Archiv


dm preventivní program „Veselé zoubky“

Třída 1. A se zapojila do dm preventivního programu „Veselé zoubky“ , který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Tento projekt je zaměřen na prevenci zubního kazu.  Společně s dětmi jsme 13. 3. 2019 navštívili zubní ordinaci ve Květné, kde nám praktický zubní lékař MUDr. Vladimír Luzar ukázal zubní ordinaci a  vysvětlil, jak předcházet zubnímu kazu. Za věnovaný čas mu velmi děkujeme. 

Děkujeme také za přínosné dárky pro každého prvňáčka - veselou, plastovou krabičku ve tvaru zubu na uchování mléčných zoubků a obrázkový rozvrh hodin.

 
 

15. 3. 2019 jsme se prevenci věnovali ve škole v rámci vyučování. Děti se dozvěděly, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, připomněli jsme si, co je zubní kaz. Následně byla dětem promítnuta pohádka Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Pak jsme si popovídali a promítli na tabuli správnou péči o zoubky, jak si je čistit, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře, také jsme si zasoutěžili při plnění úkolů. Další povinností bylo vypracování pracovního listu s důrazem  na výběr zubního kartáčku a správné stravování. Za odměnu každý dostal samolepku do koupelny s návodem, jak správně zoubky čistit a k tomu dm preventivní balíček „Veselé zoubky“, jehož obsahem byl zubní kartáček, zubní pasta, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru. Úplně na závěr si všichni vymalovali obrázek vztahující se k zadanému tématu. Věřím, že celý program děti bavil a že jim pomůže k ochraně před zubním kazem.

 
Tvorba INTERNETOvých stránek