráci s mezinárodní organizací AIESEC, a to uspořádáním Global Village, kde každý ze stážistů prezentoval zajímavosti ze své země. Tato událost tak byla pestrým zakončením týdne plného vzájemného poznávání i poznávání jiných kultur a zejména úspěšného prolamování jazykových bariér mezi žáky a stážisty z Číny, Tchaj-wanu, Gruzie a Indonésie. 

 
[ 10. února 2019 | Autor: Mgr. Monika Chmelařová | celý text... ]
 

Projekt EDISON

V týdnu od 4. do 8. února 2019 bude na naší škole probíhat projekt EDISON, v rámci něhož se do výuky zapojí čtyři stážisté z Číny, Indonésie a Gruzie.

 
[ 1. února 2019 | Autor: Mgr. Monika Chmelařová | celý text... ]
 

Karel Čapek

25. prosince 2018 uplynulo osmdesát let od smrti Karla Čapka, českého spisovatele, dramatika, novináře, překladatele i amatérského fotografa. Proto jsme s žáky druhého stupně v uplynulém týdnu zamířili do školní knihovny, abychom si tuto slavnou osobnost připomněli. 

 
[ 28. ledna 2019 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Přehled na měsíc únor

V příloze naleznete přehled na měsíc únor. 

 
[ 27. ledna 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

Plesovou sezónu ve Strání letos zahájil Rodičovský ples s tradiční předtančením žáků 9. ročníku. Vedení školy děkuje všem dobrovolníkům z řad rodičů a zejména členům SRPDŠ za výbornou organizaci. Získané finanční prostředky SRPDŠ věnuje škole a podporuje plavání, lyžařský kurz, nákup sportovních potřeb, nákup literatury apod.

Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Marie Zetkové a Mgr. Kláře Jakešové za nácvik taneční choreografie.

 
[ 22. ledna 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Výchovný koncert - Marco Čaňo

Dnes nás svou návštěvou poctil náš bývalý žák Marco Čaňo. Společně s Iljou Chernoklinovem si pro žáky připravil výchovný koncert. Byl to pro všechny nezapomenutelný zážitek. Děkujeme! Foto zde

 
[ 9. ledna 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

plakat_final.jpg

 
[ 2. ledna 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

Je úterý 18. prosince 2018. I když jsou teprve dvě hodiny odpoledne, plamínky svíček jasně ozařují ticho školní knihovny. Na stole voní vánoční cukroví a ovocný čaj.                                        

Paní učitelky čekají na děti. Po chvíli přicházejí a usedají kolem stolu. Jsou tu poprvé, a tak se na úvod dovídají, proč se tu před Vánocemi scházíme a proč si chceme navzájem číst a povídat.  Adam, Markéta, David, Lenka i Adéla se s námi dělí o zážitky a pocity, které ve svých rodinách prožívají o Štědrém dnu. Vyprávíme si navzájem i o tom, kdy jsme poprvé objevili, že s dárky pomáhají Ježíškovi rodiče. O své zážitky se dělí i paní učitelky. Nejvíce nás rozesmál příběh paní učitelky Kloudové o Mackovi, který si chtěl hrát ve vaně s kaprem. Bylo to opět moc příjemné odpoledne: radost, vzpomínky, naslouchání, pohoda a těšení se na Vánoce.

 
[ 1. ledna 2019 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Vánoční přání

vanoce2.jpg

 
[ 20. prosince 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Beseda o 2. světové válce

Poslední předvánoční hodinu dějepisu v roce 2018 jsme si zpříjemnili besedou s panem Jančou, zapáleným sběratelem válečných artefaktů. Na ukázku přinesl nábojnice, granát, ruský samopal, helmy, plynové masky, dělostřeleckou minu a jiné zajímavé části vojenské výzbroje a výstroje. Žákům devátého ročníku připomněl osudy partyzánů, dubnové osvobozovací boje i místa sestřelených letadel v našem okolí.

Děkujeme a těšíme se na další setkání.

 
[ 19. prosince 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Škola u seniorů

Několik žáků za doprovodu vyučujících navštívilo v pondělí 10. prosince místní dům s pečovatelskou službou, aby zpříjemnilo seniorům adventní čas. Zazněly písně nejen s vánoční tématikou, které zazpívaly děti z kroužku Veselého zpívání v doprovodu paní učitelky Hany Miklášové. Program byl doplněn o scénky i mluvené slovo. Na závěr anděl rozdal seniorům přáníčka od dětí ze Základní školy Strání a perníčky.

 
[ 13. prosince 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V pondělí 10. 12. proběhly již tradiční VÁNOČNÍ DÍLNIČKY. Děti si mohly vyrobit různé vánoční ozdoby, dekorace nebo přání. O výrobky byl velký zájem i z řad nejmenších dětí.¨

Vánoční atmosféru dotvářel vařený punč, který mohly ochutnat děti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

Poděkování patří zejména p. učitelkám, asistentkám, ale i některým žákům, kteří se na celé akci aktivně podíleli.

Budeme se těšit zase příští rok.

 
[ 12. prosince 2018 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Mikulášská nadílka

Mikuláš, anděl a čert navštívili naši školu ve středu 5. prosince v dopoledních hodinách. Obličeje dětí zářily nejen zvědavostí a radostí, ale i obavou. Někomu ukápla i slzička. Kniha hříchů byla plná informací o prohřešcích žáků, ale čert si nakonec nikoho neodnesl. Naopak děti dostaly sladkosti, za které děkujeme panu Ondřeji Benešíkovi a paní Petře Hrbákové z bufetu.

 
[ 7. prosince 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Srdečně vás zveme na blížící se vánoční dílničky, které se budou konat 10. prosince od 15:00 do 17:30 v jídelně. Cena jednoho žetonu je 5 Kč. 

 
[ 7. prosince 2018 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Přehled na prosinec

V příloze naleznete přehled na prosinec. 

 
[ 30. listopadu 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Předávání slabikáře

Dne 26. 11. 2018 byl žákům z prvního ročníku slavnostně předán slabikář.  Skončilo slabikové období v pracovním sešitě Živá abeceda a nastává období čtení slov a vět ze slabikáře. Prvňáčci se naučili za 3 měsíce ve škole celkem 9 písmen ( M, A, L, E, S, O, P, U, I ), za což zasluhují obrovskou pochvalu. Z těchto písmen umí skládat slabiky a jednoduchá slova. Čeká je však ještě zbytek abecedy obsažený ve slabikáři a s tím čtení dalších nových slov a vět. Dětem byl v tento den věnován i upomínkový list, protože se z prvňáčků stávají skuteční čtenáři. Děkuji paní učitelce Marii Kloudové, která dětem zpříjemnila tento slavnostní okamžik ve školní knihovně vyprávěním o knížkách při rozsvícených svíčkách. Dětem přeji, aby se čtení stalo jejich zálibou.

 
[ 29. listopadu 2018 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Třídní schůzky

ZŠ a ZUŠ Strání oznamuje, že třídní schůzky jednotlivých tříd proběhnou 19.11.2018 - pro 1.stupeň od 15:30 hodin, pro 2.stupeň od 16:00 hodin. Pro rodiče a žáky 9.tříd je připravena od 15:30 ve školní jídelně prezentace středních škol.

 
[ 15. listopadu 2018 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc listopad

V příloze naleznete nový měsíční přehled na listopad. 

 
[ 22. října 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Hasík

Minulou středu k nám zavítali příslušníci hasičského sboru z Uherského Brodu. V rámci projektu Hasík, do něhož se škola každoročně zapojuje, seznámili žáky druhého a šestého ročníku s profesí hasiče, jeho výbavou a základními informacemi o chování při mimořádných událostech. Žáky čeká ještě jedna návštěva ve škole a na závěr je pro ně přichystaná exkurze v hasičské zbrojnici v Uherském Brodě.

 
[ 22. října 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Besedy o zdraví

V pondělí a v úterý tohoto týdne byly pro žáky druhého stupně připraveny besedy o zdraví. Týkaly se správné životosprávy, vhodných a nevhodných potravin, změn lidského těla u chlapců i dívek, základního poučení o sexu, antikoncepce a pohlavně přenosných chorob. Paní Zemanová z Veselí nad Moravou vše ochotně vysvětlila a doplnila i obrazovou dokumentací.

 
[ 17. října 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Besedy s Policií ČR

Ve středu 10. října navštívila naši školu paní Šabatová. Je to policejní mluvčí z Uherského Hradiště a pro druhý, pátý a osmý ročník měla připravené zajímavé informace. V programu s názvem Policista je náš kamarád žákům 2. ročníku představila práci i oblečení policisty (uniforma, košile, čepice, odznak, reflexní vesta, kšiltovka, policejní beranice, pouta, obušek, střelná zbraň). Páťáci se dozvěděli o správném a bezpečném chování doma, venku i na internetu v programu Bezpečné chování. Trestná činnost mládeže a páchaná na mládeži seznámila žáky 8. ročníku s pojmem přestupek a trestný čin, uvedla příklady držení omamných látek a s tím související postihy např. už od 15 let můžeš jít do vězení, ani cyklista nesmí jezdit pod vlivem alkoholu, pět rostlin marihuany je trestný čin.

 
[ 11. října 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Canisterapie

Ve čtvrtek 4. října navštívila naši školu paní Junaštíková se svým psem Tessie a dvěma dalšími pejsky ve výcviku. Děti se dozvěděli spoustu zajímavostí o canisterapii neboli léčbě pomocí psů a o výcviku psů záchranářů. Povídání bylo doplněné o krátké videa a také konkrétní ukázky výcviku. Fotky ve fotogalerii

 
[ 5. října 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Šikana - kyberšika

Na středeční besedě 26. 9. 2018 nám pan Pakosta říkal plno zajímavých informací a pouštěl i nějaká videa. Například o sociálních sítích, že lidé na internetu lžou, že si nemáme psát s neznámým člověkem, že se máme chránit a nedávat si cizí lidi do přátel a scházet se s nimi, že nikomu nemáme posílat své nahé fotky. Řekl nám, jak se chovat proti šikaně a kyberšikaně, která je stejná jako šikana jenom probíhá po internetu. Může to být třeba vyhrožování, nadávání i sexuální obtěžování. Nemáme si nechávat nic takové pro sebe a máme to říct rodičům. V třídním kolektivu si máme pomáhat a stát při sobě. Líbilo se nám to.

 
[ 1. října 2018 | Autor: žáci 6.B | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc říjen

V příloze naleznete nový přehled na měsíc říjen. 

 
[ 30. září 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Děkujeme, že jste podpořili tradiční sběr papíru!

V pondělí 24. září se opět konal již tradiční sběr papíru. Vybralo se 7688 kg papíru a tím jsme pomyslně zachránili 110 vzrostlých stromů. Děkujeme pedagogickým pracovníkům, kteří se dobrovolně přihlásili na tuto akci. Poděkování si zaslouží tito dobrovolníci z řad žáků: Želibabka Adam, Vrba Josef, Josefík David, Mikláš Josef, Tóth Sebastian, Zetka Michal, Pompa Josef, Jarek David, Grebík Josef, Bachan David, Adámek Tomáš, Mikláš Jakub, Končitík David, Dzuráková Kristýna, Tinková Petra

 
[ 26. září 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Zahájení nového školního roku

Přestalo pršet, mraky se rozestoupily a před budovou ZŠ a ZUŠ Strání byl slavnostně zahájen nový školní rok 2018/2019 spojený s vítáním prvňáčků. Zároveň byla slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná budova pavilonu D - prostor šaten.

 
[ 4. září 2018 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc září

V příloze naleznete přehled akcí na první školní měsíc. 

 
[ 29. srpna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení nového školního roku 2018/2019

plakat.jpg

 
[ 27. srpna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Inzerát

ZŠ a ZUŠ Strání hledá vhodné zájemce na pracovní pozici vrátný dozor. Pozice je hrazena z úřadu práce (VPP). Pracovní doba od 7:00 do 15:30. Nástup možný od 1.9.2018.
Podmínky: 18 měsíců evidence na ÚP nebo 6 měsíců evidence na ÚP + částečný invalidní důchod, bezúhonnost, spolehlivost, kladný vztah k dětem. 
Žádosti posílejte na e-mailovou adresu stupkova@zsstrani.cz do 15.8.2018
 
[ 8. srpna 2018 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Loučení 9. ročníku

Dne 26. 6. 2018 proběhlo v multifunkčním sále rozloučení s žáky devátého ročníku. Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, duchovní správce naší farnosti p. Stanislav Matyáš, předsedkyně SRPDŠ paní Irena Kolajová, předsedkyně rady školy paní Edita Zetková.

 
[ 27. června 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Záchranář

V pondělí 18. června 2018 zavítal do prvních tříd záchranář pan Stanislav Josef s projektem První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně.

Hravou formou si děti vyzkoušely poskytování první pomoci při úrazech na velkém plyšovém medvědovi. Dětem se akce velmi líbila.

 
[ 27. června 2018 | Autor: Mgr. Jarmila Málková, Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Beseda o 1. světové válce

Ve středu 12. června vážil cestu do naší školy pan Janča z Korytné a přinesl věci z 1. světové války. Nejdříve ukazoval na mapě, kde se bojovalo, a potom nám vyprávěl o českých vojácích za války. Pak představil zbraň a výstroj vojáka. Pušku jsme si mohli dokonce vyzkoušet. V batohu vojáci nosili například: náboje, bodák, polní lopatku, bandasku na vodu, vidličku a nůž. Zjistili jsme, že helma, kterou donesl, byla nalezena někde mezi Březovou a Stráním. Beseda byla velmi zajímavá.

 
[ 13. června 2018 | Autor: Kristýna Dzuráková, David Bachan, 8.B | celý text... ]
 

Projekt Hasík

Projekt Hasík je vzdělávací program pro žáky týkající se požární prevence a ochrany. Žáci 6. ročníku během školního roku absolvovali přednášky konané v naší škole, ale součástí tohoto programu je i poznání reálné hasičské stanice. Naši žáci zavítali do hasičské stanice v Uherském Brodě, kde se seznámili s vybavením hasičského auta a vyzkoušeli si, jak je náročné uhasit požár. 

Jak tento program probíhal se můžeze podívat v krátkém videu: 

https://youtu.be/J8dnfXxwRTk 

 
[ 7. června 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc červen

Podívejte se na nový aktualizovaný přehled! 

 
[ 3. června 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Sportovní den

První červnový den patří celosvětově dětem. Pro žáky druhého stupně jsme připravili sportovní dopoledne. Každý žák se zúčastnil čtyř sportovních disciplín. Žáci si mohli vybrat z těcho disciplín: fotbal, florbal, volejbal, badminton, pétanque, kuželky, ping-pong, zumba - just dance a biatlon. Všichni žáci dostali nanuky, které si vychutnali témeř v letním počasí. Věříme, že se tento den vydařil a žákům moc líbíl. 

 
[ 1. června 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sex, AIDS a vztahy

V pondělí 14. května nás příjemně překvapila beseda, která byla velice užitečná a do budoucna určitě potřebná. Pan Pavel Pakosta nás poučil o viru HIV a nemoci AIDS, se kterou v dnešní době bojují všechny národy. 

 
[ 17. května 2018 | Autor: Ráchel Otte, Stanislav Kolaja, 9. A | celý text... ]
 

Spolu hravě o dopravě

Dne 15. 5. 2018 se žáci I. stupně zúčastnili interativního pořadu „Spolu hravě o dopravě“. Tato akce je určená žákům základních škol ve Zlínském kraji a je plně hrazena z dotace Odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚ Zlínského kraje.

 
[ 17. května 2018 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

Malý sestřih videa ze školní akademie - zde.

 
[ 13. května 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Dopravní výchova

Čtvrtá třída měla v pátek 4. 5. 2018 možnost vyzkoušet si nové dopravní hřiště v Uherském Brodě. Podmínkou pro získání PRŮKAZU CYKLISTY bylo úspěšné zvládnutí teoretické a praktické části výcviku. Děti si vyzkoušely jízdu na kruhovém objezdu nebo přes železniční přejezd.

Většinou se dětem dařilo a průkaz si tak odvezla většina z nich.

 
[ 10. května 2018 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

ZŠ a ZUŠ Strání ve spolupráci se SRDPŠ vás zve na akademii pořádanou ke Dni matek. Akademie se bude konat v neděli 13.5.2018 od 15:00 v tělocvičně školy. Vstupné 50 Kč. 

Plakát je k nahlédnutí v přiloze. 

 
[ 7. května 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Pyžamový den

Žákovská samospráva zorganizovala v pondělí 7. května Pyžamový den. Přehlídku pyžam najdete ve fotogalerii. 

 
[ 7. května 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přehled akcí na květen

Nový přehled akcí na květen! 

 
[ 2. května 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Nasbírali jsme 60 pytlů odpadu

Celá škola se v pátek 20. 4. 2018 zapojila do akce Ukliďme Česko. Cílem bylo projít turistické trasy a ostatní cestičky a zbavit je nepořádku.

 
[ 27. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Požární poplach

Nácvik požárního poplachu proběhl ve středu 25. dubna 2018. Ve cvičné kuchyňce vypukl požár a následně byli evakuováni všichni žáci a zaměstnanci školy.

 
[ 27. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Hnědá středa a zelený čtvrtek

Ve středu jsme si hnědou barvou připomněli půdu a její význam pro život. Podívejte se na fotogalerii.

Čtvrtek v barvě zelené symbolizuje rostliny. Jsou zdrojem kyslíku, potravy a mají estetický význam. Fotografii nalezlene ve fotogalerii.

 
[ 23. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Ukliďme Česko!

Naše škola se v pátek 20. 4. 2018 připojí k celostátní akci "UKLIĎME ČESKO!".  Kdo z občanů se má zájem zapojit se do této akce, bude vítán. Více na http://www.uklidmecesko.cz/map

V příloze najdete plakát k akci s názvem Ukliďme Česko! 

 
[ 19. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Modré úterý

V úterý v naší škole převládala modrá barva. Symbolicky jsme si připomněli význam vody pro život. Naše planeta Země je také nazývána modrou planetou. Podívejte se na fotografii kolik modré se ve škole sešlo.

 
[ 18. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Děkujeme za sběr!

Při pondělním sběru se vybralo 8 643 kg papíru. To je téměř 2 500 kg více než na podzim. Děkujeme všem, kteří přispěli. Rekordmanem byl Mikláš Václav z 5.A, který odevzdal 594 kg papíru. Poděkování si zaslouží i tito dobrovolníci, kteří ochotně pomáhali: Grebík Petr, Drobný Daniel, Mikláš Antonín, Žajgla Václav, Josefík David, Kolaja Ladislav, Grebík Josef, Dzuráková Kristýna, Končitík David, David Jaromír, Pavluš Radim.

 
[ 18. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Žluté pondělí symbolika Slunce

Tento týden si připomínáme Den Země, který připadne na neděli 22. 4. V pondělí jsme se oblekli do žlutého a symbolicky si připomněli význam Slunce pro život na naší planetě Zemi.

 
[ 16. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Návštěva prváčků v MLK Strání

I když ještě neumíme přečíst úplně všechno, knížky nás lákají. Využili jsme pozvání paní knihovnice a navštívili jsme místní lidovou knihovnu. Paní knihovnice nás provedla celou knihovnou, vše nám ukázala a vysvětlila a přečetla nám úryvek z knížky. Na rozloučenou jsme dostali záložky do knížek a těšíme se na další setkání. Fotky zde

 
[ 11. dubna 2018 | Autor: Mgr. Jarmila Málková, Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Veselé zoubky

Krásný úsměv vykouzlíme krásnými zoubky, to ví všichni naši prváčci. Aby měli zoubky jako perličky, zapojili se do preventivního programu „ Veselé zoubky“  dm drogerie markt s.r.o. a s pomocí Hurvínka a Máničky se v péči o chrup zase o něco zdokonalili. Odměnou jim byly dárkové taštičky s potřebami na čištění zoubků a žvýkačky bez cukru. Fotky zde

 
[ 11. dubna 2018 | Autor: Mgr. Jarmila Málková, Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Jak správně pečovat o chrup?

Žáci 1. a 2. ročníku se ve čtvrtek 5. dubna seznámili se základy správného čištění zubů a celkové péče a chrup pod vedením studentek dentální hygieny. Fotky zde

 
[ 9. dubna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

České divadlo 20. století aneb Hanička, jedině Hanička…

V úterý 3. dubna 2018 do naší školy po dvou letech opět zavítali herci Divadélka pro školy z Brna. Tentokrát si pro nás připravili ukázky divadelních her mapující období od vzniku samostatného Československa až po současnost.                                                                                                                                 

 
[ 4. dubna 2018 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc duben

V příloze naleznete nový měsíční přehled. 

 
[ 29. března 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Jarní sběr papíru

 
[ 26. března 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

V pondělí 19. 3. 2018 proběhlo v jídelně naší školy jarní a velikonoční tvoření. S otevřenou náručí jsme přivítali, tak očekávané jaro. Aby jsme se plně naladily na louky rozkvetlých květin, čerstvého vzduchu, tak jsme si sami vytvořili pár krásných výrobků, inspirované tímto obdobím plné nového očekávání a života. 

 
[ 22. března 2018 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Přehled akcí na březen

Přehled akcí na březen 

 
[ 1. března 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Lyžařský kurz

26. února 2018 jsme odjeli na lyžařský výcvikový kurz. Přijeli jsme kolem deváté hodiny. Vybalili jsme se, šli se rozdělit do skupin a seznámit se s pravidly. Dopoledne lyžujeme, pauza na oběd a zase lyžujeme. O půl šesté nachystáme program, následuje večeře a po večeři hrajeme hry. O půl desáté se jdeme nachystat do postele a jdeme spát. Ráno v 7:00 nás čeká super budíček:

„Ptáčkové a kytky vstali,

vstaňte i vy, nejste malí,

do trének, do trička,

bude malá rozcvička!“

Je tu strašně super a baví nás to tady. Škoda, že je to jen na 5 dní. Budou to zážitky na celý život.

 
[ 1. března 2018 | Autor: žáci 7. ročníku | celý text... ]
 

Projekt EDISON

Skončil týdenní projekt Edison. Poslední den proběhla tzv. "Global Village", kde každý zahraniční student předvedl různé zajímavosti ze své země. Naši žáci tak měli možnost ochutnat exotické pokrmy, napít se pravého čínského čaje, nechat si napsat své jméno v čínštině a vyzkoušet spoustu dalších aktivit. Do prezentací se zapojilo i osm žáků ze Strání, kteří v krojích reprezentovali naši kulturu a tradice. Akce se vydařila a byla tak hezkou tečkou za pestrým týdnem.

 
[ 19. února 2018 | Autor: Mgr. Kristýna Beníčková | celý text... ]
 

Spolu hravě o dopravě

Je interaktivní pořad vytvořený pro žáky základních škol a realizovaný ve spolupráci s krajským koordinátorem bezpečnosti silničního provozu (BESIP). Program hrazený z dotace KÚ Zlínského kraje zásadním způsobem přispívá ke zvýšení dopravní gramotnosti nejohroženějších účastníků silničního provozu.

 
[ 15. února 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Projekt Edison

Slavnostní zahájení projektu Edison proběhlo v pondělí 12.2.2018 v multifunkčním sále. Žáci byli seznámeni se stážisty a těší se na obohacení výuky, a to nejen v hodinách jazyků. FOTO

 
[ 13. února 2018 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Naše bruslení

Skoro každé pondělí jsme chodili bruslit. Vždy ve třetí a čtvrté hodině. Jakmile jsme si brusle obuli, šli jsme na led. Občas přišel i hokejista Zdeno Režný, je to synovec paní učitelky. Učil nás přešlapovat na obě strany. Dělali jsme různá cvičení s míčem, kužely a se vším možným. Také jsme přeskakovali a podjížděli tyčky. Sem tam jsme se natáhli, ale nic se nám nestalo. Kluci s ním na konci hráli chvíli hokej. Pak jsme se přezuli a utíkali do hudebky, abychom nepřišli pozdě. Bruslení nás bavilo. Fotky zde

 
[ 7. února 2018 | Autor: Eva Adámková, Edita Macíčková 5.B | celý text... ]
 

Projekt EDISON

Naše škola se zapojila do projektu Edison, který se uskuteční v týdnu od 12. do 16. února. Ve spolupráci s mezinárodní organizací AIESEC byl vytvořen program, v rámci kterého budou (nejenom) v hodinách anglického jazyka studenti z cizích zemí prezentovat státy, z nichž pocházejí. Konkrétně se jedná o 4 zahraniční stážisty ve věku od 18 do 22 let, a to z Gruzie, Indonésie a Číny (2 studenti). Naši žáci tak budou mít jedinečnou možnost nejenom procvičit si angličtinu a dozvědět se nové informace o různých zemích a kulturách, ale také navázat nová přátelství. Pro stážisty bude týdenní pobyt ve Strání také jistě obohacující, neboť budou mít možnost vidět náš tradiční úterní fašank i jiné tradice či zvyky. Těšíme se na vzájemnou spolupráci.

www.aiesec.cz

http://aiesec.cz/pro-skoly/

 
[ 6. února 2018 | Autor: Mgr. Kristýna Beníčková | celý text... ]
 

Zbraně 2. světové války

Ve středu 31. 1. 2018 jsme měli besedu o zbraních 2. světové války. Přednášel nám pan Marek Janča z Korytné, který je sběratel těchto artefaktů. Ukazoval nám různé náboje, ruský samopal, střepiny z raket, vybuchlé miny, přilby britské a rumunské armády, vybavení vojáků německé, sovětské, britské a rumunské armády. Popsal nám vybavení německé armády, kde byli například batohy, ešusy na jídlo, pistole a náboje, plynovou masku a obal na ni.  Beseda byla velmi poučná a zajímavá. Fotky zde.

 
[ 5. února 2018 | Autor: Ondřej Gabriš, 9. A | celý text... ]
 

Party se Zdravou 5

Party se Zdravou 5 je dvouhodinovka vaření, respektive přípravy studeného party pohoštění pro žáky 2. stupně základních škol. Žáci rozděleni do skupinek se v tomto týdnu dozvěděli užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí, naučili se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stolování. Sami si ve školní kuchyňce připravili občerstvení, které nakonec všichni ochutnali. Fotky zde

 
[ 5. února 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Rodičovský ples

Vedení školy děkuje spolku SRPDŠ za organizaci Rodičovského plesu. Díky ochotě rodičů může tato tradice ve Strání pokračovat. Získané finanční prostředky SRPDŠ věnuje škole a přispívá na plavání, lyžařský kurz, nákup sportovních potřeb, nákup knih do školní knihovny apod.

Velké poděkování si zaslouží i paní učitelky Mgr. Zdena Davidová a Mgr. Věra Zetková za nácvik taneční choreografie. Fotky zde

 
[ 30. ledna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přehled akcí na únor

V příloze naleznete nový přehled na měsíc únor. 

 
[ 29. ledna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Holocaust a extremismus

Dne 23. 1. 2018 jsme měli možnost se něco dozvědět o holocaustu a extremismu. Většina z nás ani nevěděla, co si má pod těmito pojmy představit. Nejenže jsme zjistili, co to je, ale dokonce jsme viděli a slyšeli ukázky, které nám přiblížily situaci za druhé světové války. Dostali jsme ponaučení, abychom se vyhýbali špatným skupinám a abychom nebyli ovlivňováni názory jiných a zaměřovali se na fakta. Beseda nás zaujala a moc nás bavila.

 
[ 26. ledna 2018 | Autor: Kateřina Havlíková, Nicol Havlíková, 9. A | celý text... ]
 

Dějepis trochu jinak - Karel IV.

Učivo o Karlu IV. si naši sedmáci letos trochu zpestřili. Nejdříve si zpracovali informace, které pak převedli na papír. Doplnili je vlastními i tištěnými obrázky tak, aby informační plakát o Karlu IV. odpovídal požadavkům. Připravili si shrnující otázky a „vyrazili“ do pátých tříd, kde si ve dvojicích vyzkoušeli roli učitele vlastivědy. Někteří byli velmi rychlí, jiní se zpočátku styděli, všichni se však této úlohy zhostili zodpovědně. Dokazují to i fotografie. Pro každého to byla určitě dobrá zkušenost s výměnou informací. Fotky zde

 
[ 26. ledna 2018 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Škola zdravé pětky u nás ve škole

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky.

 
[ 23. ledna 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

rodicovsky_ples.jpg

 
[ 10. ledna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Vánoce v Javorince

Stejně jako v loňském roce, i letos nacvičil dětský folklórní soubor Javorinka vystoupení pod vánoční stromeček. Jednalo se o krátké pásmo básniček a koled, které děti předvedly na dvou vystoupeních. 

 
[ 8. ledna 2018 | Autor: Věra Hloušková - vedoucí souboru | celý text... ]
 

Přehled akcí na leden

V příloze naleznete přehled na nový měsíc leden. 

 
[ 3. ledna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Twin Day

Ve fotogalerii najdete momentky z dnešního podařeného Twin Day. 

 
[ 22. prosince 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Vánoční koncert DH Javorinky

Děkujeme dechové hudbě Javorinka za krásný vánoční koncert, kterým ve čtvrtek 21. 12. 2017 zpříjemnili čekání na Vánoce všem žákům základní školy.

 
[ 22. prosince 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Hasík ve škole

Prosincové dny na naší škole zpestřila návštěva profesionálních hasičů z Uh. Brodu, kteří děti z druhých a šestých tříd seznámili s náročnou prací hasičů. Poutavou formou poučili děti, jak se mají zachovat v krizových situacích. Děkujeme panu Dzurákovi, Macíčkovi a Vráblíkovi za ochotu věnovat svůj čas dětem. Fotogalerie

 
[ 22. prosince 2017 | Autor: Mgr. Eva Bruštíkova, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Vánoční besedování se seniory

Advent je dobou čekání na Vánoce a my jsme přišli v úterý 19. prosince do domu s pečovatelskou službou tento čas maličko zpestřit. Žáci šestého a sedmého ročníku pod vedením p. učitelek si pro seniory připravili krátký program. 

 
[ 20. prosince 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Hasík

S výukovým programem Hasík pro druhý a šestý ročník k nám opět zavítali profesionální hasiči z Uherského Brodu. První část programu proběhla 1. prosince a druhá část 19. prosince. Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 
[ 20. prosince 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

TWIN DAY

V pátek 22.12.2017 si zpestříme výuku netradiční soutěží Twin Day. Vytvoříme fotogalerii všech povedených dvojic! Plakát v příloze. 

 
[ 20. prosince 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V úterý 12. 12. 2017 proběhly v jídelně naší školy již tradiční vánoční dílničky. Především pro děti si paní učitelky z I. stupně připravily výrobu vloček, baněk, závěsných sklíček, papírových 3D stromečků a dárkových taštiček. 

 
[ 15. prosince 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Naplnili jsme krmelec „dobrotami“

Vánoce se nám pomalu blíží, a tak jsme se s vybranými žáky 8. ročníku vydali do lesa ke krmelci, abychom zpříjemnili dobu vánoční i lesním zvířatům nějakými dobrotami v podobě jablek či mrkví. Na pár momentek se můžete podívat do fotogalerie.  

 
[ 13. prosince 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V úterý 12. prosince 2017 proběhnou v jídelně naší školy již tradiční vánoční dílničky. Přijďte si od 15:00 do 17:30 hod. vyrobit drobné dárečky s vánoční tématikou a posedět u voňavého punče. Pro tvořivé účastníky máme jedno doporučení: vezměte si sebou krabičku na své výrobky.

 
[ 8. prosince 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Mikulášská nadílka

Mikuláš opět po roce zavítal do naší školy v doprovodu krásného anděla a hrozivě vypadajícího čerta. Trojice budila u dětí obdiv i obavu, zda někdo neskončí u čerta v pytli. Mikulášova kniha hříchů prozrazovala prohřešky zlobivců, ale i tak byli všichni obdarováni. Děkujeme panu poslanci Mgr. Ondřeji Benešíkovi a paní Petře Hrbákové za mikulášskou nadílku pro žáky. Prohlédněte si fotografie ve fotogalerii.

 
[ 6. prosince 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Slavnost Slabikáře

Jako každý rok, stejně i letos jsme po přečtení Živé abecedy uspořádali slavnostní předávání Slabikářů, při kterém děti rodičům, kteří se přišli podívat, ukázaly, jak jsou šikovné a jak umí číst a psát písmena, slabiky a první věty. Ve fotogalerii jsou fotky k nahlédnutí.

 
[ 1. prosince 2017 | Autor: Mgr. Jarmila Málková, Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Hazard kolem nás

Na úterní den byl pro žáky 6. – 9. ročníku přichystán preventivní program Hazard kolem nás, který se věnoval tematice hazardu, gamblingu, hraní a sázení i závislému chování. Vyslechli si také skutečné příběhy hráčů, kteří hazardu plně „propadli“, i to, jaký vliv to mělo na jejich další život, zdraví a mezilidské vztahy. Beseda žáky zaujala, o čemž svědčily i zvídavé dotazy na závěr.

 
[ 1. prosince 2017 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Život v Peru

V uplynulém měsíci listopadu nás ve škole navštívila bývalá paní učitelka Irena Michalčíková, která si pro žáky připravila velmi zajímavé povídání o životě v Peru. Jak vypadá hlavní město Lima, Cusco, pohoří And, Machu Picchu i tamější obyvatelé? Dozvěděli jsme se spoustu nových informací z minulého i současného období, viděli krásné obrázky přírody a dokonce si mohli vyzkoušet i oblečení (pončo, čepici, šály). Děkujeme. Fotky zde

 
[ 1. prosince 2017 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Přehled akcí na prosinec

Za dveřmi je nový měsíc a s ním i nový měsíční přehled. 

 
[ 29. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Kamárádi online

Do naší školy zavítal v pondělí 27. 11. 2017 RNDr. Bc. Ludvík Hanák s preventivním programem pro žáky 1. stupně s názvem Kamarádi online. 

 
[ 28. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Dopravní výchova 4. ročník

Ve dnech 4. 10. 2017 a 16. 11. 2017 proběhla na naší škole dopravní výchova. Tentokrát se jednalo pouze o teoretickou část, jelikož dopravní hřiště v Uherském Brodě prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Děti se seznámily s pravidly silničního provozu a naučily se rozeznávat nejdůležitější dopravní značky.

V příštím roce nás čeká praktická část, kterou bychom měli absolvovat již v areálu dopravního hřiště v Uherském Brodě. Fotky zde

 
[ 21. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Stolování

Jak správně prostřít stůl a připravit malou svačinku si žáci 7. A vyzkoušeli ve středeční hodině výchovy ke zdraví. Každý to zkusil po svém. Všichni ochutnali něco dobrého a se svými spolužáky strávili příjemné odpoledne v prostorách školní kuchyňky.

Fotky zde

 
[ 16. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Nicholas Winton – Síla lidskosti

Do kina Máj v Uherském Brodě jsme se vypravili první listopadový den. Sedmé, osmé a deváté ročníky měly možnost zhlédnout hraný dokument Síla lidskosti, který zachycoval události v předválečném Československu.

 
[ 9. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Naše škola je COOL!

Žáci naší školy se zapojili do kreativní soutěže "NAŠE ŠKOLA JE COOL!". Jejich úkolem bylo zpracovat krátké video o naší škole. O jaké výhry soutěžíme? Dotykovou interaktivní tabuli nebo třídílnou tabuli triptych, proto neváhejte a hlasujte udělením hlasu "like" na

https://www.facebook.com/consulta.cz/posts/320731511668467

 
[ 8. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Prvouka trochu jinak

Žáci 3. tříd se v rámci hodin prvouky učili o České republice a jejím členství v EU. Výuka byla završena besedou s Mgr. Ondřejem Benešíkem, který dětem poutavým způsobem rozšířil znalosti o založení EU a jejich členských státech (viz. fotogalerie). Tímto panu poslanci děkujeme, že si  na naše děti při svém nabitém programu udělal čas.

Momentky z výuky k nahlédnutí zde

 
[ 6. listopadu 2017 | Autor: Třídní učitelky 3. tříd | celý text... ]
 

Petr Bezruč

Petr Bezruč je literární pseudonym, pod kterým vystupoval český básník Vladimír Vašek. 15. září jsme si připomněli, že se před 150 lety narodil. V měsíci říjnu jsme proto s žáky druhého stupně navštívili školní knihovnu, abychom zavzpomínali na jeho životní osudy a dílo, které nám tento anarchistický buřič zanechal. 

 
[ 6. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Beseda se spisovatelkou

Ve čtvrtek 19. října 2017 připravila paní knihovnice pro děti z prvního stupně besedu se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou.

 
[ 2. listopadu 2017 | Autor: Třídní učitelky I. stupně | celý text... ]
 

Jak je to s vodou v naší obci?

Spoustu zajímavých informací o zdroji vody a její úpravě i čištění v naší obci se žáci 8. ročníku dověděli na exkurzi, která se konala ve středu 25. 10. 2017. Žáci se seznámili s místní vodárnou ve Květné, ale i čističku odpadních vod.

Děkujeme za výklad paní Breznické a panu Guričovi.

Momentky z exkurze ve fotogalerii

 
[ 31. října 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Adoptuj si svou jahůdku - jahůdky, ukažte se!

Vzkaz pro děti 2. - 6. ročníku:

Vyfotily jste si přes léto svou adoptovanou jahůdku? Pak si přečtěte letáček a hurá do další soutěže! 

 
[ 30. října 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc listopad

Přinášíme Vám nový přehled akcí na následující měsíc listopad. Najdete ho v příloze. 

 
[ 29. října 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Den naruby

Jaké to je být učitelem si mohli vyzkoušet žáci naší školy v úterý 24. října. V jednotlivých vyučovacích hodinách si připravili bloky, které sami vedli a vyučující se vžil do role žáka. Prohlédněte si fotografie z tohoto projektového dne. Fotky zde

 
[ 25. října 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Šikana - kyberšika

Dne 18. 10. 2017 měla naše třída 6. B besedu o šikaně a kyberšikaně. Provázel nás pan Pavel Pakosta. Jako první jsme se bavili o tom, co je to šikana a jak se jí vyhnout. 

 
[ 23. října 2017 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Vzácná návštěva

Dnes poránu navštívil naši školu pan místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA, bylo to pro nás všechny příjemné překvapení.

 
[ 13. října 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

MAP ORP UB - průzkum volnočasových aktivit na Uherskobrodsku

Projekt MAP (Místní akční plán) mapuje nabízené volnočasové aktivity pro děti do 15ti let v území ORP Uherský Brod. Prosíme o vyplnění krátkého dotazníku.


 
[ 10. října 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Beseda s policií

Ve středu 27.9. proběhla na naší škole beseda s policií. Jak to prožili naši žáci, si můžete přečíst v krátkých článcích v příloze. 

 
[ 2. října 2017 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Týden bez zvonění!

V týdnu od 2. 10 do 6.10 bude na škole probíhat akce s názvem Týden bez zvonění. Více informací o této akci naleznete na plakátu v příloze. 

 
[ 27. září 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Podzimní sběr papíru

Všem, kteří podpořili tradiční podzimní sběr papíru děkujeme. Vybralo se 6095 kg papíru a tím jsme pomyslně zachránili 102 vzrostlých stromů. Děkujeme pedagogickým pracovníkům, kteří se dobrovolně přihlásili na tuto akci. Poděkování si zaslouží tito dobrovolníci z řad žáků: Alex Mahdal a Adam Želibabka z 6.B, Filip Vintr ze 7.A, Josef Grebík a Jaromír David z 8.B a Stanislav Kolaja z 9.A. 

 
[ 27. září 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc říjen

Pomalu k nám přichází nový měsíc a s ním i nový přehled akcí na měsíc říjen. Tak se podívejte, co nás všechno čeká :-) 

 
[ 25. září 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Sběr papíru

Základní škola a Základní umělecká škola Strání pořádá 25.9.2017 od 14:00 do 17:30 tradiční sběr papíru. Více informací o sběru se dozvíte na plakátě přiloženém v příloze. 

 
[ 13. září 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Přehled akcí na měsíc září

Aktualizovaný přehled akcí pro měsíc září.

Přehledy jsou pouze informativní. O případných změnách budou žáci předem informováni! První přehled akcí pro měsíc září najdete v příloze. 

 
[ 8. září 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Zahájení školního roku 2017/2018

V pondělí 4.9.2017 jsme před budovou ZŠ a ZUŠ Strání zahájili školní rok 2017/2018. Pozvání přijal pan starosta Antonín Popelka, pan poslanec Mgr. Ondřej Benešík, předsedkyně SRPDŠ Irena Kolajová, předsedkyně školské rady Edita Zetková, P. Stanislav Matyáš a ředitelka MŠ Strání Bc. Jana Bruštíková. 

 
[ 6. září 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Slavnostní zahájení nového školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení nového školního roku 2017/2018 proběhne v pondělí 4. září 2017 v 9:00 hodin před budovou Základní školy a Základní umělecké školy Strání. 


 
[ 29. srpna 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rozloučení se základní školou

Ve středu 28. 6. se se školou oficiálně loučili i naši deváťáci. Za přítomnosti pana starosty, paní ředitelky, předsedkyň Školské rady a SRPDŠ proběhlo šerpování a velmi dojemné loučení. Přejeme všem deváťákům úspěšné studium na středních školách a hodně štěstí v osobním životě.

 
[ 29. června 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Poděkování

V posledním školním týdnu nám úterní dopoledne zpříjemnilo občanské sdružení SMEDOMA, které ochotně zajistilo promítání filmů v tělocvičně naší školy. Pro I. stupeň připravili Tajný život domácích mazlíčků, pro II. stupeň Z Paříže do Paříže. Moc děkujeme, promítání se moc líbilo.

 
[ 27. června 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Pasování prvňáčků na čtenáře

V úterý 20. 6. 2017 pozvala královna Elizabeth všechny prvňáčky do místní knihovny. Čtením čtenářského slibu jí děti předvedly své čtenářské umění. Za přítomnosti krále Knihomila, paní ředitelky a paní zástupkyně je slavnostně pasovala na čtenáře. Děti od ní dostaly knihu, pasovací listinu a drobné dárky. Za uskutečnění této slavnostní akce děkujeme paní knihovnici a panu starostovi.

 
[ 27. června 2017 | Autor: Mgr. Eva Bruštíková a Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Deváťáci prvnímu stupni

I když se nám deváťáci rozletí do světa, vzpomínka na ně zůstane. V rámci hodin VV namalovali do tříd prvního stupně krásné pohádkové postavičky. Ty se na nás budou nad tabulí smát určitě mnoho let. Děkujeme.

O tom, že se jim to povedlo, se můžete přesvědčit níže.

 
[ 26. června 2017 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Picnic Day

Květen nám pomalu končí a s ním přichází slunečné a teplé počasí. Toho jsme využili a uspořádali pro žáky dne 19. 5. letošní první Picnic day.

V případě slunečného počasí se pro úspěch této akce bude svačit opět venku.

Děkujeme žákům za účast a rodičům za přípravu lahodných svačin Úžasný

 
[ 25. května 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Zápis do školní družiny

Ve dnech 7. a 8. června proběhne v ZŠ a ZUŠ Strání zápis do školní družiny na školní rok 2017/2018. Více informací obdržíte ve školní družině.

 
[ 25. května 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do ZUŠ

Jestli rádi zpíváte nebo malujete, můžete se přihlásit do naší ZUŠky. Podrobnější informace naleznete níže.

 
[ 17. května 2017 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Pěvecká soutěž „Skřivánek – Škovránok“

V pátek 21. 4. 2017 se v ZŠ v Březové konal devátý ročník mezinárodní pěvecké soutěže „Skřivánek – Škovránok“. Sedm žáků naší školy, vítězové školního kola stejnojmenné soutěže, si zazpívalo s dalšími 23 dětmi z Bánova, Bošáce a Březové. 

 
[ 24. dubna 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Slavnostní zápis do 1. třídy

V úterý 11. 4. 2017 proběhl v naší škole zápis dětí do 1. třídy. Pro budoucí prvňáčky připravily paní učitelky zajímavé aktivity a děti nejen kreslily, zpívaly, recitovaly, ale také počítaly, psaly, vyprávěly a plnily nejrůznější úkoly.

 
[ 13. dubna 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Děkujeme za sběr

Všem, kteří podpořili sběr papíru v pondělí 10. 4. 2017 moc děkujeme. Nebyl sice překonán rekord z jara 2016, kdy se nasbíralo přes 9 tun, ale i 7775 kg je hodně. 

 
[ 12. dubna 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Jarní sběr je opět tady

Je tady jaro a s ním i tradiční jarní sběr papíru, který proběhne v areálu dopravního hřiště u školy v pondělí dne 10. 4. 2017 v době od 14:00 do 17:30 hod. Nosit můžete svázané noviny, časopisy, letáky. Lepenka se nesbírá. Děkujeme, že podpoříte tuto akci.

 
[ 28. března 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Uzavření tříd

Z důvodu velké nemocnosti a po konzultaci s hygienickou stanicí a dětskou lékařkou budou ve dnech 9. - 10. 3. 2017 uzavřeny třídy 2.A a 8.A. Děkujeme za pochopení. 

 
[ 8. března 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Fašank i u nás ve škole

I k nám dnes zavítali při své obchůzce nejmenší "fašančáré". Ve vestibulu školy nám předvedli "šablový tanec", který se všem moc líbil. Velmi jim za vystoupení děkujeme. Foto níže.

 
[ 28. února 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Poděkování

Začátkem února proběhl lyžařský výcvikový kurz čtvrtého a pátého ročníku naší školy na Filipově. Děkujeme velmi ochotným řidičům společnosti Bobosped, kteří nám byli po celou dobu k dispozici. Velké poděkování patří tatínkům, zejména Petru Miklášovi, který po celou dobu kurzu ochotně pomáhal dětem, když bylo potřeba. Pořídil dětem spoustu fotografií, viz fotogalerie.

 
[ 10. února 2017 | Autor: Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Rodičovský ples

Jen devět párů letos předvedlo své taneční dovednosti na tradičním rodičovském plese. Děkujeme paní učitelce Věrce Zetkové a Zdeňce Davidové za ochotu vést kroužek tanečních. O krásnou výzdobu ve stylu Retro se postarala paní učitelka Ivana Bartoňová. Velké poděkování patří taktéž SRPDŠ a všem, kteří se na organizaci plesu podíleli. 

Foto ve fotogalerii.

 
[ 25. ledna 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Naši páťáci děkují za kluziště

Jak se jim to povedlo si přečtěte níže.

 
[ 24. ledna 2017 | Autor: Mgr. Jarmila Málková | celý text... ]
 

Školní bufet v ohrožení

Vážení rodiče,

Tak jako na jiných školách, tak i na naší škole musíme od ledna ve školním bufetu dodržovat tzv. Pamlskovou vyhlášku (Vyhláška 282/2016 Sb.). Tato vyhláška značně omezuje nabízený sortiment, většina potravin doposud prodávaných nevyhovuje, a to má značný dopad na pokrytí nákladů provozu školního bufetu.

 
[ 20. ledna 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do 1.tříd

Na základě novely školského zákona bude od letošního roku zápis do prvního ročníku základního vzdělávání probíhat v době od 1. dubna do 30. dubnaMísto a dobu zápisu stanoví ředitel školy, a to v souladu s § 36 odst. 4, a oznámí to způsobem v místě obvyklým.

 
[ 13. ledna 2017 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vánoční přání

Už nadešel krásný vánoční čas
a kouzlo Vánoc je všude kolem nás.
Přejeme Vám, ať oslavíte tento svátek spolu
a sejdete se u štědrovečerního stolu.
Do nového roku mnoho úspěchů a pohody,
to Vám přejí zaměstnanci straňanské školy.

 
[ 22. prosince 2016 | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V pondělí 12. 12. 2016 proběhly v jídelně naší školy již tradiční vánoční dílničky. Pro všechny děti a ostatní účastníky si paní učitelky 1. stupně připravily k tvoření mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – přáníčka, sněhuláčky, sádrové odlitky, zvonečky, papírové stromečky a vánoční ozdoby: papírové kapříky, plastové ozdoby. 

 
[ 12. prosince 2016 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V pondělí 12. prosince 2016 od 15.00 – 17.30 hod. se uskuteční v jídelně Vánoční dílničky. Přijďte si s dětmi vyrobit drobné vánoční dárečky a posedět u vánočního punče 

 
[ 7. prosince 2016 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Mikulášská nadílka

V pondělí  5. 12. 2016 se v naší škole objevil Mikuláš spolu s andělem a čertem. Jakmile se chodbou rozlehlo řinčení řetězů a známý zvuk zvonu, nejedno dětské srdíčko se rozbušilo. Přestože Mikuláš ve své knize našel hodně hříšníků, do pekla nakonec čerti nikoho neodnesli.

 
[ 5. prosince 2016 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Předávání Slabikářů

Prvňáčci dočetli "Živou abecedu". Poznají devět písmen, přečtou slabiky, slova i první věty. Proto jim 24. 11. předali deváťáci "Slabikáře".  

Na fotografie se podívejte ve fotogalerii.

 
[ 5. prosince 2016 | Autor: Mgr. Eva Bruštíková, Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Zdravá strava – vlastní výroba

V hodinách výchovy ke zdraví jsme probírali zdravé stravování. Co si sami nebo s něčí pomocí umíme připravit na jídlo? To by úkol pro všechny. Každý napsal do sešitu recept a kdo chtěl, mohl přinést spolužákům vlastní výrobek i ochutnat. 

 
[ 1. prosince 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

17. listopad

Naše škola se i letos zapojila k Měsíci filmu na školách. Dne 14. listopadu jsme si v posledních dvou vyučovacích hodinách povídali o tom, jak jsme se z totalitního režimu dostali k demokracii. 

 
[ 24. listopadu 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Potraviny na férovku

Dne 9. 11. 2016 jsme měli besedu s panem Tomášem Fránkem. Jmenovala se Potraviny na férovku. Pan Fránek nás informoval o tom, co všechno můžou výrobci udělat, aby určitý výrobek prodali. 

 
[ 21. listopadu 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Sběr papíru

Tradiční podzimní sběr papíru proběhl v pondělí 7. listopadu a díky Vám se vybralo 7 747 kg papíru.

 
[ 11. listopadu 2016 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sběr papíru

V pondělí 7. 11. 2016 se uskuteční tradiční podzimní sběr papíru na dopravním hřišti u základní školy. Sběr proběhne od 14. hod do 17 hod.

Přineste svázané noviny, časopisy, letáky a další. Kartony nesbíráme. Děkujeme, že podpoříte tuto akci. 

 
[ 1. listopadu 2016 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Dopis, který potěší

V příloze si můžete přečíst dopis zaslaný z SOŠ Luhačovice

 
[ 24. října 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupkova | celý text... ]
 

Den otevřených dveří

U příležitosti oslav 40-ti let výročí školy Vás srdečně zveme v pátek 21.10.2016 od 10:00 - 11:30 hodin na den otevřených dveří v ZŠ a ZUŠ Strání. Můžete si prohlédnout nově zrekonstruované prostory školy a nahlédnout do výuky.

 
[ 13. října 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Oznámení

Oznamujeme, že v pátek 16. 9. 2016 bude školní bufet zavřený.

 
[ 14. září 2016 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Zahájení nového školního roku 2016/2017

Ve fotogalerii naleznete fotky ze slavnostního zahájení nového školního roku 2016/2017.

 
[ 29. srpna 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Úklid školy a stěhování nábytku

Vedení ZŠ a ZUŠ Strání děkuje všem žákům, rodičům, zaměstnancům obce a dobrovolníkům, kteří pomohli se stěhováním nábytku do tříd a kabinetů.

 
[ 23. srpna 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Volné pracovní místo - vrátný dozor

Hledáme vhodné zájemce na pracovní pozici vrátný dozor. Pozice je hrazena z úřadu práce (VPP). Pracovní doba od 7:00 do 15:30. Nástup od 1.9.2016. 

Podmínky: 12 měsíců evidence na ÚP nebo 6 měsíců evidence na ÚP + částečný invalidní důchod, bezúhonnost, spolehlivost, kladný vztah k dětem. 

Žádosti posílejte na e-mailovou adresu stupkova@zsstrani.cz do 5.8.2016. 

 

 
[ 1. srpna 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Informace pro veřejnost

Z důvodu prováděných rekonstrukcí v budově školy byli zaměstnanci kanceláře školy přemístěni do části ZUŠ. K návštěvě kanceláře využívejte prosím boční vchod u tělocvičen. Telefonní kontakt na kancelář školy zůstává nezměněn - 572 695 281.

 
[ 26. června 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rozloučení s 9. ročníkem

V úterý 21. června proběhlo slavnostní rozloučení s 9. A. Bylo plné vzpomínek, slziček, ale i rad do budoucího života. Po devíti letech naši školu opouštíte, mějte krásné prázdniny. Přejeme všem šťastné vykročení do nové školy a nezapomeňte na nás!

 
[ 22. června 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Oznámení rodičům

Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie nebude školní jídelna v pátek 17.června 2016 v provozu. Zajistěte prosím dětem vlastní stravu. Děkujeme za pochopení.

 
[ 8. června 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do školní družiny na školní rok 2016/2017

V úterý 7.6.2016 od 13:00 do 15:30 proběhne ve školní družině ZŠ a ZUŠ Strání zápis do školní družiny na školní rok 2016/2017. Přihlášky si můžete vyzvednout ve školní družině.

 
[ 25. května 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

V úterý 7. 6. 2016 v 15:30 hodin proběhne v ZŠ a ZUŠ Strání v učebně přírodopisu (1. patro) informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků. Zároveň obdržíte přihlášky do školní družiny a školní jídelny.

 
[ 25. května 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 15. 5. 2016 se uskutečnila ve velké tělocvičně ZŠ a ZUŠ školní akademie pořádaná ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelů pečlivě nacvičovali program pro své maminky. Proto patří všem obrovský dík, protože každý se úkolu ujal velmi svědomitě a zodpovědně.

 
[ 16. května 2016 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

ZŠ a ZUŠ Strání ve spolupráci se SRPDŠ pořádají Akademii ke Dni matek. Akademie se koná v neděli 15. 5. 2016 v 15.30 hod. v tělocvičně školy. Vstupné 30 Kč. Všichni jste srdečně zváni.

 
[ 10. května 2016 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Sběr papíru

V pondělí 25.4.2016 proběhl v ZŠ a ZUŠ Strání sběr papíru. Tentokrát jsme vybrali rekordních 9 220 kg. Všem, kteří přispěli jakýmkoliv množstvím starého papíru děkujeme a těšíme se na další, podzimní sběr.

 
[ 26. dubna 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Požární poplach

V pátek 22. 4. 2016 proběhl v ZŠ a ZUŠ Strání nácvik požárního poplachu. Ve cvičné kuchyňce vypukl požár, kvůli kterému byli evakuováni všichni žáci a zaměstnanci školy.

 
[ 22. dubna 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Méně solit

Naše škola se přidala k výzvě hlavního hygienika ČR "Méně solit". Více na http://mene-solit.cz/

 
[ 8. dubna 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Návštěva v kuchyni

Dne 6. 4. 2016 nám připravoval obědní menu spolu s našimi kuchařkami kuchař společnosti Podravka - Lagris pan Zbyněk Diatka. Podávala se polévka fasolada, kuřecí směs se zeleninou a cizrnou, dušená rýže basmati, kompot a jako druhé jídlo kuskusový salát s tyčinkami surimi.

 
[ 6. dubna 2016 | Autor: Petr Mikláš | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

V pondělí 21. 3. 2016 proběhlo v jídelně místní ZŠ a ZUŠ jarní a velikonoční tvoření. Pro účastníky akce si paní učitelka Nikola Jankových a její svěřenci z výtvarného a keramického oboru ZUŠ připravili opět mnoho zajímavých výrobků s jarní a velikonoční tématikou.

 
[ 22. března 2016 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

Dne 21. 3. 2016 od 15. 00 - 17. 30 hod. se uskuteční v jídelně ZŠ a ZUŠ Strání jarní a velikonoční dílníčky. Zveme všechny, kteří mají zájem a chuť si vyrobit krásné velikonoční a jarní dekorace. Plakát naleznete v příloze.

 
[ 7. března 2016 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Náš ples

Každá z nás chtěla být princeznou a 23. ledna 2016 se nám otevřela brána k tomuto cíli. Po měsících trénování a připravování jsme cítili, že bychom mohli zažít něco, na co nezapomeneme. A to se taky stalo! 

 
[ 15. února 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Zápis do 1. třídy

Dne 11. 2. 2016 proběhl v naší škole slavnostní zápis do 1. třídy. Děti ze Strání i Květné zpívaly, recitovaly, kreslily, počítaly a plnily spoustu zajímavých úkolů. Jak se jim dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 12. února 2016 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Poděkování

Děkujeme všem rodičům, kteří přišli v neděli po plese pomoct s úklidem.

                                                    SRPDŠ při ZŠ a ZUŠ Strání

 
[ 25. ledna 2016 | celý text... ]
 

Zápis do 1. tříd

Zápis do prvních tříd proběhne ve čtvrtek 11. února 2016 v době od 14:00  do 16:00 hodin v budově ZŠ a ZUŠ Strání. 

 
[ 15. ledna 2016 | Autor: Mgr. Iva Stupková, ředitelka ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Rodičovský ples

SRPDŠ při ZŠ a ZUŠ Strání Vás srdečně zve na tradiční RODIČOVSKÝ PLES, který se uskuteční v sobotu 23. ledna 2016 od 19:00 hod. v tělocvičně ZŠ. Srdečně zvou pořadatelé! Plakát naleznete níže! 

 
[ 8. ledna 2016 | Autor: Irena Kolajová | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V pondělí 7. 12. 2015 proběhly v jídelně místní ZŠ a ZUŠ již tradiční vánoční dílničky. Paní učitelky připravily opět mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – vánoční ozdoby, svíčky, stromečky, vločky, sádrové odlitky, andílky či dárkové krabičky.

 
[ 8. prosince 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Mikulášská nadílka

V pátek 4. 12. 2015 se v naší škole objevil Mikuláš spolu s andělem a čertem. Jakmile se chodbou rozlehlo řinčení řetězů a známý zvuk zvonu, nejedno dětské srdíčko se rozbušilo. Přestože Mikuláš ve své knize našel hodně hříšníků, do pekla nakonec čerti nikoho neodnesli.

více viz. fotogalerie

 
[ 4. prosince 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V pondělí 7. prosince 2015 od 15.00 – 17.30 hod. se uskuteční v jídelně Vánoční dílničky. Přijďte si s dětmi vyrobit drobné vánoční dárečky, posedět u vánočního punče a nakoupit výrobky dětí.

Těšíme se na Vás.

 
[ 4. prosince 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

SLAVNOST SLABIKÁŘE aneb SLAVNOSTNÍ PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

...Jsme malí, ale šikovní! Poznáme 9 písmenek, čteme slabiky i slova a zvládneme i první krátké věty. Přiřazování slabik k obrázkům nám nedělá problémy a úkoly na interaktivní tabuli máme nejraději. Živou abecedu jsme dočetli,... co bude dál?  

V pátek 20. 11. 2015 přišla ta správná chvíle. 

 
[ 30. listopadu 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská, Mgr. Věra Zetková | celý text... ]
 

Vyhodnocení podzimního sběru papíru

V pondělí 5. října 2015 se uskutečnil sběr papíru. Celkem se nasbíralo 6,45 tun. Děkujeme všem žákům i jejich rodičům za nasbírání tak velkého počtu kilogramů. 

Výsledky jsou následující:

 
[ 7. října 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Sběr papíru

V pondělí 5. října 2015 se v ZŠ a ZUŠ Strání uskuteční sběr papíru. Svázané tiskoviny, noviny, časopisy a letáky mohou žáci nosit od 14:00 do 17:30 hodin na asfaltové hřiště. Kartony nesbíráme.

Soutěžit mohou jednotlivci i celé třídy.

 
[ 24. září 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Zahájení nového školního roku 2015/2016

V úterý 1. září 2015 proběhlo  před budovou Základní školy a Základní umělecké školy Strání  zahájení nového školního roku 2015/2016. Zároveň bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované 2.patro budovy - viz fotagalerie.

 
[ 1. září 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Rozloučení se základní školou

Předposlední den školy se se školou oficiálně loučili i naši deváťáci. Za přítomnosti pana starosty, otce Hrudíka, paní ředitelky, předsedkyně Školské rady a SRPDŠ proběhlo šerpování a velmi dojemné loučení.

 
[ 26. června 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Branný den 25. 6. 2015

Letos měl velký podíl na organizaci branného dne Vojenský historický klub – Východní fronta ze Strání. Spolu s učiteli připravili pro žáky deset stanovišť:

 
[ 26. června 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Ředitelské volno

V souladu s §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění vyhlašuji na 29.6.2015 a 30.6.2015 volné dny. Důvodem je rekonstrukce elektroinstalace v budově ZŠ a ZUŠ Strání.

Současně bude přerušen provoz školní jídelny, školní družiny a ZUŠ.

 
[ 18. června 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 24. 5. 2015 se uskutečnila ve velké tělocvičně ZŠ a ZUŠ školní akademie pořádaná ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelů pečlivě nacvičovali program pro své maminky.  Proto patří všem obrovský dík, protože každý se úkolu ujal velmi svědomitě a zodpovědně.

 
[ 10. června 2015 | Autor: Mgr. Zdena Davidová | celý text... ]
 

Zápis do školní družiny

Ve čtvrtek 11.6.2015 od 13:00 do 16:00 hodin proběhne zápis do školní družiny.

 
[ 8. června 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků

Ve čtvrtek 11.6.2015 v 15:30 hodin se bude konat v učebně přírodopisu informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků.

Zároveň proběhne zápis do školní družiny a ke školnímu stravování.

 
[ 8. června 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

Ve fotogalerii můžete zhlédnout foto z Akademie ke Dni matek konané dne 24. května 2015 v tělocvičně ZŠ a ZUŠ Strání.

 
[ 29. května 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

ZŠ a ZUŠ Strání ve spolupráci se SRPDŠ pořádají Akademii ke Dni matek. Akademie se koná v neděli 24. 5. 2015 v 15.30 hod v tělocvičně školy. Vstupné 30 Kč. Všichni jste srdečně zváni. Občerstvení zajištěno.

 
[ 19. května 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Vyhodnocení jarního sběru papíru

V pondělí 27. dubna 2015 se uskutečnil sběr papíru. Celkem se nasbíralo 7,3 tun. Výsledky za třídy a jednotlivce jsou následující:

 
[ 29. dubna 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Den Země

Ve středu 22.4.2015 probíhal na naší škole u příležitosti Dne Země projektový den na téma SLUNCE. V hodinách českého jazyka, anglického jazyka, zeměpisu, přírodopisu, výtvarné výchovy a fyziky žáci zpracovávali úkoly a kvízy týkající se Slunce.

 
[ 23. dubna 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Svátek Země na prvním stupni

V týdnu od 20. do 24. dubna 2015 si naše škola opět připomněla Svátek Země. Celý týden chodily děti oblečeny do barev symbolizující základní živly Země. Tématem tohoto roku bylo Slunce. Žáci prvního stupně absolvovali výukové programy vedené lektory vzdělávacího informačního střediska Bílé Karpaty.

 
[ 23. dubna 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Sběr papíru

V pondělí 27. dubna 2015 se v ZŠ a ZUŠ Strání uskuteční sběr papíru. Svázané tiskoviny, noviny, časopisy a letáky mohou žáci nosit od 14:00 do 17:30 hodin na asfaltové hřiště. Kartony nesbíráme. Soutěžit mohou jednotlivci i celé třídy.

 
[ 20. dubna 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

Ve středu 25. 3. 2015 proběhlo v jídelně místní ZŠ a ZUŠ jarní a velikonoční tvoření. Pro účastníky akce si paní učitelky Ivana Bartoňová, Nikola Stolaříková a její svěřenci z výtvarného a keramického oboru ZUŠ připravili opět mnoho zajímavých výrobků s jarní a velikonoční tématikou.

 
[ 26. března 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

Dne 25. 3. 2015 od 15. 00 - 17. 30 hod. se uskuteční v jídelně ZŠ a ZUŠ Strání jarní a velikonoční dílníčky. Zveme všechny, kteří mají zájem a chuť si vyrobit krásné velikonoční a jarní dekorace. Plakát naleznete v příloze.

 
[ 25. března 2015 | Autor: Bc. Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Fašank ve škole

I k nám dnes zavítali při své obchůzce nejmenší "fašančáré". Ve vestibulu školy nám předvedli "šablový tanec", který se všem moc líbil. Za vystoupení jim velmi děkujeme. Foto níže.

 
[ 17. února 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Zápis do 1. třídy

Dne 4. 2. 2015 proběhl v naší škole slavnostní zápis do 1. třídy. Děti ze Strání i Květné zpívaly, recitovaly, kreslily, počítaly a plnily spoustu zajímavých úkolů. Jak se jim dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 5. února 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Rodičovský ples

V sobotu 24. 1. 2014 se konal v ZŠ a ZUŠ Strání již tradiční Rodičovský ples. Foto - viz Fotogalerie

 
[ 3. února 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Technické práce

ZŠ a ZUŠ Strání i v tomto školním roce spolupracuje se SOU Uh. Brod v projektu volnočasových aktivit v kroužku „Technické práce“. 

 
[ 29. ledna 2015 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Pozvánka na rodičovský ples

SRPDŠ při ZŠ a ZUŠ Strání Vás srdečně zve na tradiční RODIČOVSKÝ PLES, který se uskuteční v sobotu 24.1.2015 od 19:00 v tělocvičně ZŠ. K poslechu a tanci hraje dechová hudba Javorinka, cimbálová muzika Strýci a DJ Lojza. Vstupné 130 Kč. Předprodej vstupenek 13.1.2015 od 14:00 do 15:00 v ZŠ, poté možnost zakoupení vstupenek v informačním centru. Srdečně zvou pořadatelé. Plakát naleznete níže

 
[ 6. ledna 2015 | Autor: předsedkyně SRPDŠ Irena Kolajová | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Ve čtvrtek 11. 12. 2014 proběhly v jídelně místní ZŠ a ZUŠ vánoční dílničky. Pro účastníky akce si učitelé připravili opět mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – vánoční ozdoby, přáníčka a novoročenky, sádrové odlitky či dárkové taštičky.

 
[ 12. prosince 2014 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Mikuláš ve škole

ČERTE, ČERTE, ČERTÍKU, zase saháš na kliku?“

V pátek 5. 12. 2014 navštívil naši školu Mikuláš spolu s andělem a čertem. 

 
[ 5. prosince 2014 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Ve čtvrtek 11. prosince 2014 od 15.00 – 17.30 hod. se uskuteční v jídelně Vánoční dílničky. Přijďte si s dětmi vyrobit drobné vánoční dárečky, posedět u vánočního punče a nakoupit výrobky dětí ze ZUŠ.

 
[ 4. prosince 2014 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Let´s speak together

Na naší škole působí v tomto školním roce rodilý mluvčí, který s dětmi pracuje v hodinách anglického jazyka, působí převážně na 2.stupni ZŠ, ale i ve třídě 4.A. Žáci tak mají možnost více konverzovat v anglickém jazyce a rozšířit si slovní zásobu. 

 
[ 9. listopadu 2014 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Volby do Školské Rady

Výsledky voleb do Školské rady

 
[ 4. listopadu 2014 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vyhodnocení podzimního sběru papíru

V pondělí 6. října 2014 se uskutečnil sběr papíru. Celkem se nasbíralo 5,8 tun. Výsledky za třídy a jednotlivce jsou následující:

 
[ 15. října 2014 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

1. září u nás ve škole

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout foto z prvního školního dne.

 
[ 1. září 2014 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Plastožrout 2014

Každý rok se žáci naší školy aktivně zapojují do třídění odpadu. Ve svých třídách sbírají papír do vlastnoručně vyrobených „papíráků“, na plasty mají oranžové koše. Dvakrát ročně se mohou zúčastnit sběru starého papíru. Celoročně se také zapojují do akce pod názvem “Nakrmte plastožrouta“, což znamená průběžné sbírání uzávěrů od petlahví. 

 
[ 1. července 2014 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Netradiční olympiáda

Poslední schůzky Relaxáčku byly věnovány tradičním i netradičním disciplínám sportovní olympiády. Děti se mohly zapojit do skoků do dálky, z místa, v pytli nebo přes švihadlo, točení kruhem, hodů létajícím talířem či míčem na koš, kohoutích zápasů aj. 

 
[ 30. června 2014 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Pozvánka na vernisáž

Žáci výtvarného oboru ZUŠ Strání a děti z keramického oddělení Strání a Moravské Lieskové Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Recyklace aneb druhá šance designu. Zahájení v pondělí 16. 6. 2014 v 16 hodin v multifunkčním sále ZŠ.

 
[ 6. června 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 11. 5. 2014 se uskutečnila ve velké tělocvičně ZŠ a ZUŠ školní akademie pořádaná ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelů nacvičovali program pro své maminky. Tímto vystoupením jim chtěli poděkovat za jejich starost a péči.

 
[ 26. května 2014 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Být, či nebýt?

Po zhlédnutí představení s názvem Divadelní cestopis, který byl souborem ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po české národní obrození, si žáci druhého stupně ZŠ a ZUŠ Strání určitě zapamatují, že toto je nejznámější věta ze Shakespearovy tragédie Hamlet. Také ukázky dalších divadelních her k nám přijeli v pátek 25. dubna 2014 zahrát herci Divadélka pro školy z Hradce Králové.

 
[ 28. dubna 2014 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

ZŠ a ZUŠ Strání ve spolupráci se SRPDŠ pořádají Akademii ke Dni matek. Akademie se koná v neděli 11. 5. 2014 v 15.30 hod v tělocvičně školy. Vstupné 30 Kč. Všichni jste srdečně zváni. Občerstvení zajištěno.

 
[ 24. dubna 2014 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

Ve čtvrtek 10. 4. 2014 proběhlo v jídelně místní ZŠ a ZUŠ jarní a velikonoční tvoření. Pro účastníky akce si paní učitelky Ivana Bartoňová, Nikola Stolaříková a její svěřenci z výtvarného a keramického oboru ZUŠ připravili opět mnoho zajímavých výrobků s jarní a velikonoční tématikou.

 
[ 11. dubna 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Jarní sběr papíru - výsledky

V pondělí dne 7. 4. 2014 proběhl tradiční jarní sběr papíru naší školy. Celkem se nasbíralo 4 696 kg papíru. Děkujeme všem žákům, rodičům a prarodičům, kteří podpořili naši školu a zapojili se do sběru papíru.

 
[ 9. dubna 2014 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Výstava na téma "Lidé"

Výtvarný obor ZUŠ, ZŠ, družina a MŠ Strání Vás srdečně zvou na výstavu na téma "Lidé", která je umístěna v prostorech základní školy. Přijďte se podívat, jak si žáci výtvarného oboru ZUŠ, žáci základní školy a děti z mateřské školy výtvarně pohráli s tématem "Lidé". Můžete vidět různě zpracované portréty, postavy i prostorové věci. Více v naší fotogalerii.

Výstava potrvá do konce května.

 
[ 7. dubna 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Jarní sběr papíru

V pondělí dne 7. 4. 2014 se uskuteční tradiční jarní sběr papíru, který pořádá ZŠ a ZUŠ Strání. Sběr proběhne od 14.30 do 17.30 hod v areálu školy vedle dopravního hřiště. Papír nemusí být tříděný ale musí být svázaný nebo v krabicích. Děkujeme všem, kteří nás podpoří. 

 
[ 3. dubna 2014 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

Ve čtvrtek 10. dubna 2014 od 15.00 do 17.30 hod. proběhne ve školní jídelně ZŠ a ZUŠ Strání "Jarní a velikonoční tvoření". Jsou srdečně zváni všichni, kteří mají zájem a chuť si vyrobit krásné velikonoční a jarní dekorace (kytičky, motýlky, slepičky, zajíčky z kreativních papírů a netradičních materiálů, ale i spoustu jiných dekorací). Většina výrobků za 1 žeton (5 Kč). Plakát v příloze.

 
[ 27. března 2014 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Rodičovský ples 2014

Dne 25. ledna 2014 se v ZŠ a ZUŠ Strání uskutečnil Rodičovský ples. Tento ples je spojený s předtančením žáků 9. třídy. Žáci jako již tradičně tančili polonézu a valčík. Věnovali tomu mnoho úsilí a času. Po předtančení následovalo sólo s rodiči a poté diskotéka. Ples se žákům 9. třídy vydařil.

(Fotografie naleznete na stránkách naší školy: www.zsstrani.cz - fotogalerie.)

 
[ 5. února 2014 | Autor: Mgr. Iveta Popelková-Gibalová | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

V pondělí 16. prosince 2013 jsme se s paní učitelkou Kloudovou a Popelkovou sešli ve školní knihovně.

 
[ 19. prosince 2013 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Slavnost Slabikáře

Ve čtvrtek 12. 12. 2013 se děti z prvních tříd setkaly se smutným králem ze Čtenářského království, kterému drak unesl dceru a zavřel do věže. Král požádal děti o záchranu princezny. 

 
[ 16. prosince 2013 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová a Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky 2013

V úterý 10. 12. 2013 proběhly v jídelně místní ZŠ a ZUŠ již tradiční vánoční dílničky.

 
[ 12. prosince 2013 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

V úterý 10. prosince 2013 od 15.00 – 17.30 hod. se uskuteční v jídelně Vánoční dílničky. Přijďte si s dětmi vyrobit drobné vánoční dárečky, posedět u vánočního punče a nakoupit výrobky dětí ze ZUŠ.

 
[ 5. prosince 2013 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Technické práce

ZŠ a ZUŠ Strání od letošního školního roku spolupracuje se SOU Uh. Brod při realizaci Projektu „Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji“ v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 
[ 4. prosince 2013 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Návštěva ve školní knihovně

V hodině českého jazyka jsme v  pátek 29. listopadu 2013 navštívili školní knihovnu. Tam už na nás čekala paní učitelka Kloudová. Vyprávěla nám o vzniku prvního písma, knih i knihoven.

 
[ 4. prosince 2013 | Autor: Eliška Vránková, 6.A | celý text... ]
 

Projektový den ve 4. A

Ve středu 20. 11. 2013 proběhl ve třídě 4. A další projektový den, tentokrát na téma „modelky, reportéři a policisté“.

 
[ 25. listopadu 2013 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Javorinka na Martinských hodech

V sobotu, 9.listopadu 2013, vystoupil  dětský folklorní soubor Javorinka ve Květné, na Martinských hodech.

 
[ 18. listopadu 2013 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Putovní výstava

Od 12.11. do 15.11.2013 byla do ZŠ a ZUŠ Strání zapůjčena putovní výstava nazvaná „Olga Havlová ve vzpomínkách přátel a fotografiích Bohdana Holomíčka“.

 
[ 18. listopadu 2013 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

4.A - hodina vlastivědy jinak

V úterý, 15. října 2013, proběhla hodina vlastivědy v multifunkčním sále naší školy. V tomto pololetí probíráme historii naší země.

 
[ 21. října 2013 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Sběr papíru

V pondělí 30.9.2013 proběhl v ZŠ a ZUŠ Strání podzimní sběr papíru. Celkem bylo vybráno 2494,5 kg netříděného papíru. Peníze ze sběru budou použity pro žáky školy. 

 
[ 2. října 2013 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Archeoskanzen Modrá

V úterý 17. září 2013 se žáci sedmého ročníku vypravili na dějepisnou exkurzi do Archeoskanzenu v Modré u Velehradu.

 
[ 18. září 2013 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Zahájení školního roku 2013-2014

Ve fotogalerii můžete shlédnout zahájení nového školního roku nebo zde.

 
[ 2. září 2013 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Školní výlet 6. A

Dne 13. a 14. června jsme se vydali na výlet, jehož cílem byla hasičská chata u rybníku Žabka. Výlet byl dvoudenní.  

 
[ 28. června 2013 | Autor: Karolína Vintrová, žákyně 6. A | celý text... ]
 

Návštěva v Euratsfeldu

Letos se 44 žáků 7.-9. ročníku ve dnech 22. - 24. května 2013 opět zúčastnilo třídenního výměnného pobytu v rakouské družební obci Euratsfeld.

 
[ 9. června 2013 | Autor: Bc. Mgr. Miroslava Popelková | celý text... ]
 

Školní výlet 3. A

Školní výlet 3. A ve fotoglerii.

 
[ 9. června 2013 | celý text... ]
 

5. A na výletě v Brně

Dne  4. června 2013  jsme jeli  na výlet do Brna. Navštívili jsme hrad Špilberk, který nám umožnil vidět Brno ze všech stran a z dostatečné výšky. Hrad proslul jako obávaná věznice.

 
[ 7. června 2013 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

Školní výlet prvních tříd

Prvňáčci naší školy jezdí tradičně do ZOO Lešná. Na začátku nás čekala prohlídka zámku, která byla zajímavá a dětem se skutečně líbila. Pak jsme se vydali za zvířaty. Doprovázelo nás i sluníčko.

 
[ 31. května 2013 | Autor: Mgr. Jarmila Málková a Mgr. Irena Michalčíková, tř. učitelky | celý text... ]
 

Návštěva ze ZŠ Kunovice

Ve čtvrtek, 23. května 2013, měla třída I. A trochu jiný den než obvykle. Přijeli se totiž na nás podívat kamarádi z I. A ZŠ Kunovice. Připravili jsme pro ně dárečky a také napsali své první dopisy. Přivítali jsme je písničkou a pak jsme se spolu seznamovali. I oni si pro nás připravili dopisy a sladkosti.

 
[ 31. května 2013 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Školní výlet 2. tříd

27. května 2013 byly děti ze druhých tříd na výletě. V Hodoníně na řece Moravě se z nich stali piráti, kteří objevili poklad. Ve Strážnici se děti ocitly v dobách prababiček a pradědů a seznámily se s různými řemesly. I když nám počasí nepřálo, dobrou náladu si nikdo zkazit nenechal.

 
[ 28. května 2013 | celý text... ]
 

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání


 
[ 28. května 2013 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Školní výlet 4. tříd v Lednici

Náš školní výlet na zámku v Lednici se vyvedl. Moc se nám líbilo! Foto zde.

 
[ 24. května 2013 | celý text... ]
 

Akademie ke Dni matek

Ve fotogalerii můžete shlédnout foto z Akademie ke Dni matek konané dne 12. května 2013 v tělocvičně ZŠ a ZUŠ Strání.

 
[ 20. května 2013 | celý text... ]
 

Sběr papíru

Děkujeme všem žákům, rodičům a prarodičům, kteří podpořili naši školu a zapojili se do sběru papíru. Na podzim se díky Vám odevzdaly téměř 2 tuny papíru. V dubnu 2013 proběhl další sběr a vybraly se 3 tuny papíru. Celkem se v tomto školním roce vybralo a odevzdalo 5061 kg papíru.

 
[ 9. května 2013 | celý text... ]
 

Jak jsem byl na dopravním hřišti

V pátek jsme se třídou byli v Uherském Brodě na dopravním hřišti. Poté, co jsme vystoupili z autobusu, tam všude byli maturanti a měli na sobě kostýmy a vybírali peníze. Až jsme dorazili na dopravní hřiště, tak jsme si to opakovali.

 
[ 5. května 2013 | Autor: Filip Končitík, 4. A | celý text... ]
 

Den Země

I tento rok se naše třída zapojila do oslav dnu Země. V pondělí 22.dubna naše třída uklízela okolí školy (hrabali jsme listí, sbírali odpadky a kameny). V úterý probíhalo projektové vyučování na Téma živočichové, a to v blocích anglický jazyk, zeměpis, český jazyk a výtvarná výchova.

 
[ 3. května 2013 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Den Země

Svátek Země si naše škola připomněla v týdnu od 22. do 26. dubna 2013. Děti chodily oblečeny do barev symbolizující základní živly Země. V pondělí žlutá - Slunce, v úterý modrá - voda, ve středu hnědá - půda, ve čtvrtek  zelená -rostliny, v pátek červená - láska k přírodě.

 
[ 3. května 2013 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Ředitelka Základní školy a Základní umělecké školy Strání, podle ustanovení § 46,  § 165 odst. 2 písm. e) a § 183 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., O předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění přijala ke dni 15. 4. 2013 k základnímu vzdělávání v Základní škole a Základní umělecké škole Strání od školního roku 2013/2014 následující žáky

 
[ 15. dubna 2013 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

Ve středu 20. 3. 2013 proběhlo v jídelně místní ZŠ a ZUŠ jarní a velikonoční tvoření. Pro účastníky akce si paní učitelky Ivana Bartoňová, Nikola Stolaříková a její svěřenci z výtvarného a keramického oboru ZUŠ připravili opět mnoho zajímavých výrobků s jarní a velikonoční tématikou – papírové zajíčky, ptáčky v budce a slepičky aj.

 
[ 12. března 2013 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Sudoku

Měsíc březen byl pro některé žáky naší školy ve znamení čísel. Pro 11 zájemců byly připraveny soutěžní hrací karty, které byly dle náročnosti určeny jednotlivým věkovým kategoriím.

 
[ 9. března 2013 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Lyžařský kurz sedmáků

V neděli 3. 3. 2013 v 9:00 hodin jsme se sešli u školy, kde se zahajoval lyžařský kurz. Rozloučili jsme se s rodiči a nastoupili do autobusu. Jeli jsme zhruba dvě hodiny do Ski areálu u Sachovy studánky na  Horní Bečvě.

 
[ 8. března 2013 | Autor: Květa Šupáková, 7. A | celý text... ]
 

Recitační soutěž

V pondělí 11. 2. 2013 proběhlo v místní základní škole školní kolo Recitační soutěže. Celkem se jí zúčastnilo 26 soutěžících z I. i II. stupně, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. Porota rozhodla o následujícím umístění žáků:

 
[ 28. února 2013 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Štrbáňský ďas

Letos, díky dostatku sněhu se zprovoznil Štrbáňský vlek a spousta mladých lyžařů se snažilo dne 14. 2. 2013 ovládnout lyžařské závody ve Strání. Mohly se zúčastnit všechny děti, již od první třídy, které si chtěly místo školy raději zalyžovat.

 
[ 20. února 2013 | celý text... ]
 

Lyžářský kurz ve Štrbáni

V měsíci lednu proběhl lyžařský kurz dětí ze 4. tříd. V lyžování se zdokonalovalo 27 žáků, kteří byli rozděleni do tří skupin podle výkonnosti.

 
[ 10. února 2013 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Ohlédnutí za rodičovským plesem

V sobotu 2. února 2013 se konal v prostorách ZŠ a ZUŠ Strání Rodičovský ples. Velké poděkování patří paním učitelkám Nikole Stolaříkové, Mgr. Ivaně Bartoňové a žákům za výzdobu, Mgr. Zdence Davidové a Mgr. Věře Zetkové za přípravu taneční choreografie a všem členům SRPDŠ za organizaci plesu. Fotografie zde.

 
[ 7. února 2013 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Lyžařský výcvik 4. tříd

Výcvik bude probíhat denně od 9:00 hod. do 12:30 hod. s přestávkou na svačinu a odpočinek od 10:30 do 11:00 hod. Program bude upravován dle klimatických podmínek a výkonnosti dětí.

Informace o kurzu budou  upřesněny v závisloslosti na počasí. Více v příloze.

 
[ 18. ledna 2013 | Autor: Michael Mazánik, zástupce ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Vánoční koncert ZUŠ

Ve čtvrtek 20.12.2012 se konal v multifunkčním sále koncert ZUŠ. Všem organizátorům patří velké poděkování. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZUŠ.

 
[ 22. prosince 2012 | celý text... ]
 

PF 2013

Hodně zdraví, štěstí
a úspěchů v novém roce
přejí

žáci a zaměstnanci ZŠ a ZUŠ Strání

 
[ 19. prosince 2012 | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

V pondělí 17. prosince 2012 se několik žáků naší školy sešlo opět po roce ve školní knihovně při posezení při svíčkách.
Spolu s paní učitelkou Kloudovou, Želibabkovou a Petrou Popelkovou se k nám připojila i paní ředitelka a pan zástupce.

 
[ 18. prosince 2012 | Autor: Barbora Kratková, 9.A | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Ve středu 12. 12. 2012 proběhly v jídelně místní ZŠ a ZUŠ vánoční dílničky. Pro účastníky akce si paní učitelky z I. stupně, paní učitelka VV na II. stupni a paní asistentky připravily opět mnoho zajímavých výrobků s vánoční tématikou – vánoční ozdoby, dřevěné i papírové sněhuláky, přáníčka a novoročenky, sádrové odlitky či zvonečky z vosku.

 
[ 17. prosince 2012 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová, Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. 12. 2012 se v naší škole objevil Mikuláš spolu se dvěma anděly a čerty. Jakmile se chodbou rozlehlo řinčení řetězů a známý zvuk zvonu, nejedno dětské srdíčko se rozbušilo. Přestože Mikuláš ve své knize našel hodně hříšníků, do pekla nakonec čerti nikoho neodnesli.

 
[ 10. prosince 2012 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Beseda s hasiči

12.11. a 21.11. 2012 navštívili 2. a 6. třídy profesionální  hasiči s poučným programem. Žáci se poutavým způsobem dověděli důležité informace o jejich náročné práci.  Všechny děti se aktivně do programu zapojily, a proto byly na konci odměněny drobnými dárky.

 
[ 3. prosince 2012 | Autor: třídní učitelky | celý text... ]
 

Exkurze do Brna

7. listopadu se naši žáci 6. třídy spolu s žáky 5. a 6. třídy z Březové vypravili na exkurzi do Brna. Nejdříve navštívili Technické muzeum, kde si mohli vyzkoušet fungování různých fyzikálních zákonů v praxi.

 
[ 2. prosince 2012 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Ve středu 12. prosince 2012 v 15 hod. se uskuteční v jídelně Vánoční dílničky. Každoročně je pro žáky a veřejnost připraveno několik stanovišť, kde můžete vytvářet předměty s vánoční tématikou.

 
[ 19. listopadu 2012 | celý text... ]
 

Slavnost slabikáře

První listopadový den byl pro naše prvňáčky jiný, než dny předcházející. Byl to den, kdy se jim před zraky rodičů, prarodičů i dalších příbuzných dostaly do rukou krásné Slabikáře.

 
[ 5. listopadu 2012 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková, Mgr. Jarmila Málková, třídní učitelky | celý text... ]
 

Výchovný koncert

Žáci 4. - 9. ročníku absolvovali v úterý 30. října 2012 výchovný koncert v multifunkčním sále. Mistrovskou hrou na housle se v něm představil náš bývalý žák Marco Čaňo se svým slovenským kolegou Matějem Arendárikem, koncertním mistrem ve hře na klavír. 

 
[ 5. listopadu 2012 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Informace vedení školy

Ve středu 31. října bude z důvodu vypnutí sítě elektrického proudu zkráceno vyučování na 4 vyučovací hodiny. Nevaří se oběd, omezené topení.

 
[ 24. října 2012 | Autor: Mgr. Michael Mazánik, zást. řed. ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Exkurze Hostětín

V říjnu proběhla v rámci environmentální výchovy dopolední exkurze do nedalekého Hostětína s názvem zelená inspirace z Bílých Karpat.  Interaktivní exkurzí žáci probrali širokou škálu témat souvisejících s udržitelným rozvojem.

 
[ 18. října 2012 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Dětský folklorní soubor a CM na hodech v Korytné

Právě Svatováclavské hody byly důvodem, proč jsme v sobotu 29. září 2012 zamířili do Korytné. Prosluněné podzimní odpoledne vytvořilo velmi hezkou kulisu pro vystoupení všech souborů.

 
[ 17. října 2012 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

České balady

Ve čtvrtek 4. října 2012 jsme se zúčastnili literárně hudebního pořadu s názvem: „České balady.“

 
[ 15. října 2012 | Autor: Jitka Matějíková, 9.A | celý text... ]
 

Jaroslav Vrchlický

Ve středu 3. října 2012 se vydali všichni deváťáci druhou vyučovací hodinu do školní knihovny. Spolu s paní učitelkou si chtěli připomenou nedávno uplynulé výročí jednoho z velkých českých básníků Jaroslava Vrchlického. 9. září 2012 uplynulo již 100 let od jeho úmrtí.

 
[ 12. října 2012 | Autor: Jitka Matějíková, 9.A | celý text... ]
 

Beseda se spisovatelkou Alenou Bartošíkovou

V úterý 2. října 2012 se žáci II. stupně zúčastnili v rámci Týdne knihoven besedy s paní spisovatelkou Alenou Bartošíkovou, která žije v Uherském Brodě.

 
[ 11. října 2012 | Autor: Jitka Matějíková, 9.A | celý text... ]
 

Život na Velké Moravě

Archeoskanzen Modrá je úžasné místo u Velehradu, kde jsme se mohli dozvědět mnoho o životě obyvatel Velké Moravy. Archeoskanzen jsme navštívili v pátek 14. září 2012. Uvnitř sídliště s palisádovým opevněním se nachází repliky polozemnicových chat.

 
[ 10. října 2012 | Autor: A. Grebíková, K. Šupáková, žákyně 7. ročníku: | celý text... ]
 

Zahájení školního roku 2012-2013

Ve fotogalerii můžete shlédnout zahájení nového školního roku.

 
[ 3. září 2012 | celý text... ]
 

Loučení s deváťáky

Konečně je tu konec školního roku! Ve fotogalerii můžete shlédnout loučení s deváťáky.

 
[ 29. června 2012 | celý text... ]
 

Školní výlet 1. tříd

24. května 2012 byly 1. třídy na vydařeném výletě. Děti navštívily ZOO a zámek v Lešné, více ve fotogalerii.

 
[ 17. června 2012 | celý text... ]
 

Partnerství škol Strání a Euratsfeld

Do fotogalerie byly přidány fotky z partnerství škol Strání a Euratsfeld.

 
[ 11. června 2012 | celý text... ]
 

Přírodovědná exkurze 7. A

V pondělí 14. května probíhalo dopolední vyučování žáků 7. ročníku formou přírodopisné exkurze s botanickým zaměřením na čeleď vstavačovitých rostlin. Přímo v okolí Strání jsme viděli 8 druhů kvetoucích orchidejí a další druhy chráněných rostlin.

 
[ 7. června 2012 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Hasík

Pod tímto pojmem se skrývá systém preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Od dubna do června 2012 se děti 2. a 6. ročníku naší školy setkávaly s instruktory HZS Uherský Brod.

 
[ 7. června 2012 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Dárek ke Dni dětí

V pondělí 4. června 2012 dostali žáci školy dárek ke Dni dětí v podobě koncertu multikulturní cimbálové muziky RÉVA.

 
[ 5. června 2012 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

4. ročník V. V. Festu

V sobotu 2. června 2012 se uskutečnil již 4. ročník V. V. Festu.

 
[ 5. června 2012 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Školní výlet 3. tříd

Dne 24. května 2012 se naše třetí třídy vypravily na svůj školní výlet. Trasa byla hrad Buchlov a zámek Buchlovice. Cesta byla pohodlná, počasí nám přálo a suvenýrů bylo všude plno. Jen tu "Černou paní" jsme letos nepotkali. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další.

 
[ 5. června 2012 | Autor: žáci 3. A a 3. B | celý text... ]
 

Vstup za brány Dálného východu

Žáci výtvarného oboru ZUŠ Strání a děti z keramického oddělení Strání a Moravské Lieskové Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy "Vstup za brány Dálného východu". Zahájení výstavy v úterý 22. května 2012 v 16 hodin v multifunkčním sále ZŚ.

 
[ 15. května 2012 | Autor: Nikola Stolaříková | celý text... ]
 

Enviromentální vzdělávání

Během měsíce dubna proběhly u žáků 2-5 tříd v rámci environmentální výchovy výukové programy zajišťované lektory VIS Bílé Karpaty. Témata byla Živočichové u nás doma, Jak se rodí a rostou, Pobytová znamení, Tajemství včel.

 
[ 3. května 2012 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Den Země

Naše škola se i letos zapojila do oslav Dne Země.  Tématem tohoto roku byly rostliny. Žáci 6. a 7. ročníku zažili v úterý 24. 4. projektové vyučování rozdělené do 4 výukových bloků a netradičně pracovali s tématem rostliny v bloku AJ, Čj, Vv a Př-Z. 

 
[ 3. května 2012 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Jarní dílničky

Foto z Jarních dílniček ze dne 26. března 2012 najdete ve fotogalerii.

 
[ 28. března 2012 | celý text... ]
 

Jarní a velikonoční tvoření

V pondělí 26. března 2012 od 15.00 do 17.30 hod. proběhne v učebně výtvarné výchovy (2. patro ZŠ) "Jarní a velikonoční tvoření". Jsou srdečně zváni všichni, kteří mají zájem a chuť si vyrobit krásné velikonoční a jarní dekorace (věnečky na dveře, zdobení vajíček atd.). Plakát v příloze.

 
[ 21. března 2012 | celý text... ]
 

Prezentace ve Zlíně

Ve středu 29.února 2012 jsme prezentovali projekt „Dětské umění překonává hranice“ v aule univerzity Tomáše Bati  ve Zlíně.

 
[ 9. března 2012 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Pečení perníků třídy 7.A

Ve fotogalerii můžete shlédnout fotky z pečení perníků třídy 7.A.

 
[ 7. března 2012 | celý text... ]
 

Knihovna Strání má nové webové stránky

Knihovna Strání má nové internetové stránky. Věříme, že se Vám líbí. Najdete zde  vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového,  které knížky přibyly a jaké akce chystáme. Odkaz http://www.strani.knihovna.cz/
 
[ 4. února 2012 | Autor: Marcela Schönbaumová | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

Je advent. Čas, kdy se rodina a přátelé setkávají a povídají si. U nás ve škole se takovéto setkání koná vždy poslední pondělí před  Vánocemi. Říkáme tomu: „Čtení při svíčkách.“ Já bych dodala: „Sraz přátel knih.“ Dnes je pondělí 19. prosince 2011.

 
[ 29. prosince 2011 | Autor: Tinková Tereza, 9.A | celý text... ]
 

PF 2012

Ať Vám tento vláček přiveze hodně zdraví, štěstí, pohody a osobní spokojenosti ve vánočním čase i po celý příští rok!
To Vám přejí žáci, učitelé a všichni další zaměstnanci ZŠ a ZUŠ Strání

 
[ 23. prosince 2011 | celý text... ]
 

Mikuláš ve škole

„ČERTE, ČERTE, ČERTÍKU, NESAHEJ NÁM NA KLIKU!“

Nejen čertíci, ale i Mikuláš s anděly navštívili naše děti ve škole v pondělí 5. prosince 2011. Údiv, smích i slzičky jsou zachyceny ve fotogalerii.

 
[ 7. prosince 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Připravujeme se na advent

První adventní neděle připadá na  neděli  27. 11.2011.  Je nejvyšší čas se na toto období připravit, a tak jsme poslední středu před touto nedělí vyráběli v hodinách výtvarné výchovy adventní věnce.

 
[ 5. prosince 2011 | Autor: žáci šestých tříd | celý text... ]
 

Exkurze ve hvězdárně

29. listopadu 2011 se třída 5.A vydala na exkurzi do hvězdárny v Uherském Brodě. Přivítal nás Ing. Rostislav Rajchl, který nám vyprávěl spoustu zajímavých věcí o vesmíru, které prokládal četnými obrázky. Byl potěšen našimi znalostmi a zodpověděl i naše všetečné otázky.

 
[ 30. listopadu 2011 | Autor: Mgr. Jarmila Málková a Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Provozní řád jídelny

V příloze si můžete přečíst aktualizovaný provozní řád školní jídelny.

 
[ 29. listopadu 2011 | Autor: Petr Mikláš | celý text... ]
 

Anglický den ve škole

Základní  škola ve spolupráci s obcí uspořádali tradiční „Anglický den“, který byl tentokrát určen pro šesťáky a sedmáky.  Žáci se postupně zúčastnili čtyřech zábavně vzdělávacích bloků, ve kterých jim anglicky mluvící cizinci přichystali různé aktivity v anglickém jazyce.

 
[ 25. listopadu 2011 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

Již tradiční „Vánoční dílničky“ proběhnou v jídelně naší školy ve středu 7. prosince 2011 od 15:00 hod. do 17:30 hod. Doporučení pro tvořivé účastníky – vezměte si sebou krabičku na své výrobky.

 
[ 24. listopadu 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Předávání slabikářů v 1.B

Ve fotogalerii můžete shlédnout předávání slabikářů.

 
[ 23. listopadu 2011 | celý text... ]
 

Volby do školské rady

Přípravný výbor vyhlašuje dne 12. prosince 2011 volby zástupců do školské rady z řad zákonných zástupců nezletilých žáků a zástupců pedagogických pracovníků. Volby se uskuteční v ZŠ a ZUŠ Strání.

 
[ 11. listopadu 2011 | celý text... ]
 

Relaxáček – MINIDRAKIÁDA - 2.A

Fotky z Drakiády ZDE.

 
[ 7. listopadu 2011 | celý text... ]
 

Hurá na mamuty

Na úterý 1. listopadu jsme se my, žáci šestých tříd, hodně těšili. Už v  sedm  hodin  ráno  jsme se vydali  na  plánovanou  exkurzi  do Brna. Kolem deváté hodiny jsme dorazili k Technickému muzeu, kde byla naše první zastávka.

 
[ 6. listopadu 2011 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Den v britské škole

Ve dnech 3. - 11.10.2011 proběhl ve třetí třídě projekt pod názvem: „Den v britské škole,“  jehož cílem bylo prožít den v duchu britské základní školy. Žáci se společně po celý týden na tento den připravovali tím, že se seznamovali s tamní kulturou, reáliemi a zvyky v britské základní škole.

 
[ 5. listopadu 2011 | Autor: Radka Popelková | celý text... ]
 

Exkurze Hostětín

V říjnu proběhla v rámci environmentální výchovy dopolední exkurze do nedalekého Hostětína s názvem zelená inspirace z Bílých Karpat.  Interaktivní exkurzí žáci probrali širokou škálu témat souvisejících s udržitelným rozvojem.

 
[ 2. listopadu 2011 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Zavedení informačního systému do venkovských základních škol

ZŠ a ZUŠ Strání se zapojila do projektu „Zavedení informačního systému do venkovských základních škol“, reg.č.: CZ.1.07/1.1.08/02.0088. Díky němu můžete sledovat klasifikaci a absenci žáků v jednotlivých předmětech.

 
[ 16. října 2011 | Autor: Mgr. Radek Bruštík | celý text... ]
 

Výchovný koncert skupiny Marbo

Ve čtvrtek, 29. září se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili  výchovného koncertu. Byla pozvána skupina MARBO  z Prostějova, která  připravuje své koncerty dle osnov hudební výchovy a zařazuje do svých koncertů i vlastní písničky.

 
[ 5. října 2011 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

V.V. fest 2011

Ve fotogalerii najdete foto z V.V. festu 2011.

 
[ 17. července 2011 | celý text... ]
 

Poslední den školy "deváťáků"

Na začátku školního roku 2010/2011 přivítali nové prvňáčky deváťáci, kteří je v multifunkčním sále školy dekorovali  šerpou  ŠKOLÁK  2010/2011. Na konci školního roku se role prvňáčků a deváťáků otočily.

 
[ 30. června 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Soutěž „PLASTOŽROUT“

Naše škola se v tomto školním roce zapojila do oblastní soutěže ve sběru plastových vršků od PET lahví. Tuto soutěž vyhráli žáci 1.A třídy.“

 
[ 30. června 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Škola končí...

Posledním školním dnům sice nepřálo slunečné počasí, ale 29. 6. 2011 většina dětí v doprovodu svých třídních učitelů využila nabídky DTJ Květná – provozovatele koupaliště a strávila středeční dopoledne v příjemném prostředí.

 
[ 29. června 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Člověče, nezlob se!

S blížícím se koncem školního roku se žáci prvních tříd utkali v soutěži „Člověče, nezlob se!“

 
[ 28. června 2011 | Autor: Mgr. Alena Zďárská | celý text... ]
 

5.B na Šajbě

23. června se naše třída 5.B vypravila na chatu Šajbu. Měli jsme zde s rodiči akci, na kterou jsme pozvali i naši paní učitelku Pavlu Horňáčkovou. Hráli jsme tam různé hry, které paní učitelka vymyslela.

 
[ 25. června 2011 | Autor: Jiří Vintr a Josef Žajgla, žáci 5.B | celý text... ]
 

Výlet 3. a 4. tříd do Lednice

16. 6. 2011 jsme jeli na jednodenní výlet do Lednice. Společně jsme si prohlédli zámek se zahradou, skleník s cizokrajnými rostlinami. Loďkami jsme se pak dopravili k minaretu, kde jsme z neuvěřitelné výšky pozorovali nádhernou krajinu.

 
[ 23. června 2011 | Autor: tř. učitelky Zdenka Davidová a Jarmila Málková | celý text... ]
 

Fotky tříd a zaměstnanců

Tradičně každým rokem fotí jednotlivé třídy pan Kastner včetně zaměstnanců. Více ve fotogalerii.

 
[ 21. června 2011 | celý text... ]
 

Školní výlet 5. tříd

Ve fotogalerii můžete vidět fotky ze školního výletu 5. tříd v Moravském krasu a Dinoparku Vyškov.

 
[ 16. června 2011 | celý text... ]
 

Školní výtet druhých tříd do Strážnice a Hodonína

Žáci druhé třídy letos vyrazili na školní výtet do Strážnice a Hodonína.
Ve Strážnici jsme prošli Abecedou řemesel a v Hodoníně při pohádkové plavbě nás přepadli piráti. Počasí nám přálo a vše se nám moc.

 
[ 13. června 2011 | celý text... ]
 

„Polem – nepolem“

Den dětí oslavili žáci II. stupně naší školy /6. – 9. třídy/ již tradičním závodem pětičlenných hlídek v přírodě. Závod má branný charakter, jedná se o cca. 3,5 km přespolního běhu s plněním úkolů na stanovištích.

 
[ 13. června 2011 | Autor: vedení ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

O kyberšikaně ... (aneb Co by měli před prázdninami rodiče vědět o kyberšikaně)

Lektoři:

 

Mgr. Karel Opravil, ředitel Krajské pedagogicko - psychologické poradny ve Zlíně, zná problematiku kyberšikany a šikany, je velmi dobrý rétor

 

Mgr. Kateřina Pálková, učitelka informatiky a výpočetní techniky ZŠ Za Alejí, Uherské Hradiště, vyzná se v sociálních sítích, setkává se s jejich uživateli dnes a denně

 
[ 10. června 2011 | celý text... ]
 

Dopravní soutěž

Dne 1. června 2011 v dopoledních hodinách se konala pro žáky prvního stupně na školním hřišti Dopravní soutěž.

 
[ 6. června 2011 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová | celý text... ]
 

4. A na dopravním hřišti v Uherském Brodě

Konec května 2011 věnovali žáci 4. A dopravní výchově. Prověřili si své znalosti na dopravním hřišti v Uherském Brodě, kde si nejdříve zopakovali teoretické znalosti, které pak uplatnili v písemném testu i v praktické jízdě na kolech. Všichni, kteří uspěli, obdrželi průkaz cyklisty, nejlepší z nich, Karolína Vintrová, i drobný dárek.

 
[ 1. června 2011 | Autor: Mgr. Jarmila Málková, třídní učitelka | celý text... ]
 

Návštěva dětí z mateřské školky na základní škole

 
[ 26. května 2011 | celý text... ]
 

Výlet prvních tříd v ZOO Lešná

25. května 2011 měly první třídy svůj výlet do ZOO Lešná. Počasí nám přálo, zvířátka se nám ukazovala v celé své kráse a děti byly velmi hodné. Zoologickou zahradu jsme si prohlédli, na průlezkách se vyřádili a vláčkem jsme jeli na prohlídku zámku Lešná.

 
[ 26. května 2011 | celý text... ]
 

Mapa školy

V letošním školním roce jsme zrealizovali dotazníkové šetření Mapa školy, které připravila a celkovou analýzu provedla společnost Scio.

 
[ 23. května 2011 | Autor: za vedení školy Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Školní akademie ke Dni matek

V neděli 8. května 2011 proběhla Školní akademie ke Dni matek. Fotky naleznete ve fotogalerii.

 
[ 22. května 2011 | celý text... ]
 

Úspěch v krajském kole orientálních tanců

Ve dnech 14.5. – 15.5. 2011 se děvčata orientálních tanců pod vedením p.Alice Bušové zúčastnila krajského  kola skupinového orientálního tance Světlo orientu  v Uherském Ostrohu a semifinále skupinových choreografií Děti fitness  aneb sportem proti drogám Vizovice

 
[ 18. května 2011 | Autor: vedení ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Hrátky s češtinou

V úterý  5.dubna 2011 proběhl  7. ročník školní soutěže Hrátky s češtinou. Žáci 8. a 9. tříd si v této soutěži mohli hravou formou ověřit své vědomosti z literatury,  které budou potřebovat při přijímacích zkouškách na střední školy. Pro žáky byly v prvním kole, ve kterém soutěžili ve dvojicích, připraveny tři úkoly. Měli zvládnout znalostní test, doplnit tajenku a vytvořit slohovou práci.

 
[ 9. května 2011 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Den Země

Dne 20. dubna si naše škola připomněla Den Země. Tématem tohoto roku byla pro naši školu půda. Žáci na prvním stupni vypracovávali úkoly týkající se tématu půda, a také vyrazili na terénní exkurze, kde se seznamovali s jarní flórou a faunou. První třídy vyrazily do okolí školy, druhý ročník podnikl vycházku na Štrbáň, třeťáci a čtvrťáci si vyšli do Jablonic a pátý ročník směrem na Kyselku. Žáci pomáhali cestou přírodě od plastů, které ochotně sbírali.

 
[ 4. května 2011 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Úprava stravného od 1. května 2011

Z důvodu zvýšených nákladů za potraviny a energie upravujeme výši stravného k 1. květnu 2011 následovně:

 
[ 27. dubna 2011 | Autor: vedení ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Videozáznam z ankety Zlatý Ámos 2011

Na adrese http://www.youtube.com/TVStrani najdete videozáznam z ankety Zlatý Ámos  2011.

 
[ 27. dubna 2011 | Autor: vedení ZŠ a ZUŠ Strání | celý text... ]
 

Exkurze ve hvězdárně a v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě

Ve fotogalerii můžete shlédnout fotky z exkurze "páťáků" ve hvězdárně a v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě.

 
[ 18. dubna 2011 | celý text... ]
 

Výběrové řízení

Ve dnech 12.-13.dubna 2011 se uskuteční výběrové řízení na obsazení pozice vedoucí školní jídelny. Všichni žadatelé  byli písemně i telefonicky informování o datu, hodině a průběhu.

 
[ 7. dubna 2011 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Oblastní kolo soutěže Rubikon

Po necelém měsíci od konání školního kola soutěže Rubikon  proběhlo 23. března 2011 oblastní kolo v Bojkovicích, kterého se zúčastnila družstva ze základních škol Bojkovice, Bánov, Nivnice, Šumice, z gymnázia Valašské Klobouky a samozřejmě ze Strání . Za naši školu srdnatě bojovalo družstvo ve složení Lucie Grebíková 9. B, Klaudie Čaňová 8. B, Kateřina Nuzíková 8. B, Eva Grebíková 7. A a Marián Flekač 6. A.

 
[ 28. března 2011 | Autor: Mgr. Dalibor Popelka | celý text... ]
 

ÁMOS Sympaťák – 2011

Od pátku 18. března 2011 do pátku 25. března 2011, do 12.00 hod. probíhá hlasování pomocí SMS zpráv o tom, kdo se stane  z finalistů ankety o nejoblíbenějšího učitele české republiky v roce 2011 Ámosem Sympaťákem.

 
[ 18. března 2011 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Projektový den „VIS Bílé Karpaty“

Ve středu 16. 3. 2011 byl pro jednotlivé ročníky I. stupně zajištěn výukový program s přírodní a ekologickou tématikou. Především praktické, ale i teoretické úkoly v těchto prožitkových lekcích prováděli spolu s dětmi dva mladí lektoři z VIS Bílé Karpaty.

 
[ 17. března 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

„Divadlo je věčné. Rozvíjí fantazii, cit a smysl pro krásu.“

Plni očekávání jsme v úterý 15.3.2011 usedli do multifunkčního sálu naší školy, abychom zhlédli divadelní představení herců Divadélka Karla Čapka, kteří za námi přijeli až z Hradce Králové.

 
[ 16. března 2011 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Omezená výuka z důvodu nemocnosti žáků

Z důvodu vysoké nemocnosti žáků jsou ve čtvrtek 17. 3. 2011 a v pátek 18. 3. 2011 uzavřeny třídy 7. A, 7. B, 8.A, 8. B, 9. A a 9. B. Vyučování v uvedených třídách začíná opět v pondělí 21. 3. 2011. Všichni žáci z uzavřených tříd mají odhlášený oběd - obědy tedy neodhlašujte ani je nevyzvedávejte. Vyučování na ZUŠ probíhá dle běžného rozvrhu.

 
[ 16. března 2011 | Autor: Mgr. Michael Mazánik | celý text... ]
 

Nemůže být šťastný, kdo neděkuje…

I toto je krásná myšlenka pana Michala Čagánka, mladého autora z nedalekých Nezdenic, který mezi žáky II. stupně naší straňanské školy přijel již podruhé.

 
[ 15. března 2011 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Zlatý Ámos - Postup do finále!

Dne 10.března 2011 proběhlo v dopoledních hodinách semifinále ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky „Zlatý Ámos“. Naše paní učitelka, Mgr.Jvana Bartoňová, bojovala mezi 14 semifinalistkami o postup do finále, kterého se zúčastní šest nejúspěšnějších pedagogů České republiky.  A ona je mezi nimi!!!

 
[ 10. března 2011 | celý text... ]
 

Ředitelské volno

Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie společností E.ON Česká republika, s.r.o., bude v pondělí 14. března 2011 ředitelské volno.

 
[ 7. března 2011 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková | celý text... ]
 

Školní kolo soutěže Rubikon

V pátek 25. února 2011 proběhlo na naší ZŠ školní kolo soutěže Rubikon. Tato soutěž se konala v rámci stejnojmenného interaktivního vzdělávacího programu zaměřeného na rozvoj právního vědomí žáků a jejich kompetencí k zodpovědnému rozhodování. Hlavním cílem projektu je upozornit na rizika sázení a hazardu.
 
[ 6. března 2011 | celý text... ]
 

Rodičovský ples

Ve fotogalerii můžete shlédnout fotky z rodičovského plesu.

 
[ 28. února 2011 | celý text... ]
 

Projekt Rubikon

Dne 25. 2. 2011 proběhne na ZŠ a ZUŠ Strání školní kolo soutěže Rubikon, která se koná v rámci stejnojmenného  interaktivního vzdělávacího programu a celostátní soutěže pro rozvoj právního vědomí žáků a jejich kompetencí k zodpovědnému rozhodování.

 
[ 20. února 2011 | Autor: Mgr. Dalibor Popelka | celý text... ]
 

Recitační soutěž

Ve středu 9. 2. 2011 proběhlo v místní ZŠ školní kolo Recitační soutěže. Celkem se jí zúčastnilo 30 soutěžících, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. Rozhodování poroty jako každý rok bylo nesnadné. Výsledky najdete v příloze.

 
[ 11. února 2011 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Škola hrou

Kdo si hraje,nezlobí“, a tak jsme si hráli. V předmětu Výchova ke zdraví jsme ve skupinkách měli předvést  různé životní situace, ve kterých se rodiče a jejich děti mohou ocitnout. Některé pěkně zaváněly průšvihem a my v roli rodičů jsme je „našim dětem“ měli pomoci vyřešit, poradit jim, popřípadě je poučit či potrestat za špatnosti, kterých se dopustily.

 
[ 7. února 2011 | Autor: Marián Flekač, 6.A | celý text... ]
 

Exkurze 4. A v OÚ Strání

Dne 19. ledna 2011 navštívila naše třída Obecní úřad ve Strání. Pan starosta Mgr. Ondřej Benešík nám podal vyčerpávající informace o obci a fungování obecního úřadu. Velmi děkujeme za milé přijetí.

 
[ 6. února 2011 | Autor: Mgr. Jarmila Málková, tř. uč. 4. A | celý text... ]
 

Beseda na Štrbákovci

Na Tři krále si pro nás paní učitelka přichystala překvapení. Vzala nás na vycházku a až po dlouhém napínání a ve chvíli, kdy jsme přišli k malému bílému domečku nad poštou, nám prozradila, že jsme pozváni na Štrbákovec. Tam už na nás  čekali tři pánové. Zavedli nás do malé útulné místnosti, kde jsme si posedali kolem stolu a začali si s námi povídat.

 
[ 5. února 2011 | Autor: Lucie Pavlušová, 3.A | celý text... ]
 

Školní kolo olympiády z jazyka anglického

Soutěž proběhla ve dnech 25.1.-28.1. 2011 a zúčastnilo se jí 58 žáků druhého stupně naší školy.

29 žáků - 6., 7. ročník

29 žáků - 8., 9. ročník

 
[ 4. února 2011 | celý text... ]
 

Zlatý Ámos 2011

V současné době probíhají regionální kola ankety  o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2011. Je jich celkem šest v různých místech republiky. V  letošním , 18.ročníku, bojuje v těchto kolech o postup do republikového semifinále 15 učitelů a 52 učitelek (podrobnosti o organizaci, pravidlech  a probíhajících regionálních kolech se dočtete na www.zlatyamos.cz ).

 
[ 3. února 2011 | Autor: Mgr. Irena Michalčíková, ředitelka školy | celý text... ]
 

Virová infekce ve třídě 2.B

Z důvodu hromadného výskytu virové infekce   ve třídě 2. B bude třída 2.B počínaje zítřkem /úterý 25. 1. 2011/ až do konce týdne /pátek 28.1. 2011/ uzavřena. Žáci zůstanou doma a budou si opakovat probrané učivo. Vyučování začne v pondělí 31. 1. 2011. V tento den obdrží žáci vysvědčení. O případných změnách  budou rodiče včas informováni.

 
[ 24. ledna 2011 | celý text... ]
 

Výstava v Dolním Němčí

ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí pořádali, jak už několikrát, předvánoční výstavu a výtvarnou soutěž pro děti, tentokrát na téma Čaroděj, čarodějnice a jiné pohádkové bytosti,  spojenou s výtvarnými aktivitami pro veřejnost.

 
[ 16. ledna 2011 | Autor: Mgr. Marta Macíčková | celý text... ]
 

Zápis do první třídy

ZVE VŠECHNY DĚTI NAROZENÉ od 1.9.2004 do 31.8.2005 na ZÁPIS DO  PRVNÍ  TŘÍDY v pondělí dne 7.2.2011 v 15.00 hodin.

K zápisu přineste rodný list dítěte a děti svou vymalovanou pozvánku!

Dodatečný zápis proběhne po domluvě na tel.č.: 572 695 281

 
[ 16. ledna 2011 | Autor: Mgr. Michael Mazáník | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

Jen na chvíli se zastavit a vychutnat kouzlo blížících se Vánoc. Vyměnit chvíli shonu za příjemné chvíle s  knihou u zářící svíčky a voňavého čaje. To je smyslem našeho setkávání už několikátý rok v posledním předvánočním týdnu. Tak jako loni jsme se sešli ve školní knihovně. Je  pondělí 20. prosince 2010. Stejné tváře jako minulý rok! To je dobré znamení, že je nám tu spolu dobře.

 
[ 1. ledna 2011 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Anglický den

V pátek 17. prosince 2010 proběhl v naší škole Anglický den za účasti známých lektorů.

 
[ 17. prosince 2010 | celý text... ]
 

Dějepisná exkurze v Brmě

V úterý 30.11.2010 se žáci šestých tříd v doprovodu své třídní učitelky a učitelky dějepisu vydali na dějepisnou exkurzi do Brna. Nejprve zavítali do Anthroposu, kde se podívali na vývoj člověka během celého pravěkého období.

 
[ 6. prosince 2010 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Straňanská laťka 2010

Toto tradiční lehkoatletické měření sil proběhlo 24. listopadu v tělocvičně ZŠ za účasti velkého počtu závodníků z osmi základních škol a to, Bojkovic, Dolního Němčí, Nivnice, Ostrožské Lhoty, slovenského Podolie, Uherského Ostrohu, Vlčnova a samozřejmě pořadatelského Strání.

 
[ 30. listopadu 2010 | Autor: Mgr. Dalibor Popelka | celý text... ]
 

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas …

V rodném listu autora této lyrickoepické básně, kterou zná bezpochyby každý Čech, stojí v kolonce datum narození 16. 11. 1810.

Dnes, 16.11.2010, jsme si chtěli toto významné výročí, dvě stě let od básníkova narození, připomenout. Strávili jsme hodinu literatury ve školní knihovně povídáním o jeho životě a díle. Paní učitelka Marie Kloudová si pro nás připravila velmi poutavé povídání o době, ve které Karel Hynek Mácha žil. Přiblížila nám události, které provázely jeho osud, ale i skutečnosti vzniku jeho nejznámějšího díla „Máj“.

 
[ 21. listopadu 2010 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Třídní schůzky

V pondělí 29. listopadu 2010 proběhnou od 15:30 hod. do 17:00 hod. konzultační hodiny rodičů s vyučujícími. Hlavním tématem bude /mimo jiné/ čtvrtletní klasifikace žáků /prospěch a chování/. Využijte možnost získat informace o prospěchu svých dětí a případně dohodnout s učiteli kroky k řešení problémů.

 
[ 16. listopadu 2010 | celý text... ]
 

Relaxáček - Minidrakiáda

Fotky najdete ve fotogalerii.

 
[ 8. listopadu 2010 | celý text... ]
 

Přírodovědný klokan

Ve středu 20.října 2010 proběhla na naší škole celostátní soutěž Přírodovědný klokan. Soutěže se zúčastnilo celkem 35 žáků 8. – 9.tříd a odpovídali na otázky z oblasti biologie, fyziky, matematiky, chemie a zeměpisu.

Podrobnosti a výsledky najdete v menu Soutěže.

 
[ 3. listopadu 2010 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Bible včera, dnes a zítra

V úterý 5.10.2010 jsme i my, žáci II. stupně, měli možnost navštívit putovní výstavu s názvem: „Bible včera, dnes a zítra“, která během Týdne knihoven probíhala v multifunkčním sále naší školy.

 
[ 10. října 2010 | celý text... ]
 

17. 9. 2010 by se František Hrubín dožil 100 let…

Proto jsme ve středu  29. září 2010 zamířili do školní knihovny, abychom na tohoto významného člověka zavzpomínali a dozvěděli se o tom, co ovlivnilo jeho spisovatelskou dráhu.

 
[ 4. října 2010 | Autor: Martina Bruštíková, žákyně 9.A | celý text... ]
 

Exkurze 4. A v archeoskanzenu Modrá

V rámci učiva o nejstarších dějinách naší vlasti navštívila naše třída 4. A 16. 9. 2010 archeoskanzen v Modré, kde právě probíhala akce Týden pro školy.

 
[ 27. září 2010 | Autor: Mgr. Jarmila Málková a Mgr. Jana Bartáková | celý text... ]
 

Dějepisná exkurze 7. tříd v archeoskanzenu Modrá

Žáci sedmých tříd se v pondělí 13.9.2010 vyravili na dějepisnou exkurzi do Památníku Velké Moravy ve Starém Městě a do Archeoskanzenu Modrá. V archeoskanzenu byl v rámci týdne pro školy připraven zajímavý program, který žáky seznámil se životem Slovanů v 9. století.

 
[ 15. září 2010 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Loučení s deváťáky

„ Zvonek zvoní, škola končí, po schodech se běží…“

Když jsme na začátku školního roku 2009-2010 vítali nové prvňáčky, zapojili jsme do uvítání i deváťáky, kteří je před vstupem do školy dekorovali  šerpou  ŠKOLÁK  2009-2010. Už tehdy napadlo paní ředitelku, že na konci školního roku se role prvňáčků a deváťáků otočí. A tak se také stalo.

 
[ 7. září 2010 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Škola končí ...

Poslední školní dny doprovázelo „skoroprázdninové“ slunečné počasí. Není divu, že spousta dětí v doprovodu svých třídních učitelů využila dvoudenní nabídky DTJ Květná – provozovatele koupaliště a strávila bezplatně obě dopoledne v příjemném prostředí. (více viz. fotogalerie na www.zsstrani.cz)

 
[ 6. července 2010 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Pexesový král

Měsíc květen byl pro některé děti ve znamení pexesa. Touto hrou si zpříjemňovaly poslední týdny ve škole. Přes sto dětí I. stupně se pustilo tak jako každý rok do souboje o titul „pexesový král“. Nejlepší hráči třídních kol (viz. výsledková listina) se pak koncem měsíce utkali ve finále.

 
[ 30. června 2010 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Žáci z 1. stupně na dopravním hřišti

Ve fotogalerii najdete akci 1. stupně na dopravním hřišti.

 
[ 28. června 2010 | celý text... ]
 

Školní výlet 4. tříd do Lednice

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky ze školního výletu 4. tříd do Lednice.

 
[ 28. června 2010 | celý text... ]
 

Škola Strání v současnosti

V současné době je Základní škola Strání umístěna v budovách, jejichž základní kámen byl slavnostně položen v roce 1973. Školní areál je tvořen čtyřmi pavilony. Jejich součástí je i školní kuchyně, školní jídelna, dvě tělocvičny. Celý komplex doplňuje multifunkční hřiště a plně vybavené hřiště dopravní. Ke škole patří také školní pokusný pozemek se dvěma skleníky, třemi pařeništi a malým ovocným sadem.

 
[ 17. června 2010 | Autor: Mgr. Michael Mazáník, zástupce ředitelky školy | celý text... ]
 

Polem nepolem

Den dětí proběhl opožděně ve středu 9. 6. 2010. Za velmi pěkného počasí využily děti z I. stupně dopravní hřiště a celý areál školy k mnoha zajímavým soutěžím s dopravní tématikou. Kromě teoretických úkolů prokazovali žáci i praktické dovednosti na kole. Řešili dopravní situace na dopravním hřišti a nechyběla ani jízda zručnosti.

 
[ 9. června 2010 | Autor: Mgr. Michael Mazáník | celý text... ]
 

100 let školních budov ve Strání a Květné

Ve dnech 18. 6. 2010 až 20. 6. 2010 proběhnou v rámci dnů obce oslavy stého výročí existence školních budov ve Strání a Květné. U příležitosti tohoto významného výročí jsou k účasti na oslavách srdečně zváni všichni bývalí zaměstnanci škol i všichni další občané.

 
[ 1. června 2010 | Autor: Mgr. Michael Mazáník | celý text... ]
 

Soutěž Logo třídy

Žáci druhého stupně se zapojili do soutěže LOGO TŘÍDY, měli za úkol vytvořit znak třídy z vršků od PET lahví. Všechny třídy se postavily k soutěži velmi zodpovědně a vytvořili velmi pěkné obrázky.

 
[ 18. května 2010 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Popřáli jsme maminkám

Dne 16. 5. 2010 se uskutečnila ve velké tělocvičně ZŠ a ZUŠ školní akademie pořádaná ke Dni matek. Žáci pod vedením svých učitelů nacvičovali program pro své maminky. Byl to přece dárek k jejich svátku.

 
[ 16. května 2010 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Postup fotbalistů do okresního kola

Ve dnech 28. a 29. dubna se fotbalisté 1. – 5. tříd zúčastnili okrskového kola v Uherském Brodě. Obě mužstva mladších a starších žáků vyhrála svoji skupinu a postoupila do okresního kola v Uherském Hradišti, které proběhne 5. května 2010 na fotbalovém stadionu FC Slovácko.

 
[ 2. května 2010 | Autor: Mgr. Radek Bruštík | celý text... ]
 

Třída 5.A na dopravním hřišti

Žáci 5.A využili pěkného počasí jednoho z mála letošních hezkých dní a zdokonalovali se v pravidlech silničního provozu na našem školním dopravním hřišti.

 
[ 29. dubna 2010 | Autor: Mgr. Jarmila Málková | celý text... ]
 

Hrátky s češtinou

V úterý 6.4.2010 se uskutečnil již 6.ročník školní soutěže Hrátky s češtinou. Žáci 8. a 9. tříd tak mají možnost ověřit si své vědomosti z literatury, které budou potřebovat při přijímacích zkouškách na střední školy.

 
[ 18. dubna 2010 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Krajské kolo matematické olympiády

Ve středu 24. 3. 2010 se uskutečnilo na Gymnáziu Zlín - Lesní čtvrť krajské kolo matematické olympiády kategorie Z9.

Do krajského kola byli letos pozváni všichni žáci, kteří v okresním kole získali alespoň 16 bodů.

 
[ 7. dubna 2010 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Soutěž v informatice

Ve středu 24. března 2010 proběhlo ve Starém Městě okresní kolo soutěže v informatice.

Soutěž se skládala ze dvou částí – teoretické (znalostní dovednosti v oblasti informatiky) a praktické (úprava neformátovaného textu do podoby podle předlohy).

 
[ 28. března 2010 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Matematické soutěže

V úterý 2.března 2010 se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, které se zúčastnilo 21 soutěžících ze 6. tříd a 21 soutěžících ze 7.tříd. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo získal minimálně 9 z celkového počtu 15 bodů.

 
[ 28. března 2010 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Lyžařský kurz sedmých tříd

Lyžařský výcvikový kurz sedmého ročníku proběhl na Horní Bečvě v areálu Sachova Studánka na sněhu a bez zranění. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 
[ 22. března 2010 | celý text... ]
 

Výukový program Antika

V pátek 12. března se zúčastnili žáci šestých tříd výukového programu Antika ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti. Výstava Antika - ke kořenům Evropy začínala v horním sálu muzea, kde jsme byli seznámeni s mezníky v historii Řecka a Říma.

 
[ 17. března 2010 | celý text... ]
 

Výstava Multi kulti

Od 1. do 12. 3. 2010 je naší škole zdarma zapůjčena výstava Multi kulti. Projekt „Multikulturní výchova v Olomouckém kraji“ představuje život sedmi minorit žijících na území ČR (Číňanů, Mongolů, Romů, Rusů, Ukrajinců, Vietnamců a obyvatel Zakavkazska.

 
[ 2. března 2010 | celý text... ]
 

Štrbáňský ďas

Ve čtvrtek 18. února 2010 proběhl ve Štrbáni oblastní závod ve sjezdovém lyžování "Strbáňský ďas". Ve ztížených podmínkách se na start postavilo 47 závodníků z pěti škol.

 
[ 25. února 2010 | celý text... ]
 

Projektový den VIS Bílé Karpaty

Ve čtvrtek 18.2. 2010 byl pro jednotlivé ročníky I. stupně zajištěn výukový program s přírodní a ekologickou tématikou. Teoretické a praktické úkoly v těchto prožitkových lekcích prováděli dva lektoři z VIS Bílé Karpaty.

 
[ 20. února 2010 | celý text... ]
 

Recitační soutěž – školní kolo

V pondělí 15.2. 2010 proběhlo v multifunkčním sále místní ZŠ a ZUŠ jako již každý rok školní kolo Recitační soutěže. Ve čtyřech kategoriích letos soutěžilo 22 žáků z I. i II. stupně.

 
[ 19. února 2010 | celý text... ]
 

Fotky z Rodičovského plesu

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z Rodičovského plesu.

 
[ 15. února 2010 | celý text... ]
 

Okresní kolo matematické olympiády

Dne 27. ledna 2010 se zúčastnili žáci 5. a 9. ročníku naší školy okresního kola matematické olympiády v ZŠ Staré Město u Uherského Hradiště.

 
[ 9. února 2010 | Autor: Mgr. Jarmila Málková a Mgr. Dagmar Kočicová | celý text... ]
 

Lyžařský kurz čtvrtých tříd ve Štrbáni

I za špatných sněhových podmínek proběhl lyžařský kurz čtvrtých tříd ve dnech 21. - 27. ledna 2010 úspěšně. Více ve fotogalerii.

 
[ 29. ledna 2010 | celý text... ]
 

Krátké školní zprávy

- k zápisu do prvních tříd přijdou děti ve středu 10. února 2010 ve 14:30 hod.; rodiče těchto dětí obdrží písemnou pozvánku na informační schůzce v MŠ Strání v pondělí 18. ledna 2010.

 
[ 12. ledna 2010 | celý text... ]
 

Vánoční dílničky

14. prosince 2009 zavítaly do školní jídelny děti se svými rodiči, babičkami a ostatními rodinnými příslušníky, aby si vyrobili výrobky dle možností a vkusu. Více ve fotogalerii.

 
[ 15. prosince 2009 | celý text... ]
 

Jak chutná ve školní jídelně

Jak Vám chutná ve školní jídelně? Můžete se podívat v níže přiloženém grafu.

 
[ 14. prosince 2009 | celý text... ]
 

Soutěž v odborných dovednostech

V soutěži jsme dosáhli velmi pěkných výsledků, získali jsme celkem devět diplomů.

 
[ 10. prosince 2009 | celý text... ]
 

Soutěž v odborných dovednostech

Dne 4.12.2009 jsme se zúčastnili soutěže odborných dovedností na SOU v Uh. Brodě. Zažili jsme spoustu legrace, seznámili s novými kamarády. Někteří žáci naší školy se seznámili s oborem, který chtějí dále studovat na této škole.

 
[ 10. prosince 2009 | Autor: Martina Zámečníková a Anna Voglová | celý text... ]
 

Mikuláš s čertem ve škole

V pátek 4. 12. chodil ve škole Mikuláš s čertem. Děti se nebály a zazpívaly jim mnoho krásných písniček s mikulášskou, vánoční a zimní tématikou.

 
[ 6. prosince 2009 | celý text... ]
 

Straňanská laťka

Výsledky straňanslé laťky:

 
[ 26. listopadu 2009 | Autor: Mgr. Dalibor Popelka | celý text... ]
 

Straňanská laťka

Opět po roce, 24. 11. 2009, se v naší škole uskutečnil v pořadí pátý ročník atletického minimítinku ve skoku vysokém, kterého se zúčastnilo ještě dalších pět základních škol - Bojkovice, Nivnice, OSKOL Kroměříž, Ostrožská Lhota a Uherský Ostroh.

 
[ 26. listopadu 2009 | Autor: Mgr. Dalibor Popelka | celý text... ]
 

Beseda o holocaustu

V pátek 20.11.2009 byla pro žáky devátých tříd uspořádána projekce filmu O zlém snu (vzpomínkový příběh ženy, která prošla Terezínem, Osvětimí a pochodem smrti).

 
[ 23. listopadu 2009 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Dějepisno-zeměpisná exkurze do Brna

V pátek 6.11.2009 se žáci šestých tříd v doprovodu svých třídních učitelek vydali na dějepisno-zeměpisnou exkurzi do Brna.

 
[ 9. listopadu 2009 | celý text... ]
 

Návštěva policistky

Dne dvacátého prvního října, nás navštívila paní policistka nadpraporčice Jitka Zámečníková.

 
[ 30. října 2009 | Autor: Dominik Pompa, 5. A | celý text... ]
 

Exkurze ve hvězdárně

Večer šestnáctého října jela celá naše třída 5. A do hvězdárny v Uherském Brodě. Sraz jsme měli v osmnáct hodin patnáct minut před školou. Jeli jsme autobusem a jela s námi naše paní učitelka Jarmila Málková a paní učitelka Alena Bemerová.

 
[ 29. října 2009 | Autor: Eliška Popelková, 5. A | celý text... ]
 

Návštěva Střední průmyslové školy Uherský Brod

Dne 20. října 2009 jsme se my, žáci devátých tříd, vydali na jednodenní exkurzi na SPŠ do Uherského Brodu. Po příjezdu na místo jsme se odebrali do multifunkčního sálu, kde na nás už čekal zástupce ředitele. Nejprve nám vyprávěl o škole, ale později nám také dával užitečné rady do života.

 
[ 27. října 2009 | celý text... ]
 

Exkurze Moravských skláren Květná

Dne sedmého října jsme šli na exkurzi do Moravských skláren. Sraz jsme měli na zastávce v sedm hodin čtyřicet pět minut.

 
[ 27. října 2009 | Autor: Bernadeta Popelková, 5.A | celý text... ]
 

Jak začal týden knihoven

Hlavní akce začala v pondělí 5. října 2009 v 10:00 hod.v multifunkčním sále v půdní vestavbě ZŠ ve Strání - besedou se spisovatelem Michalem Čagánkem.
Navštívili ji žáci II. stupně ZŠ.

 
[ 7. října 2009 | Autor: Marcela Schönbaumová | celý text... ]
 

Dětská cimbálovka pod ZUŠ na straňanských hodech

V neděli se dětská cimbálovka pod ZUŠ spolupodílela na nedělním folklorním vystoupení na straňanských hodech. Proběhlá akce měla výbornou úrověň díky známým zpěvákům, mezi které patří Vlasta Grycová a Jožka Černý. Více ve fotogalerii ZUŠ.

 
[ 15. září 2009 | celý text... ]
 

Přednáška

Ve čtvrtek dne 17.9.2009 v 16:30 hodin se uskuteční ve spolupráci s klubem Energy v Uherském Brodě přednáška Mgr. Stanislavy Emmerlingové, autorky dyslektické tvořivé čítanky Když dětem nejde čtení 1,2,3 na téma: Lehká mozková dysfunkce, specifické poruchy učení - možnosti pomoci v rodině a ve škole a praktická řešení obtíží s pomocí produktů Energy.

 
[ 9. září 2009 | celý text... ]
 

Polem nepolem

Druhý školní týden začal přespolním během Polem nepolem. Kromě domácích žáků přijeli závodnice a závodníci ze slovenské družební školy z Podolie. Počasí všem přálo a vítězové se radovali z úspěchů. Příště opět na viděnou.

 
[ 9. září 2009 | celý text... ]
 

Matematické soutěže

Přehled matematických soutěží za 2.stupeň ve školním roce 2008/2009

 
[ celý text... ]
 

Pexesový král

Jak si zpříjemnit poslední týdny ve škole? Co tak si zahrát pexeso? A tak se přes 70 dětí I. stupně pustilo do souboje o titul „pexesový král“. Nejlepší hráči třídních kol se pak utkali ve finále (viz. výsledková listina). Nejlepší paměť a snad i kousek štěstí má Vašík Vintr ze třídy 2.A.

 
[ celý text... ]
 

20 000 Kč pro ORIENTÁLNÍ skupinu SATURN

V dubnu roku 2009 se mi doneslo slovíčko GRAND. Začala jsem se trochu více zajímat kdo nebo co je to vlastně NADACE děti- kultura-sport a jak vlastně tato nadace pomáhá dětem  jako vedu já, aby jejich volný čas byl co nejzajímavější.

 
[ celý text... ]
 

Bambiriáda v Chropyni

Na tradiční celorepublikový ročník Bambiriády 2009 pořádané Českou radou dětí a mládeže se přihlásila dětská Orientální skupina Saturn pod vedením lektorky Alice Bušové /IPTISAM/.

 
[ celý text... ]
 

Základní umělecká škola

Ve školním roce 2009/2010 budou otevřeny dva obory: hudební a výtvarný. Je naplněna povolená kapacita, tedy 100 žáků. Zástupkyní ředitelky této součástí školy je od 1.9.2009 Mgr.Klára Kolajová.

 
[ celý text... ]
 

Projekt Inovace a rozšíření výuky anglického jazyka

Náš projekt má název Inovace a rozšíření výuky anglického jazyka na ZŠ Strání. Projekt je zaměřen na posílení atraktivnosti, rozšíření a zvýšení kvality výuky anglického jazyka na ZŠ Strání zavedením výukové metody „ Helen Doron Early English“ (HD) s využitím interaktivních způsobů výuky. Výuka Aj v 1. a 2. ročníku dle projektu bude zahájena 1. 9. 2009 jako nepovinný předmět.

 
[ celý text... ]
 

Ze sportu

Ve středu 27. května se naši žáci zúčastnili 10. ročníku Lhotského poháru, turnaje smíšených družstev v softbalu, odbíjené a tenisu.

 
[ celý text... ]
 

Pexesový král

Jak si zpříjemnit poslední týdny ve škole? Co tak si zahrát pexeso? A tak se přes 70 dětí I. stupně pustilo do souboje o titul „pexesový král“. Nejlepší hráči třídních kol se pak utkali ve finále (viz. výsledková listina). Nejlepší paměť a snad i kousek štěstí má Vašík Vintr ze třídy 2.A.

 
[ celý text... ]
 

Dopravní soutěž

Dne 1. června 2009 se v dopoledních hodinách konala pro žáky prvního stupně na školním hřišti Dopravní soutěž.

 
[ celý text... ]
 

Recitační soutěž

V pondělí dne 23. února 2009 proběhla recitační soutěž. Jak soutěž dopadla, se můžete dovědět z níže uvedených výsledků.

 
[ celý text... ]
 

Matematická olympiáda a soutěž v psaní

Žáci 5. a 9. tříd se 21.1.2009 zúčastnili okresního kola matematické olympiády ve Starém Městě. Úspěšnou řešitelkou se stala Karolína Lancůchová z 5.A třídy.

 
[ celý text... ]
 

Straňanská laťka

Dne 28. 11. 2008 se uskutečnilo toto již čtvrté každoroční lehkoatletické zápolení ve skoku vysokém. Kromě domácích žáků se soutěže zúčastnili mladí sportovci z dalších čtyř základních škol, a to Bojkovice, Nivnice, Ostrožské Lhoty a Veselí nad Moravou.

 
[ celý text... ]
 

V. V. Fest

V.V. Fest je jednodenní hudební festival rockových kapel na moravsko-slovenském pomezí věnovaný památce Václava Vanďurky, bubeníka skupiny P.A.C., který dne 22.12.1992 tragicky zahynul při autonehodě těsně před koncertem.

 
[ celý text... ]
 

Slavnostní loučení s deváťáky

Ve čtvrtek 26. června 2009 proběhlo slavnostní loučení s žáky devátých tříd. Atmosféra byla střídavě smutná i veselá při vzpomínkách na společná školní léta. Ať se všem našim absolventům daří.

 
[ celý text... ]
 
Tvorba INTERNETOvých stránek