Branný závod

V letošním školním roce se v pátek 16. června již podruhé uskutečnil branný závod, který pro naše žáky připravil Vojensko historický klub Východní fronta ve spolupráci s vyučujícími. Trasa branného závodu začínala na louce za sportovní halou. Žáci zdolávali trasu dlouhou přibližně 4 km. Na trase byly připraveny stanoviště: opičí dráha, nosítka, plynové masky, hod granátem, topografie, botanika, střelba ze vzduchovky, poznávání zvěře, použití polního telefonu, zaměřování, bezpečnostní symboly a zdravotní průprava.

Okruh žáci zdolávali ve skupinách po pěti, ve třech kategoriích:

V kategorii 4. – 5. ročník získali:

1. místo: Havlíková Nela, Mimochodek Šimon, Brencus Tobias, Bulejko Lubomír, Macek Matyáš

2. místo: Maca Jakub, Bruštík Filip, Bruštík Lukáš, Havlík Jan, Janků   Sára

3. místo: Popelka Pavel, Janošíková Veronika, Popelková Simona, Zetková Marie, Luzar Broněk

V kategorii 6. – 7. ročník získali:

1. místo: Končitík Václav, Málková Aneta, Rybářová Karolína, Miklášová Anna, Tannerová Eliška

2. místo: Janovská Štěpánka, Flekačová Ester, Žajgla Nicolas, Neškera Filip

3. místo: Janiga Tobias, Žajgla Lukáš, Hargašová Viktorie, Janigová Markéta, Zámečníková Lenka

V kategorii 8. – 9. ročník získali:

1. místo: Knotová Tereza, Margetinová Eliška, Maslaňák Matěj, Želibabka Viktor, Šupák Petr

2. místo: Popelka Matyáš, Zderčíková Táňa, Ševčíková Zuzana, Zderčíková Tereza, Matejíková Soňa

3. místo: Vlčnovský Jan, Janigová Alica, Adámková Barbora, Janků Tobiáš, Vintr Martin

Všichni vítězové byli odměněni medailemi. Vojensko historický klub zajistil drobné občerstvení pro každého. Děkujeme!

Velké poděkování patří Vojensko historickému klubu Východní fronta za organizaci celého dne.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.