Zazpívej, slavíčku

Dne 11. března 2016 proběhlo v Uherském Brodě oblastní kolo folklorní pěvecké soutěže Zazpívej, slavíčku. Z kroužku Lidových tanců se soutěže zúčastnilo 5 žáků. Všichni soutěžili v jedné kategorii. 

 
 

V dalších kategoriích se této soutěže zúčastnili další dva žáci z naší ZŠ a ZUŠ a jedna zpěvačka z MŠ. Všichni zpívali moc pěkně, porota neměla vůbec lehkou práci při výběru postupujících.

Do dalšího  - okresního – kola, které se konalo 17. dubna 2016 v Kulturním domě v Uherském Hradišti, postoupili Natálka Bruštíková z MŠ, Daniel Bruštík a Adam Želibabka ze ZŠ a ZUŠ. Odpoledne bylo velmi dlouhé, na pódiu se vystřídalo téměř 40 zpěváků a zpěvaček z celého Uherskohradišťska. Daniel Bruštík i Adam Želibabka se v kategorii nad deset let probojovali až do soutěže Zpěváček Slovácka. Své pěvecké umění předvedli za doprovodu cimbálové muziky v neděli 8. května 2016 v kulturním domě Strážničan ve Strážnici. Všem našim zpěváčkům děkujeme za moc pěkné pěvecké výkony, reprezentaci obce, potažmo školy a školky, a gratulujeme těm, kterým se podařilo probojovat až mezi folklorní pěveckou elitu z celého Slovácka.

Pěvecké výkony soutěžících z Uherského Hradiště si můžete poslechnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=2Mxj9TrssBI&list=PL8Uss_Herd5bNJx4RRoVgyq1S5qPtmaKc&index=8

https://www.youtube.com/watch?v=KL8LV0ufnWE&list=PL8Uss_Herd5bNJx4RRoVgyq1S5qPtmaKc&index=20

https://www.youtube.com/watch?v=SW1tYWdOHqI&list=PL8Uss_Herd5bNJx4RRoVgyq1S5qPtmaKc&index=35

 
  Obrázky

Tvorba INTERNETOvých stránek