Recitační soutěž

Ve středu 1. 3. 2023 zastupovalo naši školu 9 žáků I. stupně v okrskovém kole Recitační soutěže v Uherském Brodě. V náročné konkurenci si ve svých kategoriích vybojovali 3. místo Filip Tinka (1.A) a Vojtěch Popelka (2.A), který současně postupuje do okresního kola stejnojmenné soutěže v Uherském Hradišti. Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a Vojtíkovi držíme palce do dalšího kola.

 
[ 30. března 2023 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Straňanská laťka 2022

První zimní měsíc jsme zahájili tradiční soutěží ve skoku vysokém Straňanská laťka. V tomto roce se jí zúčasnilo sedm škol - přijeli žáci z Kunovic (Pálenice), Uherského Ostrohu, Dolního Němčí, Nivnice, Bojkovic a Podolia. Nechyběli ani zástupci naší školy. Po dvouleté odmlce předvedli všichni soutěžící skvělé výkony, vítězové obdrželi diplom a pohár. Nejméně jednu cenu si odvezla každá z přítomných škol. Níže se můžete podívat na výsledky a fotky najdete ve fotogalerii.

 
[ 2. prosince 2022 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Soutěž Mladý chemik

V listopadu na naší škole proběhlo školní kolo soutěže Mladý chemik. Soutěž se snaží představit chemii jako vědu hravou a zábavnou, praktickou i poetickou, jako vědu, která má budoucnost, protože skýtá široké možnosti studijního i pracovního uplatnění.

 

 
[ 23. listopadu 2022 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Pythagoriáda

V úterý 18. října počítalo 44 žáků druhého stupně úlohy Pythagoriády. Z maximálního počtu 15-ti bodů byl úspěšným řešitelem každý žák, který získal 9 a více bodů.

 To se podařilo:

Anetě Málkové 6.B – 10 bodů

Barboře Popelkové 7.A – 12 bodů

Ester Flekačové 7.B – 9 bodů

Viktoru Želibabkovi 8.B – 10 bodů.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a úspěšným řešitelům gratulujeme.

 
[ 20. října 2022 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Soutěž "Ha-ha-há! Happysnack"

V měsíci září proběhla v rámci projektu „Ovoce a mléko do škol“ soutěž „Ha – ha – há! Happysnack“ - Hledá se autor kresleného vtipu do „vysmátého kalendáře“. Za naši školu se do užšího výběru dostaly žákyně Kristýna Macíčková, Eliška Grebíková a Magdaléna Popelková ze třídy 4. A. Pokud chcete podpořit naše děvčata, dejte jim svůj hlas zde.

Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit na výsledky celorepublikového hlasování.

 
[ 4. října 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Přespolní běh

V úterý 27. 9. 2022 se žáci druhého stupně zúčastnili přespolního běhu v Uherském Ostrohu. Dívky v obou kategoriích běžely 1500m, trasa mladších hochů měřila 2 km a starších 3 km. Počasí nám moc nepřálo, celé dopoledne pršelo, jen se lilo. Přesto všichni zvládli bravurně stanovenou trať, a i když se nám nepodařilo v těžké konkurenci atletů ze sportovních škol vystoupat na stupně vítězů, mnozí si zaběhli svůj osobní vytrvalostní rekord. Všem žákům děkuji za pěknou reprezentaci školy. Foto ve fotogalerii.

 
[ 27. září 2022 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Branný závod

Vojensko historický klub Východní fronta připravil  pro žáky naší školy ve spolupráci s pedagogy v pátek 9. 9. 2022 branný závod. Během vyznačeného běžeckého okruhu se žáci zastavovali na deseti stanovištích, kde zdolávali opičí dráhu, házeli granátem, stříleli, zaměřovali vzdálený bod, vyzkoušeli si postup při úniku nebezpečných látek, simulaci evakuace z domova a jaderného útoku, použití plynových masek, dále plnili různé úkoly z oblasti topografie, botaniky  a zdravovědy. (viz foto)

Okruh žáci zdolávali v pětičlenných skupinkách ve třech kategoriích:

 
[ 9. září 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Dopravní soutěž

29. června 2022 se konala na školním hřišti pro žáky prvního stupně Dopravní soutěž.

Všichni žáci soutěžili ve třech kategoriích. Prvňáčci patřili do nejmladší kategorie „Ovečky“, druháci a třeťáci do kategorie „Pejsci“ a nejstarší žáci čtvrťáci s páťáky utvořili kategorii pod názvem „Draci“. Ovečky a Pejsci si zopakovali pravidla chodce. Draci si upevnili pravidla silničního provozu v roli cyklisty. Nelehký byl praktický úkol – projet bezchybně na kole (Draci) či koloběžce (Ovečky a Pejsci) již předem připravenou trasu sestavenou z překážek.

Vítězové jednotlivých kategorií byli na konci soutěže odměněni diplomem a drobnými cenami. Vítězným družstvům gratulujeme. Všem účastněným dětem a také jejich učitelům a asistentkám děkuji za vzorný průběh celé soutěže. Vítěze i fotky ze soutěže najdete ve fotogalerie.

 
[ 2. července 2022 | Autor: Mgr. Davidová Zdenka | celý text... ]
 

O pohár starosty Uherského Brodu

Ve středu 15. 6. se vždy jeden žák a žákyně z 2. – 5. třídy zúčastnili atletické soutěže O pohár starosty Uherského Brodu. Každý z nich soutěžil v běhu na 60 m a pak v dané technické disciplíně. Druháci ve skoku z místa, třeťáci v hodu kilovým míčem, čtvrťáci v hodu míčkem a páťáci ve skoku dalekém. I přesto, že se naši žáci neumístili na stupních vítězů, podali ve velké konkurenci 19 družstev vynikající výkony. foto

 
[ 28. června 2022 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

McDonald Cup

Po dlouhé „covidové“ době se nám opět rozběhly školní sportovní soutěže. Poslední dva dny v dubnu se mladší a starší fotbalisti 1. stupně zúčastnili tradičního McDonald Cupu. I když se ve velké konkurenci nedostali do okresního kola, obojí předvedli fantastický výkon a skvěle naši školu reprezentovali.

 
[ 4. května 2022 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Volejbal „O štanglu salámu“

Po všech možných omezeních, karanténách a nemocech se nám v úterý 24. 4. 2022 podařil zorganizovat již tradiční zápas ve volejbale mezi učiteli a žáky devátých tříd. I přesto, že zkušenost učitelů vyhrála nad mládím žáků, dá se říct, že žáci zvítězili. Neuhráli sice víc bodů, ale získali zkušenost v poli, naučili se nutnosti spolupracovat v týmu a být si navzájem oporou. Byli dobrými soupeři a určitě získané zkušenosti využijí, až si budou chtít zahrát jen tak sami pro radost. Foto zde

 
[ 4. května 2022 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

V pátek 18. března proběhl na naší škole MATEMATICKÝ KLOKAN. Počítalo celkem 157 žáků z druhých až devátých tříd. Nejlepších deset řešitelů z každé kategorie najdete v příloze.

 

12. dubna proběhlo ve Starém Městě okresní kolo MATEMETICKÉ OLYMPIÁDY. Zúčastnili se ho: Barbora Popelková 6.A, Adriana Bortlová 6.A, Anna Miklášová 6.B, Klára Adámková 7.A, Viktor Želibabka 7.B a Tereza Knotová 7.B.

Nejlépe z nich se umístila Barbora Popelková, které získala 13 bodů z 18 a stala se úspěšnou řešitelkou.

 

Vítězům gratulujeme a všem žákům děkujeme za účast.

 
[ 25. dubna 2022 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Vyhlášení soutěže J.A.K

V pátek 25.3.2022 se žákyně naší školy zúčastnily slavnostního vyhlášení soutěže věnované k 430. výročí narození J. A. Komenského. Vyhlášení výsledků se konalo v Barokním sloupovém sále Muzea J . A. Komenského v Uherském Brodě. Naše výtvarnice Alice Janigová z 8.A se umístila na krásném 1. místě. Vítězce moc gratulujeme a ostatním výtvarnicím děkujeme za účast a skvělou reprezentaci školy. Fotky po rozkliknutí článku. 

 
[ 4. dubna 2022 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Recitační soutěž - okresní kolo

23. 3. 2022 proběhlo v Uherském Hradišti okresní kolo Recitační soutěže. Elenka Bruštíková (1.B) zde získala ve své 0. kategorii ocenění nejvyšší. Za svůj výrazný přednes získala od odborné poroty diplom a knihu. Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

 
[ 29. března 2022 | Autor: Mgr. A. Žďárská | celý text... ]
 

Recitační soutěž - okrskové kolo

Ve středu 23. 2. 2022 proběhlo v uherskobrodské Knihovně Františka Kožíka okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo 9 žáků – vítězové školního kola. I přes velkou konkurenci z ostatních škol získaly naše děti následující ocenění:

2. místo: Nela Straňáková (5. B)

3. místo: Elen Bruštíková (1. B)

Cena poroty: Michal Janovský (1. B) a Šimon Mimochodek (3. B)

Naše děvčata postupují do okresního kola, které se uskuteční 23. 3. 2022 v budově Klubu kultury v Uherském Hradišti. Oceněné děti i výherní listinu najdete ve fotogalerii.

Všem dětem děkujeme za účast, těm nejlepším gratulujeme a držíme palce v dalším postupovém kole.

 
[ 2. března 2022 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Chemie objektivem

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město vyhlásilo fotografickou soutěž Chemie objektivem – tématem letošního roku jsou karboxylové kyseliny. Eliška Zetková z 9.A se do soutěže zapojila snímkem Benzoová sněhová větvička. Držíme Elišce palce. Fotky zde 

 
[ 1. března 2022 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Recitační soutěž – I. stupeň

Ve dnech 31. 1. a 14. 2. 2022 proběhlo na I. stupni školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se ho 23 výherci třídních kol. Konkurence byla velká a rozhodování poroty jako každý rok složité. Soutěžící a postupující do okrskového kola, které je naplánováno na 23. 2. 2022 v uherskobrodské Knihovně Františka Kožíka, můžete vidět v níže uvedené výherní listině i ve fotogalerii. Všem dětem děkujeme za účast, těm nejlepším gratulujeme a držíme palce v postupovém kole.

Výsledky po rozkliknutí celého textu. Fotky zde

 
[ 22. února 2022 | Autor: Mgr. Alena Źďárská | celý text... ]
 

Biologická olympiáda

Jak přežít zimu? To zjišťovali žáci v rámci letošního školního kola biologické olympiády, ve kterém se museli vypořádat s testem, poznávačkou rostlin i živočichů a laboratorní prací. Všichni soutěžící plnili úkoly, jak nejlépe uměli, výsledky proto byly velmi těsné. Kdo nakonec zvítězil, zjistíte po otevření celého článku. 

 
[ 3. února 2022 | Autor: Mgr. Eliška Kundratová | celý text... ]
 

Zeměpisná olympiáda

Na konci ledna se zájemci z 6. a 7. tříd zúčastnili školního kola zeměpisné olympiády. Nejlepšími řešiteli se v 6. ročníku stali Tereza Končitíková, Michaela Dzuráková a Petr Knotek se shodným počtem bodů. V 7. ročníku byl vítězem Matěj Ševčík. Děkujeme všem zúčastněným a vítězům budeme držet palce v okresním kole.

 
[ 3. února 2022 | Autor: Mgr. Eliška Kundratová | celý text... ]
 

RECITAČNÍ SOUTĚŽ 6. ROČNÍKU

Středeční odpoledne 26. ledna patřilo poezii. Žákyně 6. ročníku se mezi sebou utkaly v recitaci zvolených básní. Vybrat nejlepší nebylo vůbec lehké. Nakonec byla odměněna každá. Štěpánka s Aničkou postupují do okrskového kola, které se bude konat na konci února v Uherském Brodě.

Děkujeme všem dívkám za jejich účast ve školním kole recitační soutěže a také za chuť strávit chvilku času ve společnosti takových velikánů jakými byli například Erben, Seifert a Shakespeare.

Výsledky naleznete po otevření celého článku. Fotky zde

 
[ 27. ledna 2022 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Mladý chemik

Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš. To je motto letošního ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Školního kola, které proběhlo ve čtvrtek 4. listopadu se zúčastnilo 11 žáků 9. ročníku.

Nejlepšími řešiteli se stali:

1. místo: Edita Macíčková 9.B

2. místo: Adam Kadlček 9.B

3. místo: Markéta Popelková 9.A a Igor Lancůch 9.

 
[ 7. listopadu 2021 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Piškvorkový turnaj

Téměř 50 žáků druhého stupně se zúčastnilo školního turnaje v logické hře piškvorky. Všem účastníkům děkujeme za jejich nasazení, kterým vytvořili výbornou soutěžní atmosféru. Absolutním vítězem se nakonec stal Jan Popelka z 9. B, který povede jako kapitán náš školní tým do republikového klání v této hře. Budeme držet palce, ať se týmu daří.

Fotky ve fotogalerii

 
[ 14. října 2021 | Autor: Mgr. Ing. Eliška Kundratová | celý text... ]
 

Western a koně očima dětí

V době pandemie se žáci 7. - 9. ročníku zapojili do 12. ročníku dětské výtvarné soutěže „WESTERN A KONĚ OČIMA DĚTÍ na téma KONĚ & LIDÉ “. Do semifinále postoupila naše žákyně Karin Neštinová z 9.A, která se 26.6.2021 zúčastnila slavnostního předání cen v areálu Malá skála, Kletné - Suchdol nad Odrou v rámci Dětského Westernového dne. Velké poděkování patří, také žákyním Alžbětě Popelkové ze 7.A a Natálii Popelkové z 8.A. Více ve fotogalerii

 
[ 29. června 2021 | Autor: Mgr. Nikola Jankových | celý text... ]
 

Soutěž školního projektu - Ovocentrum

Žáci I. stupně se zapojili do soutěže Ovoce a zelenina do škol – „Důležitý vitamín C“ a Mléko do škol – „Vypij mě a znovu použij“. V první části se děti seznámily s důležitostí vitamínu C a jeho zastoupení ve vybraném ovoci a zelenině. Tento vitamín pak výtvarně ztvárnily. Druhá část byla praktická. Děti vyrobily z použitých prázdných plastových lahví výrobky, které pak mohou sloužit v běžném životě. Nejaktivnější třídy a nejkreativnější žáci byli odměněni multifunkčními nákrčníky a barevnými propiskami. Více ve fotogalerii

 
[ 24. června 2021 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Matematická olympiáda Z5

V prvním pololetí tohoto školního roku probíhalo školní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 se snažilo vyřešit šest úloh devět žáků z pátých tříd: Otte Miriam, Tannerová Eliška, Havlík Petr, Bortlová Adriana, Szöke Dominik, Flekačová Ester, Anna Miklášová, Petr Knotek, Adam Zimčák.

Prvních šest žáků bylo pozváno do okresního kola, které se vzhledem k epidemiologické situaci konalo v kmenových školách ve středu 19.5.2021. Soutěžící měli 90 minut na vyřešení tří příkladů.

Gratulujeme Tannerové Elišce a Otte Miriam, které se staly úspěšnými řešitelkami okresního kola.

Všem žákům patří poděkování a pochvala, že se do soutěže zapojili.

 
[ 26. května 2021 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Biologická olympiáda

Před Velikonocemi se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády kategorie D, ve kterém soutěžili žáci 6. a 7. tříd. Letos se vše točilo kolem „Těžkého života ve vodě“.

Ani v době distanční výuky nebylo sleveno z požadavků této nelehké soutěže, a tak se účastníci museli vypořádat s online testem, online poznáváním organismů a také s laboratorní úlohou, ve které zkoumali obsah minerálních látek v různých vzorcích vody.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za jejich čas a zájem prohloubit si přírodovědné znalosti. Dosažené výsledky byly velmi dobré a o umístění na prvních místech rozhodoval rozdíl jen několika bodů.

Vítězkou se nakonec stala Alica Janigová ze 7. A. Gratulujeme a držíme palce při reprezentaci naší školy v krajském kole.

 
[ 5. dubna 2021 | Autor: Mgr. Ing. Eliška Kundratová | celý text... ]
 

Fyzikální olympiáda

I v této době distanční výuky proběhlo školní a okresní kolo Fyzikální olympiády. Obou kol se zúčastnila Karin Neštinová z 9.A. Patří ji velká pochvala, že v této nelehké době ve svém volném čase řešila fyzikální příklady školního kola. Děkujeme  taky za účast v okresním kole, které proběhlo ve čtvrtek 18.3.2021 distančně v systému OSMO.

 
[ 23. března 2021 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Matematický klokan

V pátek 19. 3. 2021 proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan, do které se celkem zapojilo 111 žáků z 3. – 9. tříd.

V nejmladší kategorii CVRČEK řešily děti 18 úloh s maximálním ziskem 90 bodů. V ostatních kategoriích – KLOKÁNEK, BENJAMÍN a KADET mohli žáci získat až 120 bodů z 24 příkladů.

Nejlepším řešitelům za jednotlivé kategorie (viz níže) gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.

Děkuji také všem vyučujícím, kteří se podíleli na organizaci soutěže, která tento rok probíhala on-line.

 
[ 22. března 2021 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Okresní kolo dějepisné olympiády

V úterý 19. 1. 2021 se mezi sebou utkali nejlepší řešitelé školního kola dějepisné olympiády. Okresní kolo se netradičně konalo online formou. Gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci Markétě Popelkové z 8.A, která se probojovala mezi úspěšné řešitele.  

 
[ 22. ledna 2021 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Olympiáda v anglickém jazyce

14. prosince 2020 se nadšenci anglického jazyka 8. a 9. ročníků zúčastnili 1. kola Olympiády v anglickém jazyce. Tato část obsahovala poslech a čtení s porozuměním. Devět nejlepších soutěžících postoupilo do ústního kola, které proběhlo online 13. ledna 2021. Do 2. kola si každý připravil individuální konverzační téma. Porota posoudila zajímavá témata, jako např. Japonsko, Londýn, Moje prázdniny, Rok 2020. Poté žáci popisovali obrázek.

Všichni předvedli skvělé výkony. První dvě místa obsadily Amálie Šimková z 9. A a Tatiana Popelková z 9. B se stejným počtem bodů. Krásné 3. místo patří Igoru Lancůchovi z 8. A.

Vítězky se ještě utkají v gramatickém rozstřelu a ten rozhodne o postupu do okresního kola.

Poděkování patří paní učitelce Marianě Šmerdové, která se podílela na hodnocení ústní části.

 
[ 19. ledna 2021 | Autor: Mgr. Radka Popelková | celý text... ]
 

Školní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 26. 11. 2020 si zájemci z osmých ročníků poměřili vědomosti ve školním kole dějepisné olympiády. Letošní padesátý ročník se koná poprvé online formou a tematicky je zaměřen na baroko. Nejúspěšnější řešitelkou školního kola se stala Markéta Popelková z 8. A. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v lednovém okresním kole!

 
[ 30. listopadu 2020 | Autor: Mgr. Marie Pavlušová | celý text... ]
 

Školní kolo recitační soutěže

V pondělí 10. 2. 2020 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Bylo vybráno 29 žáků z různých ročníků.

 
[ 17. února 2020 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Školní kolo - Biologická olympiáda

Ve středu 5.2.2020 proběhlo školní kolo Biologické olympiády. Téma letošní olympiády bylo Těžký život ve vodě. Přihlášení žáci absolvovali tři části - teoretický test znalostí, poznávání rostlin a živočichu a laboratorní úkol. Nejvíce bodů z kategorie C (8. a 9. ročník) získal Jakub Adámek z 9.A, z kategorie D (6. a 7. ročník) byla nejúspěšnější Amálie Knotková ze 7.A. Všem nadšeným přírodopiscům děkujeme za účast! 

 
[ 6. února 2020 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

Olympiáda z českého jazyka

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se naše škola zúčastnila okresního kola olympiády z českého jazyka, které se konalo v Uherském Hradišti. Adéla Miklášová z 9. B obsadila krásné 9. místo s celkovým počtem bodů 38 a Eliška Zetková z 9. A získala 12. místo s 37 body. Oběma patří velká pochvala a poděkování za reprezentaci školy.

 
[ 28. ledna 2020 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

„O štanglu salámu“

Poslední vánoční týden patří již tradičně volejbalovému utkání mezi žáky devátých tříd a vyučujícími. Utkání probíhá ve třech setech. Také letos zvítězila zkušenost pedagogů nad mládím žáků, ale nutno podotknout, že deváťáci byli důstojným soupeřem. Získané dovednosti dokázali dobře zúročit a předvedli, že umí bojovat nejen za sebe, ale za celý svůj tým. O to víc si hlavní výhru zasloužili především oni.

 
[ 20. prosince 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Úspěch v soutěži Mladý chemik

V listopadu na naší škole poprvé proběhlo školní kolo soutěže Mladý chemik. Soutěž se snaží představit chemii jako vědu hravou a zábavnou, praktickou i poetickou, jako disciplínu, která má budoucnost, protože skýtá široké možnosti studijního i pracovního uplatnění.

Zúčastnilo se jí 12 žáků z 9. ročníku. Nejlepšími řešitelkami se staly Eliška Zetková, Monika Podolanová a Adéla Vintrová, které naši školu reprezentovali 10. prosince v okresním kole v Otrokovicích.

Okresní kolo z 65 zúčastněných žáků vyhrála naše žákyně Eliška Zetková! Do dalšího kola soutěže též postupuje Adéla Vintrová. Všem moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalšího kola.

 
[ 19. prosince 2019 | Autor: Ing. Jitka Bartošová | celý text... ]
 

Straňanská laťka

5. prosince se v naší tělocvičně uskutečnil další ročník Straňanské laťky. Soutěže ve skoku vysokém se kromě naší školy zúčastnili také žáci z Uherského Ostrohu, Dolního Němčí, Nivnice a Bojkovic. Netradičně soutěž zahájili Mikuláš s čertem a andělem. 

 
[ 13. prosince 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Soutěž "Nejpěknější vydlabaná dýně"

Do školou vyhlášené soutěže "Nejpěknější vydlabaná dýně" se zapojili následující žáci - Nela Havlíková (1.B), Lada Mimochodková (1.B), Jirka Králík (2.A), Standa Zámečník (3.A), Václav Končitík (3.B), Míša Dzuráková (4.A), Tereza Končitíková (4.A), Benedikt Benešík (4.A).

Vybrat tu nejpěknější dýni bylo velmi těžké, protože každá dýně měla své kouzlo a každá dýně byla originál. 

1. místo - Michaela Dzuráková

2. místo - Lada Mimochodková

3. místo - Jirka Králík a Benedikt Benešík

Všem soutěžícím děkujeme a vítězům blahopřejeme.

 
[ 1. listopadu 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Soutěž o nejpěknější vydlabanou dýni

ZŠ a ZUŠ Strání vyhlašuje pro žáky školy soutěž o "Nejpěknější vydlabanou dýni". Příjem dýní bude ve čtvrtek 31.10.2019 do 8:30 ve vestibulu školy.

 
[ 24. října 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Atletický pětiboj

V pátek 4. 10. 2019 jsme se zúčastnili atletického pětiboje, který pořádala naše družební škola Podolie.  Soutěžilo se ve skoku vysokém, dalekém, v běhu na 60m, ve vytrvalostním běhu a v hodu kriketovým míčkem. V kategorii starších hochů se místo hodu míčkem vrhalo koulí. Naše škola obsadila krásné 2. místo. Více bodů dosáhla pouze sportovní atletická škola z Brezové pod Bradlom. Dvěma našim žákům se podařilo vystoupat na stupně vítězů v kategorii jednotlivců. Igor Lancůch (7. A) získal stříbrnou a Adam Želibabka (8. B) bronzovou medaili. Soutěžit v pěti disciplínách bez přestávky je pro žáky velmi náročné, přesto byly jejich výsledky vynikající. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 8. října 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Sprinterský víceboj

Nový školní rok jsme začali opět i účastí na sportovních soutěžích. 24. 9. 2019 jsme se zúčastnili okresního kola Sprinterského víceboje v Uherském Brodě. Zde se soutěží ve sprintu na 40, 50 a 60m. Mezi sprinterskými jedničkami okresu si chlapci kategorie II (4. a 5. třídy) přivezli zlaté medaile. Navíc v soutěži jednotlivců obsadil Martin Havlík (4. B) 1. místo a Viktor Želibabka (5. B) 3. místo. Z druhého stupně pak v kategorii III (6. a 7. třída) dosáhli chlapci na bronzovou příčku. V nehodnoceném superfinále čtyř nejlepších běžců okresu se na 3. místo posunuli také Tereza Knotová z 5. B a Filip Pavlovič ze 7. B. Také ostatní žáci se nedali zahanbit a obsadili velmi pěkná, i když už dále nehodnocená, místa. Všem sprinterům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 27. září 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Přespolní běh

Aniž bychom si trochu vydechli, hned 26. 9. 2019 jsme jeli do Uherského Ostrohu na okresní kolo přespolního běhu. Trať měřila 1500 m pro dívky, 2000 m pro mladší hochy a 3000 m pro starší hochy. V těžké konkurenci se starším dívkám podařilo získat 2. místo. Také ostatní závodníci doběhli ve výborných časech a někteří dosáhli dokonce osobních rekordů. Všem znovu děkujeme za vynikající reprezentaci školy. Stále máme naštěstí žáky, kteří mají ke sportu a k pohybu blízko.

 
[ 27. září 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Podzimní fotosoutěž

fotosoutez.jpg

 
[ 22. září 2019 | Autor: Mgr. Petra Adámková | celý text... ]
 

O pohár starosty

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 jsme se zúčastnili aletických závodů O pohár starosty Uherského Brodu. Celkem jsme získali 6 zlatých, 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili. V běhu na 60 m získali zlato Stanislav Zámečník 2. A, Lukáš Zámečník 3. B, Martin Havlík 3. B, Viktor Želibabka 4. B, stříbro Tereza Knotová 4. B a bronz Jan Vlčnovský 5. A. Další zlaté medaile získali Karolína Rybářová 2. B za skok z místa a Filip Flekač 4. A za hod tenisovým míčkem. Stříbro si ještě odnesl Lukáš Zámečník 3. B za hod plným míčem. Velmi pěkné výkony předvedli i ostatní žáci, kteří se na prvních příčkách neumístili, ale přispěli k celkovému 4. místu ze všech zúčastněných škol. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy a paním učitelkám za vedení a přípravu na tuto soutěž.

 
[ 12. června 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Sportovní den - video

Krátké video ze sportovního dne zde.

 
[ 2. června 2019 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Sportovní den

Vyučující si pro žáky II. stupně připravili v pátek 31. května sportovní den ke svátku dětí. Bylo nachystáno deset stanovišť a každý žák si vybral čtyři stanoviště, které během dopoledne vystřídal. Na výběr byl fotbal, florbal, petangue, kuželky, badminton, volejbal, běh a střelba, jumping, kruhový tréning a stolní tenis. Počasí nám přálo a žáci si sportovní dopoledne užili. 

 
[ 2. června 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Řemeslo má zlaté dno

Ve čtvrtek 16. května 2019 naše třída 8.A navštívila SOU v Uh. Brodě, kde se konala akce o poznání řemesel. Na začátku jsme byli poučeni o bezpečnosti chování na daných pracovištích a ve škole. Potom jsme se rozdělili do skupinek a přiřadili nám studenta, který nás provázel po jednotlivých pracovištích. Celkem jsme si vyzkoušeli 10 různých řemesel. Od malíře, pekaře až po opraváře zemědělských strojů. Zkusili jsme si ozdobit perníčky, položit podlahu nebo taky práci s vrtačkou.

Na závěr jsme byli odměněni sladkostí. Akce se nám moc líbila a odcházeli jsme s úsměvem na tváři.

 
[ 23. května 2019 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

McDonald´s Cup – Jsme stříbrní !!!!

Konec dubna a začátek května patří již tradičně fotbalové soutěži McDonald´s Cup. Okrskové kolo proběhlo v Uherském Brodě na Lapači. Nejdříve hráli mladší žáci, kteří se umístili na krásném třetím místě a postoupili tak do okresního finále v Uherském Hradišti. Družstvo starších žáků hrálo taktéž výborně, při souboji s Bojkovicemi o postup však prohráli těsně na penalty. 7. 5. jsme se zúčastnili okresního kola pouze s mladší kategorií. Kluci hráli výborně, mezi 8 postupujícími družstvy se jim podařilo vybojovat nádherné 2. místo, co je pro naši školu ohromný úspěch. Klukům také hodně pomohla přítomnost trenéra Radka Janigu a podpora dalších rodičů. Kluci tak získali větší jistotu. Fotbalistům k vítězství blahopřejeme a přejeme další úspěchy.

 
[ 10. května 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Volejbalový turnaj

Na poslední dubnové pondělí si členové žákovské samosprávy připravili volejbalový turnaj. Žáci 7., 8. a 9. ročníku vytvořili čtyři pětičlenná družstva, která se mezi sebou utkala (viz fotogalerie). Šlo hlavně o to, aby si spolu férově zahráli a strávili tak příjemné odpoledne. Na závěr dostali všichni sladkou odměnu. Poděkování patří také paní učitelce Želibabkové za roli rozhodčí.

 
[ 30. dubna 2019 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Otevření hřiště Podolie

Naše škola už léta spolupracuje se ZŠ a MŠ Podolie na Slovensku. V rámci této spolupráce jsme byli pozváni na otevření nového multifunkčního hřiště. Po slavnostním zahájení proběhla mezi žáky z naší školy, podolské školy a čachtické školy přátelská sportovní utkání v házené a minikopané. Vybraní žáci tak mohli prožít příjemné sportovní dopoledne. Děkujeme paní ředitelce ZŠ a MŠ Podolie za pozvání a budeme se těšit na další spolupráci.

 
[ 17. dubna 2019 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Chemická olympiáda

V měsíci únoru proběhlo školní kolo chemické olympiády. Žáci, kteří se do olympiády přihlásili, nejdříve zpracovávali studijní část zaměřenou na plyny ve vesmíru. Následoval test teoretických znalostí a laboratorní úkol. Olympiádu dokončili 3 žáci ze třídy 9.B Adámek Tomáš, Mestriukov Denis a Grebík Josef. Okresní kolo se koná v Šumicích v úterý 5. 3. 2019 a postoupili Adámek Tomáš a Mestriukov Denis. Přejeme hodně úspěchů. 

 
[ 2. března 2019 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Recitační soutěž - školní kolo

Dne 4. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Soutěžilo se v jednotlivých kategoriích dle ročníků.

Soutěže se zúčastnilo celkem 33 žáků. Odborná porota vybrala vždy 3 – 4 vítěze z každé kategorie.

Výsledková listina je k nahlédnutí v příloze. 

 
[ 5. února 2019 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Biologická olympiáda

Na konci 1. pololetí proběhlo školní kolo Biologické olympiády kategorie C a D. Tento rok je olympiáda zaměřema na příjem a výdej látek aneb něco dovnitř, něco ven. V první části žáci psali test teoretických znalostí a poznávali rostliny a živočichy. V druhé části následovalo praktické cvičení, kde si žáci měřili např. tepovou frekvenci nebo vitální kapacitu plic. 

V kategorii D dosáhl nelepšího výsledku Adam Želibabka (7.B), v kategorii C Jakub Adámek (8.A).

Všem ostatním děkujeme za účast! 

 
[ 4. února 2019 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Předvánoční volejbalový turnaj

Ve středu 19.12.2018 šestou vyučovací hodinu proběhlo utkání mezi žáky 9. tříd a učiteli ve volejbale o štanglu salámu. V utkání zvítězili učitelé, ale na salámu si pochutnali deváťáci.

 
[ 19. prosince 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Straňanská laťka

Jak již je zvykem i letos se na naší škole uskutečnila soutěž ve skoku vysokém ,,Straňanská laťka.“ Poměřit své síly přijeli žáci z Nivnice, Dolního Němčí, Uherského Ostrohu, Podolia a domácí Strání. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, nejlepší závodníci si odnesli diplom a poháry, věnované Crystalite Bohemia s.r.o. Všem atletům patří pochvala a gratulace za předvedené výkony.

 
[ 12. prosince 2018 | Autor: Mgr. Ivana Havelčíková | celý text... ]
 

ČEPS CUP

Měsíc listopad patřil našim malým florbalistům. 15. 11. se turnaje Čeps cup zúčastnily dívky ze 4. a 5. třídy. Ze skupiny postoupily do čtvrtfinále, kde těsně podlehly soupeřkám a obsadily pěkné 5. místo. Obdobně se dařilo klukům 29. 11.. Ti měli zápasy o mnoho náročnější, taktéž postoupili do čtvrtfinále z druhého místa, kde se jim nepodařilo prostřílet brankáře Havranů z Havřic. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 30. listopadu 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Přespolní běh v Uherském Ostrohu

Nepřívětivé deštivé počasí provázelo začátek soutěže Přespolního běhu v Uherském Ostrohu. Tam jsme přijeli 2. 10. 2018 ráno. Naštěstí se pak počasí umoudřilo a jednotlivá kola už proběhla sice v mokrém terénu, ale bez deště. Dívky běžely 1500m, mladší hoši 2000m a starší pak 3000m.Ze čtyř družstev vybojovala dvě družstva třetí místo – mladší žáci a starší žákyně. Předběhla je pouze družstva ze sportovních škol. Všem účastníkům gratulujeme k dosažení vynikajících výkonů v těžké konkurenci.

 
[ 5. října 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Podolský pětiboj - atletické závody

Ve čtvrtek 27.9.2018 jsme se zúčastnili Atletického pětiboje, který pořádala naše partnerská škola v Podoliu (SK). Žáci soutěžili ve sprintu, skoku vysokém, dalekém, vytrvalostním běhu a hodu kriketovým míčkem. Jen v kategorii starších žáků byl hod vyměněný za vrh koulí. Celé družstvo dvanácti žáků získalo krásných 12 699 bodů a skončilo tak jen velmi těsně na čtvrtém místě z osmi zúčastněných družstev. Všem žákům patří velká pochvala za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 5. října 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Florbal

DTJ Květná oznamuje, že florbal pro žáky ZŠ a ZUŠ Strání začne v sobotu 6. října 2018 v tělocvičně ZŠ.

Žáci I. stupně začnou v 8:30 hod, žáci II. stupně zahájí v 10:00. Na první schůzku přijdou žáci v doprovodu zákonného zástupce.

 
[ 3. října 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sprinterský víceboj

Sportovní úspěchy jsme v tomto roce dosáhli hned v prvním závodě, a to 17. 9. 2018 ve sprinterském víceboji, kterého se zúčastnilo 23 žáků. V kategorii 4. a 5. třídy obsadili chlapci i děvčata 3. místo. V kategorii jednotlivců na 3. místě doběhla Tereza Knotová ze 4. B a na 2. místě Viktor Želibabka také ze 4. B. Viktor si poté obhájil 2. místo i v superfinále čtyř nejlepších běžců. Všem sprinterům náleží pochvala za výborné dosažené výsledky.

 
[ 20. září 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Branný závod

V pátek 14. 9. 2018 se opět uskutečnil branný závod, který pro naše žáky připravil Vojensko historický klub Východní fronta. Letos byl tento terénní závod obohacen o návštěvu 74 lehkého motorového praporu, příslušníků pěší roty z Bučovic. Vojáci seznámili žáky se svojí činností, předvedli ukázky zbraní a žáci si mohli vyzkoušet ovládání obrněného vozidla.

Během vyznačeného běžeckého okruhu se žáci zastavovali na deseti stanovištích, kde plnili různé úkoly z oblasti topografie, botaniky, zdravovědy, ale také hod na cíl, střelba, zdolávání překážek. Vyzkoušeli si též použití plynových masek a práci s hasící technikou.

Vysledkovou listinu naleznete v příloze. Fotky ve fotogalerii. 

https://www.youtube.com/watch?v=l7Tc8U3kSUk 

 
[ 14. září 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Pěvecké setkání na mezinárodní přehlídce Skřivánek - Škovránok

V pátek 15. 6. 2018 se 15 žáků naší školy zúčastnilo 10. ročníku mezinárodní pěvecké přehlídky „Skřivánek - Škovránok“, který se konal pod záštitou ZŠ Březová. Spolu s dětmi z Březové, Bánova a Bošáce předvedly naše děti krátké pásmo místních písní za doprovodu muziky ZUŠ pod vedením p. uč. Anny Přikrylové.

Foto ve fotogalerii.

 
[ 18. června 2018 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

O pohár starosty UB

V úterý 12. 6. se vybraní žáci (vždy jeden kluk a jedna holka z 2. – 5. třídy) zúčastnili atletických závodů O pohár starosty Uherského Brodu. Soutěžilo se stejně jako v předchozích letech v běhu na 60 m a každý ročník měl svoji určenou disciplínu. Na závěr běželi žáci štafetu. Z celkového počtu 16 družstev bylo družstvo naší školy velmi úspěšné a umístilo se na 3. místě. V kategoriích jednotlivců získali pak 7 medailí: Lukáš Zámečník 1. místo za běh na 60m a 3. místo za skok z místa, Michaela Dzuráková 2. místo za skok z místa, Tereza knotová 3. místo v běhu na 60m, Viktor Želibabka 1. místo v běhu na 60m. Mimo družstvo ještě Filip Flekač 3. místo v běhu na 60m a Filip Pavlovič ve skoku dalekém. Všem sportovcům patří velká pochvala.                                      

 
[ 14. června 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Řemeslo má zlaté dno

Dne 26.4 jsme navštívili  SOU v Uherském Brodě za účelem poznaní krás řemesla.  Při příchodu nás čekalo milé přivítání od učitelů školy. Poté jsme se rozdělili do skupinek a byli nám přiděleni žáci školy, kteří nás provázeli po stanovištích, kde nám pomáhali s plněním úkolů. 

 
[ 7. června 2018 | celý text... ]
 

Soutěže z informatiky

Ve středu 2.5.2018 proběhlo ve Starém Městě okresní kolo soutěže v úpravě textu v MS Word. Za ZŠ a ZUŠ Strání soutěžili Eliška Zetková ze 7.A, která získala krásné 3.místo a Nicolas Paulina ze 7.B 11.místo.

9.5.2018 se konala na gymnáziu v Uherském Hradišti soutěž v Malování na PC, kde Eliška Zetková ze 7.A se získala 1.místo a Karin Neštinová ze 6.A skončila na 16.místě.

Vítězce blahopřejeme!

 
[ 9. května 2018 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Jarní fotosoutěž - vyhodnocení

Jarní fotosoutěž skončila a tak Vám přínášíme výsledky. Do soutěže se zapojilo celkem 12 žáků. Všechny fotografie byly velmi nápadité, ale vítěž může být jen jeden. Hlasování probíhalo online, takže mohl hlasovat úplně každý. A takto hlasování dopadlo: 

1. místo:   Veronika Grebíková 8.A - Králíček 

2. místo:   Eliška Zetková 7.A - Probouzení přírody

3. místo:   Eliška Margetinová 3.B - Jarní procházka 

Všem zúčastněným děkujeme! 

 
[ 26. dubna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Vybíjená

Na okresní kolo ve vybíjené vyrazili vybraní žáci pátých tříd v pátek 13. 4. 2018 za velmi deštivého počasí. Ale ani navlhlé oblečení, ani soustředění všech devatenácti družstev do jediné haly je neodradilo od sportovního nadšení. I když se nedostali na první tři postupová místa, byli pro ostatní družstva rovnocenným soupeřem. Všem patří velká pochvala za reprezentaci školy.  

 
[ 23. dubna 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Straňanský zpěváček

Taky si někdy rádi zazpíváte lidovou písničku? Jarní čas si děti naší školy obohatily zpěvem oblíbených lidových písniček. Ve čtvrtek 19. dubna si celkem 17 vybraných dětí I. stupně zazpívalo spoustu krásných písní, zejména ze Strání. Děti byly hodnoceny podle ročníků. Deset našich nejlepších „straňanských zpěváčků“ se v červnu zúčastní mezinárodní přehlídky Skřivánek – Škovránok v ZŠ Březová za doprovodu žáků ZUŠ ve Strání. Všechny děti byly odměněny za přípravu, snahu a zvláště za to, že vzácný odkaz našich předků stále žije.

 
[ 23. dubna 2018 | Autor: Mgr. Hana Miklášová | celý text... ]
 

Our village Strání

Žáci ze 6.A se zapojili do anglické soutěže "Video-pohlednice z mého města", ve které měly děti samy natočit to nejzajímavější z jejich bydliště. V následujícím odkazu se můžete podívat, jak si se zadáním úkolu poradili. Za sestříhání videa třída děkuje Antonínu Reňákovi. 

https://www.youtube.com/watch?v=T6-QLikfXGA&t=1s 

 
[ 12. dubna 2018 | Autor: žáci 6.A | celý text... ]
 

Hlasování o nejlepší jarní fotografii

V následujícím odkaze můžete hlasovat o nejlepší jarní fotografii, které vyfotili žáci naší školy. 

https://www.survio.com/survey/d/Q3I8L9D0I6O2R0W1A 

 
[ 11. dubna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Volejbal

Také letos se vybraní žáci z 9. a 7. třídy zúčastnili okresní kola ve volejbale v Bojkovicích. Výkony většiny týmů byly velmi vyrovnané. Žáci zde obsadili pěkné 4. místo. Za předvedený výkon jim náleží pochvala.

 
[ 10. dubna 2018 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Fotosoutěž

 
[ 16. března 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Chemická olympiáda - školní kolo

Vybraní žáci 9. ročníku se zapojili do 54. ročníku chemické olympiády, kategorie D. Školní kolo se skládalo ze 3 částí – studijní části, kontrolního testu a praktické laboratorní úlohy. Výsledky uvedeny v tabulce. 

 
[ 9. února 2018 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Recitační soutěž - školní kolo

V pondělí 5. 2. 2018 proběhlo v místní ZŠ a ZUŠ školní kolo Recitační soutěže. Ve čtyřech kategoriích soutěžilo 27 žáků z I. i  II. stupně, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. Porota rozhodla o následujícím umístění žáků. 

 
[ 9. února 2018 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Školní kolo biologické olympiády 2017/2018

I tento rok se naši nadšení přírodopisci zúčastnili Biologické olympiády, což je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu. Letos se museli žáci prokousat nelehkými studijními materiály záměrných na pohyb organizmů, který byl hlavním tématem olympiády. Jak to vše dopadlo, se můžete podívat do přílohy, kde jsou výsledky olympiády nebo nahlédnout do fotogalerie, kde jsou momentky z průběhu olympiády

 
[ 31. ledna 2018 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

O štanglu salámu

Tradiční přátelské volejbalové utkání „O štanglu salámu“ proběhlo v naší tělocvičně ve čtvrtek 7. 12. 2017. Na hřišti se utkali zástupci učitelů na straně jedné a žáci z 9. třídy na straně druhé. Také letos zvítězila zkušenost nad hbitostí mládí. Žáci byli velmi šikovní a pro učitele důstojným soupeřem, proto jim vítězné družstvo svoji výhru věnovalo. Fotky zde.  

 
[ 8. prosince 2017 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Straňanská laťka

Soutěž ve skoku vysokém „Straňanská laťka“ se v letošním roce konala v úterý 28. listopadu. Soutěže se zúčastnilo 38 žáků z pěti škol: Dolního Němčí, Nivnice, Bojkovic, Podolia a Strání. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, nejlepší si odnesli diplom a poháry, věnované Crystalite Bohemia s.r.o. 

 
[ 29. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Turnaj ve florbale ČEPS cup - chlapci

Okresní kolo turnaje ve florbale chlapců se konal v Uherském Brodě ve středu 22. 11. 2017. Tým ve složení Matyáš Zderčík 5.B, Jan Popelka 5.B, Roman Zámečník 5.B, Aleš Zderčík 5.A, Václav Mikláš 5.A, Jakub Petr Mikláš 4.A, Petr Šupák 4.A, Filip Pavlovič 5.B, Viktor Želibabka 3.B, Lancůch Igor 5.A postoupil až do semifinále. Rozhodující zápas o třetí místo rozhodly až nájezdy na branku a náš tým těsně podlehl Nivnici na nájezdy 4:5. Hoši vybojovali krásné čtvrté místo v těžké konkurenci 14 týmů. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 28. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Turnaj ve florbale ČEPS cup

V úterý 21. 11. 2017 se v Uherském Brodě konalo okresní kolo florbalového turnaje v kategorii dívek. Naši školu vzorně reprezentovaly tyto žačky: Edita Macíčková 5.B, Eliška Janovská 5.B, Adéla Bulejková5.B, Markéta Miklášová5.B, Amálie Knotková 5.A, Eliška Zetková 5.A a Tereza Knotová 3.B. V konkurenci dvanácti družstev se dívkám nepodařilo postoupit.

 
[ 28. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Halová kopaná v Bojkovicích

Ve čtvrtek 16. listopadu se vybraní žáci zúčastnili soutěže v halové kopané v Bojkovicích. V těžké konkurenci se jim nepodařilo postoupit. Družstvo bylo převážně z žáků devátého ročníku: Benešík Ondřej, Bartoš Benjamín, Gabriš Jan, Gabriš Ondřej, Jurásek Pavel, Málek Ondřej, Dobiáš Dominik, dále ze sedmého ročníku Tóth Sebastian, Eliáš Dominik a také Zetka Ondřej z osmého ročníku. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 28. listopadu 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Soutěž ve stolním tenise

Ve čtvrtek 19. října se vybraní žáci z 8. a 9. třídy zúčastnili soutěže ve stolním tenise, která se konala na Základní škole v Dolním Němčí. Soutěžilo se ve čtyřech kategoiích. Naše škola patřila do kategorie starších žáků. Soutěžili Stanislav Kolaja, Dominik Dobiáš, Benešík Ondřej z 9.A a Mikláš jakub z 8.B. Žáci bojovali s Vlčnovem, Ostrožskou Novou Vsí a Bojkovicemi. Fotky k nahlédnutí zde

Žákům  děkujeme za reprezentaci školy.

 
[ 24. října 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Přespolní běh v Uherském Ostrohu

V úterý 3. října se vybraní žáci z 6. – 9. tříd zúčastnili přespolního běhu, který se konal v Uherském Ostrohu. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Děvčata zdolávala trať dlouhou 1500 m, mladší chlapci 2000 m a starší chlapci 3000 m. I přes nepříznivé počasí a velkou konkurenci se našim žákům podařilo vybojovat krásnou třetí příčku v kategorii mladší chlapci a taktéž třetí umístění v kategorii starší žačky, předběhli je pouze žáci ze sportovních škol z Uherského Hradiště a Bojkovic. Za jednotlivce si vybojovala stříbrnou medaili Barbora Vintrová (kategorie mladší žačky). Všem závodníkům patří velká pochvala a gratulace za předvedené výkony. 

Momentky ze závodů jsou k nahlédnutí ve fotogalerii

 
[ 5. října 2017 | Autor: Mgr. Ivana Havelčíková | celý text... ]
 

Podolský päťboj - atletické závody

27. 9. 2017 jsme přijali pozvání družební školy Podolie (SK) na atletické závody Podolský päťboj.  Všichni soutěžící museli absolvovat skok do výšky, skok do dálky, běh na 60m, běh vytrvalostní (chlapci 1000m, děvčata 800m) a hod kriketovým míčkem (kluci ve starší kategorii vrhali koulí).

Družstvo naší školy vybojovalo krásné druhé místo. Za jednotlivce ve své kategorii pak získali medaili Dominik Dobiáš (2. místo st. chlapci), Dominik Eliáš (1. místo ml. chlapci) a Adam Želibabka (2. místo ml. chlapci). Všem atletům patří velká pochvala za vynikající reprezentaci školy. 

Fotky ze závodů jsou k nahlédnutí ve fotogalerii

 
[ 2. října 2017 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Branný den

Vojensko historický klub Východní fronta připravil pro žáky naší školy v pátek 15. 9. 2017 branný den. Během vyznačeného běžeckého okruhu se žáci zastavovali na deseti stanovištích, kde plnili různé úkoly z oblasti topografie, botaniky, zdravovědy, ale také hod na cíl, střelba, zdolávání překážek. Vyzkoušeli si též použití plynových masek a práci s detektorem kovů.

Okruh žáci zdolávali ve skupinách po pěti, ve třech kategoriích. 

 
[ 15. září 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

O pohár starosty města Uherského Brodu

ZŠ Strání se 12. 6. 2017 zúčastnila atletické soutěže O pohár starosty města Uherského Brodu, kterou pořádala ZŠ Pod Vinohrady. Reprezentovat naši školu jelo 8 žáků. Nastoupili v nových dresech a již od začátku soutěže se jim velmi dařilo. V individuálních disciplínách získali neuvěřitelných 8 medailí!

 
[ 15. června 2017 | Autor: Mgr. Veronika Zetková | celý text... ]
 

Sportovní den ke Dni dětí

U příležitosti svátku Dne dětí proběhl 1. 6. 2017 pro druhý stupeň naší školy sportovní den. Každý žák se zúčastnil čtyř sportovních činností. Žáci si mohli vybrat z těchto disciplín: fotbal, florbal, volejbal, badminton, pétanque, kuželky, ping-pong, zumba, power joga a biatlon. Počasí nám přálo, sportovní den jsme si užili. Momentky ze sportovního dne jsou k nahlédnutí ve fotogalerii. 

 
[ 1. června 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Řemeslo má zlaté dno

Ve středu 10. května 2017 se 14 žáků z 8. třídy zúčastnilo zábavné hry ,,Řemeslo má zlaté dno“ na SOU Uh. Brod.

 
[ 23. května 2017 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Okresní kolo biologické olympiády (10. a 20. 4. 2017)

Biologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu. Letos se konal již její 51. ročník. Naši žáci spadají do kategorie C a D. 

 
[ 28. dubna 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Pěvecká soutěž - SKŘIVÁNEK

V úterý 11. 4. 2017 proběhlo v dopoledních hodinách školní kolo pěvecké soutěže „SKŘIVÁNEK - ŠKOVRÁNOK“. Lidovou píseň dle vlastního výběru si zazpívalo 16 dětí z I. stupně. Do dalšího kola, které proběhne v pátek 21. 4. 2017 v sousední škole v Březové, postupuje (dle propozic) sedm dětí. 

 
[ 12. dubna 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Velký úspěch v matematice!

V úterý 4. dubna 2017 se konalo ve Starém Městě okresní kolo matematické olympiády. Naše žákyně Adéla Vintrová ze třídy 6. A vypočítala na plný počet bodů všechny příklady a tím získala nádherné umístění - 1. místo!!! Moc GRATULUJEME a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 12. dubna 2017 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Soutěž v textovém editoru MS Word

Jako každý rok, tak i letos, se naši žáci zúčastnili okresní kola soutěže v informatice. V první části soutěže žáci porovnávali své teoretické znalosti o výpočetní technice, kdežto v druhé části museli své znalosti aplikovat v praxi. 

 
[ 4. dubna 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Halová olympiáda 1. stupně

V úterý 21. března se vybraní žáci 5. ročníku zúčastnili Halové olympiády 1. stupně v Uherském Hradišti. V konkurenci 20 škol, včetně sportovních, podaly naše děti moc krásné výkony. Obzvlášť velkou pochvalu si zaslouží Adam Želibabka z 5.B, který se ve vytrvalostním běhu umístil na skvělém 3. místě. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.
 
[ 24. března 2017 | Autor: Mgr. Klára Bemerová | celý text... ]
 

Recitační soutěž - okresní kolo

Ve čtvrtek 16. 3. 2017 se Natálka Bruštíková zúčastnila okresního kola Recitační soutěže v Uherském Hradišti. Dle slov poroty získala cenné prvenství především díky svému přirozenému projevu. Natálce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!


 
[ 21. března 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Turnaj ve florbalu

V pondělí 5. 3. 2017 se ve škole konal turnaj 4 družstev ve florbalu. Na 1. místo se probojoval tým ve složení Jarek David, Marek Durďák, Tomáš Vránek, Martin Zetka a Lukáš Pavluš. 

 
[ 21. března 2017 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Gratulujeme Lucii Pavlušové

Lucie Pavlušová ze třídy 9.A se stala úspěšnou řešitelkou okresního kola chemické olympiády. Získala krásné 7. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 15. března 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Soutěž "Zazpívej, slavíčku"

V pátek 3. března 2017 proběhla v Uherském Brodě soutěž "Zazpívej, slavíčku". Natálka Bruštíková v ní získala krásné první místo. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí i v dalším kole v Uherském Hradišti.

 
[ 7. března 2017 | Autor: Mgr. Pavla Horňáčková | celý text... ]
 

Bronzová Natálka

Ve středu 22. 2. 2017 se v Uherském Brodě konalo Okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola stejnojmenné soutěže. V náročné konkurenci si ve své kategorii odnesla 3. místo nejmladší z účastníků Natálka Bruštíková (1. B), která svým přednesem okouzlila zkušenou porotu. 

 
[ 3. března 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Zeměpisná olympiáda

Dne 21. 2. 2017 se v ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí konalo školní kolo zeměpisné olympiády, kde naši žáci dosáhli velmi pěkných výsledků. V kategorii A získal Jakub Adámek 11. místo z 24 žáků, v kategorii B Tomáš Adámek 10. místo z 20 žáků a v kategorii C se Tomáš Vránek umístil na krásném 3. místě z 22 žáků. Zúčastněným gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

 
[ 22. února 2017 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Recitační soutěž – školní kolo

V pondělí 20. 2. 2017 proběhlo v místní ZŠ a ZUŠ školní kolo Recitační soutěže. Ve čtyřech kategoriích soutěžilo 29 žáků z I. i II. stupně, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. 

 
[ 22. února 2017 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Chemická olympiáda

Nadšení žáci pro chemii Lucie Pavlušová a Filip Drobný prošli ve středu 8. 2. 2017 školním kolem chemické olympiády. Tématem letošního ročníku byly acidobazické indikátory. 

 
[ 10. února 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Okresní kolo olympiády z českého jazyka

Gratulujeme Lucii Pavlušové z 9. A, která získala výborné 6. místo v okresním kole olympiády z Českého jazyka. Od prvního místa ji dělily pouze 2 body. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 
[ 10. února 2017 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce se uskutečnilo koncem měsíce ledna a začátkem února pro všechny žáky 8. a 9. ročníku. 

 
[ 10. února 2017 | Autor: Mgr. Iveta Popelková Gibalová | celý text... ]
 

Talentová soutěž v psaní všemi deseti

V pondělí 6. února 2017 proběhla na Obchodní akademii v Uherském Hradišti Talentová soutěž pro žáky základních škol v psaní na klávesnici a výpočetní technice. Soutěže se zúčastnilo celkem 30 žáků ze ZŠ Prakšice, Nivnice, Strání, Bánov a Unesco Uh. Hradiště.

 
[ 9. února 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Školní kolo biologické olympiády

I tento rok se žáci naší školy zúčastnili vědomostní a dovedností soutěže z přírodopisu, tzv. Biologické olympiády.

 
[ 22. ledna 2017 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Čtení při svíčkách

Nastalo úterý 22. 12. 2016 a všude už panovala vánoční nálada. Jako každoročně se sešlo pár žáků a učitelů a sdílelo své dojmy z Vánoc. Někdo přečetl svou oblíbenou báseň, pohádku nebo pasáž z knihy.

 
[ 2. ledna 2017 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Mikulášský volejbal

V mikulášském duchu jsme uspořádali v úterý 6. 12. 2016 turnaj ve volejbale mezi týmem učitelů a týmem žáků devátých tříd. Hrály se tři sety a jeden set smíšený, tři žáci a tři učitelé. Soutěživost a odvaha byla u žáků odměněna sladkostí.

 
[ 7. prosince 2016 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Výtvarná soutěž Skřítci, trpaslíci a elfové

Karin Neštinová získala 1. místo ve výtvarné soutěži Skřítci, trpaslíci a elfové. Soutěž pořádala ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, jako každým rokem v měsíci prosinci, v době adventu. 

 
[ 5. prosince 2016 | Autor: Anna Přikrylová | celý text... ]
 

Straňanská laťka

První prosincový den se uskutečnil jubilejní 20. ročník tradiční soutěže ve skoku vysokém, Straňanská laťka. Soutěže se zúčastnilo celkem 61 závodníků ze sedmi škol. Z našeho okresu přijeli závodníci z Bojkovic, Dolního Němčí, Nivnice, Uherského Brodu, Uherského Ostrohu a také naše partnerská škola Podolie ze Slovenské republiky.

 
[ 1. prosince 2016 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Coca-Cola Cup

Vybraní žáci osmého a devátého ročníku se zúčastnili v úterý 25. října 1. kola Coca-Cola Cupu, které se konalo ve Štítné nad Vláří. O postup do dalšího kola se utkali s domácím týmem a družstvem ze Slavičína. 

 
[ 1. listopadu 2016 | Autor: Mgr. Klára Bemerová | celý text... ]
 

Coca - Cola Cup

V minulém týdnu se žáci 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnili nultého kola Coca-Cola Cupu, které se konalo na straňanském fotbalovém hřišti ve středu 5. října. 

 
[ 14. října 2016 | Autor: Mgr. Klára Bemerová | celý text... ]
 

Přespolní běh

Dne 27. září se naši žáci zúčastnili závodů v přespolním běhu, které se konaly v Uherském Ostrohu. Všichni předvedli moc pěkné výkony a zaslouží si pochvalu za reprezentaci školy.

 
[ 13. října 2016 | Autor: Mgr. Klára Bemerová | celý text... ]
 

Sprinterský víceboj aneb první letošní stříbrná medaile putuje do ZŠ a ZUŠ Strání

Dne 16.9.2016 se žáci naší školy zúčastnili prvních atletických závodů v tomto školním roce, které se konaly na tartanové dráze v Uherském Brodě, konkrétně v areálu ZŠ Pod Vinohrady. 

 
[ 21. září 2016 | Autor: Mgr. Petra Stupková | celý text... ]
 

Branný den

Vojenský historický klub – Východní fronta ze Strání přichystal na pátek 10. 6. 2016 pro naše žáky branný den. 

 
[ 13. června 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

O pohár starosty UB

Poslední květnový den patřil atletice. Vždy nejšikovnější kluk a holka v běhu na 60m a ve své zadané disciplíně (druháci skákali z místa, třeťáci házeli plným kilogramovým míčem, čtvrťáci házeli tenisovým míčkem a páťáci skákali do písku) poměřili své síly s dalšími 19 družstvy z 15 škol. 

 
[ 2. června 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Řemeslo má zlaté dno

Ve čtvrtek 12. května se 7 žáků z 8. třídy zúčastnilo zábavné hry Řemeslo má zlaté dno na SOU Uh. Brod.

 
[ 24. května 2016 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Atletický čtyřboj

17. května 2016 jsme se vydali poměřit své atletické schopnosti na okresní kolo soutěže Atletický čtyřboj. Soutěžila čtyři družstva – vždy jedno v každé kategorii. I když se ani jedno z našich družstev neumístilo na stupních vítězů, podali žáci velmi pěkné výkony a zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy.    

 
[ 18. května 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

McDonald´s Cup

V úterý 26. 4. 2016 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili spolu s dalšími 11 týmy okrskového kola McDonald´s Cupu. Díky krásným výkonům, které obdivovali i učitelé a trenéři jiných škol, se umístili na výborném 1. místě a postoupili dále do okresního kola v Uherském Hradišti. 

 
[ 18. května 2016 | Autor: Mgr. Klára Bemerová | celý text... ]
 

Zazpívej, slavíčku

Dne 11. března 2016 proběhlo v Uherském Brodě oblastní kolo folklorní pěvecké soutěže Zazpívej, slavíčku. Z kroužku Lidových tanců se soutěže zúčastnilo 5 žáků. Všichni soutěžili v jedné kategorii. 

 
[ 18. května 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Vybíjená 1. st

7. 4. 2016 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okresního kola ve vybíjené. V celkovém počtu 12 smíšených družstev se umístili na krásném 3. místě. Všem patří velká pochvala za pěknou reprezentaci školy.

 
[ 8. dubna 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Okresní kolo ve volejbale

23. března 2016 se chlapci z 9. třídy zúčastnili okresního kola ve volejbale. Ve sportovní hale v Bojkovicích se mezi sebou utkalo celkem 7 družstev z okolních škol. Všem žákům patří pochvala za pěknou reprezentaci školy.

 
[ 8. dubna 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Halová olympiáda 1. stupně

Ve středu 9. 3. se žáci 1. stupně zúčastnili halové olympiády v Uherském Hradišti. Jednotlivci soutěžili ve čtyřech disciplínách: hodu kriketovým míčkem, běhu na 30m, vytrvalostního běhu a skoku z místa. 

 
[ 22. března 2016 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Olympiáda v českém jazyce


V pondělí 15. 2. 2016 se v Uh. Hradišti konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu zastupovaly dvě žákyně osmé třídy – Lucie Pavlušová a Eliška Vránková. Z šedesáti soutěžících se Lucie Pavlušová umístila na krásném 19. místě. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů!

 
[ 19. února 2016 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Recitační soutěž – školní kolo

V pondělí 15. 2. 2016 proběhlo v místní ZŠ a ZUŠ školní kolo Recitační soutěže. V pěti kategoriích soutěžilo 30 žáků z I. i II. stupně, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. Porota rozhodla o následujícím umístění žáků:

 
[ 16. února 2016 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Celostátní „blesková soutěž Happysnack - Kalendář 2016“

Žáci naší školy jsou již několik let zapojeni do projektů dotovaných EU a ČR: „Podpora spotřeby školního mléka“ a „Ovoce a zelenina do škol“. V projektu je zapojeno 480 základních a středních škol po téměř celé České republice.

 
[ 3. ledna 2016 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Vánoční volejbalový turnaj

Ve středu 16. 12. 2015 proběhl "Vánoční volejbalový turnaj", ve kterém se utkali žáci 9. tříd a zaměstnanci školy. Hrálo se tradičně o štanglu salámu, kterou získali, i když neuspěli žáci 9. tříd.

 
[ 17. prosince 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Vánoční turnaj ve florbale

Včera 14. 12. 2015 proběhl vánoční turnaj ve florbale. Všem hráčům děkujeme za velké sportovní nasazení a pěkné zápasy. Umístění:

 
[ 15. prosince 2015 | Autor: Mgr. Bemerová Alena | celý text... ]
 

Literární soutěž

V listopadu 2015 vyhlásila SOŠ Luhačovice 3. ročník literární soutěže „Utíkej! Rychle utíkej!“. Žáci 8. a 9. tříd základních škol měli napsat hororový, fantasy, sci-fi příběh, případně vypravování na volné téma. Z naší školy se zapojili žáci 9. ročníku a jako nejlepší byla vybrána práce Karolíny Vintrové.

 
[ 14. prosince 2015 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Straňanská laťka

2. 12. 2015 proběhl na ZŠ a ZUŠ 19. ročník soutěže ve skoku vysokém Straňanská laťka. Mezi sebou soutěžili žáci základních škol ze Strání, Dolního Němčí, Uherského Ostrohu a Nivnice. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, viz níže.

 
[ 8. prosince 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Fotbal

V říjnu se naši žáci zúčastnili dvou fotbalových soutěží - Coca Cola Cupu ve Štítné nad Vláří a turnaje v halové kopané v Bojkovicích.

 
[ 26. listopadu 2015 | Autor: Mgr. Klára Bemerová | celý text... ]
 

DRAKIÁDA aneb tělocvik trochu jinak

4. 11. 2015 - slunečno, větrno. Ideální podmínky pro pouštění draků. Naši prvňáčci těchto podmínek využili a na louce za školou si vyzkoušeli, jak jim to běhá i létá. Vzlétly téměř všechny exempláře, některé, k naší lítosti, bohužel naposledy. Jak si to děti užívaly si prohlédněte ve fotogalerii.

 
[ 5. listopadu 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Přespolní běh

Ve čtvrtek 1.10.2015 jsme se zúčastnili přespolního běhu v Uherském Ostrohu. Děvčata zdolávala trať dlouhou 1500m, mladší chlapci 2000m a starší 3000m. Starším chlapcům z 8. a 9. třídy se v těžké konkurenci podařilo vybojovat krásné 3. místo. Předběhli je pouze žáci žáci ze sportovních škol z Uherského Hradiště a Bojkovic.  

 
[ 12. října 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Coca cola Cup

30.9.2015 se naši žáci druhého stupně utkali se žáky ze ZŠ Dolní Němčí v úvodním kole Coca cola Cupu. Utkání proběhlo na našem hřišti Zelničky. Výhrou 5:4 nad hosty se kvalifikovali do dalšího kola, kde se utkají se žáky z Bílovic, Hluku a Štítné nad Vláří.

 
[ 12. října 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Závod ve Sprinterském víceboji

V pátek 18. září se dvacet šikovných běžců  z  4. – 9. třídy zúčastnilo závodů ve Sprinterském víceboji v Uherském Brodě. Soutěžilo se ve sprintu na 40, 50 a 60m. Víceboje se zúčastnilo 15 družstev základních škol z okresu Uherské Hradiště. Všem závodníkům patří pochvala za velkou snahu a pěkná umístění. 

 
[ 22. září 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Plastožrout 2015

Každý rok se žáci naší školy aktivně zapojují do třídění odpadu. Celoročně třídí papír do svých papíráků, do přidělených košů - plasty a také se zapojují do akce pod názvem “Nakrmte plastožrouta“, což znamená průběžné sbírání uzávěrů od petlahví. 

 
[ 14. června 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Zelená planeta

V literární soutěži s tématem Zelená planeta, kterou vyhlašují Město Uh. Brod, Dům dětí a mládeže UH. Brod a Základní umělecká škola v Uh. Brodě, se umístila v II. soutěžní kategorii žákyně Eliška Vránková ze 7. A na druhém místě. Blahopřejeme!

 
[ 11. června 2015 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Řemeslo má zlaté dno

Ve čtvrtek 14. května se vybraní žáci 8. třídy zúčastnili na SOU Uh. Brod zábavné hry Řemeslo má zlaté dno.

 
[ 9. června 2015 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Atletická soutěž O pohár starosty města Uherský Brod

V úterý 2. 6. 2015 se vybraní žáci poprvé zúčastnili atletické soutěže O pohár starosty města Uherský Brod. Soutěžní tým tvořil vždy nejšikovnější žák a žákyně z 2. – 5. třídy. 

 
[ 8. června 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Soutěž Mc Donald Cup - 1. - 3. třídy

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 se zúčastnili mladí fotbalisti z 1. - 3. třídy okrskového kola soutěže Mc Donald Cup v Uherském Brodě. Jak je již uvedeno níže, nejde v této soutěži o místění, ale o postup do okresního finále. Kluci byli velmi šikovní, hráli s plným nasazením a probojovali se mezi první 4 postupující týmy

 
[ 18. května 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Soutěž Mc Donald Cup - 4. a 5. třídy

Ve středu 29. 4. 2015 se zúčastnili fotbalisti ze 4. a 5. třídy okrskového kola soutěže Mc Donald Cup. V okrskovém kole se nehraje o umístění, nýbrž o postup. Do okresního kola postupují pouze 4 týmy.

 
[ 18. května 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Okresní kolo ve volejbale smíšených družstev

Dne 14. dubna 2015 se zúčastnili žáci 6. a 7. třídy okresního kola ve volejbale smíšených družstev. V poli hráli vždy 3 hoši a 3 dívky. Porovnali si síly se soupeři z jiných škol a podařilo se jim vybojovat pěkné 4. místo. Gratulujeme!       

 
[ 29. dubna 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Okresní kolo ve volejbale

Ve čtvrtek 26. 3. 2015 se zúčastnilo sedm hochů z 8. a 9. třídy okresního kola ve volejbale. V této soutěži vybojovali krásné 2. místo. Gratulujeme!

 
[ 31. března 2015 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Okresní kolo recitační soutěže

Ve středu 25. března 2015 se v Uherském Hradišti konalo okresní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovala Sofie  Flekačová  ze 7.A, která se v okrskovém kole umístila na 3. místě.


 
[ 29. března 2015 | Autor: Mgr. Petra Popelková | celý text... ]
 

Odměna za soutěž Tři bratři kina Máj

Chtěli bychom jménem všech dětí a jejich učitelek poděkovat kinu Máj. Protože bylo těžké vybrat v soutěži nejlepšího, odměnou pro všechny bylo filmové představení O Brendanovi zdarma. Velmi si toho vážíme a těšíme se na další spolupráci.

 
[ 3. března 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Recitační soutěž - okrskové kolo

Dne 18. 2. 2015 se konalo v Uherském Brodě okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola stejnojmenné soutěže. V náročné konkurenci si 3. místo odnesla Sofie Flekačová (7.A), která přednesla úryvek z knihy „Malý princ“ – Antoine de Saint – Exupéry. Blahopřejeme!

 
[ 24. února 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Štrbáňský ďas

Ve středu 11. 2. 2015 se ve Štrbáni konal tradiční závod ve sjezdoslalomu  „Štrbáňský Ďas“. Kromě žáků naší školy se akce zúčastnili také žáci z Horního Němčí, Dolního Němčí a Uherského Ostrohu. 

 
[ 11. února 2015 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Videa a fota k soutěži Tři bratři

Níže naleznete odkazy na hudební zpracování soutěže Tři bratři a pár fotografií ze zpracování výtvarného.

 
[ 11. února 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Recitační soutěž – školní kolo

V pondělí 9. 2. 2015 proběhlo v naší škole školní kolo Recitační soutěže. Ve čtyřech kategoriích letos soutěžilo 27 žáků z I. i II. stupně, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. Porota rozhodla o následujícím umístění žáků:

 
[ 10. února 2015 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Soutěž Tři bratři kina Máj

Na facebooku kina Máj naleznete pozvánku na výstavu Tři bratři, výtvarné a hudební soutěže, které se zúčastnil i celý první stupeň naší základní školy.

 
[ 5. února 2015 | Autor: Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Talentová soutěž v psaní na PC

V pondělí 26. ledna 2015 se tři žáci z 9. B zúčastnili Talentové soutěže v psaní na PC na OA v Uherském Hradišti. Vyhrál Martin Bruštík, na druhém místě se umístila Lucie Tinková a na čtvrtém Adéla Křápková. Gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

 
[ 2. února 2015 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Straňanská laťka

26. 11. 2014 proběhl na ZŠ a ZUŠ 18. ročník soutěže ve skoku vysokém Straňanská laťka. Mezi sebou soutěžili žáci základních škol ze Strání, Bojkovic, Uherského Ostrohu a Nivnice.

 
[ 28. listopadu 2014 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Coca cola Cup

Také v letošním roce jsme se přihlásili do mezinárodní fotbalové soutěže Coca cola Cup. 5. listopadu jsme odehráli přátelské utkání ve Slavičíně s fotbalovými týmy Základních škol ze Slavičína, Uherského Brodu a Štítné nad Vláří.

 
[ 27. listopadu 2014 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Okresní kolo ve stolním tenisu

23. října letošního školního roku vyrazili naši žáci Jirka Vintr, Dan Zámečník, Ondra Reňák a Jožin Žajgla poměřit síly se žáky okolních škol v okresním kole stolního tenisu, které se konalo na ZŠ v Kunovicích. V silné konkurenci deseti škol vybojovali krásné třetí místo.

 
[ 26. listopadu 2014 | Autor: Mgr. Libuše Želibabková | celý text... ]
 

Přírodovědný klokan

Ve středu 15. října proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan.

 

 
[ 16. října 2014 | Autor: Mgr. Marie Zetková | celý text... ]
 

Sportovní den

V úterý 24. 6. 2014 se pro žáky 2. stupně konal závod branné a sportovní zdatnosti. V pětičlenných skupinách žáci navštívili deset stanovišť, na kterých si ověřili své vědomosti i fyzickou zdatnost. Některým se vedlo lépe při střelbě vzduchovkou, štafetě nebo skoku dalekém, jiným v topografii, zdravovědě či biologii.

 
[ 26. června 2014 | Autor: Mgr. Jana Jančová | celý text... ]
 

Dopravní soutěž

Dne 2. června 2014 se na školním hřišti konala v dopoledních hodinách Dopravní soutěž pro žáky prvního stupně. Děti soutěžily ve třech kategoriích.

 
[ 2. června 2014 | Autor: Mgr. Zdenka Davidová, Mgr. Ivana Bartoňová | celý text... ]
 

Krajské kolo chemické olympiády

Gratulujeme Monice Zetkové z 9.A za výborné 8. místo v krajském kole chemické olympiády, která se konala ve Zlíně 10. 4. 2014. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších studijních úspěchů.

 
[ 16. dubna 2014 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Sudoku

Ve dnech 31. 3., 2. 4. a 3. 4. 2014 proběhlo školní kolo SUDOKU 2014. Soutěže se zúčastnilo 32 žáků z I. stupně (3. – 5. ročník). Kategorie „A“ byla určena dětem ze 2. a 3. tříd, kategorie „B“ pak čtvrťákům a páťákům.

 
[ 11. dubna 2014 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Okresní kolo soutěže z informatiky

Ve středu 2.4.2014 se ve Starém Městě konalo okresní kolo soutěže z informatiky. Na 1.místě se umístila Monika Zetková, na 8.místě Iveta Adámková, obě z třídy 9.A. Žákyním děkujeme za reprezentaci školy.

 
[ 2. dubna 2014 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Chemická olympiáda - okresní kolo

V pátek 21. března se na základní škole v Šumicích uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády. Naši školu reprezentovala Monika Zetková z 9. A.

 
[ 24. března 2014 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Matematický klokan

V pátek 21. 3. 2014 proběhla na naší škole mezinárodní matematická soutěž Matematický klokan. Viz. fotogalerie.

 
[ 21. března 2014 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Recitační soutěž - školní kolo

V pondělí 17. 2. 2014 proběhlo jako již každý rok v místní ZŠ a ZUŠ školní kolo Recitační soutěže. Ve čtyřech kategoriích letos soutěžilo 27 žáků z I. i II. stupně, kteří postoupili jako vítězové třídních kol. 

 
[ 18. února 2014 | Autor: Mgr. Alena Žďárská | celý text... ]
 

Biologická olympiáda

Během měsíce ledna a února 2014 proběhla v naší škole Biologická olympiáda.

 
[ 18. února 2014 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Školní kolo olympiády z Aj

Ve dnech 20. - 22. ledna 2014 proběhlo školní kolo olympiády z anglického jazyka a zúčastnilo se jí 59 žáků 8. a 9. ročníku.

 
[ 4. února 2014 | Autor: Mgr. Iveta Popelková-Gibalová | celý text... ]
 

Talentová soutěž pro žáky základních škol

V pondělí 27. ledna 2014 proběhla na Obchodní akademii v Uherském Hradišti tradiční Talentová soutěž pro žáky základních škol v psaní na klávesnici a výpočetní technice. 

 
[ 29. ledna 2014 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Den dovedností

Dne 14. ledna 2014 se žáci 9. třídy zúčastnili Dne dovedností na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě.

 
[ 21. ledna 2014 | Autor: Mgr. Alena Bemerová | celý text... ]
 

Chemická olympiáda

První týden v lednu proběhlo školní kolo chemické olympiády. Žáci museli zvládnout náročný test a poté provedli laboratorní úkol (acidobazická titrace).

 
[ 13. ledna 2014 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Mikulášský volejbalový turnaj

Učitelé X žáci  3:2

Fotky z mikulášského turnaje ve volejbale "O štanglu salámu".

 
[ 5. prosince 2013 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Straňanská laťka

21. 11. 2013 proběhl v ZŠ a ZUŠ Strání 17. ročník soutěže ve skoku vysokém "Straňanská laťka". Mezi sebou soutěžili žáci základních škol ze Strání, Bojkovic, Bánova a Nivnice.

 
[ 27. listopadu 2013 | Autor: organizátoři soutěže | celý text... ]
 

Přírodovědný klokan

Ve středu 16. 10. 2013 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan.

 
[ 22. října 2013 | Autor: Mgr. Marie Šimková | celý text... ]
 

Talentová soutěž v psaní na PC a Talentová soutěž ve výpočetní technice

V pondělí 28. ledna 2013 se žáci naší školy zúčastnili  na Obchodní akademii v Uherském Hradišti Talentové soutěže v psaní na klávesnici a Talentové soutěže ve výpočetní technice pro žáky základních škol. Jejich úspěchy a fotografie ze soutěží si můžete prohlédnout na následujících stránkách.

 
[ 28. ledna 2013 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Straňanská laťka

29.11.2012 proběhl na ZŠ a ZUŠ 16. ročník soutěže ve skoku vysokém Straňanská laťka. Mezi sebou soutěžili žáci základních škol ze Strání, Bojkovic, Bánova, Uherského Ostrohu, Nivnice a Podolia.

 
[ 6. prosince 2012 | Autor: organizátoři soutěže | celý text... ]
 

Talentová soutěž ve zručnosti psaní na klávesnici

V pondělí 30. ledna 2012 proběhla na Obchodní akademii v Uherském Hradišti talentová soutěž ve zručnosti psaní na klávesách PC. Soutěže se zúčastnil Jakub Janovský, který obsadil pěkné 2.místoVojtěch Pavluš, který skončil na 5.místě.

 
[ 13. února 2012 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Přírodovědný klokan

Ve středu 19. října 2011 proběhla ve škole soutěž pro žáky 8. a 9. tříd "Přírodovědný klokan". Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci a Jednotou českých matematiků a fyziků - pobočka Olomouc.

 
[ 25. října 2011 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Soutěže

Zajímá Vás, jakých soutěží se zúčatňují naši žáci? Více zde.

 
[ 16. října 2011 | celý text... ]
 

Pythagoriáda

Ve středu 23. února 2011 se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěže se zúčastnilo 20 soutěžících ze 6.tříd, 23 soutěžících ze 7.tříd a 19 soutěžících z 8.tříd. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo získal minimálně 9  z celkového počtu 15 bodů.

 
[ 28. února 2011 | Autor: Mgr. Iva Stupková | celý text... ]
 

Soutěže a olympiády

V přiloženém dokumentu se  můžete dovědět, ve kterých soutěžích a olympiádách reprezentují naši žáci základní školu.

 
[ 19. ledna 2011 | Autor: Mgr. Michael Mazáník | celý text... ]
 

Orientální skupina SATURN sklízí velké úspěchy

Založená v listopadu 2008. Po velkém úsilí a dřině orientální skupina Saturn konečně sklízela zasloužené ovoce a to v podobě mnoha vítězství.

 
[ 6. prosince 2010 | Autor: Alice Bušová, www.iptisam.estranky.cz | celý text... ]
 

1. místo Davida Bruštíka ve vědomostní soutěži Věříš si

Ve středu 1. prosince se žáci sedmých tříd zúčastnili natáčení vědomostní soutěže Věříš si. Přijeli fandit a podpořit spolužáka Davida. Ten v brněnském studiu České televize soutěžil ve čtyřech disciplínách se třemi soupeři. Díky svým znalostem, fyzičce, taktice, virtuální hře dokázal zvítězit a nakonec ve finále vybojovat hlavní cenu – herní zařízení od firmy Wii.

 
[ 3. prosince 2010 | celý text... ]
 
Tvorba INTERNETOvých stránek